Narty – Zakopane nadal na topie!

Narty – Zakopane nadal na topie!

5/5 - (Ocen: 2)

Kup ubezpieczenie turystyczne

Zakopane to największa miejscowość, którą bezpośrednio otaczają Tatry. Nic więc  dziwnego, że rok w rok przyciąga setki tysięcy turystów, niezależnie od pory roku. Jednakże, w sezonie zimowym cieszy się naprawdę ogromną popularnością. Często pojawia się jednak pytanie, gdzie na narty w Zakopanym można się wybrać. Narciarze mogą oddawać się śnieżnym szaleństwom, a w mieście odbywają się liczne koncerty czy np. imprezy sylwestrowe emitowane w telewizorach. Szukasz idealnego miejsca na zimę? Narty Zakopane będzie strzałem w dziesiątkę!

Zakopane to prawdziwa zimowa stolica Polski. To tutaj odbywają się mistrzostwa w skokach narciarskich czy inne zawody ze sportami zimowymi w tle. Stoki narciarskie w Zakopanem są znane wszystkim, którzy uwielbiają jazdę na desce. Czy jednak dobra passa tego miejsca nadal trwa, czy może traci na popularności? Biorąc pod uwagę, jak często pojawia się pytanie, gdzie na narty w Zakopanym się wybrać, popularność tego górskiego miasteczka wcale nie maleje, a wręcz z roku na rok rośnie. Pomimo tego, że Polacy mogą stosunkowo łatwo dostać się w Alpy, często wolą jednak rodzime Zakopane.

Zakopane narty – miejsce dla początkujących i zaawansowanych

Narty - Zakopane

Miejscowość jest wciąż numerem jeden pod względem popularności. Choć dojazd nie jest prosty – można wybrać długą podróż pociągiem lub samochodem, najczęściej stojąc w korku – to mało kogo to odstrasza. Ogromna baza noclegowa, stoki w Zakopanem, wypożyczalnie sprzętu i dużo imprez towarzyszących skutecznie przekonuje do siebie Polaków i osoby zza granicy.

Gdzie na narty w Zakopanem?

To, gdzie najlepiej na narty w Zakopanem się wybrać jest zależne od preferencji, a także od umiejętności narciarza. Można tu znaleźć zarówno trudne stoki, które wymagają już pewnych umiejętności, a także doświadczenia, a także ośrodki adekwatne dla osób początkujących. Niezależnie od tego, na jakim etapie zaawansowania się znajduje, warto jednak kupić ubezpieczenie w góry. Statystycznie wypadek na stoku może zdarzyć się każdemu, więc nawet będąc dobrym narciarzem, lepiej mieć przynajmniej podstawową polisę. Na Kioskpolis.pl można porównać wiele ofert, które mają szeroki zakres ochrony, a także atrakcyjne ceny.

Szukasz wyciągów w Zakopanem z prawdziwego zdarzenia? Tras o zróżnicowanym stopniu trudności? A może góralskiej atmosfery i bajecznych widoków? Właśnie tutaj możesz tego doświadczyć! Narciarze cenią sobie stoki, wiele tras i możliwość szybkiego przedostania się za granicę.

Zakopane – gdzie na narty dla początkujących?

Wokół Zakopanego jest wiele ośrodków, które mają po kilka wyciągów na stokach idealnie nadających się dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nartami. Są one na tyle mało strome, że trudno będzie zrobić sobie tam krzywdę, choć trzeba pamiętać, że ubezpieczenie od wypadku na nartach i tak warto wykupić.

Podobne obiekty mają często także przygotowaną ofertę dla średniozaawansowanych i zaawansowanych narciarzy, więc osoby, które już się nieco nauczyły, mogą spokojnie rozwijać swoje umiejętności.

Jeżeli myślisz o zwiedzeniu „sąsiadów” po drugiej stronie Tatr, polecimy zakup ubezpieczenia na wyjazd. Wbrew pozorom, granica między Polską a Słowacją jest bardzo cienka i może dojść do sytuacji, gdy upadek ze szlaku może skończyć się po drugiej stronie! A tam europejska karta EKUZ, choć obowiązuje, to nie w pełnym zakresie. Ratownictwo górskie niestety nie jest wliczone, a w momencie zagrożenia, zapłacimy za to z własnej kieszeni. Stąd ubezpieczenie na wakacje staje się nie tyle dobrą praktyką, co zabezpieczeniem. Wystarczy prozaicznie prosty transport medyczny do Polski, a już zostanie naliczona stawka 0,10 EUR/km!

Korzystając z naszej porównywarki ubezpieczeń turystycznych możesz dobrać takie, które obejmie podwyższone koszty ratownictwa oraz zapewni ochronę OC, w razie wypadków na stoku z innymi narciarzami. Pamiętaj, że Zakopane stoki narciarskie bywają bardzo trudne i łatwo o wypadek.

