Narty – Zakopane nadal na topie!

Narty – Zakopane nadal na topie!

5/5 - (Ocen: 2)

Kup ubezpieczenie turystyczne

Zakopane to największa miejscowość, którą bezpośrednio otaczają Tatry. Nic więc  dziwnego, że rok w rok przyciąga setki tysięcy turystów, niezależnie od pory roku. Jednakże, w sezonie zimowym cieszy się naprawdę ogromną popularnością. Często pojawia się jednak pytanie, gdzie na narty w Zakopanym można się wybrać. Narciarze mogą oddawać się śnieżnym szaleństwom, a w mieście odbywają się liczne koncerty czy np. imprezy sylwestrowe emitowane w telewizorach. Szukasz idealnego miejsca na zimę? Narty Zakopane będzie strzałem w dziesiątkę!

Krótki przegląd nart w Zakopanem 

Narty - Zakopane

Zakopane to prawdziwa zimowa stolica Polski. To tutaj odbywają się mistrzostwa w skokach narciarskich czy inne zawody ze sportami zimowymi w tle. Stoki narciarskie w Zakopanem są znane wszystkim, którzy uwielbiają jazdę na desce. Czy jednak dobra passa tego miejsca nadal trwa, czy może traci na popularności? Biorąc pod uwagę, jak często pojawia się pytanie, gdzie na narty w Zakopanym się wybrać, popularność tego górskiego miasteczka wcale nie maleje, a wręcz z roku na rok rośnie. Pomimo tego, że Polacy mogą stosunkowo łatwo dostać się w Alpy, często wolą jednak rodzime Zakopane.

Miejscowość jest wciąż numerem jeden pod względem popularności. Choć dojazd nie jest prosty – można wybrać długą podróż pociągiem lub samochodem, najczęściej stojąc w korku – to mało kogo to odstrasza. Ogromna baza noclegowa, stoki w Zakopanem, wypożyczalnie sprzętu i dużo imprez towarzyszących skutecznie przekonuje do siebie Polaków i osoby zza granicy.

Historia narciarstwa w Zakopanem: jak to zaczęło się? 

Korzenie narciarstwa zimowego w Zakopanem sięgają przełomu XIX i XX wieku. To właśnie na ten okres datuje się pierwsze zimowe eksploracje Tatr. W 1907 roku powstał Zakopiański Oddział Narciarzy Towarzystwa Tatrzańskiego. Organizację wprawdzie powołano do życia po nazwą: Zakopiańskie Towarzystwo Łyżwistów, ale w tym samym roku przemianowano ją na ZONTT. W tym czasie w Zakopanem zaczęto organizować pierwsze profesjonalne kursy narciarskie. 13 lat później, na stokach Kasprowego Wierchu odbyły się I Mistrzostwa Polski w narciarstwie, w których laur zwycięstwa przypadł Franciszkowi Bujakowi.

Szczególne znaczenie Zakopanego, jako ośrodka sportów zimowych po polskiej stronie Tatr, ugruntowała budowa kolejki linowej na Kasprowy Wierch, uruchomienie kolei terenowo-liniowej na Gubałówce oraz wyciągu saniowego w Kotle Gąsienicowym. Zakopane wybrano również jako miejsce budowy Wielkiej Krokwi – największej skoczni narciarskiej w Polsce, której otwarcie nastąpiło w 1925 roku. Do dzisiaj Zakopane jest uznawane za zimową stolicę Polski – to tutaj każdego roku rozgrywane są liczne konkursy narciarskie, a doskonałe warunki naturalne sprawiają, że lokalne stoki przyciągają również rzesze narciarzy – amatorów. 

