Narty – Zakopane nadal na topie!

Narty – Zakopane nadal na topie!

Kup ubezpieczenie turystyczne

Zakopane to największa miejscowość, którą bezpośrednio otaczają Tatry. Nic więc  dziwnego, że rok w rok przyciąga setki tysięcy turystów, niezależnie od pory roku. Jednakże, w sezonie zimowym cieszy się naprawdę ogromną popularnością. Narciarze mogą oddawać się śnieżnym szaleństwom, a w mieście odbywają się liczne koncerty czy np. imprezy sylwestrowe emitowane w telewizorach. Szukasz idealnego miejsca na zimę? Narty Zakopane będzie strzałem w dziesiątkę!

Zakopane to prawdziwa zimowa stolica Polski. To tutaj odbywają się mistrzostwa w skokach narciarskich czy inne zawody ze sportami zimowymi w tle. Stoki narciarskie w Zakopanem są znane wszystkim, którzy uwielbiają jazdę na desce. Czy jednak dobra passa tego miejsca nadal trwa, czy może traci na popularności?

Zakopane narty – miejsce dla początkujących i zaawansowanych

Narty - Zakopane

Miejscowość jest wciąż numerem jeden pod względem popularności. Choć dojazd nie jest prosty – można wybrać długą podróż pociągiem lub samochodem, najczęściej stojąc w korku – to mało kogo to odstrasza. Ogromna baza noclegowa, stoki w Zakopanem, wypożyczalnie sprzętu i dużo imprez towarzyszących skutecznie przekonuje do siebie Polaków i osoby zza granicy.

Szukasz wyciągów w Zakopanem z prawdziwego zdarzenia? Tras o zróżnicowanym stopniu trudności? A może góralskiej atmosfery i bajecznych widoków? Właśnie tutaj możesz tego doświadczyć! Narciarze cenią sobie stoki, wiele tras i możliwość szybkiego przedostania się za granicę.

Jeżeli myślisz o zwiedzeniu „sąsiadów” po drugiej stronie Tatr, polecimy zakup ubezpieczenia na wyjazd. Wbrew pozorom, granica między Polską a Słowacją jest bardzo cienka i może dojść do sytuacji, gdy upadek ze szlaku może skończyć się po drugiej stronie! A tam europejska karta EKUZ, choć obowiązuje, to nie w pełnym zakresie. Ratownictwo górskie niestety nie jest wliczone, a w momencie zagrożenia, zapłacimy za to z własnej kieszeni. Stąd ubezpieczenie na wakacje staje się nie tyle dobrą praktyką, co zabezpieczeniem. Wystarczy prozaicznie prosty transport medyczny do Polski, a już zostanie naliczona stawka 0,10 EUR/km!

Korzystając z naszej porównywarki ubezpieczeń turystycznych możesz dobrać takie, które obejmie podwyższone koszty ratownictwa oraz zapewni ochronę OC, w razie wypadków na stoku z innymi narciarzami. Pamiętaj, że Zakopane stoki narciarskie bywają bardzo trudne i łatwo o wypadek.

Zakopane – trasy narciarskie

Zakopane – trasy narciarskie

Narty w Zakopanem są niezwykle ciekawą rozrywką, bo do dyspozycji są 4 stoki. Warto też wspomnieć, że w bliskiej okolicy miejscowości, działają też inne, np. w Bukowinie Tatrzańskiej, Białce Tatrzańskiej czy Czarnej Górze. Dlatego wybierając się na dłużej, można spokojnie wybierać każdego dnia inny. Sprawdź stoki w Zakopanem:

  • Ośrodek narciarski Polana Szymszkowa – funkcjonują tutaj dwa wyciągi narciarskie – duży i mały. Ten mniejszy to 360 m trasy i zalecany jest dla początkujących. Drugi to 1291 m i polecany jest dla doświadczonych narciarzy.
  • Stacja Narciarska Herenda – mieści się w okolicy grzbietów Podgórza Gubałowskiego. Są tutaj aż 4 Zakopane wyciągi orczykowe oraz kolej krzesełkowa. Dla amatorów śnieżnych sportów czeka 6 tras plus biegowa i skiturowa.
  • Centrum Narciarskie Nosal – mieści się tutaj nartostrada, a także świetnie przystosowane Zakopane wyciągi narciarskie. Znajdziesz też łatwe trasy, które charakteryzują się tym, że są szerokie i świetnie oświetlone.
  • Stok Narciarski Gubałówka – tego miejsca nie trzeba przedstawiać osobom, które choć raz były w Zakopanem. Stok ten jest oświetlany i sztucznie naśnieżany, dlatego funkcjonuje przez bardzo długi okres czasu. Znajdziesz tutaj trasy dla narciarzy (od łatwych po te trudniejsze) oraz dla snowboardzistów. Do miejsca prowadzi kolej liniowa. W pobliżu znajduje się też wypożyczalnia nart Zakopane.

Planując wyjazd do Zakopanego, poza skompletowaniem odpowiedniego sprzętu i wykonaniem serwisu samochodu na tak długą trasę, nie zapomnij o ubezpieczeniu na wakacje na ewentualność przekroczenia granicy – czy świadomie czy też nie. Granica w Tatrach jest wręcz niewidoczna i chodząc po trasach nie mamy tej pewności, czy jeszcze jesteśmy w Polsce czy już może na Słowacji (zobacz również: gdzie kupić ubezpieczenie w tatry słowackie)? Będąc wysoko w górach, ubezpieczenie turystyczne sprawi, że nie martwiąc się o finanse, zadbamy o zdrowie i życie, wzywając bez wahania służby ratownicze.

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Świeradów Zdrój – narty i snowboard w sezonie 2019/2020

Świeradów Zdrój – narty i snowboard w sezonie 2019/2020

Szukasz idealnego miejsca w Polsce na aktywny wypoczynek zimą? Chcesz odkryć trasy narciarskie, ale wolisz nie rezygnować z innych form spędzania wolnego czasu? Świeradów Zdrój będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojej rodziny. Sprawdź, jakie czekają na Ciebie […]

więcej
Wyjazd na narty: Trzepowo – idealne miejsce dla rodzin!

Wyjazd na narty: Trzepowo – idealne miejsce dla rodzin!

Planujesz wyjazd na narty? Jeżeli jest to pierwszy taki, skorzystaj z oferty Ośrodka Narciarskiego Trzepowo na Pomorzu. Konkurencyjne ceny i świetne warunki do szusowania mogą skutecznie przekonać do skorzystania z ich stoków. Odkryj dlaczego Trzepowo jest idealną opcją […]

więcej
Wieżyca – miejsce na narty w sezonie 2019/2020

Wieżyca – miejsce na narty w sezonie 2019/2020

Choć okolice powiatu kartuskiego nie kojarzą się z zimowymi sportami, to Wieżyca potrafi skutecznie zaprzeczyć tej opinii. Mała miejscowość – poza znaną wieżą widokową – oferuje turystom szlaki do wędrówek, a także miejsce do uprawiania narciarstwa biegowego. Zobacz […]

więcej
Przywidz – poznaj świetne miejsce na zimowy wyjazd!

Przywidz – poznaj świetne miejsce na zimowy wyjazd!

Kraje śródziemnomorskie mają niesamowity klimat, kuchnię i kulturę. Z tego względu są odwiedzane przez miliony turystów rocznie. Do Włoch warto przyjechać nie tylko latem, by korzystać z pięknych plaż. Także zimą można zorganizować we Włoszech niezwykły urlop. Wskazujemy, […]

więcej