Ubezpieczenie na wakacje

Ubezpieczenie na wakacje

5/5 - (Ocen: 1)

Wyjeżdżając na wakacje, wiele osób nie bierze pod uwagę zagrożeń, z którymi się to wiąże. Niestety ryzyko wypadku zarówno podczas wyjazdów krajowych, jak i zagranicznych jest stosunkowo duże, więc warto zainteresować się produktem, jakim jest ubezpieczenie na wakacje. Pozwoli to spokojnie spędzić urlop bez obawy, że w razie wypadku lub nawet mało groźnej choroby będzie się narażonym na stosunkowo wysokie koszty leczenia. Ubezpieczenie turystyczne online można łatwo kupić na Kioskpolis.pl, gdzie znajdzie się oferty bardzo wielu towarzystw ubezpieczeniowych, więc każdy będzie mógł znaleźć ubezpieczenie adekwatne do jego potrzeb. Kupując ubezpieczenie wakacyjne nazywane też turystycznym, ma się zazwyczaj do wyboru bardzo wiele ofert, które mogą znacząco się od siebie różnić, dlatego też zawsze należy dobrze zapoznać się ze szczegółowymi warunkami polisy.

W przeciwieństwie do ubezpieczeń komunikacyjnych, ubezpieczenia turystyczne nie są szczegółowo regulowane przez prawo, więc ubezpieczyciele mogą wprowadzać właściwie dowolne warunki. Taki stan rzeczy sprawia, że to po stronie konsumenta stoi obowiązek wybrania możliwie najkorzystniejsze oferty, która zapewni atrakcyjny stosunek ceny do warunków ubezpieczenia. Na Kioskpolis.pl można znaleźć bardzo szerokie spektrum ofert, a dzięki wygodnej formie można też szybko je porównać ze sobą pod względem gwarantowanych warunków.

Jakie ubezpieczenie na wakacje?

Najważniejsze jest ubezpieczenie zdrowotne na wakacje. Ewentualna konieczność skorzystania z pomocy medycznej jest jednym z najistotniejszych argumentów, dla których warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. Wyjeżdżając za granicę, trzeba bowiem liczyć się z tym, że koszty leczenia w tamtejszych szpitalach lub przychodniach są bardzo wysokie. Trzeba wziąć pod uwagę, że lokalne koszty pracy na przykład w krajach Europy Zachodniej są na tyle wysokie, że finalny rachunek za leczenie może być nawet kilkukrotnie lub kilkunastokrotnie wyższy niż za analogiczną usługę wykonaną w Polsce. Wykupując ubezpieczenia zdrowotne, to ubezpieczyciel pokryje koszty ewentualnego leczenia.

Każda polisa ubezpieczeniowa dostępna przez Kioskpolis.pl posiada dokładnie opisane ogólne warunki ubezpieczenia. Zawsze należy dobrze się zapoznać, w jakich sytuacjach można będzie skorzystać z polisy w przypadku choroby lub wypadku. Każdy z ubezpieczycieli podchodzi nieco inaczej do definiowania zakresu dostępnych usług, więc każda z polis może znacząco się od siebie różnić. Przykładowo nie każdy ubezpieczyciel pokryje koszty związane z leczenie wynikającym z istnienia chorób przewlekłych. Inne z kolei zapewnią ochronę i w takim zakresie. Bardzo istotną kwestią jest zapoznanie się ze spisem okoliczności, w których nie będzie można skorzystać z ubezpieczenia.

Ubezpieczenie na wakacje online?

Ubezpieczenia na wakacje dla wielu osób muszą zawierać dostęp do leczenia, gdy dojdzie do wypadku w wyniku uprawiania sportu. W tej kwestii różni ubezpieczyciele podchodzą do tego w zróżnicowany sposób, jednak zazwyczaj istnieje pewien zakres sportów, które mogą nie podlegać pod ochronę w ramach podstawowego ubezpieczenia. Przeważnie tradycyjne sporty i zwykłe rekreacyjne aktywności fizyczne nie są problemem. Kłopotem może okazać się uprawianie sportów ekstremalnych, gdy ryzyko wystąpienia wypadku jest znaczące. Na Kioskpolis.pl dostępne są jednak także ubezpieczenia obejmujące taki zakres usług, więc przy przeszukaniu wielu ofert, można odnaleźć ubezpieczenie także dla czynnych sportowców.

Tego typu ubezpieczenia gwarantują możliwość podjęcia leczenia zarówno w prywatnych, jak i państwowych przychodniach, szpitalach i klinikach. Trzeba jednak pamiętać, że podmiot, z którego usług się korzysta musi prowadzić praktykę w pełni legalnie, a także spełniać odpowiednie wymagania. Przykładowo ubezpieczenia nie obejmują korzystania z usług medycyny niekonwencjonalnej.