Znaczenie Zakopanego na polskiej scenie narciarskiej

Zakopane to urokliwe miasteczko, leżące u podnóża Tatr, które latem jest oblegane przez miłośników górskiego trekkingu, a zimą i późną jesienią staje się centrum sportów zimowych, przede wszystkim narciarstwa i snowboardu. Dlaczego? Powód jest prosty – ukształtowanie terenu w naturalny sposób sprzyjało budowie stoków narciarskich o różnym poziomie trudności. Zakopane posiada wspólny skipass – Góral Skipass – z którego można skorzystać na 4 lokalnych stokach narciarskich: Harendzie, Suchem, Witowie oraz Polanie Szymoszkowej oraz bardzo nowoczesną infrastrukturę dla sportów zimowych – kolejka liniowa na Kasprowy Wierch to jedyna wysokogórska kolej liniowa na terenie Polski. Poza tym do dyspozycji amatorów zimowego szaleństwa przygotowano również dwie kolejki krzesełkowe w kotle Gąsienicowym i Goryczkowym. 

Wybór odpowiedniego stoku narciarskiego w Zakopanem 

To, gdzie najlepiej na narty w Zakopanem się wybrać jest zależne od preferencji, a także od umiejętności narciarza. Można tu znaleźć zarówno trudne stoki, które wymagają już pewnych umiejętności, a także doświadczenia, a także ośrodki adekwatne dla osób początkujących. Niezależnie od tego, na jakim etapie zaawansowania się znajduje, warto jednak kupić ubezpieczenie w góry. Statystycznie wypadek na stoku może zdarzyć się każdemu, więc nawet będąc dobrym narciarzem, lepiej mieć przynajmniej podstawową polisę. Na Kioskpolis.pl można porównać wiele ofert, które mają szeroki zakres ochrony, a także atrakcyjne ceny.

Szukasz wyciągów w Zakopanem z prawdziwego zdarzenia? Tras o zróżnicowanym stopniu trudności? A może góralskiej atmosfery i bajecznych widoków? Właśnie tutaj możesz tego doświadczyć! Narciarze cenią sobie stoki, wiele tras i możliwość szybkiego przedostania się za granicę.

Zakopane – gdzie na narty dla początkujących?

Wokół Zakopanego jest wiele ośrodków, które mają po kilka wyciągów na stokach idealnie nadających się dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nartami. Są one na tyle mało strome, że trudno będzie zrobić sobie tam krzywdę, choć trzeba pamiętać, że ubezpieczenie od wypadku na nartach i tak warto wykupić.

Podobne obiekty mają często także przygotowaną ofertę dla średniozaawansowanych i zaawansowanych narciarzy, więc osoby, które już się nieco nauczyły, mogą spokojnie rozwijać swoje umiejętności.

Jeżeli myślisz o zwiedzeniu „sąsiadów” po drugiej stronie Tatr, polecimy zakup ubezpieczenia na wyjazd. Wbrew pozorom, granica między Polską a Słowacją jest bardzo cienka i może dojść do sytuacji, gdy upadek ze szlaku może skończyć się po drugiej stronie! A tam europejska karta EKUZ, choć obowiązuje, to nie w pełnym zakresie. Ratownictwo górskie niestety nie jest wliczone, a w momencie zagrożenia, zapłacimy za to z własnej kieszeni. Stąd ubezpieczenie na wakacje staje się nie tyle dobrą praktyką, co zabezpieczeniem. Wystarczy prozaicznie prosty transport medyczny do Polski, a już zostanie naliczona stawka 0,10 EUR/km!

Korzystając z naszej porównywarki ubezpieczeń turystycznych możesz dobrać takie, które obejmie podwyższone koszty ratownictwa oraz zapewni ochronę OC, w razie wypadków na stoku z innymi narciarzami. Pamiętaj, że Zakopane stoki narciarskie bywają bardzo trudne i łatwo o wypadek.

Zakopane – trasy narciarskie

Zakopane – trasy narciarskie

Narty w Zakopanem są niezwykle ciekawą rozrywką, bo do dyspozycji są 4 stoki. Warto też wspomnieć, że w bliskiej okolicy miejscowości, działają też inne, np. w Bukowinie Tatrzańskiej, Białce Tatrzańskiej czy Czarnej Górze. Dlatego wybierając się na dłużej, można spokojnie wybierać każdego dnia inny. Sprawdź stoki w Zakopanem:

