Ubezpieczenie na wakacje

Ubezpieczenie na wakacje

5/5 - (Ocen: 1)

Wyjeżdżając na wakacje, wiele osób nie bierze pod uwagę zagrożeń, z którymi się to wiąże. Niestety ryzyko wypadku zarówno podczas wyjazdów krajowych, jak i zagranicznych jest stosunkowo duże, więc warto zainteresować się produktem, jakim jest ubezpieczenie na wakacje. Pozwoli to spokojnie spędzić urlop bez obawy, że w razie wypadku lub nawet mało groźnej choroby będzie się narażonym na stosunkowo wysokie koszty leczenia. Ubezpieczenie turystyczne online można łatwo kupić na Kioskpolis.pl, gdzie znajdzie się oferty bardzo wielu towarzystw ubezpieczeniowych, więc każdy będzie mógł znaleźć ubezpieczenie adekwatne do jego potrzeb. Kupując ubezpieczenie wakacyjne nazywane też turystycznym, ma się zazwyczaj do wyboru bardzo wiele ofert, które mogą znacząco się od siebie różnić, dlatego też zawsze należy dobrze zapoznać się ze szczegółowymi warunkami polisy.

W przeciwieństwie do ubezpieczeń komunikacyjnych, ubezpieczenia turystyczne nie są szczegółowo regulowane przez prawo, więc ubezpieczyciele mogą wprowadzać właściwie dowolne warunki. Taki stan rzeczy sprawia, że to po stronie konsumenta stoi obowiązek wybrania możliwie najkorzystniejsze oferty, która zapewni atrakcyjny stosunek ceny do warunków ubezpieczenia. Na Kioskpolis.pl można znaleźć bardzo szerokie spektrum ofert, a dzięki wygodnej formie można też szybko je porównać ze sobą pod względem gwarantowanych warunków.

Jakie ubezpieczenie na wakacje?

Najważniejsze jest ubezpieczenie zdrowotne na wakacje. Ewentualna konieczność skorzystania z pomocy medycznej jest jednym z najistotniejszych argumentów, dla których warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. Wyjeżdżając za granicę, trzeba bowiem liczyć się z tym, że koszty leczenia w tamtejszych szpitalach lub przychodniach są bardzo wysokie. Trzeba wziąć pod uwagę, że lokalne koszty pracy na przykład w krajach Europy Zachodniej są na tyle wysokie, że finalny rachunek za leczenie może być nawet kilkukrotnie lub kilkunastokrotnie wyższy niż za analogiczną usługę wykonaną w Polsce. Wykupując ubezpieczenia zdrowotne, to ubezpieczyciel pokryje koszty ewentualnego leczenia.

Każda polisa ubezpieczeniowa dostępna przez Kioskpolis.pl posiada dokładnie opisane ogólne warunki ubezpieczenia. Zawsze należy dobrze się zapoznać, w jakich sytuacjach można będzie skorzystać z polisy w przypadku choroby lub wypadku. Każdy z ubezpieczycieli podchodzi nieco inaczej do definiowania zakresu dostępnych usług, więc każda z polis może znacząco się od siebie różnić. Przykładowo nie każdy ubezpieczyciel pokryje koszty związane z leczenie wynikającym z istnienia chorób przewlekłych. Inne z kolei zapewnią ochronę i w takim zakresie. Bardzo istotną kwestią jest zapoznanie się ze spisem okoliczności, w których nie będzie można skorzystać z ubezpieczenia.

Ubezpieczenie na wakacje online?

Ubezpieczenia na wakacje dla wielu osób muszą zawierać dostęp do leczenia, gdy dojdzie do wypadku w wyniku uprawiania sportu. W tej kwestii różni ubezpieczyciele podchodzą do tego w zróżnicowany sposób, jednak zazwyczaj istnieje pewien zakres sportów, które mogą nie podlegać pod ochronę w ramach podstawowego ubezpieczenia. Przeważnie tradycyjne sporty i zwykłe rekreacyjne aktywności fizyczne nie są problemem. Kłopotem może okazać się uprawianie sportów ekstremalnych, gdy ryzyko wystąpienia wypadku jest znaczące. Na Kioskpolis.pl dostępne są jednak także ubezpieczenia obejmujące taki zakres usług, więc przy przeszukaniu wielu ofert, można odnaleźć ubezpieczenie także dla czynnych sportowców.

Tego typu ubezpieczenia gwarantują możliwość podjęcia leczenia zarówno w prywatnych, jak i państwowych przychodniach, szpitalach i klinikach. Trzeba jednak pamiętać, że podmiot, z którego usług się korzysta musi prowadzić praktykę w pełni legalnie, a także spełniać odpowiednie wymagania. Przykładowo ubezpieczenia nie obejmują korzystania z usług medycyny niekonwencjonalnej.

