OC dla fizjoterapeuty

OC dla fizjoterapeuty

2/5 - (Ocen: 1)

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej chroni osobę ubezpieczoną od konieczności wypłaty odszkodowania, w razie wyrządzenia szkody na majątku bądź czyimś zdrowiu. W niektórych zawodach, taka polisa jest obowiązkowa. Przykładem może być obowiązkowe ubezpieczenie OC fizjoterapeuty, które musi wykupić każdy przedstawiciel tego zawodu, prowadzący własną działalność i wpisany do Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Firmy ubezpieczeniowe oferują także możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, które podobnie, jak w przypadku OC dla księgowego, pozwala rozszerzyć zakres samej polisy oraz zwiększyć gwarantowaną sumę ubezpieczenia.

Od czego chroni ubezpieczenie dla fizjoterapeuty?

Ubezpieczenie OC dla fizjoterapeutów chroni osobę ubezpieczoną przed odpowiedzialnością finansową, związaną z prowadzoną działalnością. Można więc liczyć na wypłatę odszkodowania osobie poszkodowanej, jeśli dojdzie do problemów ze zdrowiem, uszkodzenia ciała, ale również dojdzie do zniszczeń na skutek wykorzystywania sprzętu, czy samej nieruchomości, w której prowadzona jest działalność fizjoterapeutyczna. OC fizjoterapeuty to niewielki koszt w skali roku, ale jednocześnie gwarancja stabilizacji finansowej. Zakład ubezpieczeń przejmuje również w takiej sytuacji odpowiedzialność za przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego. Osoba poszkodowana może zwrócić się do firmy, która ubezpiecza fizjoterapeutę lub do własnego ubezpieczyciela, a ten powinien sam skontaktować się z właściwą jednostką i uzyskać świadczenie.

Obowiązkowe OC fizjoterapeuty – kto musi wykupić polisę?

Zgodnie z przepisami ustawy, ubezpieczenie OC fizjoterapeuty jest obowiązkowe tylko dla takich osób, które prowadzą samodzielną działalność. Fizjoterapeuci pracujący na etacie nie muszą kupować polisy, ale mogą zdecydować się na taki krok. Dzisiaj wiele firm oferuje możliwość ubezpieczenia się, na przykład od skutków covid-19, czyli czasowej utraty możliwości wykonywania zawodu i innych trudnych sytuacji. Podobnie, jak OC sportowe, taką polisę można dostosować do indywidualnej sytuacji osoby podpisującej umowę.

Jak wykupić OC fizjoterapeuty online?

Aby kupić OC dla fizjoterapeuty, nie trzeba dopełniać zbyt wielu formalności. Wiele firm umożliwia zamówienie takiej usługi online, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić najważniejsze dane w dedykowanym formularzu. Funkcjonalny kalkulator ubezpieczeń pozwala na to, żeby szybko ustalić wysokość miesięcznej składki. Dopłacając, można również zwiększyć gwarantowaną sumę ubezpieczenia i uniknąć takiej sytuacji, w której jest ona pomniejszana po wypłacie świadczenia.

Jaka jest cena OC fizjoterapeuty?

Wysokość składki OC wynika z ogólnych warunków umowy. Podstawowe ubezpieczenie OC dla fizjoterapeuty można kupić za kilkaset złotych rocznie. Jeśli chcemy rozszerzyć ochronę, wówczas trzeba dopłacić kilkadziesiąt złotych. Przy tak niewielkich kosztach można spodziewać się jednak dobrego odszkodowania.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Konsumpcja Sumy Ubezpieczenia

Konsumpcja Sumy Ubezpieczenia

Pojęcie funkcjonuje również pod nazwą redukcji sumy ubezpieczenia. Jest to zjawisko, które wykorzystują Towarzystwa Ubezpieczeniowe w momencie, w którym wypłacają odszkodowanie klientom. Zaraz po przelaniu pieniędzy na rachunek bankowy lub bezgotówkową naprawę uszkodzeń, suma ubezpieczenia maleje o kwotę, […]

więcej
Przegląd składek polis samochodów marki KIA – ubezpieczenia OC/AC

Przegląd składek polis samochodów marki KIA – ubezpieczenia OC/AC

Pojazdy marki Kia są jednymi z popularniejszych na polskich drogach. Posiadasz takie auto? Warto sprawdzić, czy nie przepłacasz za jego ubezpieczenie. Być może Twoja oferta to wcale nie najtańsze OC! Przedstawiamy przegląd składek polis samochodów marki KIA! W […]

więcej
Kiedy najlepiej kupować wakacje, by upolować najlepsze ceny?

Kiedy najlepiej kupować wakacje, by upolować najlepsze ceny?

Trudno znaleźć kogoś, kto nie marzy o wakacyjnym wypoczynku. Niestety, ceny wyjazdów nierzadko potrafią zwalać z nóg. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że coraz więcej Polaków zastanawia się, kiedy kupować wyjazd na wakacje, aby zapłacić możliwie […]

więcej
Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu od odwołanego lotu?

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu od odwołanego lotu?

Czy choć raz zdarzyło Ci się utknąć na lotnisku z powodu opóźnionego lotu? A może miałeś problem z powrotem z wakacji, gdyż Twój lot został odwołany? W obu tych sytuacjach możesz walczyć o swoje prawa i domagać się […]

więcej