  • Ośrodek narciarski Polana Szymszkowa – funkcjonują tutaj dwa wyciągi narciarskie – duży i mały. Ten mniejszy to 360 m trasy i zalecany jest dla początkujących. Drugi to 1291 m i polecany jest dla doświadczonych narciarzy.
  • Stacja Narciarska Herenda – mieści się w okolicy grzbietów Podgórza Gubałowskiego. Są tutaj aż 4 Zakopane wyciągi orczykowe oraz kolej krzesełkowa. Dla amatorów śnieżnych sportów czeka 6 tras plus biegowa i skiturowa.
  • Centrum Narciarskie Nosal – mieści się tutaj nartostrada, a także świetnie przystosowane Zakopane wyciągi narciarskie. Znajdziesz też łatwe trasy, które charakteryzują się tym, że są szerokie i świetnie oświetlone.
  • Stok Narciarski Gubałówka – tego miejsca nie trzeba przedstawiać osobom, które choć raz były w Zakopanem. Stok ten jest oświetlany i sztucznie naśnieżany, dlatego funkcjonuje przez bardzo długi okres czasu. Znajdziesz tutaj trasy dla narciarzy (od łatwych po te trudniejsze) oraz dla snowboardzistów. Do miejsca prowadzi kolej liniowa. W pobliżu znajduje się też wypożyczalnia nart Zakopane.

Najlepsze stoki dla początkujących w Zakopanem 

Jeżeli dopiero stawiasz pierwsze kroki na nartach, pamiętaj o rozsądnym wyborze stoku, na którym będziesz mógł bez przeszkód doskonalić swoje umiejętności. Dla osób początkujących, jak wspomnieliśmy wyżej, szczególnie polecana jest Polana Szymoszkowa i jej mniejszy wyciąg narciarski oraz dwa wyciągi pod Wielką Krokwią, które znajdują się prawie w centrum miasta. Na miejscu można uzyskać pomoc instruktorów, a dodatkowym atutem jest możliwość skorzystania z dodatkowej atrakcji, tzw. snow tubbingu, czyli rynny do zjazdu na pontonach. 

Poszukiwanie optymalnego stoku narciarskiego dla zaawansowanych narciarzy 

Bardzo doświadczeni, świetnie przygotowani narciarze mogą wybrać Stację Kasprowy Wierch (znajdziesz tutaj schronisko i liczne punkty gastronomiczne, dlatego nie musisz martwić się o prowiant) oraz Harendę, gdzie znajduje się aż 6 wyciągów narciarskich. Pamiętaj jednak o tym, żeby realnie mierzyć siły na zamiary i nie przeceniać swoich umiejętności. Zbyt trudny i bardzo wymagający stok może się okazać dla Ciebie po prostu niebezpieczny, dlatego jeżeli nie wiesz, jaką trasę dopasować do swoich umiejętności, poproś o pomoc i poradę instruktora. 

Jazda na nartach z dziećmi w Zakopanem: bezpieczne miejsca dla najmłodszych 

Często pojawia się również pytanie, gdzie na narty w Zakopanem z dzieckiem warto się wybrać. W takim przypadku zawsze należy szukać najłatwiejszych tras, a więc spośród powyższych propozycji należy wybrać te, w których jest duża liczba wyciągów. Tam zawsze znajdują się trasy o różnym poziomie trudności. Jako idealne miejsce do jazdy na nartach dla dzieci zazwyczaj wskazuje się Gubałówkę – jeden z najbardziej popularnych tatrzańskich szczytów w Polsce oraz Kalatówki, gdzie znajdziesz przedszkole narciarskie, co będzie idealnym rozwiązaniem dla początkujących maluchów. 

Przygotowania do wyjazdu narciarskiego do Zakopanego 

Planujesz białe szaleństwo w Zakopanem? Świetnie, aktywny wypoczynek to zawsze dobry pomysł! W takim razie bardzo możliwe, że zastanawiasz się, jak przygotować wyjazd, żeby naprawdę był udany. Wiesz już, jakie trasy narciarskie warto wybrać w zależności od stopnia zaawansowania Twoich umiejętności, dlatego teraz przygotowaliśmy dla Ciebie kilka najważniejszych wskazówek, dzięki którym lepiej zaplanujesz wypad na narty lub snowboard. 

[H3] Co spakować na wyjazd narciarski do Zakopanem? 

