Ubezpieczenie na snowboard

Ubezpieczenie na snowboard

5/5 - (Ocen: 1)

Wyjazd zimowy w góry na snowboard to jedna z najpopularniejszych form rekreacji zimowej w Polsce. Jest ona jednak tak samo popularna, jak i kontuzjogenna. Co prawda większość osób jeździ dość asekuracyjnie, jednak wypadek może zdarzyć się każdemu, a wtedy ubezpieczenie na snowboard okazuje się niezbędne. 

Warto je wykupić, by czuć się bezpiecznym na stoku, pomimo uprawiania tego dość ryzykownego sportu. Na szczęście większość kontuzji to drobne obicia, zwichnięcia lub w najgorszym razie złamania, jednak nawet wtedy wymagana jest interwencja lekarza, a to z kolei kosztuje, o ile nie ma się ubezpieczenia. Na szczęście na rynku jest bardzo wiele ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych, które mają w swojej ofercie polisy, gdyby zdarzył się wypadek na stoku. Tego rodzaju polisy często mogą też zostać rozszerzone, jako ubezpieczenie na narty, więc każdy z miłośników sportów zimowych znajdzie produkt odpowiedni dla siebie.

Czy opłaca się kupować ubezpieczenie snowboard?

Wielu pasjonatów sportów zimowych nie wykupuje ubezpieczenia, gdyż wychodzi z założenia, że nic im się nie stanie. Niestety według statystyk wypadki na stokach nie należą do rzadkości, a trzeba też pamiętać o tym, że urlop w górach wiąże się z koniecznością ciągłego poruszania się po nich. Dotyczy to także spacerów po stromych i zaśnieżonych chodnikach, jazdy autem po stosunkowo niebezpiecznych drogach i korzystania z uroków innych górskich atrakcji – w takich okolicznościach nietrudno, chociażby o drobną kontuzję. Jeśli już dojdzie do wypadku, niezbędne jest skorzystanie z profesjonalnej opieki medycznej. Może ona okazać się niezwykle kosztowna, gdyż koszty leczenia w prywatnych klinikach nie należą do najtańszych. Oczywiście można też korzystać z państwowej służby zdrowia, jednak zazwyczaj trzeba wtedy bardzo długo czekać.

Mając ubezpieczenie na snowboard, nie ma takiej konieczności. Dobre ubezpieczenie w góry pozwala pokryć koszty leczenia nawet w pełnym zakresie. Dotyczy to także na przykład chorób zakaźnych, czy przeziębień, o ile zajdzie konieczność skorzystania z usług lekarza podczas urlopu. Nie wolno też zapominać, że wiele polis wypłaca dodatkowe odszkodowania za osiągnięty częściowy lub całkowity uszczerbek na zdrowiu. Mnogość zróżnicowanych ofert w zakresie polis turystycznych i sportowych sprawia, że każdy może precyzyjnie wybrać taką, która spełnia jego kryteria. Nie musi on więc płacić za coś, z czego i tak nie skorzysta.

Na Kioskpolis.pl można znaleźć porównania setek polis tego rodzaju w bardzo zróżnicowanych cenach, a także o różnym zakresie ochrony. Są one dopasowane zarówno do potrzeb klientów uprawiających sporty zimowe całkowicie rekreacyjnie, jak również do wyczynowych sportowców oraz osób, które preferują wyczynowe odmiany jazdy na snowboardzie. W porównywarce ubezpieczeń można wybrać jeden z niemal dwustu sportów, a w tym innych popularnych sportów zimowych, takich jak jazda na nartach, czy turystyka piesza i wspinaczka. Ubezpieczenie od wypadku na nartach lub snowboardzie może zwrócić się wielokrotnie, biorąc pod uwagę, jak konkurencyjne są ceny polis.

