OC dla fizjoterapeuty

OC dla fizjoterapeuty

2/5 - (Ocen: 1)

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej chroni osobę ubezpieczoną od konieczności wypłaty odszkodowania, w razie wyrządzenia szkody na majątku bądź czyimś zdrowiu. W niektórych zawodach, taka polisa jest obowiązkowa. Przykładem może być obowiązkowe ubezpieczenie OC fizjoterapeuty, które musi wykupić każdy przedstawiciel tego zawodu, prowadzący własną działalność i wpisany do Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Firmy ubezpieczeniowe oferują także możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, które podobnie, jak w przypadku OC dla księgowego, pozwala rozszerzyć zakres samej polisy oraz zwiększyć gwarantowaną sumę ubezpieczenia.

Od czego chroni ubezpieczenie dla fizjoterapeuty?

Ubezpieczenie OC dla fizjoterapeutów chroni osobę ubezpieczoną przed odpowiedzialnością finansową, związaną z prowadzoną działalnością. Można więc liczyć na wypłatę odszkodowania osobie poszkodowanej, jeśli dojdzie do problemów ze zdrowiem, uszkodzenia ciała, ale również dojdzie do zniszczeń na skutek wykorzystywania sprzętu, czy samej nieruchomości, w której prowadzona jest działalność fizjoterapeutyczna. OC fizjoterapeuty to niewielki koszt w skali roku, ale jednocześnie gwarancja stabilizacji finansowej. Zakład ubezpieczeń przejmuje również w takiej sytuacji odpowiedzialność za przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego. Osoba poszkodowana może zwrócić się do firmy, która ubezpiecza fizjoterapeutę lub do własnego ubezpieczyciela, a ten powinien sam skontaktować się z właściwą jednostką i uzyskać świadczenie.

Obowiązkowe OC fizjoterapeuty – kto musi wykupić polisę?

Zgodnie z przepisami ustawy, ubezpieczenie OC fizjoterapeuty jest obowiązkowe tylko dla takich osób, które prowadzą samodzielną działalność. Fizjoterapeuci pracujący na etacie nie muszą kupować polisy, ale mogą zdecydować się na taki krok. Dzisiaj wiele firm oferuje możliwość ubezpieczenia się, na przykład od skutków covid-19, czyli czasowej utraty możliwości wykonywania zawodu i innych trudnych sytuacji. Podobnie, jak OC sportowe, taką polisę można dostosować do indywidualnej sytuacji osoby podpisującej umowę.

Jak wykupić OC fizjoterapeuty online?

Aby kupić OC dla fizjoterapeuty, nie trzeba dopełniać zbyt wielu formalności. Wiele firm umożliwia zamówienie takiej usługi online, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić najważniejsze dane w dedykowanym formularzu. Funkcjonalny kalkulator ubezpieczeń pozwala na to, żeby szybko ustalić wysokość miesięcznej składki. Dopłacając, można również zwiększyć gwarantowaną sumę ubezpieczenia i uniknąć takiej sytuacji, w której jest ona pomniejszana po wypłacie świadczenia.

Jaka jest cena OC fizjoterapeuty?

Wysokość składki OC wynika z ogólnych warunków umowy. Podstawowe ubezpieczenie OC dla fizjoterapeuty można kupić za kilkaset złotych rocznie. Jeśli chcemy rozszerzyć ochronę, wówczas trzeba dopłacić kilkadziesiąt złotych. Przy tak niewielkich kosztach można spodziewać się jednak dobrego odszkodowania.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Jak przygotować się na narty w Austrii

Jak przygotować się na narty w Austrii

Wybierasz się na narty do Austrii? Alpy z pewnością przywitają Cię ośnieżonymi stokami i malowniczymi krajobrazami – nie będziesz zawiedziony! Przed wyjazdem zadbaj jednak o swoje bezpieczeństwo i wykup polisę narciarską. Zobacz, jaka będzie odpowiednia w przypadku zimowego […]

więcej
Co zrobić w przypadku stłuczki lub wypadku za granicą?

Co zrobić w przypadku stłuczki lub wypadku za granicą?

Wybierasz się na wakacje lub w odwiedziny do przyjaciela, który mieszka w innym kraju? Warto, byś był ubezpieczony na wypadek stłuczki za granicą lub innej szkody. Sprawdź, co musisz zrobić w przypadku wypadku za granicą z Twojej winy, […]

więcej
Zmiany konstrukcyjne samochodu a zakup OC – co musisz wiedzieć?

Zmiany konstrukcyjne samochodu a zakup OC – co musisz wiedzieć?

Modyfikacje pojazdów kojarzą się przede wszystkim ze sportowym tuningiem, ale wcale nie muszą być z tym związane. Zamontowanie instalacji gazowej czy zmiana liczby siedzeń również są istotnymi ingerencjami. Działania tego typu mają wpływ na ogólny stan auta i […]

więcej
Wielkanoc nad morzem, a może w górach? Gdzie pojechać w 2019?

Wielkanoc nad morzem, a może w górach? Gdzie pojechać w 2019?

Choć święta wielkanocne spędzone tradycyjnie w gronie bliskich mają pewną sentymentalną wartość, wykorzystane ich na krótki urlop może być świetnym pomysłem. Gdzie spędzić święta wielkanocne? Sprawdź nasze propozycje i zainspiruj się!

więcej