Ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych dla aktywnych

Ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych dla aktywnych

Jesteś zwolennikiem aktywnego spędzania wolnego czasu? Uwielbiasz ten gwałtowny zastrzyk adrenaliny, który można poczuć tylko podczas uprawiania sportów ekstremalnych? Jeśli chcesz spróbować tego w czasie wakacji za granicą, zadbaj o odpowiednią polisę. Poniżej prezentujemy Ci ranking ubezpieczeń turystycznych dla aktywnych, który ułatwi Ci wybór właściwej oferty!

W ramach poniższego rankingu ubezpieczeń turystycznych dla miłośników aktywnego wypoczynku, zestawiliśmy ze sobą 5 najkorzystniejszych ofert dla wybranej sytuacji. Propozycje zostały wyliczone na dzień 2.11.2018 r dla jednej osoby, która:

  • nie cierpi na żadne choroby przewlekłe,

  • chce jechać do Chorwacji i spędzić tam tydzień,

  • w czasie wakacji zamierza nurkować na głębokości do 30 metrów.

Signal Iduna

Nasz ranking ubezpieczeń podróżnych dla aktywnych otwiera oferta Signal Iduna, która stanowi idealny przykład najbardziej klasycznej propozycji dla aktywnych wczasowiczów. Płacąc składkę w wysokości 64,8 złotych, możesz liczyć na wysokie sumy ubezpieczenia, jeśli zajdzie konieczność leczenia lub ratownictwa górskiego. Co ważne, polisa obejmuje również sprzęt sportowy, który zabierasz ze sobą na wyjazd. Nie musisz więc martwić się tym, że będziesz stratny, jeśli przez przypadek go uszkodzisz czy też zostanie Ci skradziony.

PARAMETRYPLUSYMINUSY

Zakres: standard

+ ubezpieczenie sprzętu sportowego na kwotę 3 023 zł

– brak OC sportowego

Koszty ratownictwa: 25 914 zł

+ wysoka suma na rzecz pokrycia kosztów ratownictwa

Koszty leczenia: 129 570 zł

+ możliwość dokupienia OC sportowego w wyższym pakiecie

NNW sportowe: 15 000 zł

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

Europa Ubezpieczenia

Kolejną pozycję w naszym zestawieniu zajmuje ubezpieczenie turystyczne dla aktywnych od Europa Ubezpieczenia, za które zapłacisz 59,76 złotych. W ramach niego możesz liczyć na dość wysokie kwoty ubezpieczeniowe w razie nieprzewidzianej sytuacji – nawet do 90 000 zł w przypadku kosztów leczenia i po 15 000 zł dla ratownictwa górskiego oraz ewentualnej, późniejszej rehabilitacji. Oferta nieco traci na atrakcyjności ze względu na brak OC sportowego oraz ubezpieczenia sprzętu sportowego na czas wyjazdu. Okazuje się jednak, że można po prostu dopłacić niewielką kwotę i zyskać obie te opcje – a koszt zakupu polisy wciąż będzie korzystny.

PARAMETRYPLUSYMINUSY

Zakres: standard

+ wysoka suma na rzecz pokrycia kosztów ratownictwa

– brak OC sportowego

Koszty ratownictwa: 15 000 zł

+ możliwość dokupienia OC sportowego i ubezpieczenia sprzętu w wyższym pakiecie

– brak ubezpieczenia sprzętu sportowego

Koszty leczenia: 90 000 zł

NNW sportowe: 15 000 zł

OCENA PRODUKTU: 7/10

Axa

Pierwszym, co zobaczysz w przypadku tej oferty będzie z pewnością cena równa 101,84 zł, która stanowi najdroższą propozycję w tym rankingu. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to jednocześnie jedna z najciekawszych ofert. Dlaczego? Wysoką składkę z pewnością zrekompensują Ci bowiem wysokie kwoty ubezpieczenia w razie ewentualnego wypadku. Warto również wspomnieć o korzystnym ubezpieczeniu sprzętu sportowego, które opiewa na kwotę aż 3023 złotych. Możesz więc bez obaw zabrać na wakacje swoje profesjonalne, sportowe akcesoria – polisa zapewni im odpowiednią ochronę.

PARAMETRYPLUSYMINUSY

Zakres: standard

+ OC sportowe na kwotę 43 190 zł

– dość wysoka cena

Koszty ratownictwa: 21 595 zł

+ ubezpieczenie sprzętu na 3 023 zł

 

Koszty leczenia: 86 380 zł

NNW sportowe: 8 638 zł

OCENA PRODUKTU: 8/10

Axa Assistance

Na wysokie sumy ubezpieczenia możesz też liczyć w przypadku oferty od Axa Assistance. W ramach polisy możesz bowiem korzystać z pomocy lekarskiej i ratownictwa górskiego za kwotę równą 200 000 zł. Warto też wspomnieć o tym, że polisa pokryje również koszt wizyty u stomatologa i to na kwotę równą 900 zł. Ważne jest również to, że obejmuje aż 209 różnych dyscyplin sportowych – jest więc idealna w sytuacji, gdy podczas wakacji zamierzasz spróbować różnych aktywności sportowych, również tych bardziej ryzykownych. Koszt ubezpieczenia Axa Assistance wynosi 88,8 zł.

