Przywidz – poznaj świetne miejsce na zimowy wyjazd!

Przywidz – poznaj świetne miejsce na zimowy wyjazd!

5/5 - (Ocen: 1)

Miłośnicy sportów zimowych w Polsce zazwyczaj wybierają Tatry, jako kierunek docelowy. Mieszkańcy północnej części kraju mają jednak o wiele bliżej ciekawą alternatywą, jaką są narty w Przywidzu. W tej niewielkiej wsi na Kaszubach mieści się ośrodek narciarski, w którym znajdują się dwa wyciągu godne uwagi. Sprawdź, czego możesz się spodziewać w Przywidzu!

Wieś Przywidz znajduje się w powiecie gdańskim i jest położona zaledwie 30 km od Gdańska. Dojazd tutaj jest więc bardzo łatwy, przez co narty w Przywidzu to ciekawa alternatywa dla wyjazdu w polskie góry, które są oddalone od tego regionu o kilkaset kilometrów. W praktyce okazuje się to dobra opcja na weekendowy wyjazd lub próbę postawienia pierwszych kroków na nartach i zaprawę przed wyjazdem w Tatry, lub nawet Alpy. To, gdzie pojechać zimą w Polsce na narty jest zależne od wielu aspektów, jednak na krótki wyjazd Przywidz wydaje się idealny.

Stok narciarski Przywidz

Sam stok narciarski w Przywidzu nie należy do najbardziej stromych, jednak jest wystarczający, by początkujący narciarze oraz fani snowboardu mogli nauczyć się jeździć. Bardziej zaawansowani adepci sportów zimowych też nie będą narzekać i mogą z powodzeniem potraktować takie stoki jako idealne na rozpoczęcie sezonu narciarskiego.

Wyciągi w Przywidzu są dwa. Pierwszy z nich ma 604 metry, podczas gdy drugi o 2 metry mniej. Są to więc stosunkowo długie stoki, jak na fakt, że zlokalizowane są na kaszubskich pagórkach. Dużą zaletą jest to, że operator obiektu dba o trasę, która zawsze jest wyratrakowana oraz dobrze oznaczona, co wpływa na bezpieczeństwo narciarzy.

Zadbaj o bezpieczeństwo na stoku

Pomimo tego, że stok w Przywidzu nie ma dużego nachylenia, sporty zimowe należą do dość kontuzjogennych. Nie należy więc bagatelizować ewentualnego zagrożenia i odpowiednio się zabezpieczyć. Początkujący narciarze powinni zainwestować w akcesoria ochronne, z których najważniejszy jest kask. Niezależnie od umiejętności, każdy powinien też rozważyć zakup ubezpieczenia turystycznego lub sportowego. Na Kioskpolis.pl można znaleźć szerokie spektrum ubezpieczeń narciarskich, które pokryją ewentualne koszty leczenia, rehabilitacji, a także koszty związane z likwidacją szkód po wystąpieniu wypadku.

Można tu porównać oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych, wśród których są zarówno stosunkowo tanie oferty z podstawowym zakresem ochrony, jak i bardziej zaawansowane ubezpieczenia gwarantująca ochronę w bardzo szerokim zakresie. Każdy narciarz z łatwością znajdzie więc produkt spełniający jego potrzeby. Ponadto, zwłaszcza w okresie zimowym warto zainteresować się ubezpieczeniami samochodowymi, w skład których wchodzi pełny pakiet Assistance często przydający się kierowcom podróżującym daleko od domu. Porównania takich produktów także można znaleźć na Kioskpolis.pl, a w tym wybrać wariant, który idealnie wpisuje się w potrzeby kierowców.

Ośrodek narciarski Przywidz

Osoby chcące sprawdzić, jakie warunki panują na stoku, mogą znaleźć kamerę na stoku narciarskim w Przywidzu, z której obraz jest transmitowany w czasie rzeczywistym. Jest to bardzo praktyczne, gdyż na bieżąco można analizować, czy warto wybrać się do tego ośrodka. Jeśli tylko panują odpowiednie warunki, czy temperatura do tego sprzyja, właściciele ośrodka zapewniają sztuczne naśnieżanie, więc stok jest zazwyczaj dobrze przygotowany do przyjęcia turystów.

Sam stok nie jest jednak jedyną atrakcją. Dzieci mogą tu znaleźć między innymi tor do snowtubingu, co z pewnością okaże się świetną rozrywką. Ponadto turyści z dalszych regionów mogą tu znaleźć hotele w dobrym standardzie, a także pełne zaplecze gastronomiczne. Cały region jest także świetny pod kątem wędrówek pieszych, a w okolicy jest jezioro Przywidzkie Wielkie, które też warto zobaczyć. Dodatkowo w okolicy można znaleźć stadninę koni.

