Ubezpieczenie nieruchomości od pożaru

Ubezpieczenie nieruchomości od pożaru

4/5 - (Ocen: 1)

Będąc właścicielem nieruchomości, warto brać pod uwagę ryzyko wystąpienia różnych zdarzeń, które mogą prowadzić do konieczności usunięcia szkód, co pozwala zdecydować się choćby na odpowiednie ubezpieczenie domu od pożaru. Ma to duże znaczenie w kontekście ograniczenia konieczności samodzielnego pokrywania wydatków. Zamiast tego można liczyć na uzyskanie odszkodowania od towarzystwa reasekuracji.

Podejmując decyzję o zakupie jakiejkolwiek polisy, należy przede wszystkim ustalić, jaki zakres ochrony ma taki produkt zapewnić. Pozwala to następnie podejmować znacznie lepsze decyzje przy wybieraniu konkretnych polis. Dobre ubezpieczenie mieszkania od pożaru to takie, które jest kompleksowe, czyli zapewnia skuteczną ochronę. Często będzie to w stanie zapewnić polisa dostępna na standardowych warunkach. Jednak zdarza się, że niezbędne jest zdecydowanie się na produkt na specjalnych warunkach. W takim będą dostępne dodatkowe rozszerzenia zakresu ochrony. W ten sposób będzie ona pokrywała szerszy katalog szkód, przy których będzie można uzyskać odszkodowanie.

Co zapewnia ubezpieczenie domu od pożaru?

Pożar jest jedną z częstszych przyczyn występowania szkód w lokalach mieszkalnych, czy domach. Odpowiednie zabezpieczenie nieruchomości przed skutkami takich zdarzeń ma bardzo duże znaczenie. Pozwala to między innymi skutecznie zabezpieczyć się przed kosztami, które mogą być związane z koniecznością wykonania generalnego remontu. Jeszcze większym problemem jest, gdy pożar sprawi, że nieruchomość nie będzie zdatna do użytkowania. Wówczas ubezpieczenia mieszkaniowe pozwalają uzyskać odszkodowanie, które pozwala kupić nieruchomość o porównywalnej wartości. Niemal każda polisa mieszkaniowa zawiera ubezpieczenie nieruchomości od pożaru. Natomiast nie zawsze zakres ochrony, który zapewni standardowa wersja będzie odpowiednia. Przede wszystkim taki produkt chroni przed wszystkim elementy stałe nieruchomości. Zatem w sytuacji, gdy zamierza się ubezpieczyć również ruchomości, trzeba zdecydować się na wykupienie rozszerzenia. W ten sposób można liczyć na to, że gdy dojdzie do pożaru, uzyska się odszkodowanie za utracone mienie. Oczywiście wybór tego jaki zakres będzie miało ubezpieczenie mieszkania od pożaru i innych zdarzeń losowych, wpłynie bezpośrednio na wysokość składki.

Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie mieszkania od pożaru?

Jeśli planuje się ubezpieczenie mieszkania, wówczas w większości polis będzie można korzystać z zabezpieczenia nieruchomości także przed skutkami pożaru. Z reguły zdecydowanie się na polisę mieszkaniową jest dobrym rozwiązaniem. W podstawowej wersji za maksymalnie 300 złotych można korzystać z podstawowej ochrony. W ten sposób ubezpieczenie mieszkania od pożaru i zdarzeń losowych pozwoli uzyskać rekompensatę. Ochrona przed skutkami działania ognia to popularne rozwiązanie podobnie jak ubezpieczenie mieszkania od zalania. Zatem nie ma większego problemu, aby znaleźć odpowiedni produkt. Natomiast istotne jest zdecydowanie się na takie produkty, które są przygotowane w sposób, który spełni indywidualne oczekiwania. Im lepiej będzie dopasowany zakres ochrony, tym w znacznie większym stopniu można ograniczyć ryzyko tego, że po wystąpieniu szkody, nie będzie można uzyskać odszkodowania. Zatem cena za ubezpieczenie domu od pożaru nie powinna być kluczowa.

Ile kosztuje ubezpieczenie domu i mieszkania od pożaru?

Należy brać pod uwagę, że składki za polisę mieszkaniową będzie trzeba płacić w dłuższym okresie. Cena nie powinna być kluczowa przy wybieraniu ubezpieczeń, ale warto dokładnie sprawdzić ile kosztuje ubezpieczenie domu od pożaru przy konkretnym zakresie ochrony. Warto dokonać analizy rynku polis mieszkaniowych, co pozwala dokonać znacznie lepszego wyboru. Wykorzystać można w tym celu między innymi ranking ubezpieczeń mieszkania. Pozwala to szybko sprawdzić najbardziej popularne produkty. W ten sposób znacznie łatwiej można wybrać takie ubezpieczenie nieruchomości od pożaru i innych zdarzeń losowych, które spełni oczekiwania. Dotyczy to również warunków cenowych, na których będzie można korzystać z polisy. Równocześnie można zapoznać się z różnymi rozszerzeniami jak ubezpieczenie domu od burzy. Bardzo często można znaleźć takie produkty, które są dostępne na specjalnych warunkach. 

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Co to jest ubezpieczenie GAP?

Co to jest ubezpieczenie GAP?

Decydując się na zakup samochodu w leasingu lub na kredyt, nie sposób nie spotkać się z pojęciem „ubezpieczenia GAP.” Skierowane jest ono do wszystkich tych, którzy zdecydowali się na jedną z dwóch powyższych form zakupu pojazdu. Ubezpieczenie GAP […]

więcej
Smart Casco

Smart Casco

Smart Casco to inne określenie na polisę AC, która ma węższy zakres swojego działania. Ubezpieczyciele wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferują dodatkową ochronę, która jest korzystniejsza i obejmuje zakresem takie działania, które najczęściej nas dotykają. Choć smart casco […]

więcej
Kupiłeś używane auto? Dowiedz się, jakie części powinieneś wymienić!

Kupiłeś używane auto? Dowiedz się, jakie części powinieneś wymienić!

Nabywanie samochodów z rynku wtórnego jest powszechnym zjawiskiem. W ten sposób można w korzystnej cenie zdobyć pojazd w przyzwoitym stanie. Należy jednak mieć świadomość tego, że takie auto jest bardziej narażone na awarie. Radzimy, jakie części warto wymienić […]

więcej
Nissan

Nissan

Ubezpieczenie samochodu można podzielić na obowiązkowe i nieobowiązkowe. Pierwszym typem jest OC. To polisa od odpowiedzialności cywilnej, która przypisana jest do pojazdu, który będzie poruszać się po drogach. Zgodnie z przepisami prawa brak posiadania tego ubezpieczenia wiązać się […]

więcej