 

Na wyjazd narciarski do Zakopanego powinieneś przede wszystkim spakować odpowiednią odzież. Na miejscu wprawdzie znajdziesz sklepy z ubraniami dla narciarzy, ale warto tę kwestię przemyśleć z wyprzedzeniem. Potrzebna będzie Ci kurtka, spodnie, skarpety, rękawice oraz bluza narciarska – odzież musi być wykonana z wytrzymałych, nieprzemakalnych materiałów, zapewniających Ci maksymalny komfort cieplny. Pamiętaj, że odzież na stok powinna być wyposażona w odblaski, dzięki czemu będziesz lepiej widoczny dla innych narciarzy czy snowboardzistów.

W Twoim bagażu powinno znaleźć się również miejsce na okulary przeciwsłoneczne – w wysokich górach nawet zimą słońce potrafi mocno dokuczać oraz krem i pomadkę z SPF. Zadbaj również o odpowiednie wyposażenie apteczki – w czasie uprawiania sportu łatwo o skaleczenia lub drobne kontuzje. Zapakuj bandaż elastyczny, plastry na odciski, środek do odkażania ran, maść na bóle mięśni i stawów, kompres ciepło-zimno oraz podstawowe leki na ból, biegunkę i przeziębienie.

Przydać może Ci się także bidon termiczny lub termos, w którym napoje dłużej utrzymają swoją temperaturę, ogrzewacze do rąk i stóp oraz kominiarka chroniąca przed mrozem. Możesz zabrać ze sobą również ulubione przekąski. Jeżeli nie posiadasz własnego sprzętu narciarskiego, co jest częste wśród osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie sportów zimowych, możesz go wypożyczyć na miejscu. 

 

[H3] Wybór odpowiedniego miejsca na nocleg w Zakopanem: co powinno być kluczowe? 

 

Wybierając nocleg w Zakopanem, poza kwestią ceny oraz standardu wyposażenia, zwróć uwagę również na dodatkowe atrakcje, które jest w stanie zagwarantować Ci zarezerwowany hotel lub pensjonat. Po dniu spędzonym na stoku na pewno docenisz możliwość skorzystania ze strefy basenowej lub zabiegów w SPA. Jeżeli podróżujesz z dziećmi, zastanów się nad wynajmem pokoju w miejscu, które będzie proponowało plac lub salę zabaw dla brzdąców oraz niezbędne udogodnienia – możliwość wynajmu łóżeczka, krzesełka do karmienia itp. Dużym plusem będą także oferta zajęć i animacji dla najmłodszych oraz opcja wynajęcia opiekunki, jeżeli rodzice będą mieli ochotę na samotne wyjście. 

 

[H3] Przygotowanie do różnych warunków pogodowych na stokach Zakopanego 

 

Zima potrafi być kapryśna, dlatego pakując się na wyjazd, zadbaj o to, żeby wziąć ze sobą ubrania, które pozwolą Ci dostosować strój do aktualnych warunków pogodowych. Jeżeli prognozy pogody wskazują na bardzo niskie temperatury, nie zapomnij o bieliźnie termicznej, którą założysz jako pierwszą warstwę, bezpośrednio na skórę. Odzież termiczna nie może obcierać i krępować ruchów. Doskonałym wyborem są produkty uszyte z wełny merino, która ma właściwości termoizolacyjne oraz nie chłonie zapachów, dlatego można jej używać przez kilka dni. 

 

[H2] Bezpieczeństwo na nartach w Zakopanem 

 

Jazda na nartach, nawet jeżeli starasz się zachować ostrożność, jest sportem, który wiąże się z ryzykiem wypadków i kontuzji. Właśnie dlatego, kluczowe znaczenie ma zadbanie o Twoje bezpieczeństwo. Niżej wyjaśniamy Ci, jakie są podstawowe zasady zachowania na stoku oraz dlaczego ubezpieczenie dla narciarzy to absolutna konieczność – sprawdź, o czym musisz pamiętać!

 

[H3] Podstawowe zasady bezpiecznej jazdy na nartach 

 

Podczas jazdy na nartach Twoim podstawowym obowiązkiem jest zadbanie o bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników stoku. 