Ubezpieczenie od wypadku za granicą

Największe niebezpieczeństwo dla budżetu stanowi dopuszczenie do sytuacji, w której dojdzie do jakiegoś wypadku za granicą. Kraje, takie jak Austria, Szwajcaria, czy Włochy są coraz częściej wybieranymi przez Polaków kierunkami zimowych wojaży, podczas gdy lokalne koszty leczenia są tam kolosalne, patrząc przez pryzmat polskich zarobków. Jeśli dojdzie do wypadku i zajdzie konieczność przeprowadzenia hospitalizacji lub nawet wykonania jakiegoś zabiegu, zobowiązania wobec lokalnych placówek medycznych mogą wynieść dziesiątki tysięcy euro. Są to niebagatelne kwoty, przed którymi można się łatwo zabezpieczyć, jeśli wykupi się wcześniej ubezpieczenia na snowboard w Polsce. Na Kioskpolis.pl można nabyć polisy, które będą obowiązywać za granicą.

Nawet, jeśli za granicą dojdzie do potrzeby skorzystania ze zwykłej konsultacji lekarskiej w celu otrzymania porady, lub wydania jakiejś recepty, koszt takiej wizyty może wynieść kilkaset euro lub wiele więcej. Biorąc pod uwagę, jakie są ceny polis w większości towarzystw ubezpieczeniowych, o wiele bardziej opłaca się dmuchać na zimne i wykupić ubezpieczenie. Na Kioskpolis.pl można też skorzystać z innych przedstawionych tu ofert dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych, z których najbardziej warto zainteresować się pakietami Assistance. Mogą one bardzo się przydać, gdy dojdzie do awarii auta kilkaset lub nawet kilka tysięcy kilometrów od domu. Samodzielne ponoszone wtedy koszty usuwania szkód będą ogromne, podczas gdy mając pełny pakiet ubezpieczenia, uda się sporo zaoszczędzić – zarówno pieniędzy, jak i stresu oraz kłopotów.

Ile kosztują ubezpieczenia w góry?

Ostateczny koszt ubezpieczenia jest zależny od wielu czynników, a w tym od maksymalnej kwoty ubezpieczenia, oraz dokładnych warunków, kiedy zostanie ono wypłacone. Towarzystwa ubezpieczeniowe dopasowują się jednak do potrzeb klientów bardzo elastycznie, wiec najtańsze polisty do koszt zaledwie kilku złotych za jeden dzień ubezpieczenia. Ostateczne ceny są też zależne od tego, w jaki sposób uprawia się konkretny sport. Im większe ryzyko, tym wyższa składka, jednak biorąc pod uwagę ewentualne straty, są one bardzo rozsądne.

Jakie ubezpieczenie wybrać na snowboard?

Kupując ubezpieczenie na snowboard, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Trzeba pamiętać, że tego rodzaju ubezpieczenia nie podlegają pod rygorystyczne przepisy, więc ich zakres nie jest stanowiony ustawowo. Dla klienta oznacza to, że każdy z ubezpieczycieli stosuje nieco inne klauzule i inaczej konstruuje warunki umowy. Mimo wszystko na Kioskpolis.pl można je błyskawicznie porównać, by znaleźć to, czego się szuka.

W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić, jaka jest maksymalna kwota ubezpieczenia i cena, jaką oferuje dane towarzystwo. Jeśli są one akceptowalne, trzeba sprawdzić ogólne warunki ubezpieczenia. Są tam zawarte wszystkie okoliczności, w których ubezpieczenia zostanie wypłacone, oraz w jakim zakresie, zakładając konkretne zdarzenie. Jest to bardzo istotny element, gdyż to właśnie tu znajdują się informacje dokładnie mówiące klientowi, na ile odszkodowania może liczyć, gdy coś się wydarzy.

Niemniej ważne jest też zapoznanie się ze wszystkimi fragmentami, w których opisane są wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. To tutaj umowa definiuje, kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci odszkodowania. Do takich sytuacji może dojść na przykład wtedy, gdy osoba ubezpieczona uprawiała nie taki sport, jaki przewiduje polisa, była pod wpływem alkoholu gdy doszło do wypadku lub gdy do wypadku doszło w sposób umyślny. Tego typu listy są zazwyczaj dość długie, a każde z towarzystw podchodzi do nich nieco inaczej, więc warto je za sobą porównać, wybierając konkretną ofertę – na Kioskpolis.pl jest ich tak wiele, że nie będzie z tym problemu.

