Wieżyca – miejsce na narty w sezonie 2019/2020

Wieżyca – miejsce na narty w sezonie 2019/2020

5/5 - (Ocen: 1)

Kup ubezpieczenie turystyczne

Choć okolice powiatu kartuskiego nie kojarzą się z zimowymi sportami, to Wieżyca potrafi skutecznie zaprzeczyć tej opinii. Mała miejscowość – poza znaną wieżą widokową – oferuje turystom szlaki do wędrówek, a także miejsce do uprawiania narciarstwa biegowego. Zobacz stok narciarski Wieżycy oraz dowiedz się, z jakimi kosztami wiążą się ferie zimowe w tym miejscu!

Trzeba przyznać, że obszar powiatu kartuskiego przyciąga turystów praktycznie przez cały rok. Poza nartami, Wieżyca oferuje wiele innych atrakcji. W odległości 1,5 km od miejscowości znajduje się Szymbark, w którym to znajduje się najdłuższa ławka wpisana do rekordów Guinnessa, odwrócony dom, a także rok w rok odbywają się zloty Sybiraków. Zobacz w Wieżycy noclegi oraz ceny.

Wieżyca – ceny za noclegi

Zastanawiasz się ile może kosztować nocleg w sezonie zimowym w Wieżycy? Wbrew pozorom można tutaj spotkać bardzo przystępne ceny. Prywatne obiekty oraz domy gościnne oferują osobo-dobę już od 40 złotych! Duże, czyste pokoje z pełnym węzłem sanitarnym i malowniczym widokiem z okna.

W Wieżycy ciężko znaleźć luksusowe hotele, jednak w bliskiej od niej odległości można skorzystać z oferty obiektów z trzema lub czterema gwiazdkami. Ich ceny są zróżnicowane. Z jednej strony wciąż można zarezerwować pokój za 100 zł od pary za dzień, ale nie brakuje ofert za 300-400 złotych. Wiele tak naprawdę zależy od tego, czego oczekujemy od obiektu, bo być może wymagania spełnią apartamenty lub domy gościnne.

Wieżyca – stok narciarski, czego możemy się spodziewać?

Wieżyca – stok narciarski

W Wieżycy funkcjonuje stok Koszałkowo. Miejsce to promuje się świetnym mikroklimatem – przejrzyste powietrze, puszysty śnieg i przyjemne trasy do uprawiania sportów zimowych. Czego chcieć więcej? Poza typowym zimowym klimatem – chyba niewiele więcej. Szukając prawdziwych warunków dla narciarzy – tutaj ich nie ujrzymy. Owszem jest stok, który najczęściej jest sztucznie dośnieżany, ale to nie to samo co Alpy!

Wieżyca – stok to zaledwie 300 metrów zjazdu – jak na położenie, to i tak świetna trasa, która pozwala na drobniejsze szaleństwa. Całość jest oświetlona, zapewnia rewelacyjną widoczność, a w głośnikach można posłuchać przyjemnej muzyki. Dobrą wiadomością jest fakt, że można w Wieżycy narty wypożyczyć. W ośrodku znajduje się wypożyczalnia sprzętu zimowego – od wspomnianych nart, przez kijki, buty, na kasku kończąc. Jeżeli wybierasz się pierwszy raz, koniecznie skorzystaj z pomocy serwisu narciarskiego w doborze odpowiedniego sprzętu.

Wieżyca – narty, cennik (wypożyczenie sprzętu, przedszkole narciarskie)

Wieżyca – narty

Zastanawiasz się, ile może kosztować przyjemność wypożyczenia sprzętu narciarskiego? Wciąż jest na tyle opłacalna, że lepiej nie kupować – jeżeli zastanawiasz się czy będzie to regularny sport w Twoim życiu. Przykładowe ceny:

  • Komplet nart od 30 zł za pierwsze dwie godziny, każda kolejna + 5 zł
  • Komplet snowboardowy od 40 zł za pierwsze dwie godziny, każda kolejna + 5 zł

Na stoku są przygotowane trasy dla początkujących oraz przedszkole narciarskie dla najmłodszych. Wierzymy, że można tutaj przyjemnie spędzić swój czas.

Wieżyca – kamera, abyś miał oko na pogodę

Ciekawostką jest fakt, że na Wieżycy są zamontowane kamery, z których dostępny jest widok z komputera. Wystarczy wejść na ogólnodostępną stronę, aby zobaczyć jak wygląda stok – jak wiele osób korzysta z oferty i czy pogoda zachęca do uprawiania sportów zimowych. To też okazja, aby podjąć decyzję czy nie lepiej wybrać wyjazd za granicę – tam, gdzie śnieg będzie aż po pas, a warunki do szusowania wręcz zagwarantowane. Jeżeli zamiast małej Wieżycy, wybierzesz zagraniczne ośrodki narciarskie, pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym. W Europie funkcjonuje karta EKUZ, która pozwala skorzystać z pomocy medycznej, ale nie zawsze w pełnym zakresie. Za ratownictwo czy transport medyczny trzeba zapłacić z własnej kieszeni.

Skorzystaj z naszej porównywarki ubezpieczeń turystycznych i dobierz takie, które zapewni najlepsze warunki. Zwróć uwagę na kwoty gwarantowane, zakres polisy i jej wyłączenia. Chcąc mieć pewność, że zadziała w razie wypadku, dobierz ubezpieczyciela, który oferuje polisy sportowe. Pamiętaj też, że każde TU ma restrykcyjne ogólne warunki ubezpieczenia, z którymi musisz się zapoznać przez sfinalizowaniem oferty.

Sprawdź również:

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Świeradów Zdrój – narty i snowboard w sezonie 2021/2022

Świeradów Zdrój – narty i snowboard w sezonie 2021/2022

Szukasz idealnego miejsca w Polsce na aktywny wypoczynek zimą? Chcesz odkryć trasy narciarskie, ale wolisz nie rezygnować z innych form spędzania wolnego czasu? Świeradów Zdrój będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojej rodziny. Góry w Świeradowie Zdroju są […]

więcej
Przywidz – poznaj świetne miejsce na zimowy wyjazd!

Przywidz – poznaj świetne miejsce na zimowy wyjazd!

Miłośnicy sportów zimowych w Polsce zazwyczaj wybierają Tatry, jako kierunek docelowy. Mieszkańcy północnej części kraju mają jednak o wiele bliżej ciekawą alternatywą, jaką są narty w Przywidzu. W tej niewielkiej wsi na Kaszubach mieści się ośrodek narciarski, w […]

więcej
Wyjazd na narty: Trzepowo – idealne miejsce dla rodzin!

Wyjazd na narty: Trzepowo – idealne miejsce dla rodzin!

Planujesz wyjazd na narty? Jeżeli jest to pierwszy taki, skorzystaj z oferty Ośrodka Narciarskiego Trzepowo na Pomorzu. Konkurencyjne ceny i świetne warunki do szusowania mogą skutecznie przekonać do skorzystania z ich stoków. Odkryj dlaczego Trzepowo jest idealną opcją […]

więcej
Narty – Zakopane nadal na topie!

Narty – Zakopane nadal na topie!

Zakopane to największa miejscowość, którą bezpośrednio otaczają Tatry. Nic więc  dziwnego, że rok w rok przyciąga setki tysięcy turystów, niezależnie od pory roku. Jednakże, w sezonie zimowym cieszy się naprawdę ogromną popularnością. Często pojawia się jednak pytanie, gdzie […]

więcej