Ubezpieczenie na wakacje za granicą

Ubezpieczenie dla dziecka na wakacje jest jednym z najpopularniejszych produktów. Jest to bardzo komfortowe pod względem psychicznym, gdyż dzieci często chorują lub ulegają drobnym wypadkom, takim jak na przykład skręcenia kostki, zwichnięcia, rozcięcia wymagające profesjonalnej interwencji, czy też choruję ze względu na wirusy lub przeziębienia. Za granicą koszty leczenia są kilkukrotnie wyższe, więc nabycie ubezpieczenia dla dziecka może pozwolić sporo zaoszczędzić. Warto też wykupić ubezpieczenie rodzinne na wakacje, które okaże się bardziej atrakcyjne cenowo.

Tego typu ubezpieczenie to również komfort, gdyż w razie konieczności nie trzeba szukać, jak najtańszych placówek medycznych, a można po prostu zgłosić się do lokalnego szpitala. Alternatywą jest tutaj EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, jednak nie zawsze jest ona honorowana przez placówki prowadzące prywatną praktykę. 

Dodatkowe ubezpieczenie na wakacje

W ramach dodatkowego ubezpieczenia na wakacje za granicą można też wykupić ubezpieczenie bagażu podróżnego, ubezpieczenia do opóźnienia lub odwołania lotu, ubezpieczenie OC związane ze sportem ekstremalnym lub inne polisy tego rodzaju. Ich warunki zawsze są określane przez ubezpieczyciela i starają się spełniać potrzeby klientów. Na Kioskpolis.pl można znaleźć także takie oferty, poza standardowymi ubezpieczeniami zapewniającymi opiekę zdrowotną. Można tam również znaleźć ubezpieczenia komunikacyjne w atrakcyjnych cenach i warunki, na jakich przebiega zwrot składki OC po sprzedaży samochodu oraz niezbędne dokumenty potrzebne do ubezpieczenia samochodu.

Ile kosztuje ubezpieczenie na wakacje?

Nabywając ubezpieczenie OC online można lub tradycyjne ubezpieczenie zdrowotne turystyczne można ograniczyć koszty do kwoty sięgającej od kilku do kilkunastu złotych za jeden dzień podróży. Ostateczna kwota jest zależna od tego, jaka jest maksymalna kwota ubezpieczenia, którą pokryje polisa. Ceny polis są zależne nie tylko od tego, jaka jest polityka cenowa danego towarzystwa ubezpieczeniowego, ale także od tego, jak duży jest zakres potencjalnych świadczeń. Ceny ubezpieczenia mogą więc różnić się między sobą nawet kilkukrotnie, jednak należy pamiętać, że zawsze trzeba dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i potencjalne ryzyko, a następnie dopasować ofertę spełniającą takie kryteria. Dzięki porównywarce Kioskpolis.pl można to zrobić w kilka chwil, a atrakcyjne cenowo ubezpieczenie wakacji znaleźć wśród bardzo wielu ofert.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód – online czy stacjonarnie?

Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód – online czy stacjonarnie?

Musisz wykupić polisę ubezpieczeniową na auto? Współcześnie można zrobić to na wiele różnych sposobów. Dużo osób uważa, że najlepszą obsługę uzyskuje się w bezpośrednim kontakcie z agentem. Czy faktycznie tak jest? Wyjaśniamy, gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód – w […]

więcej
Ubezpieczenie na życie w młodym wieku – przesada czy zdrowy rozsądek?

Ubezpieczenie na życie w młodym wieku – przesada czy zdrowy rozsądek?

Kiedy jesteśmy młodzi, zdrowi i sprawni często nam się wydaje, że tak już pozostanie. Tymczasem los niestety bywa przewrotny. Nigdy nie możesz być pewien, czy za jakiś czas nie ulegniesz poważnemu wypadkowi, którego skutkiem będzie potrzeba wielomiesięcznej rehabilitacji […]

więcej
Klimatyzacja samochodowa – jak działa i jak jej używać?

Klimatyzacja samochodowa – jak działa i jak jej używać?

Jeszcze kilkanaście lat temu klimatyzacja samochodowa dostępna była tylko w najbardziej luksusowych autach klasy premium, dzisiaj stanowi standardowe wyposażenie niemal wszystkich modeli samochodów. Dzięki niej nawet w największe upały podróż może być naprawdę przyjemna i komfortowa. Co ciekawe, […]

więcej
Wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu samochodu za granicą

Wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu samochodu za granicą

Planujesz wyjazd służbowy za granicę? A może wybierasz się na wakacje do obcego kraju? Poznaj najważniejsze informacje o ubezpieczeniu samochodu na wyjazd za granicę, by wiedzieć, w jakich sytuacjach jesteś chroniony oraz jakich formalności musisz dopełnić przed wyjazdem. […]

więcej