Zakopane – trasy narciarskie

Zakopane – trasy narciarskie

Narty w Zakopanem są niezwykle ciekawą rozrywką, bo do dyspozycji są 4 stoki. Warto też wspomnieć, że w bliskiej okolicy miejscowości, działają też inne, np. w Bukowinie Tatrzańskiej, Białce Tatrzańskiej czy Czarnej Górze. Dlatego wybierając się na dłużej, można spokojnie wybierać każdego dnia inny. Sprawdź stoki w Zakopanem:

  • Ośrodek narciarski Polana Szymszkowa – funkcjonują tutaj dwa wyciągi narciarskie – duży i mały. Ten mniejszy to 360 m trasy i zalecany jest dla początkujących. Drugi to 1291 m i polecany jest dla doświadczonych narciarzy.
  • Stacja Narciarska Herenda – mieści się w okolicy grzbietów Podgórza Gubałowskiego. Są tutaj aż 4 Zakopane wyciągi orczykowe oraz kolej krzesełkowa. Dla amatorów śnieżnych sportów czeka 6 tras plus biegowa i skiturowa.
  • Centrum Narciarskie Nosal – mieści się tutaj nartostrada, a także świetnie przystosowane Zakopane wyciągi narciarskie. Znajdziesz też łatwe trasy, które charakteryzują się tym, że są szerokie i świetnie oświetlone.
  • Stok Narciarski Gubałówka – tego miejsca nie trzeba przedstawiać osobom, które choć raz były w Zakopanem. Stok ten jest oświetlany i sztucznie naśnieżany, dlatego funkcjonuje przez bardzo długi okres czasu. Znajdziesz tutaj trasy dla narciarzy (od łatwych po te trudniejsze) oraz dla snowboardzistów. Do miejsca prowadzi kolej liniowa. W pobliżu znajduje się też wypożyczalnia nart Zakopane.

Zakopane – gdzie na narty z dzieckiem

Często pojawia się również pytanie, gdzie na narty w Zakopanem z dzieckiem warto się wybrać. W takim przypadku zawsze należy szukać najłatwiejszych tras, a więc spośród powyższych propozycji należy wybrać te, w których jest duża liczba wyciągów. Tam zawsze znajdują się trasy o różnym poziomie trudności.

Planując wyjazd do Zakopanego, poza skompletowaniem odpowiedniego sprzętu i wykonaniem serwisu samochodu na tak długą trasę, nie zapomnij o ubezpieczeniu na wakacje na ewentualność przekroczenia granicy – czy świadomie czy też nie. Granica w Tatrach jest wręcz niewidoczna i chodząc po trasach nie mamy tej pewności, czy jeszcze jesteśmy w Polsce czy już może na Słowacji (zobacz również: gdzie kupić ubezpieczenie w tatry słowackie)? Będąc wysoko w górach, ubezpieczenie turystyczne sprawi, że nie martwiąc się o finanse, zadbamy o zdrowie i życie, wzywając bez wahania służby ratownicze.

Jako że uprawiane sporty zimowe w Polsce są bardzo zróżnicowane, warto dobrze wybrać ubezpieczenie. Na Kioskpolis.pl znajdują się porównania różnych ofert, wśród których ubezpieczyciele wyróżniają nawet dwieście różnych sportów. Kupując polisę, zawsze trzeba wybrać taki, który odzwierciedla to, co faktycznie będzie się robić. Jeśli ktoś jeździ rekreacyjnie, wystarczy zwykła polisa. Jeśli jednak ktoś uprawia ekstremalną odmianę jazdy na nartach, należy wybrać adekwatną do tego polisę, która uwzględnia wypadek w nietypowych okolicznościach. Szczegółów na temat zakresu polisy oraz ewentualnych wyłączeń odpowiedzialności można szukać w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Ubezpieczenie obowiązuje jednak wszędzie, niezależnie od tego, gdzie na narty w Zakopanem się wybierze.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Świeradów Zdrój – narty i snowboard w sezonie 2021/2022

Świeradów Zdrój – narty i snowboard w sezonie 2021/2022

Szukasz idealnego miejsca w Polsce na aktywny wypoczynek zimą? Chcesz odkryć trasy narciarskie, ale wolisz nie rezygnować z innych form spędzania wolnego czasu? Świeradów Zdrój będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojej rodziny. Góry w Świeradowie Zdroju są […]

więcej
Przywidz – poznaj świetne miejsce na zimowy wyjazd!

Przywidz – poznaj świetne miejsce na zimowy wyjazd!

Miłośnicy sportów zimowych w Polsce zazwyczaj wybierają Tatry, jako kierunek docelowy. Mieszkańcy północnej części kraju mają jednak o wiele bliżej ciekawą alternatywą, jaką są narty w Przywidzu. W tej niewielkiej wsi na Kaszubach mieści się ośrodek narciarski, w […]

więcej
Wyjazd na narty: Trzepowo – idealne miejsce dla rodzin!

Wyjazd na narty: Trzepowo – idealne miejsce dla rodzin!

Planujesz wyjazd na narty? Jeżeli jest to pierwszy taki, skorzystaj z oferty Ośrodka Narciarskiego Trzepowo na Pomorzu. Konkurencyjne ceny i świetne warunki do szusowania mogą skutecznie przekonać do skorzystania z ich stoków. Odkryj dlaczego Trzepowo jest idealną opcją […]

więcej
Wieżyca – miejsce na narty w sezonie 2019/2020

Wieżyca – miejsce na narty w sezonie 2019/2020

Choć okolice powiatu kartuskiego nie kojarzą się z zimowymi sportami, to Wieżyca potrafi skutecznie zaprzeczyć tej opinii. Mała miejscowość – poza znaną wieżą widokową – oferuje turystom szlaki do wędrówek, a także miejsce do uprawiania narciarstwa biegowego. Zobacz […]

więcej