Wyjazd na narty w kwietniu – Włochy czy Austria?

Wyjazd na narty w kwietniu – Włochy czy Austria?

4.7/5 - (Ocen: 4)

Wybierasz się na narty w Alpach? Kwiecień to świetny czas na taką wyprawę, ponieważ możesz cieszyć się świetnymi warunkami na stokach, a jednocześnie zaoszczędzić sporo pieniędzy. Warto więc dobrze przeanalizować, gdzie na narty w kwietniu opłaca się wyjechać. Upewnij się jednak, że masz właściwą ochronę. Sprawdź, jakie ubezpieczenie narciarskie wybrać oraz gdzie się udać we Włoszech lub w Austrii.

Dlaczego warto wybrać się na narty w Alpach w kwietniu?

Rozważasz noworoczną wyprawę na narty? Dobrym pomysłem jest zaczekanie z wyjazdem do kwietnia, z racji iż to spora oszczędność finansowa. Kwiecień w ośrodkach narciarskich zaliczany jest do niskiego sezonu. Ceny noclegu, wyżywienia i przeróżnych atrakcji turystycznych spadają, ludzi jest coraz mniej, a pogoda nadal umożliwia codzienne wielogodzinne zjeżdżanie na nartach.

Z racji iż w kwietniu jest więcej słońca niż w zimie, możesz udać się na narty w Alpach w większym przedziale czasowym – wyciągi są otwarte dłużej. Pamiętaj jednak, że jakość śniegu nie jest już taka, jak w zimie. Dłuższy czas na stoku w połączeniu z nieco gorszym śniegiem sprawiają, że jesteś narażony na kontuzje i wypadki nieco bardziej. Koniecznie zadbaj o właściwe ubezpieczenie na narty!

narty w alpach ubezpieczenie narciarskie

Gdzie najlepiej na narty w kwietniu?

Narty w kwietniu, to świetny pomysł dla osób, które nie są w stanie dostać wolnego w okresie zimowym. W Alpach nawet w kwietniu panują świetne warunki dla narciarzy, a ceny nie są aż tak wygórowane, jak mogłoby się wydawać. Mając ubezpieczenie na narty, nie istnieje ryzyko, że dojdzie do sytuacji, w której powstaną dodatkowe i zbędne koszty. Na Kioskpolis.pl można znaleźć nie tylko ubezpieczenie w góry zabezpieczające od wypadku, ale też od innych zdarzeń, takich jak utrata lub zniszczenie sprzętu sportowego, lub odwołanie lotu.

Narty w Alpach: Włochy

Na narty w kwietniu warto wybrać się np. do Włoch – koniecznie do zachodniej części. Polecane przez wieloletnich narciarzy rejony to Sestriere i Vialattea, Aosta, Prato Nevoso. Na najniższe ceny można liczyć w Prato Nevoso.

Porównaj ceny ubezpieczeń

W związku z mniej przewidywalną pogodą względem sezonu zimowego powinieneś rozważyć wykupienie ubezpieczenia narciarskiego obejmującego szeroki zakres opieki medycznej – od kupowania leków, przez transport medyczny, aż po hospitalizację – ratownictwo oraz NNW. Jeśli przydarzy Ci się na stoku coś złego, nie będziesz musiał martwić się podwójnie: o stan zdrowia oraz o związane z jego poprawą koszty.

Gdzie na narty do Włoch w kwietniu?

Najczęstsze pytanie, to gdzie na narty w kwietniu we Włoszech są najlepsze warunki. Powyższe regiony są najlepszą propozycją, gdyż są polecane przez większość narciarzy. Stabilne warunki pogodowe oraz rozbudowana infrastruktura zapewnią spokojny pobyt. Wyjazd na narty Włochy to niemałe wyzwanie organizacyjne, jednak można tam spokojnie dojechać samochodem. Droga z Polski nie zajmie długo, gdyż wystarczy zarezerwować sobie na to jeden dzień.

Ponadto jeśli wyjazd na narty w Alpach jest tylko weekendową przyjemnością, po której musisz wrócić do pracy, NNW okaże się nieodzowną częścią ubezpieczenia na narty. Jeżeli będziesz niezdolny do szybkiego powrotu do wykonywania obowiązków zawodowych, ubezpieczyciel wypłaci Ci świadczenia.

Zobacz również: Ubezpieczenie na narty Włochy.

WARTO WIEDZIEĆ

Wybierasz się na narty w Alpach, ale planujesz jeździć poza stokami lub uprawiasz dyscypliny narciarskie podwyższonego ryzyka? Koniecznie sprawdź w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, czy dana polisa obejmuje ochroną podejmowane przez Ciebie aktywności. Sprawdź też listę wykluczeń – sytuacji, w których ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłacenia Ci odszkodowania.