  • Zadbaj o swoją widoczność. Zakładaj odblaski oraz ubrania w jaskrawych, łatwo zauważalnych kolorach. 
  • Miej przy sobie dokument tożsamości oraz potrzebne dokumenty medyczne. To ułatwi pracę medykom, jeżeli na stoku dojdzie do wypadku z Twoim udziałem.
  • Nie jedź zbyt szybko. Stok to nie miejsce na popis Twoich umiejętności. Dbaj o siebie i innych, dostosowując prędkość jazdy m.in. do warunków atmosferycznych.
  • Nie pij alkoholu i nie zażywaj środków odurzających. To nie tylko niebezpieczne, ale również nielegalne – za jazdę na nartach lub snowboardzie pod wpływem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi grzywna. 

 

[H3] Dostępność i znaczenie ubezpieczenia narciarskiego 

 

Jako że uprawiane sporty zimowe w Polsce są bardzo zróżnicowane, warto dobrze wybrać ubezpieczenie. Na Kioskpolis.pl znajdują się porównania różnych ofert, wśród których ubezpieczyciele wyróżniają nawet dwieście różnych sportów. Kupując polisę, zawsze trzeba wybrać taką, który odzwierciedla to, co faktycznie będzie się robić. Jeśli ktoś jeździ rekreacyjnie, możliwe, że wystarczy zwykła polisa na narty. Jeśli jednak ktoś uprawia ekstremalną odmianę jazdy na nartach, należy wybrać adekwatną do tego polisę, która uwzględnia wypadek w nietypowych okolicznościach. Szczegółów na temat zakresu polisy oraz ewentualnych wyłączeń odpowiedzialności można szukać w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Ubezpieczenie obowiązuje jednak wszędzie, niezależnie od tego, gdzie na narty w Zakopanem się wybierze ubezpieczony. Zawsze sprawdzaj zakres polisy oraz kwotę odszkodowania – dobierz ją tak, żeby wystarczyła na pokrycie ewentualnych kosztów leczenia.

Planując wyjazd do Zakopanego, poza skompletowaniem odpowiedniego sprzętu i wykonaniem serwisu samochodu na tak długą trasę, nie zapomnij o ubezpieczeniu na wakacje na ewentualność przekroczenia granicy – czy świadomie czy też nie. Granica w Tatrach jest wręcz niewidoczna i chodząc po trasach nie mamy tej pewności, czy jeszcze jesteśmy w Polsce czy już może na Słowacji (zobacz również: gdzie kupić ubezpieczenie w Tatry słowackie)? Będąc wysoko w górach, ubezpieczenie turystyczne sprawi, że nie martwiąc się o finanse, zadbamy o zdrowie i życie, wzywając bez wahania służby ratownicze.

Jeżeli myślisz o zwiedzeniu „sąsiadów” po drugiej stronie Tatr, polecimy zakup ubezpieczenia na wyjazd. Wbrew pozorom, granica między Polską a Słowacją jest bardzo cienka i może dojść do sytuacji, gdy upadek ze szlaku może skończyć się po drugiej stronie! A tam europejska karta EKUZ, choć obowiązuje, to nie w pełnym zakresie. Ratownictwo górskie niestety nie jest wliczone, a w momencie zagrożenia, zapłacimy za to z własnej kieszeni. Stąd ubezpieczenie na wakacje staje się nie tyle dobrą praktyką, co zabezpieczeniem. Wystarczy prozaicznie prosty transport medyczny do Polski, a już zostanie naliczona stawka 0,10 EUR/km!

Korzystając z naszej porównywarki ubezpieczeń turystycznych możesz dobrać takie, które obejmie podwyższone koszty ratownictwa oraz zapewni ochronę OC, w razie wypadków na stoku z innymi narciarzami. Pamiętaj, że Zakopane stoki narciarskie bywają bardzo trudne i łatwo o wypadek.

Jak korzystać z wyciągów narciarskich w Zakopanem: ważne wskazówki 

Wiesz już, jak zachowywać się na stoku narciarskim, żeby zwiększyć bezpieczeństwo swoje i innych osób, dlatego teraz skupmy się na kwestii prawidłowego korzystania z wyciągów narciarskich. 

