Ile kosztuje ubezpieczenie przyczepy samochodowej?

Ile kosztuje ubezpieczenie przyczepy samochodowej?

5/5 - (Ocen: 1)

Nie zawsze wykorzystanie wyłącznie samochodu osobowego pozwala przewieźć bagaż czy towar. Do transportowania większej ilości przedmiotów niezbędne może być wykorzystanie bagażnika dachowego czy przyczepy. Natomiast decydując się na doczepkę do samochodu, trzeba pamiętać, że jest to pojazd. Zatem zgodnie z przepisami prawa niezbędne jest wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia. W tym momencie pojawia się naturalne pytanie, ile kosztuje ubezpieczenie przyczepki. Brak takiej asekuracji może sprawić, że podczas zdarzenia drogowego może dojść do takich szkód, za które trzeba będzie zapłacić z własnych pieniędzy. Chcąc zabezpieczyć się przed takimi wydatkami, warto postawić na ubezpieczenie przyczepy. Wówczas powstałe szkody będą opłacane z posiadanej polisy. Sprawdź, na co zwrócić uwagę kupując ubezpieczenie przyczepki i jak to zrobić najtaniej!

Jak wybrać ubezpieczenie przyczepki online?

Zanim zacznie się szukać polisy, trzeba ją zarejestrować. Do zrealizowania rejestracji konieczne jest złożenie wniosku w wydziale komunikacji. Gdy posiada się taki dokument, można zacząć szukać ofert ubezpieczeń. Gdy sprawdza się gdzie ubezpieczyć samochód, można od razu zapoznać się z propozycjami dla kierowców chcących korzystać z przyczep. Wówczas polisę można kupić od razu w wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym. Jednak nie zawsze ubezpieczenie oc przyczepki kupuje się od razu przy rejestracji samochodu. Często szuka się takiego produktu, dopiero gdy pozyskało się doczepkę, co nie musi być związane z momentem zakupu samego pojazdu. Wówczas niezbędne jest wyszukanie dodatkowego ubezpieczenia. 

Porównywarka OC AC Kioskpolis.pl pozwoli na szybkie znalezienie obowiązkowych ubezpieczeń z zakresu OC, a także opcjonalnego AC. Warto rozważyć zakup wielu polis ubezpieczeniowych od razu, gdyż w ten sposób można uzyskać o wiele bardziej atrakcyjną cenę. Poza standardowymi ubezpieczeniami dla auta i przyczepki, w porównywarce można też znaleźć ubezpieczenia Assistance.

Czy ubezpieczenie przyczepki jest obowiązkowe?

Wiele osób zastanawia się, czy ubezpieczenie przyczepki jest obowiązkowe. Dotyczy to głównie ubezpieczenia przyczepy lekkiej. Takie pytanie często pojawia się w kontekście przyczepek, które nie są zarejestrowane. Niestety według polskiego prawa, każda przyczepka jest traktowana, jak pojazd, a więc musi być zarejestrowana. Nie ma możliwości, by legalnie poruszać się po drogach publicznych z przyczepką, która nie posiada dokumentów i tablic rejestracyjnych. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że jeśli przyczepkę chce się zarejestrować, musi mieć homologacje. Pojazd, który jest traktowany jako samodzielny, musi też mieć pełne ubezpieczenie. Dlatego też ubezpieczenie przyczepy, bez względu na jej wielkość jest obowiązkiem. Jeśli kierowca zostanie zatrzymany z przyczepką, która nie jest zarejestrowana, nie posiada ważnego ubezpieczenia, lub jeśli dojdzie do kolizji z udziałem takiej przyczepki, naraża się on na poważne konsekwencje prawne i finansowe. Ubezpieczenie przyczepki lekkiej online można kupić bardzo łatwo, więc nie stanowi to dużego problemu, zwłaszcza że takie polisy są relatywnie tanie, a ich koszt może wynieść około stu złotych.

Ubezpieczenie przyczepki ceny może mieć jednak różne i jest to zależne od towarzystwa ubezpieczeniowego. Najlepiej kupować je razem z obowiązkowym OC samochodu lub innymi polisami, gdyż wtedy można uzyskać bardziej atrakcyjną cenę. W Kioskpolis.pl można z łatwością znaleźć porównania najlepszych ofert w tym zakresie. To, ile kosztuje ubezpieczenie przyczepy lekkiej jest też zależne od klienta, tak samo jak cena polisy OC auta.

