Wyjazd na narty w kwietniu – Włochy czy Austria?

Wyjazd na narty w kwietniu – Włochy czy Austria?

Wybierasz się na narty w Alpach? Kwiecień to świetny czas na taką wyprawę, ponieważ możesz cieszyć się świetnymi warunkami na stokach, a jednocześnie zaoszczędzić sporo pieniędzy. Upewnij się jednak, że masz właściwą ochronę. Sprawdź, jakie ubezpieczenie narciarskie wybrać oraz gdzie się udać we Włoszech lub w Austrii.

Dlaczego warto wybrać się na narty w Alpach w kwietniu?

Rozważasz noworoczną wyprawę na narty? Dobrym pomysłem jest zaczekanie z wyjazdem do kwietnia, z racji iż to spora oszczędność finansowa. Kwiecień w ośrodkach narciarskich zaliczany jest do niskiego sezonu. Ceny noclegu, wyżywienia i przeróżnych atrakcji turystycznych spadają, ludzi jest coraz mniej, a pogoda nadal umożliwia codzienne wielogodzinne zjeżdżanie na nartach.

Z racji iż w kwietniu jest więcej słońca niż w zimie, możesz udać się na narty w Alpach w większym przedziale czasowym – wyciągi są otwarte dłużej. Pamiętaj jednak, że jakość śniegu nie jest już taka, jak w zimie. Dłuższy czas na stoku w połączeniu z nieco gorszym śniegiem sprawiają, że jesteś narażony na kontuzje i wypadki nieco bardziej. Koniecznie zadbaj o właściwe ubezpieczenie na narty!

narty w alpach ubezpieczenie narciarskie

Narty w Alpach: Włochy

Na narty w kwietniu warto wybrać się np. do Włoch – koniecznie do zachodniej części. Polecane przez wieloletnich narciarzy rejony to Sestriere i Vialattea, Aosta, Prato Nevoso. Na najniższe ceny można liczyć w Prato Nevoso.

Porównaj ceny ubezpieczeń

W związku z mniej przewidywalną pogodą względem sezonu zimowego powinieneś rozważyć wykupienie ubezpieczenia narciarskiego obejmującego szeroki zakres opieki medycznej – od kupowania leków, przez transport medyczny, aż po hospitalizację – ratownictwo oraz NNW. Jeśli przydarzy Ci się na stoku coś złego, nie będziesz musiał martwić się podwójnie: o stan zdrowia oraz o związane z jego poprawą koszty.

Ponadto jeśli wyjazd na narty w Alpach jest tylko weekendową przyjemnością, po której musisz wrócić do pracy, NNW okaże się nieodzowną częścią ubezpieczenia na narty. Jeżeli będziesz niezdolny do szybkiego powrotu do wykonywania obowiązków zawodowych, ubezpieczyciel wypłaci Ci świadczenia.

Zobacz również: Ubezpieczenie na narty Włochy.

WARTO WIEDZIEĆ

Wybierasz się na narty w Alpach, ale planujesz jeździć poza stokami lub uprawiasz dyscypliny narciarskie podwyższonego ryzyka? Koniecznie sprawdź w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, czy dana polisa obejmuje ochroną podejmowane przez Ciebie aktywności. Sprawdź też listę wykluczeń – sytuacji, w których ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłacenia Ci odszkodowania.

Narty w Alpach: Austria

Lepiej do Włoch czy Austrii? Zdania są podzielone – oba regiony narciarskie mają swoich zwolenników. W kwietniu pod względem cenowym atrakcyjnie przedstawia się region Stubai, a zaraz po nim Kaprun – z dostępem do lodowca. Narciarze chętnie jeżdżą także do Ischgl oraz Tyrolu Zachodniego.

narty w alpach ubezpieczenie na narty

Aby cieszyć się pełną ochroną w Alpach, wybierz ubezpieczenie turystyczne, które chroni nie tylko Ciebie, ale także Twój bagaż – przed zaginięciem, zniszczeniem bądź kradzieżą. Ponadto wykup dodatek Assistance, który okaże się nieoceniona pomocą w razie niemożliwości porozumienia się z austriackimi władzami. W ramach opieki możesz liczyć na wsparcie informacyjne, prawnicze czy medyczne.

Porównaj oferty

Nie chcesz płacić na szkody przypadkowo wyrządzone drugiemu narciarzowi – uszkodzenia ciała czy zniszczony sprzęt – z własnej kieszeni? Pomyśl zatem nad poszerzeniem swojego ubezpieczenia narciarskiego o polisę OC. Sprawdź w naszym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych, które towarzystwa mają ofertę odpowiadającą Twoim potrzebom i możliwościom. Porównaj ceny i kup polisę online – zaoszczędź pieniądze oraz czas.

A jeśli wybierasz się na narty w Alpach z najbliższymi, przeczytaj poradnik: Ubezpieczenie na narty i snowboard dla całej rodziny.

Sprawdź również:

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Kiedy warto kupić ubezpieczenie zdrowotne międzynarodowe długoterminowe?

Kiedy warto kupić ubezpieczenie zdrowotne międzynarodowe długoterminowe?

Często wyjeżdżasz do innych krajów? A może dopiero planujesz swoją pierwszą długoterminową podróż? Zadbanie o odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne za granicą to sposób na zabezpieczenie się przed wieloma nieszczęściami. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne za granicą w zależności od zakresu umożliwi […]

więcej
Ubezpieczenie turystyczne w Tatry Słowackie

Ubezpieczenie turystyczne w Tatry Słowackie

Górskie wyprawy mogą być zarówno niezwykle relaksującym sposobem na spędzenie czasu, jak i prawdziwym wyzwaniem dla osób rządnych przygód. Niezależnie od tego, jaki styl wędrówek się preferuje, urlop w kontakcie z naturą to zawsze przyjemne doświadczenie. Gdy polskie […]

więcej
Wyjazd na narty do Szwajcarii – jakie ubezpieczenie?

Wyjazd na narty do Szwajcarii – jakie ubezpieczenie?

Szwajcaria to wspaniały wybór, jeśli chodzi o wyprawę na narty. Odpowiednie stoki znajdą tam i zaawansowani narciarze oraz snowboardziści, i początkujący sportowcy. Aby jednak cieszyć się wyjazdem w pełni, trzeba zadbać o odpowiednią ochronę. Sprawdź, co powinno obejmować […]

więcej
Holowanie samochodu za granicą – jakiego ubezpieczenia potrzebujesz?

Holowanie samochodu za granicą – jakiego ubezpieczenia potrzebujesz?

Wystarczy tylko chwila, by drobna kolizja lub awaria samochodu zmusiła Cię do przedwczesnego zakończenia wakacji. Możesz jednak uniknąć takiego scenariusza, decydując się na zakup dobrego ubezpieczenia samochodu, które obejmie takie usługi jak holowanie pojazdu czy jego naprawę nawet […]

więcej