Które z ubezpieczeń wybrać?

Decydując się na konkretne ubezpieczenie na snowboard, na pewno powinno ono mieć ubezpieczenie kosztów leczenia. W przypadku większości zdarzeń pokryje ono 100% kosztów powstałych w wyniku korzystania z usług medycznych lub nawet hospitalizacji. Warto zwrócić uwagę na to, czy ubezpieczenie zawiera też transport medyczny. Maksymalną kwotę ubezpieczenia zawsze należy dobrać pod kątem tego, do jakiego kraju się jedzie.

Ubezpieczenie na snowboard w Polsce

Jeśli cały pobyt ma miejsce za granicą, zawsze należy kalkulować, ze koszty leczenia będą wielokrotnie większe. Jeśli jednak urlop spędza się w kraju, nie trzeba ubezpieczać się na aż tak wysokie kwoty, gdyż mija się to z celem i nie zostanie wykorzystane, nawet gdy dojdzie do wypadku.

Wybierając się w polskie góry, trzeba pamiętać, że turyści w Polsce mogą zostać obciążeni kosztami ratownictwa. Są na rynku polisy, które zabezpieczają od tego w 100%. Jeśli się nie posiada takiego ubezpieczenia, koszty akcji ratowniczej, które będzie trzeba pokryć, mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy. Wybierając się za granicę, warto sprawdzić, czy w danym kraju panują podobne zasady, a jeśli tak – lepiej wykupić odpowiednią polisę.

Bardzo rozsądne jest też wykupienie pełnego pakietu Assistance, który pokryje na przykład dodatkowe koszty związane z zaistniałym wypadkiem. Może to być na przykład pokrycie kosztów transportu oraz noclegu osoby bliskiej, która będzie musiała zostać wezwana na miejsce. Wiele z polis zapewnia też pokrycie kosztów opieki nad dziećmi, jeśli coś się stanie rodzicom. Tego typu polisy mają szeroki zakres ubezpieczenia, więc warto się z tym dokładnie zapoznać i precyzyjnie dopasować do swoich potrzeb, a także swojej sytuacji.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Dodatkowe usługi dla kierowców wybierających polisę auta

Dodatkowe usługi dla kierowców wybierających polisę auta

Kierowcy kupujący polisę komunikacyjną, mogą liczyć na uzyskanie dostępu do dodatkowych usług. Konkurencja pomiędzy towarzystwami reasekuracji sprawia, że liczyć można między innymi na bezpłatne dodatki do OC. Często możliwość skorzystania z nich sprawia, że polisa komunikacyjna okaże się […]

więcej
Prawa jazdy dla osób niepełnosprawnych: Wymogi, koszty i możliwości dofinansowania

Prawa jazdy dla osób niepełnosprawnych: Wymogi, koszty i możliwości dofinansowania

Będąc osobą niepełnosprawną i starając się o uprawnienia do prowadzenia samochodów, warto poznać zasady, na których można uzyskać prawo jazdy dla osób niepełnosprawnych. Określają je specjalistyczne przepisy. Ustalają one, na jakich warunkach osoba z określonym stopniem niepełnosprawności może […]

więcej
Ubezpieczenie OC samochodu na gaz

Ubezpieczenie OC samochodu na gaz

Posiadanie ubezpieczenia OC jest nie tylko obowiązkiem każdego kierowcy, ale i podstawą bezpiecznej jazdy. Dla właścicieli samochodów na gaz, a więc z instalacją LPG, istnieją dodatkowe kwestie, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem polisy. Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej, […]

więcej
Jak określa się wartość samochodu? – Porady dla kierowców

Jak określa się wartość samochodu? – Porady dla kierowców

Czy wiesz, jaka jest wartość rynkowa Twojego auta? Uważaj – lepiej ją znać, by nie dać się oszukać ubezpieczycielowi. Zobacz, jak wyliczyć wartość samochodu w zależności od tego, czy jest nowy czy też używany. Podpowiadamy też, z czym […]

więcej