Gdzie ubezpieczyć przyczepę lekką?

Większość towarzystw ubezpieczeniowych posiada w swojej ofercie produkty OC przyczepy. Dotyczy to również propozycji prezentowanych za pośrednictwem firmowych serwisów internetowych. Decydując się na ubezpieczenie oc przyczepy lekkiej online, można zrealizować zakup znacznie szybciej. Wszelkie formalności załatwia się zdalnie. Natomiast niezbędne jest przygotowanie odpowiednich dokumentów. Warto sprawdzić dokumenty potrzebne do ubezpieczenia samochodu, co pozwala nie zapomnieć o żadnym, niezbędnym zaświadczeniu. Pozwala to znacznie skrócić czas, w którym uzyska się ubezpieczenie oc przyczepy samochodowej. Do dokumentów, które trzeba będzie posiadać podczas procesu zakupu polisy zaliczyć można dowód zakupu, kartę pojazdu, wyciąg ze świadectwa homologacji. Dowodem zakupu może być zarówno faktura, jak też umowa kupna-sprzedaży. Natomiast karta przyczepy musi być wydana konkretnie do posiadanego pojazdu. Badania homologacyjnego nie trzeba posiadać, gdy ubezpiecza się nową przyczepę. Warto również pamiętać, że podobnie jak w przypadku samochodów, tak samo przy przyczepach obowiązuje termin rejestracji. Warto dopilnować tego obowiązku, gdyż w przeciwnym razie można zapłacić kary. Pojazdy muszą być ubezpieczone najpóźniej w dniu zarejestrowania przyczepy. 

Ile wynoszą kary za brak OC przyczepki samochodowej?

Koszt ubezpieczenia przyczepki nie wydaje się być wysoki w stosunku do tego, ile wynoszą kary za brak OC przyczepki samochodowej. Niestety nie należą one do najmniejszych, gdyż za brak OC do 3 dni zapłaci się 200 zł. Gdy polisa nie będzie ważna od 4 do 14 dni, wtedy mandat wyniesie już 500 zł. Jeśli zaś przyczepka samochodowa nie będzie ubezpieczona przez okres powyżej 14 dni, właściciel musi liczyć się z karą 1000 zł. Taka grzywna zostanie nałożona przez UFG po ewentualnej kontroli drogowej, jednak to nie jest jedyna sytuacja, w której zapłaci się grzywnę. Właściwy urząd ma w swojej bazie danych wszystkie zarejestrowane pojazdy, a także przyporządkowane im obowiązkowe polisy OC. Jeśli nastąpi brak ciągłości polisy, właściciel przyczepki i tak będzie musiał liczyć się z koniecznością zapłacenia kary.

Ile kosztuje ubezpieczenie przyczepki lekkiej?

Ranking ubezpieczeń samochodowych pozwoli z łatwością znaleźć towarzystwa, które zaoferują atrakcyjną cenę za ubezpieczenie przyczepki lekkiej. Ceny OC przyczepek, są zależne od konkretnej firmy, jednak ich wysokość jest zdecydowanie niższa niż w przypadku pojazdów, takich jak samochody. Nie wiedząc, gdzie najtaniej kupić ubezpieczenie przyczepki, najlepiej sprawdzić oferty na Kioskpolis.pl, gdyż potrwa to jedynie kilka chwil.

Ile kosztuje ubezpieczenie przyczepki?

Podobnie, jak obowiązkowe ubezpieczenie samochodu tak samo przyczepy może znacznie różnić się cenami w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych. Znaczenie ma między innymi rodzaj pojazdu. Mniejsze pieniądze zapłacimy za ubezpieczenie przyczepy lekkiej. Wówczas polisa nie powinna przekroczyć kwoty kilkudziesięciu złotych. Większe pieniądze trzeba zapłacić za takie przyczepy, które mają znacznie większą wagę. Natomiast nawet przy takim pojeździe ubezpieczenie oc przyczepki lekkiej online będzie dostępne w różnych cenach w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych. Z drugiej strony ze względu na standardowe warunki w ubezpieczeniach OC ceny poszczególnych produktów ubezpieczeniowych nie różnią się w znaczący sposób. 

Gdzie najtaniej można pozyskać OC przyczepki?