Gdzie na narty w kwietniu Austria?

Narty w kwietniu w Austrii to równie dobry pomysł, gdyż panują tam podobne warunki. Mniej doświadczeni narciarze nie odczują żadnej różnicy, niezależnie od tego, który region wybiorą. Tak samo, narty w Szwajcarii to świetny pomysł w tym okresie, gdyż główne ośrodki są położone niedaleko Włoch i Austrii. Jest to również ten sam kierunek.

Narty w Alpach: Austria

Lepiej do Włoch czy Austrii? Zdania są podzielone – oba regiony narciarskie mają swoich zwolenników. W kwietniu pod względem cenowym atrakcyjnie przedstawia się region Stubai, a zaraz po nim Kaprun – z dostępem do lodowca. Narciarze chętnie jeżdżą także do Ischgl oraz Tyrolu Zachodniego.

narty w alpach ubezpieczenie na narty

Aby cieszyć się pełną ochroną w Alpach, wybierz ubezpieczenie turystyczne, które chroni nie tylko Ciebie, ale także Twój bagaż – przed zaginięciem, zniszczeniem bądź kradzieżą. Ponadto wykup dodatek Assistance, który okaże się nieoceniona pomocą w razie niemożliwości porozumienia się z austriackimi władzami. W ramach opieki możesz liczyć na wsparcie informacyjne, prawnicze czy medyczne.

Porównaj oferty

Nie chcesz płacić na szkody przypadkowo wyrządzone drugiemu narciarzowi – uszkodzenia ciała czy zniszczony sprzęt – z własnej kieszeni? Pomyśl zatem nad poszerzeniem swojego ubezpieczenia narciarskiego o polisę OC. Sprawdź w naszym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych, które towarzystwa mają ofertę odpowiadającą Twoim potrzebom i możliwościom. Porównaj ceny i kup polisę online – zaoszczędź pieniądze oraz czas.

A jeśli wybierasz się na narty w Alpach z najbliższymi, przeczytaj poradnik: Ubezpieczenie na narty i snowboard dla całej rodziny.

Gdzie na narty w kwietniu w Polsce?

Wyjazd na narty w kwietniu w polskie góry jest dość ryzykowny, gdyż najwyżej położone ośrodki są zlokalizowane na wysokości mniejszej, niż 2000 metrów nad poziomem morza. Niestety na takiej wysokości może być bardzo różnie z warunkami. Narty w kwietniu w Polsce mogą więc się udać tylko wtedy, gdy będzie na to odpowiedni sezon – trzeba więc dokładnie śledzić aktualną prognozę pogody. Ewentualnym kierunkiem położonym nieopodal jest Słowacja, gdzie stoki znajdują się nieco wyżej, więc warunki w kwietniu będą tam lepsze.

Sprawdź również:

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Najchętniej wybierane kierunki wakacyjne na 2019 rok

Najchętniej wybierane kierunki wakacyjne na 2019 rok

Podczas wakacji w 2019 roku najwięcej wczasowiczów obierze kierunek na Turcję, Bułgarię, Grecję, Hiszpanię i Egipt. Przeczytaj nasz poradnik i przekonaj się, dlaczego warto odwiedzić właśnie te kraje. Poznaj ich zalety i tajemnice. Przekonaj się też, gdzie kupić […]

więcej
Holowanie samochodu za granicą – jakiego ubezpieczenia potrzebujesz?

Holowanie samochodu za granicą – jakiego ubezpieczenia potrzebujesz?

Wystarczy tylko chwila, by drobna kolizja lub awaria samochodu zmusiła Cię do przedwczesnego zakończenia wakacji. Możesz jednak uniknąć takiego scenariusza, decydując się na zakup dobrego ubezpieczenia samochodu, które obejmie takie usługi jak holowanie pojazdu czy jego naprawę nawet […]

więcej
Ubezpieczenie na narty Czechy

Ubezpieczenie na narty Czechy

Wybierasz się do Czech na narty? Ponieważ ów kraj sąsiaduje z Polską, może Ci się wydawać, że w razie rozstroju zdrowia będziesz mógł szybko wrócić i zająć się leczeniem u siebie. To błędne myślenie. Ubezpieczenie narciarskie chroni Cię […]

więcej
W co należy wyposażyć auto, wybierając się do różnych krajów?

W co należy wyposażyć auto, wybierając się do różnych krajów?

Wybierasz się samochodem za granicę na ferie, wakacje, a może jedziesz w podróż służbową? Przekonaj się, czy musisz przestrzegać obowiązkowego wyposażenia samochodu w Niemczech, na Słowacji i innych krajach, przez które będziesz przejeżdżać. Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania, […]

więcej