Ubezpieczenie na wakacje za granicą

Ubezpieczenie dla dziecka na wakacje jest jednym z najpopularniejszych produktów. Jest to bardzo komfortowe pod względem psychicznym, gdyż dzieci często chorują lub ulegają drobnym wypadkom, takim jak na przykład skręcenia kostki, zwichnięcia, rozcięcia wymagające profesjonalnej interwencji, czy też choruję ze względu na wirusy lub przeziębienia. Za granicą koszty leczenia są kilkukrotnie wyższe, więc nabycie ubezpieczenia dla dziecka może pozwolić sporo zaoszczędzić. Warto też wykupić ubezpieczenie rodzinne na wakacje, które okaże się bardziej atrakcyjne cenowo.

Tego typu ubezpieczenie to również komfort, gdyż w razie konieczności nie trzeba szukać, jak najtańszych placówek medycznych, a można po prostu zgłosić się do lokalnego szpitala. Alternatywą jest tutaj EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, jednak nie zawsze jest ona honorowana przez placówki prowadzące prywatną praktykę. 

Dodatkowe ubezpieczenie na wakacje

W ramach dodatkowego ubezpieczenia na wakacje za granicą można też wykupić ubezpieczenie bagażu podróżnego, ubezpieczenia do opóźnienia lub odwołania lotu, ubezpieczenie OC związane ze sportem ekstremalnym lub inne polisy tego rodzaju. Ich warunki zawsze są określane przez ubezpieczyciela i starają się spełniać potrzeby klientów. Na Kioskpolis.pl można znaleźć także takie oferty, poza standardowymi ubezpieczeniami zapewniającymi opiekę zdrowotną. Można tam również znaleźć ubezpieczenia komunikacyjne w atrakcyjnych cenach i warunki, na jakich przebiega zwrot składki OC po sprzedaży samochodu oraz niezbędne dokumenty potrzebne do ubezpieczenia samochodu.

Ile kosztuje ubezpieczenie na wakacje?

Nabywając ubezpieczenie OC online można lub tradycyjne ubezpieczenie zdrowotne turystyczne można ograniczyć koszty do kwoty sięgającej od kilku do kilkunastu złotych za jeden dzień podróży. Ostateczna kwota jest zależna od tego, jaka jest maksymalna kwota ubezpieczenia, którą pokryje polisa. Ceny polis są zależne nie tylko od tego, jaka jest polityka cenowa danego towarzystwa ubezpieczeniowego, ale także od tego, jak duży jest zakres potencjalnych świadczeń. Ceny ubezpieczenia mogą więc różnić się między sobą nawet kilkukrotnie, jednak należy pamiętać, że zawsze trzeba dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i potencjalne ryzyko, a następnie dopasować ofertę spełniającą takie kryteria. Dzięki porównywarce Kioskpolis.pl można to zrobić w kilka chwil, a atrakcyjne cenowo ubezpieczenie wakacji znaleźć wśród bardzo wielu ofert.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Ubezpieczenie na życie dla dziecka

Ubezpieczenie na życie dla dziecka

Polisy na życie występują w różnych wersjach, co pozwala zdecydować się między innymi na ubezpieczenie na życie dla dziecka. Każdy produkt jest w stanie zapewnić nieco inny zakres ochrony. Zatem wybranie spełniającego oczekiwania ubezpieczenia wymaga ustalenia własnych preferencji. […]

więcej
Najbardziej ekonomiczne auta – przegląd modeli do 20 tys. złotych

Najbardziej ekonomiczne auta – przegląd modeli do 20 tys. złotych

Koszty utrzymania samochodu potrafią przytłoczyć. Ceny paliwa, przeglądów, napraw, a także składek za ubezpieczenie są dość wysokie. Z powodzeniem da się jednak kupić niedrogi pojazd, który w dodatku nie generuje zbyt dużych wydatków. Przedstawiamy najbardziej ekonomiczne auta do […]

więcej
Jak kupić polisę turystyczną przez internet?

Jak kupić polisę turystyczną przez internet?

Zgubiony na lotnisku bagaż, ukradzione w metrze dokumenty czy skręcona podczas pieszej wędrówki kostka. Wykupienie polisy turystycznej przez internet pomoże Ci uporać się ze wszystkimi niespodziewanymi zdarzeniami wakacyjnymi. Przeczytaj, jak wybrać ubezpieczenie turystyczne online i spraw, by wypoczynek […]

więcej
Generali rozdaje prezenty na 190. urodziny

Generali rozdaje prezenty na 190. urodziny

Z okazji 190. urodzin Generali przygotowało dla swoich klientów loterię. Do wygrania jest pięć hybrydowych Fiatów 500 oraz ponad 1800 nagród pieniężnych o wartości 100 zł. Udział w loterii mogą wziąć wszyscy klienci, którzy od 22 marca do 20 czerwca […]

więcej