Nauka jazdy dla początkujących w Przywidzu

Ośrodek jest świetnie przygotowany na przyjęcie początkujących narciarzy. Na jego terenie działa bowiem szkółka narciarska, w której można wynająć instruktora narciarstwa, a także snowboardu. Osoby bez własnego sprzętu także nie muszą się przejmować, gdyż znajdą tu dobrze zaopatrzoną wypożyczalnię nart.

Analizując cennik nart w Przywidzu, nie jest on wygórowany, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jakie ceny panują w ośrodkach tatrzańskich. Na stronie ośrodka można znaleźć dokładne ceny podane za dzienne karnety, pojedyncze przejazdy, a także wypożyczenie nart i inne usługi tego rodzaju. Są one jednak bardzo atrakcyjne.

Na co zwrócić uwagę kupując ubezpieczenie na narty w Przywidzu?

Decydując się na wyjazd na narty do Przywidza, warto mieć ubezpieczenie, jednak trzeba też je umiejętnie dobrać. Niezależnie od tego, gdzie się wyjeżdża, kupując polisę, trzeba przeanalizować ogólne warunki ubezpieczenia. To w nich zawarte są najważniejsze informacje na temat tego, w jakich okolicznościach zostanie wypłacone odszkodowanie. Istotną kwestią jest też sprawa wyłączeń odpowiedzialności, która również jest zawarta w tej części umowy z ubezpieczycielem.

W drugiej kolejności należy też dobrze przeanalizować, na jaką kwotę się ubezpieczyć. Wyjeżdżając do Przywidza, Świeradowa Zdroju, lub do ośrodków w polskich Tatrach, kwota ta może być nieco niższa, niż kwota ubezpieczenia podczas wyjazdu w Alpy. Wiąże się to z oczywistym faktem, że lokalne koszty leczenia i ewentualnego transportu do domu są o wiele tańsze w Polsce, niż w krajach zachodnich. Warto to dobrze przemyśleć, gdyż to właśnie wysokość ubezpieczenia jest głównym czynnikiem wpływającym na cenę polisy. Na Kioskpolis.pl można jednak wybrać ubezpieczenia zaczynające się od stosunkowo niskich cen i opiewające na relatywnie niskie kwoty. Można je więc dobrać idealnie pod kątem swoich potrzeb.

Osoby szukające alternatywy dla wyjazdu w góry i chcące znaleźć niewielki lokalny ośrodek, ale dla odmiany w południowej części Polski, mogą zwrócić uwagę na narty Świeradów Zdrój. Jest to również niewielki ośrodek znajdujący się przy granicy z Czechami.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Narty – Zakopane nadal na topie!

Narty – Zakopane nadal na topie!

Zakopane to największa miejscowość, którą bezpośrednio otaczają Tatry. Nic więc  dziwnego, że rok w rok przyciąga setki tysięcy turystów, niezależnie od pory roku. Jednakże, w sezonie zimowym cieszy się naprawdę ogromną popularnością. Często pojawia się jednak pytanie, gdzie […]

więcej
Wieżyca – miejsce na narty w sezonie 2019/2020

Wieżyca – miejsce na narty w sezonie 2019/2020

Choć okolice powiatu kartuskiego nie kojarzą się z zimowymi sportami, to Wieżyca potrafi skutecznie zaprzeczyć tej opinii. Mała miejscowość – poza znaną wieżą widokową – oferuje turystom szlaki do wędrówek, a także miejsce do uprawiania narciarstwa biegowego. Zobacz […]

więcej
Świeradów Zdrój – narty i snowboard w sezonie 2021/2022

Świeradów Zdrój – narty i snowboard w sezonie 2021/2022

Szukasz idealnego miejsca w Polsce na aktywny wypoczynek zimą? Chcesz odkryć trasy narciarskie, ale wolisz nie rezygnować z innych form spędzania wolnego czasu? Świeradów Zdrój będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojej rodziny. Góry w Świeradowie Zdroju są […]

więcej
Wyjazd na narty: Trzepowo – idealne miejsce dla rodzin!

Wyjazd na narty: Trzepowo – idealne miejsce dla rodzin!

Planujesz wyjazd na narty? Jeżeli jest to pierwszy taki, skorzystaj z oferty Ośrodka Narciarskiego Trzepowo na Pomorzu. Konkurencyjne ceny i świetne warunki do szusowania mogą skutecznie przekonać do skorzystania z ich stoków. Odkryj dlaczego Trzepowo jest idealną opcją […]

więcej