  • Po pierwsze: zawsze stawaj w kolejce. Do wyciągu talerzykowego stań pojedynczo, natomiast do podwójnego wyciągu orczykowego ustawcie się we dwoje.
  • Po drugie: postaraj się sprawnie wsiadać i opuszczać wyciąg. Zwróć uwagę na to, żeby Twoje ubranie nie zaczepiło o żaden jego element.
  • Po trzecie: nigdy nie zeskakuj z wyciągu krzesełkowego, który nagle się zatrzymał. Wysokość, nawet jeżeli wydaje Ci się stosunkowo niewielka, może być zaskakująco duża. Zawsze czekaj na informacje od obsługi. 

Zakopane poza trasami narciarskimi 

Zakopane to jednak nie tylko prawdziwy raj dla miłośników sportów zimowych. Wręcz przeciwnie – miasto oferuje wiele interesujących atrakcji, z których można skorzystać po całym dniu na stoku. Co robić w Zakopanem poza jazdą na nartach lub snowboardzie? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek na ciekawe spędzanie czasu, dlatego czytaj dalej!

Co robić w Zakopanem poza jazdą na nartach? 

Jednym z miejsc, które koniecznie powinieneś odwiedzić, jeżeli uwielbiasz górską przyrodę, jest Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie w przystępny sposób poznacie roślinność i budowę Tatr. Wejście najlepiej zarezerwować wcześniej przez Internet. Koniecznie odwiedź również Krupówki – najbardziej reprezentacyjną uliczkę miasteczka oraz wjedź na Gubałówkę, skąd roztacza się przepiękny widok na okolicę. Fani skoków narciarskich mogą wjechać na szczyt Wielkiej Krokwi – najsłynniejszej skoczni w Polsce. Wolisz odpocząć po ciężkim dni? Wybierz się do kina 7D

Najlepsze miejsca na posiłek po dniu na stoku 

Zakopane będzie dla Ciebie także niesamowitą kulinarną przygodą. Oscypki z żurawiną, kwaśnica, moskole, czyli naleśniki ziemniaczane z mięsem i placek po zbójnicku – to tylko niektóre z potraw, których musisz spróbować! Wśród polecanych zakopiańskich restauracji wymienia się m.in. takie lokale, jak: Bąkowo Zohylina Wyźnio, Stara Papiernia, Pstrąg Górski oraz Karczma u Fiakra. Menu restauracji możesz znaleźć w Internecie, co ułatwi Ci wybór odpowiedniego miejsca na zjedzenie posiłku. 

Atrakcje turystyczne Zakopanego: co zobaczyć, jeśli nie jeździsz na nartach? 

Nie przepadasz za jazdą na nartach? Nic nie szkodzi! Zakopane, również w sezonie zimowym, ma Ci mimo to wiele do zaproponowania. Jakie atrakcje koniecznie warto odwiedzić?

  • Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego, którego główny gmach ulokowano przy Krupówkach.
  • Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba – zakopiańskie budynki mają swój charakterystyczny styl architektoniczny, który stworzył Stanisław Witkiewicz, wzorując się na tradycyjnym podhalańskim budownictwie.
  • Muzeum Kornela Makuszyńskiego w willi Opolanka, do której Makuszyńscy najpierw przyjeżdżali latem, a po II wojnie światowej zamieszkali tutaj na stałe.
  • Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie

Porady dotyczące podróży po Zakopanem i okolicach dla osób, które nie jeżdżą na nartach 

Jeżeli nie jeździsz na nartach i chcesz zwiedzać inne atrakcje Zakopanego, najpierw przygotuj sobie listę miejsc, które zamierzasz zobaczyć. W kolejnym kroku rozplanuj zwiedzanie na konkretne dni i jeżeli jest to możliwe, jak najwięcej biletów zarezerwuj online – dzięki temu zyskasz pewność, że na miejscu nie czeka Cię przykra niespodzianka w postaci braku wejściówek. W miarę możliwości zwiedzaj w pierwszej połowie dnia, kiedy zdecydowana większość osób korzysta z uroków stoków narciarskich – unikniesz tłumów. 

