Pierwszy wyjazd na narty – 5 zasad organizacji

Pierwszy wyjazd na narty – 5 zasad organizacji

Kup ubezpieczenie turystyczne

Jazda na nartach to wspaniały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Jeśli planujesz po raz pierwszy spróbować swoich sił na stoku, musisz odpowiednio przygotować się do takiego urlopu. Radzimy, jak najlepiej zorganizować sobie pierwszy wyjazd na narty!

Jeśli nie zdarzyło Ci się jeszcze nigdy szusować po stoku, z pewnością nie do końca wiesz, jak należy przygotowywać się na wyjazdy na narty. Prezentujemy 5 podstawowych zasad organizacji takiej wycieczki, dzięki którym Twój urlop na pewno będzie udany! Sprawdź, o czym koniecznie musisz pamiętać!

1. Gdzie na narty? Wybierz odpowiedni ośrodek!

Bardzo ważny jest oczywiście wybór lokacji, czyli miejsca, gdzie spędzisz swój urlop. Niezależnie od tego, czy wolisz Polskę, czy też zagranicę, poszukaj ośrodków, które są dostosowane do potrzeb osób początkujących. Jeśli jedziesz z większą grupą znajomych lub bliskich, zorientuj się, w jakim stopniu są zaawansowani – szkoda, by ci bardziej doświadczeni nudzili się na płaskich trasach. A może warto wykupić wycieczkę na narty last minute? Dzięki temu zaoszczędzisz sporo pieniędzy!

2. Jakie narty? Zadbaj o odpowiedni stój i sprzęt!

Jakie narty? Zadbaj o odpowiedni stój i sprzęt!

Początkujące osoby nie muszą inwestować w drogi sprzęt. Warto jednak wiedzieć, co dokładnie chcemy wypożyczyć na stoku. Warto sprawdzić odpowiednio wcześniej np. jaki rozmiar buta narciarskiego jest dla nas najlepszy. Konieczne jest zakupienie specjalnego stroju – spodni i kurtki – chyba, że możesz je od kogoś pożyczyć.

3. Co przydaje się na stoku? Zakup pomocne akcesoria!

Są dodatki i akcesoria, dzięki którym będzie Ci się jeździć o wiele przyjemniej. Rozsądnie jest zaopatrzyć się w bieliznę termiczną, która nie dopuści do zaziębienia się ani przegrzania. Bardzo przydatne są także specjalne długie skarpety narciarskie, które chronią przed odciskami czy odparzeniami. Warto pomyśleć też o innych zabezpieczeniach – szaliku osłaniającym przed wiatrem, specjalnymi goglami chroniącymi oczy przed słońcem i śniegiem, kremie z filtrem czy wazelinie na zmarznięte usta.

4. Doświadczony znajomy czy instruktor? Zacznij od nauki!

Doświadczony znajomy czy instruktor? Zacznij od nauki!

Jeśli znasz kogoś, kto potrafi jeździć na nartach, koniecznie poproś go o kilka porad lub zabierz ze sobą na wyjazd. Na miejscu powinieneś jednak skorzystać z pomocy profesjonalnego instruktora. Tylko w taki sposób w pełni poprawnie i bezpiecznie poznasz podstawy tego sportu. Sprawdź, czy w wybranym kurorcie znajdziesz specjalne szkółki lub kursy dla początkujących!

5. Co w razie wypadku lub innych kłopotów? Zadbaj o ubezpieczenie na wyjazd!

Ubezpieczenie na wakacje jest niezwykle ważne – zwłaszcza podczas zimowych wyjazdów. Nieszczęśliwy wypadek może Ci się przydarzyć nie tylko na stoku. Jeśli np. wybierasz się na narty samolotem, może zdarzyć się, że bagaż zginie lub zostanie uszkodzony. Podczas pobytu możesz także zostać okradziony lub np. złapać zapalenie oskrzeli przez zimowe szaleństwa. We wszystkich tych sytuacjach otrzymasz pomoc i wsparcie, jeśli wykupisz odpowiednie ubezpieczenie na narty. W znalezieniu najlepszej oferty pomoże Ci nasza porównywarka ubezpieczeń turystycznych. Wypełnienie krótkiej ankiety on-line pozwala uzyskać zestawienie najbardziej korzystnych propozycji od renomowanych firm ubezpieczeniowych.

Planując swój pierwszy wyjazd na narty warto zadbać, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Nie wolno zapominać o swoim bezpieczeństwie. Dobrze dobrane ubezpieczenie turystyczne uchroni Cię przed ewentualnymi kłopotami czy nieprzewidzianymi wydatkami!

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Najczęściej spotykane wypadki na nartach! Co uwzględnić w ubezpieczeniu?

Najczęściej spotykane wypadki na nartach! Co uwzględnić w ubezpieczeniu?

Szusowanie po ośnieżonych stokach to świetna zabawa, o ile zachowasz odpowiednie środki bezpieczeństwa – w przeciwnym razie musisz liczyć się z bolesną kontuzją, a nawet długą rehabilitacją. Zobacz, jakie urazy dotykają narciarzy najczęściej i jakie ubezpieczenie na narty […]

więcej
Narty w Alpach – jak przygotować się do zimowego wyjazdu?

Narty w Alpach – jak przygotować się do zimowego wyjazdu?

Planujesz w tym roku wybrać się na narty? Marzą się dalekie wyjazdy do zagranicznych kurortów, ale wciąż nie wiesz, który wybrać? Jeżeli w kręgu Twoich zainteresowań są Alpy, narty tutaj mogą okazać się najlepszą decyzją. Jednak wybierz mądrze […]

więcej
Gruzja: narty i snowboard w sezonie 2019/2020

Gruzja: narty i snowboard w sezonie 2019/2020

Czy Gruzja może kojarzyć się z narciarstwem? Jeżeli wciąż się zastanawiasz, najwyższy czas przekonać się na własnej skórze, że państwo położone u podnóża Kaukazu może być świetną bazą wypadową dla narciarzy! Doskonałe warunki do szusowania zawdzięczamy idealnemu położeniu […]

więcej
10 najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech

10 najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech

Zastanawiasz się, gdzie wybrać się na narty? Jednym z najpopularniejszych kierunków jest malownicza, klimatyczna Italia. Doskonale sprawdzi się w przypadku pasjonatów, ale też osób, które dopiero po raz pierwszy chcą stanąć na stoku. Przedstawiamy 10 najlepszych ośrodków narciarskich […]

więcej