Tanie OC/AC – nasze sprytne sposoby

Tanie OC/AC – nasze sprytne sposoby

5/5 - (Ocen: 13)

Koszt OC/AC kształtuje kilka czynników. Kupujesz auto? Wybierz mniejszą pojemność silnika. Pojazdu nie rejestruj na siebie – bądź współwłaścicielem z doświadczonym kierowcą. W adresie podaj mniejszą miejscowość. Po co to wszystko? Aby zaoszczędzić na polisie kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych! Tanie OC AC jest możliwe do kupienia, jeśli tylko zna się powyższe triki. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, jak ubezpieczyciele podchodzą do kalkulowania składek i dostosować się do tego – oczywiście w legalny sposób zgodny z warunkami umowy z ubezpieczycielem i nie łamiąc w żaden sposób prawa.

Tanie OC/AC? Dobre porównanie!

Wybierając ubezpieczenie OC i Autocasco zacznij od zestawienia ze sobą dostępnych ofert. Skorzystaj z porównywarki, aby dowiedzieć się, które towarzystwo ubezpieczeniowe zagwarantuje Ci najkorzystniejszą polisę. Podaj najważniejsze dane dotyczące Twojego auta (marka, rok produkcji, przebieg, itp.) i wyszukaj dostępne ubezpieczenia OC/AC. Porównaj je pod względem interesujących Cię parametrów dodatkowych – np. Zielonej Karty w pakiecie lub auta zastępczego po wypadku. Zobacz też, jaki jest zakres cen dostępnych polis. Dla przykładu, porównując na KioskPolis.pl koszt OC dla Alfa Romeo Giulietta z rocznika 2010, różnica cen pomiędzy zbliżonymi do siebie pakietami wyniosła nawet… 400 zł!

Tanie ubezpieczenie OC AC można znaleźć na Kioskpolis.pl dla każdego modelu auta, a także niezależnie od tego, w jakiej sytuacji jest dany kierowca. Na polskim rynku funkcjonuje niezliczona ilość towarzystw ubezpieczeniowych, które muszą ze sobą rywalizować – między innymi ceną. Warto to wykorzystać i przed każdym zakupem i odnowieniem polisy sprawdzić, czy któraś z firm nie oferuje atrakcyjniejszej polisy w zakresie AC lub ubezpieczenia OC.

OC/AC może być tańsze nawet o kilkaset złotych

Współwłasność – sposób na tańsze OC i AC

Jesteś młodym kierowcą? Wysokość OC/AC w przypadku, gdy chciałbyś wykupić polisę samodzielnie może Cię przyprawić o zawrót głowy. Sposobem na obniżenie kosztów ubezpieczenia jest wpisanie do dowodu rejestracyjnego współwłaściciela – kierowcy z długoletnim stażem (rodzic, dziadek), który posiada np. pełne zniżki za bezszkodową jazdę. Zabieg ten pozwala obniżyć OC i AC czasem nawet o kilkaset złotych. Przykładowo, 20-letni kierowca, kupujący ubezpieczenie dla swojego auta – Renault Clio z 1999 roku, zapłaci za nie od 3000-4000 zł, co znacznie przewyższa cenę samego auta. Jeśli natomiast doda jako współwłaściciela swojego ojca, który jest kierowcą od ponad 30 lat – koszt OC zmaleje nawet o 1000 zł!

Porównywarka OC AC Kioskpolis.pl pozwoli na uwzględnienie powyższego parametru i dopasowanie najbardziej atrakcyjnych ofert na rynku. W wielu sytuacjach to właśnie współwłasność jest najlepszą metodą na to, by zyskać tanie OC AC. Można tu znaleźć także porównania ubezpieczeń z innych zakresów, a w tym assistance i NNW. Kupując całe pakiety ubezpieczeń, można zaoszczędzić bardzo wiele, więc warto się tym zainteresować. Często nabywając OC w jednym towarzystwie, dodatkowy pakiet asssitance okazuje się tańszy nawet o kilkadziesiąt procent, w stosunku do kupowania go samego.

NIE PRZEPŁACAJ ZA OC/AC

Czy wiesz, że w przypadku OC lub AC cena może zależeć także od tego, jakie jest miejsce Twojego zamieszkania? Jeśli masz możliwość podać w adresie mniejszą miejscowość, możesz liczyć na korzystniejszą ratę polisy. Dlaczego? Mniejsze miasto, to mniejsze ryzyko szkody. Co więcej, na OC – koszt polisy wpływ ma także miejsce parkowania. Jeśli garażujesz swoje auto, obniżasz tym samym cenę polisy.

Mniejszy silnik, niższy koszt OC

Zazwyczaj trudno dostosowywać samochód, który już posiadasz pod konkretne ubezpieczenie. Co innego, gdy dopiero szukasz auta – możesz wtedy zwrócić uwagę na mniejsze silniki. To dobry i dość prosty sposób na tańsze OC/AC. Mniejsza pojemność oznacza dla ubezpieczyciela mniejsze osiągi auta (w tym prędkość) i pokrycie mniejszych szkód ewentualnych kolizji. Jak wygląda to w praktyce? Skoda Superb z 2018 roku z silnikiem 1.4 to polisa rzędu 1500 zł. Przy tym samym modelu, jednak z silnikiem 1.8 – cena ubezpieczenia wzrasta do ok. 1700 zł. Jeśli zdecydowalibyśmy się na silnik 2.0 – składki OC to ponad 1800 zł. Różnice pomiędzy najtańszym a najdroższym ubezpieczeniem sięgają nawet 300 złotych.