Porady dla narciarzy odwiedzających Zakopane 

Na koniec mamy dla Ciebie jeszcze kilka najważniejszych porad, jeżeli w tym sezonie planujesz odwiedzić Zakopane i pojeździć na nartach. Zima to idealny moment, żeby skorzystać z uroków tego miasteczka – nawet jeżeli znudzi Ci się zimowe szaleństwo, nadal masz do dyspozycji wiele innych atrakcji, które możesz dopasować do własnych zainteresowań. 

Najlepsza pora roku do odwiedzenia Zakopanego dla narciarzy 

Sezon narciarski w Zakopanem zaczyna się od początku grudnia i trwa do końca marca. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby wybrać termin, w którym w miasteczku będzie jak najmniej turystów, unikaj pory świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra i Nowego Roku. Tłumów można się spodziewać także podczas ferii. Początek grudnia do Bożego Narodzenia oraz marzec to najlepsze terminy na odwiedzenie Zakopanego dla osób, które lubią mniej zatłoczone stoki. 

Czy warto zapisywać się na lekcje w szkole narciarskiej w Zakopanem? 

Jeżeli jesteś osobą początkujących lub chcesz udoskonalić swoje narciarskie umiejętności, zdecydowanie warto skorzystać z opcji lekcji w szkołach narciarskich, których w Zakopanem nie brakuje. Godzina nauki dla jednej osoby to koszt około 150 – 200 złotych. Taniej będzie, jeżeli wykupisz pakiet szkoleniowy lub zdecydujesz się na naukę w kilkuosobowej grupie. 

Czy jest możliwość wynajęcia sprzętu narciarskiego na miejscu?

Jeżeli nie dysponujesz własnym sprzętem narciarskim, w Zakopanem bez problemu wynajmiesz na miejscu wszystko, co będzie Ci potrzebne. W mieście działa duża liczba wypożyczalni, dlatego postaraj się porównywać dostępne ceny. Wypożyczenie kompletu, czyli nart, butów i kijków kosztuje około 15-20 złotych za godzinę. Kask wypożyczysz za około 5 złotych/h. W podobnej cenie możesz znaleźć oferty wypożyczenia gogli. 

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Wyjazd na narty: Trzepowo – idealne miejsce dla rodzin!

Wyjazd na narty: Trzepowo – idealne miejsce dla rodzin!

Planujesz wyjazd na narty? Jeżeli jest to pierwszy taki, skorzystaj z oferty Ośrodka Narciarskiego Trzepowo na Pomorzu. Konkurencyjne ceny i świetne warunki do szusowania mogą skutecznie przekonać do skorzystania z ich stoków. Odkryj dlaczego Trzepowo jest idealną opcją […]

więcej
Wieżyca – miejsce na narty w sezonie 2019/2020

Wieżyca – miejsce na narty w sezonie 2019/2020

Choć okolice powiatu kartuskiego nie kojarzą się z zimowymi sportami, to Wieżyca potrafi skutecznie zaprzeczyć tej opinii. Mała miejscowość – poza znaną wieżą widokową – oferuje turystom szlaki do wędrówek, a także miejsce do uprawiania narciarstwa biegowego. Zobacz […]

więcej
Przywidz – poznaj świetne miejsce na zimowy wyjazd!

Przywidz – poznaj świetne miejsce na zimowy wyjazd!

Miłośnicy sportów zimowych w Polsce zazwyczaj wybierają Tatry, jako kierunek docelowy. Mieszkańcy północnej części kraju mają jednak o wiele bliżej ciekawą alternatywą, jaką są narty w Przywidzu. W tej niewielkiej wsi na Kaszubach mieści się ośrodek narciarski, w […]

więcej
Świeradów Zdrój – narty i snowboard w sezonie 2021/2022

Świeradów Zdrój – narty i snowboard w sezonie 2021/2022

Szukasz idealnego miejsca w Polsce na aktywny wypoczynek zimą? Chcesz odkryć trasy narciarskie, ale wolisz nie rezygnować z innych form spędzania wolnego czasu? Świeradów Zdrój będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojej rodziny. Góry w Świeradowie Zdroju są […]

więcej