Przy zakupie polisy można wykorzystać kalkulator oc na przyczepkę. Takie narzędzie pozwala odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje ubezpieczenie przyczepy. Wygodny w użytkowaniu kalkulator pozwala bardzo łatwo sprawdzić warunki cenowe występujące na rynku ubezpieczeniowym. Można znacznie skrócić czas, w którym sprawdzi się poszczególne oferty. Do wykorzystania kalkulatorów warto się odpowiednio przygotować. Dotyczy to zgromadzenia informacji oraz dokumentów z danymi, które trzeba wpisać do kalkulatora. Gdy porówna się koszt ubezpieczenia przyczepy, można dokonać znacznie lepszego wyboru pod kątem finansowym. W ten sposób ubezpieczenie oc przyczepki cena może być korzystniejsze. Pozwala to zapłacić znacznie mniejszą składkę. Jest to sposobem na ograniczenie kosztów użytkowania samochodu. Wyszukanie tańszych polis, z których będzie się korzystało, pozwala ograniczyć łączne wydatki na ubezpieczenia. Jest to jeden ze sposobów na szukanie oszczędności przez właścicieli samochodów. 

Analizując koszt OC przyczepki samochodowej, warto co roku sprawdzić ranking firm ubezpieczeniowych w Polsce. Zazwyczaj ceny polis ubezpieczeniowych zmieniają się rok do roku, więc nie opłaca się trzymać jednego towarzystwa ubezpieczeniowego, jeśli inne będzie w stanie zaoferować o wiele lepszą cenę, lub na przykład zaproponuje bardzo tanie polisy dodatkowe, takie jak AC, czy Assistance. Koszt ubezpieczenia przyczepki towarowej to co prawda około stu złotych, jednak nawet na tak niskiej składce można zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych.  Analizując oferty poprzez Kioskpolis.pl, warto od razu sprawdzić ceny ubezpieczeń samochodu, gdyż te polisy są już o wiele droższe, a dzięki porównywarce można z łatwością znaleźć oferty niższe o kilkadziesiąt procent pierwotnej ceny.

Czy ubezpieczenie przyczepki daje zniżki?

Często pojawia się pytanie, czy ubezpieczenie przyczepki daje zniżki. Odpowiedź jest twierdząca i jest to jeden ze sposobów, by budować swoją pozytywną historię kierowcy pod kątem ubezpieczeń. Samo ubezpieczenie przyczepki samochodowej i to, ile kosztuje warunkuje, że warto to zrobić, jeśli się ma taką możliwość. Koszt ubezpieczenia przyczepki to od kilkudziesięciu do około 150 zł, a pozwala na uzyskanie zniżek za bezszkodową jazdę. 

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Ranking ubezpieczeń turystycznych w liniach lotniczych LOT, Ryanair, WizzAir, Lufthansa, British Airways

Ranking ubezpieczeń turystycznych w liniach lotniczych LOT, Ryanair, WizzAir, Lufthansa, British Airways

Narty gotowe i już nie możesz się doczekać na początek sezonu zimowego? Czy wybrałeś już miejsce, w które udasz się w tym roku? Jeśli nie, być może zainspirujesz się przygotowanym przez nas rankingiem, w którym uwzględniliśmy 5 destynacji […]

więcej
Najlepszy samochód dla młodego kierowcy. Jak wybrać, żeby nie przepłacić za OC?

Najlepszy samochód dla młodego kierowcy. Jak wybrać, żeby nie przepłacić za OC?

Towarzystwa ubezpieczeniowe za młodych kierowców najczęściej uważają osoby, które nie ukończyły jeszcze 26 lat. Według statystyk, młode osoby częściej powodują wypadki, dlatego w ich przypadku ubezpieczyciele zwiększają wysokość składki za OC. By nie przepłacać za polisę, młodzi zastanawiają […]

więcej
Broker ubezpieczeniowy

Broker ubezpieczeniowy

Broker ubezpieczeniowy to osoba fizyczna lub prawna, której zadaniem jest znalezienie najlepszej dostępnej polisy ubezpieczeniowej dla klienta. Doskonałym przykładem takiego podmiotu jest Benefit Solution, który działa jako pośrednik, przygotowując propozycje oraz doradzając najkorzystniejsze rozwiązanie, a następnie dokonując zakupu […]

więcej
Dodge

Dodge

Przy każdym modelu samochodu można spotkać się z nieco innymi warunkami, na których można pozyskać ubezpieczenia. Z tego powodu już na etapie zakupu pojazdu warto ocenić koszty jego użytkowania. To jeden z czynników wpływających na opłacalność zakupu auta. […]

więcej