PARAMETRYPLUSYMINUSY

Zakres: standard

+ pokrycie kosztów wizyty u stomatologa: 900 zł

– brak ubezpieczenia sprzętu sportowego

Koszty ratownictwa: 200 000 zł

+ obejmuje 209 różnych dyscyplin sportowych

Koszty leczenia: 200 000 zł

NNW sportowe: 20 000 zł

OCENA PRODUKTU: 9/10

Generali

Ciekawą pozycją w naszym zestawieniu jest propozycja Generali. Tym, co odróżnia to ubezpieczenie od innych z tego rankingu są bez wątpienia dwie dodatkowe klauzule – alkoholowa oraz następstwa aktów terroru – które są wliczone w cenę. Pierwsza z nich zapewni Ci świadczenie nawet wtedy, jeśli do zdarzenia dojdzie w momencie, gdy będziesz pod wpływem alkoholu. W przypadku drugiej z nich możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela w sytuacji, gdy w czasie zagranicznej podróży trafisz na stan wojenny lub atak terrorystyczny. Co ważne, cena polisy również jest dość atrakcyjna – za całość zapłacisz bowiem 83 zł.

PARAMETRYPLUSYMINUSY

Zakres: standard

+ OC na kwotę 50 000 zł

– brak ubezpieczenia bagażu

Koszty ratownictwa: 6500 euro

+ obecność klauzuli alkoholowej

Koszty leczenia: 200 000 zł

+ klauzula następstwa aktów terroru w cenie

NNW sportowe: 20 000 zł

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Podsumowanie

Jak widać, ceny wakacyjnego ubezpieczenia dla sportowców mogą wahać się od 59,76 zł (Europa Ubezpieczenia) do 101,84 zł (Axa). Wszystko zależy również od samej dyscypliny sportowej, którą chcesz uprawiać – choć dość niebezpieczne, nurkowanie i tak nie należy do tych najbardziej ekstremalnych. Wybierając je, kieruj się przede wszystkim swoimi indywidualnymi preferencjami. Jeśli zabierasz ze sobą drogi sprzęt sportowy, wykup polisę, która obejmie go ochroną. Dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportami wyczynowymi? Zadbaj o wysoką sumę OC i NNW – tak na wszelki wypadek. Koniecznie sprawdź też, kiedy ubezpieczenie turystyczne nie będzie działać!

Porównaj ceny ubezpieczeń

Sprawdź również:

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Planujesz aktywny wypoczynek? Sprawdź, o czym musisz pamiętać

Planujesz aktywny wypoczynek? Sprawdź, o czym musisz pamiętać

Interesują Cię sporty ekstremalne? Jeśli dni wolne planujesz spędzić w ruchu, nie zapomnij o dobrym przygotowaniu. Zabierz ze sobą odpowiedni sprzęt, strój, mapę i… ubezpieczenie turystyczne w wersji sport! Podpowiadamy, o czym pamiętać, planując aktywne wakacje.

więcej
Co powinna zawierać polisa turystyczna na wyjazd w góry?

Co powinna zawierać polisa turystyczna na wyjazd w góry?

Uwielbiasz spędzać swój wolny czas w górach? Preferujesz piesze wędrówki polskimi, mało wymagającymi szlakami? A może wspinasz się w wyższych partiach gór, nie tylko na terenie kraju? Ubezpieczenie w góry jest Ci niezbędne! Wybierz takie ubezpieczenie turystyczne, które […]

więcej
Ranking stoków narciarskich we Francji – TOP 5

Ranking stoków narciarskich we Francji – TOP 5

Góry we Francji przyciągają rokrocznie tysiące narciarzy. Nic dziwnego – tamtejsze kurorty narciarskie należą do jednych z najlepszych w Europie. Stoki narciarskie we Francji to gwarancja świetnych warunków pogodowych i dobrej infrastruktury dla miłośników sportów zimowych. Nie wiesz, […]

więcej
Jakie są najczęściej spotykane wypadki na wyjeździe?

Jakie są najczęściej spotykane wypadki na wyjeździe?

Ubezpieczenie na wyjazd pozwala odprężyć się podczas zwiedzania nowych miejsc. Nawet jeśli rozchorujesz się lub złamiesz nogę, ochrona zapewniona przez ubezpieczyciela umożliwi Ci szybkie rozwiązanie problemu. Inną, jedną z głównych obaw rodziców wysyłających dzieci na wycieczkę zorganizowaną jest […]

więcej