Ubezpieczenie domu od burzy

Ubezpieczenie domu od burzy

4/5 - (Ocen: 1)

Dom może być narażony na różne zagrożenia, które mogą być spowodowane między innymi przez zjawiska pogodowe, a przed którymi może chronić, choćby ubezpieczenie domu od burzy. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na wykupienie polisy. Nawet te dostępne na standardowych warunkach są w stanie znacznie ograniczyć ryzyko związane z koniecznością samodzielnego pokrycia szkody.

Gdy zjawiska pogodowe doprowadzą do zniszczeń, a nie ma się wykupionego ubezpieczenia, wówczas samodzielnie trzeba pokryć wszystkie wydatki. Usunięcie szkód może być związane z bardzo dużymi kosztami. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest wykupienie polisy, która będzie w stanie chronić, choćby przed podstawowymi zagrożeniami. Podstawowe ubezpieczenia nie są kosztowne, a są w stanie zapewnić ochronę domu. Oczywiście znacznie lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na dopasowane polisy, w których zapisane warunki spełniają indywidualne oczekiwania. Wówczas można liczyć na szerszy zakres ochrony, co pozwala uzyskać odszkodowanie przy większej liczbie zdarzeń. Jednym z elementów polisy domu może być ubezpieczenie od skutków burzy. Pozwala uzyskać odszkodowanie przy zniszczeniach powstałych w związku z wystąpieniem częstych zjawisk pogodowych.

Co powinno zawierać ubezpieczenie od burzy?

Wybierając jakąkolwiek polisę, bardzo ważne jest, aby zawierała ona odpowiedni katalog szkód, przy których można liczyć na odszkodowanie. Oczywiście trzeba brać pod uwagę, że im większy jest jej zakres, tym trzeba liczyć się z koniecznością płacenia wyższych składek. Jednak często będzie to lepszym rozwiązanie, gdy zamierza się korzystać z kompleksowej ochrony. Takie ubezpieczenie od gradu i burzy będzie w stanie zapewnić uzyskanie odszkodowania w znacznie większej liczbie przypadków. 

Standardowa polisa chroniące przed burzą chroni na wypadek wystąpienia:

 • uderzenia pioruna,
 • ulewnego deszczu,
 • opadów gradu,
 • porywistego wiatru,
 • pożaru spowodowanego przez piorun,
 • upadku drzew.

Natomiast należy brać pod uwagę, że podstawowe ubezpieczenie od burzy chroni z reguły jedynie element stałe budynku. Gdy zamierza się zapewnić ochronę również ruchomości, wówczas trzeba zdecydować się na wykupienie odpowiednich rozszerzeń warunków ochrony. Działa to podobnie jak w sytuacji, gdy kupuje się ubezpieczenie domu od pożaru. Często trzeba rozważyć zabezpieczenia również dodatkowych elementów wokół nieruchomości.

Polisa może dodatkowo chronić przed skutkami burzy:

 • budynki gospodarcze,
 • altany,
 • podjazdy,
 • baseny,
 • garaże.

W ten sposób przy większym zakresie zdarzeń można liczyć na uzyskanie odszkodowania.

Jak wyszukać odpowiednie ubezpieczenie domu od burzy?

Z reguły w celu zapewnienia odpowiedniej ochrony budynku mieszkalnego, kupuje się rozbudowane polisy, które są kompleksowe. Takie ubezpieczenie mieszkanie będzie w stanie zapewnić wypłatę odszkodowania, gdy dojdzie do różnych strat spowodowanych nie tylko przez zjawiska pogodowe. W ramach takiego produktu, może być dostępne również ubezpieczenie od uderzenia pioruna. Oczywiście każde rozszerzenie bardziej rozbudowanej polisy przełoży się na wysokość składki. O ile podstawowe produkty zapewniające ochronę domu, czy mieszkania nie będą wymagały wydawania więcej, niż kilkaset złotych, o tyle bardziej kompleksowa ochrona to już znacznie większy wydatek. Z tego powodu, gdy szuka się konkretnego produktu, warto zdecydować się na taki, który dostępny jest na optymalnych warunkach cenowych. Daje to pewność, że nie trzeba będzie za wybrane ubezpieczenie przepłacać. Szukając konkretnego produktu, warto wykonać dokładną analizę rynku. Pozwala to między innymi sprawdzić ranking ubezpieczeń na dom. To zestawienie najbardziej popularnych, dobrze ocenianych produktów z wybranej kategorii. Pozwala to znacznie szybciej ustalić, który będzie zawierał ubezpieczenie domu od pioruna. Równocześnie można zapoznać się z warunkami cenowymi, co oczywiście pozwala często dokonać znacznie lepszej decyzji zakupowej.

Jak znaleźć dopasowane ubezpieczenie od burzy?

W celu wyszukania odpowiedniej polisy chroniącej od skutków burzy, warto dokonać kompleksowej analizy rynku. Wykorzystać można wówczas, choćby ranking ubezpieczeń mieszkania. Pozwala to sprawdzić, w której firmie można uzyskać spełniające oczekiwania ubezpieczenie domu od burzy. Równocześnie można zapoznać się z warunkami cenowymi, co ułatwia wybór produktu dostępnego również na lepszych warunkach cenowych. 

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Utrata prawa jazdy w 2020 roku – komu oraz za co grozi?

Utrata prawa jazdy w 2020 roku – komu oraz za co grozi?

W wyniku pewnych wykroczeń, kierowca może tymczasowo utracić uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. W jakich sytuacjach istnieje ryzyko takiej kary? Niedawno przepisy zostały zaostrzone. Wyjaśniamy, kiedy możliwa jest utrata prawa jazdy w 2020 roku. W ostatnich miesiącach wprowadzono […]

więcej
Przeniesienie ubezpieczenia OC na nowego właściciela

Przeniesienie ubezpieczenia OC na nowego właściciela

Zakup nowego lub używanego auta bywa bardzo ważną decyzją – zwłaszcza dla młodych i początkujących kierowców. Doświadczeni użytkownicy aut, którzy w swojej karierze zmienili już wiele modeli pojazdów doskonale wiedzą, że oprócz samego kosztu nabycia pojazdu, właściciel musi […]

więcej
Ubezpieczenie samochodu w leasingu – 5 rzeczy, które powinieneś o nim wiedzieć

Ubezpieczenie samochodu w leasingu – 5 rzeczy, które powinieneś o nim wiedzieć

Jeśli zastanawiasz się nad wzięciem firmowego auta, masz do wyboru dwa rozwiązania, które zwalniają Cię z konieczności zapłacenia całej ceny naraz: tradycyjny kredyt oraz leasing samochodowy. W pierwszym stajesz się właścicielem od razu, w drugim masz prawo wykupu […]

więcej
Rejestracja samochodu online – poradnik krok po kroku

Rejestracja samochodu online – poradnik krok po kroku

Każdy pojazd musi być zarejestrowany, a wygodnym rozwiązaniem może być zdecydowanie się na rejestrację samochodu online. To łatwiejszy sposób na spełnienie formalności. Nie trzeba osobiście odwiedzać urzędu. Nowy, czy używany samochód musi być zarejestrowany. Zatem warto dowiedzieć się, […]

więcej