Ranking ubezpieczeń samochodów pozwoli na szybkie znalezienie ubezpieczycieli, którzy oferują najtańsze oferty dla aut z mniejszymi, średnimi i dużymi silnikami.  Dysponując autem o dużej mocy, zawsze warto rzetelnie podejść do znalezienia optymalnej polisy, gdyż ich koszt i tak okazuje się relatywnie wysoki, a przy oszczędzeniu nawet 10 lub 20%, kwota okaże się bardzo wysoka. Dotyczy to aut używanych, a także produktów, takich jak ubezpieczenie nowego samochodu z salonu.

Ubezpieczenie OC i AC – współwłasność pojazdu

Tańsze AC, OC? Unikaj rat

Kolejna rada, dotycząca obniżenia kosztów AC/OC, wiąże się z jednorazową opłatą za ubezpieczenie. Jeśli uregulujesz ją za cały rok z góry, nie w ratach, możesz liczyć na korzystniejsze oszacowanie kosztów. Przykładem może być polisa za roczne auto miejskie, która płatna jednym przelewem wynosi 1800 zł. Jeśli zdecydujesz się na dwie wygodne, ale droższe, raty – koszt każdej z nich to ok. 1100 zł, co w sumie daje ubezpieczenie droższe o ok. 400 zł (2200 zł). Im więcej rat, tym wyższe składki. Przy czterech ratach – ta sama polisa to już 2800 zł. Różnica w cenie ubezpieczenia OC komunikacyjnego wzrasta aż o 1000 zł przy rozłożeniu na maksymalny czas spłaty – w tym przypadku cztery raty.

Porównaj ceny ubezpieczeń

INNE SPOSOBY NA TANIE OC/AC

Aby skutecznie obniżyć wysokość Twojej składki OC/AC proponujemy Ci także kilka innych sposobów. Po pierwsze – negocjacje z ubezpieczycielem. Czasem jeden telefon może zdziałać wiele. Po drugie, szukaj pakietów OC+AC lub wykup polisę w banku, w którym masz konto. Takie „łączone” oferty są zawsze korzystniejsze. Po trzecie, płać kartą kredytową – niektórzy ubezpieczyciele przyznają za to zniżki.

Jak szukać korzystnych ofert OAC AC?

Jeśli chce się znaleźć tanie ubezpieczenia OC AC, przede wszystkim trzeba porównać jak największą ilość ofert. Kluczowe jest zrozumienie, że każdy z co najmniej kilkudziesięciu ubezpieczycieli na rynku, ma odmienną politykę cenową dla danej grupy klientów to oznacza. Ze kierowca, który w jednej firmie będzie niemile widziany ze względu na duże ryzyko, dla innego towarzystwa ubezpieczeniowego będzie grupą docelową klienta. Z tego wynika, że w jednym podmiocie kierowca może dostać cenę zaporową, a w innym relatywnie niską.

Jak obniżyć koszt AC/OC?

Szukasz polisy w korzystnej cenie? Stosując się do powyższych wskazówek możesz niewielkim kosztem zaoszczędzić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Niektóre rady (np. ustanowienie współwłasności pojazdu, o czym przeczytasz w naszym artykule Rodzice jako współwłaściciele samochodu – kiedy warto) zastosujesz nie tylko przy zakupie kolejnej polisy, ale także w momencie nabycia całkowicie nowego samochodu i ubezpieczenia. Pomyśl o tym już wcześniej, aby cieszyć się dodatkowymi zniżkami.

Sprawdź również:

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Czy można zgłosić szkodę, jeśli samochód ma nieważne badania techniczne?

Czy można zgłosić szkodę, jeśli samochód ma nieważne badania techniczne?

Czy można uzyskać odszkodowanie po wypadku samochodowym z OC i AC bez ważnego przeglądu auta? Jakie konsekwencje grożą temu, kto spowodował wypadek, lecz ma nieważne badania techniczne? Poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania i podejmij najlepszą decyzję w sytuacji, […]

więcej
Dlaczego warto ubezpieczyć opony?

Dlaczego warto ubezpieczyć opony?

Często za niewielkie pieniądze można rozszerzyć polisę i zmniejszyć koszty wynikające z konkretnego zdarzenia, co może zapewnić, choćby ubezpieczenie opon. Natomiast zanim podejmie się decyzję o skorzystaniu z takiego produktu, warto zapoznać się ze szczegółami. Pozwala to znacznie […]

więcej
Kiedy Twój samochód będzie naprawdę bezpieczny, mimo złych warunków pogodowych?

Kiedy Twój samochód będzie naprawdę bezpieczny, mimo złych warunków pogodowych?

Warunki atmosferyczne mają ogromny wpływ na jazdę samochodem. Niestety, nie zawsze można zrezygnować z podróży z powodu złej pogody. Podpowiadamy jak zadbać o auto, by móc czuć się bezpiecznie bez względu na panującą na zewnątrz aurę! Jazda samochodem […]

więcej
Jazda bez prawa jazdy – co ci grozi?

Jazda bez prawa jazdy – co ci grozi?

Prowadzenie pojazdu bez potrzebnych do tego uprawnień to bardzo zły pomysł – nie tylko ze względu na spore konsekwencje, ale też narażanie innych uczestników ruchu na wypadki i kolizje. Jazda bez prawa jazdy i jej konsekwencje są dokładnie […]

więcej