OC dla ekocyklistów – co warto o nim wiedzieć?

OC dla ekocyklistów – co warto o nim wiedzieć?

5/5 - (Ocen: 1)

Kup OC
Hulajnogi i rowery elektryczne mogą osiągać całkiem duże prędkości. Coraz częściej słyszy się o kolizjach drogowych z udziałem takich pojazdów. Ubezpieczalnie dostosowały się więc do potrzeb rynku, dodając do swoich ofert OC dla ekocyklistów. Wyjaśniamy, co warto o nich wiedzieć!

Pojazdy elektryczne mogą być tak samo niebezpieczne dla innych osób lub otoczenia jak te o klasycznym napędzie. Producenci takich urządzeń oferują coraz to nowsze modele, które potrafią osiągać duże prędkości. Często odnotowuje się kolizje drogowe oraz inne zdarzenia z ich udziałem. Ostatnio głośno było o sprawie, w której dziecko przypadkiem wjechało hulajnogą w samochód, a warsztat oszacował koszty jego naprawy na 22 tys. zł! Przed takimi nieprzewidzianymi wydatkami ustrzec nas może OC dla ekocyklistów. Przedstawiamy podstawowe informacje o tej polisie!

Czym jest OC dla ekocyklistów?

Czym jest OC dla ekocyklistów?

Towarzystwa ubezpieczeniowe szybko dostrzegły nową potrzebę, wynikającą z coraz powszechniejszego używania elektronicznych nowinek. Pierwsze OC dla ekocyklistów zaoferowało Link4, ale coraz więcej firm idzie w jego ślady. Polisa obejmuje zwykle ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobie trzeciej, powstałe w wyniku użytkowania urządzeń elektrycznych posiadanych przez ubezpieczonego. Dotyczy szkód osobowych oraz rzeczowych. Będzie przydatna w sytuacji kolizji z innym pojazdem, rowerzystą lub pieszym. W razie zaistnienia szkody, ubezpieczyciel pokrywa koszty naprawy i odszkodowania.

Jakie pojazdy obejmuje OC dla ekocyklistów?

Jakie pojazdy obejmuje OC dla ekocyklistów?

Zgodnie z dokumentami ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU), zazwyczaj OC dla ekocyklistów jest przeznaczone dla jedno- bądź wielośladowych urządzeń transportowych, których napęd stanowią siła kierującej osoby i/lub silnik elektryczny. Taki pojazd powinien technicznie móc osiągać prędkość do 25 km/h. W praktyce oznacza to, że ubezpieczenie OC obejmuje urządzenia transportu osobistego (hulajnogi i rowery elektryczne), ale także ich klasyczne odpowiedniki, a nawet deskorolki.

Ubezpieczenie samochodu i pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe, ale prawo nadal milczy w sprawie nowinek technologicznych. Te zyskują coraz większą popularność, a przy tym łatwo podczas ich użytkowania o wypadek, więc warto zadbać o tę kwestię. Zbagatelizowanie tego zagadnienia może w przyszłości kosztować nas nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Jak znaleźć najtańsze OC dla ekocyklistów?

Jeśli jesteś posiadaczem urządzenia transportu osobistego i chciałbyś znaleźć korzystne OC dla ekocyklistów, pomoże Ci w tym nasza porównywarka ubezpieczeń. Wystarczy wypełnić krótki formularz online, wpisując swoje podstawowe dane i informacje odnośnie posiadanego urządzenia. W kilka chwil uzyskasz gotowe zestawienie najlepszych ofert renomowanych ubezpieczalni.

Kalkulator OC od razu oblicza wysokość składki. Za pomocą kilku kliknięć możesz nie tylko znaleźć najbardziej korzystną opcję, ale też od razu dokonać zakupu. Jeśli chcesz w spokoju ducha korzystać ze swojej hulajnogi lub roweru, koniecznie powinieneś wykupić takie ubezpieczenie, tym bardziej, że możesz w tak prosty sposób wyszukać i nabyć najkorzystniejszą ofertę!

Modne i wygodne hulajnogi elektryczne są przydatne w dużym mieście, ale niestety mogą być też przyczyną wypadków, stłuczek, potrąceń oraz innych kolizji. By nie narażać się na ogromne koszty związane z odszkodowaniami oraz naprawami, najrozsądniej jest zaopatrzyć się w OC dla ekocyklistów. Zadbaj o stosowną ochronę!

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Zadośćuczynienie z OC sprawcy – kiedy Ci przysługuje?

Zadośćuczynienie z OC sprawcy – kiedy Ci przysługuje?

Po wypadku spowodowanym przez innego uczestnika ruchu, poszkodowanym przysługują odpowiednie kompensaty, wypłacane przez towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy. W jakich okolicznościach można liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe poza odszkodowaniem? Wyjaśniamy, kiedy otrzymuje się zadośćuczynienie z OC sprawcy! Polscy kierowcy muszą […]

więcej
Najtańsze OC na raty – ubezpieczenie w 2 lub 4 niskich ratach

Najtańsze OC na raty – ubezpieczenie w 2 lub 4 niskich ratach

Zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC może dla części kierowców stanowić niebagatelny wydatek. Przykład stanowią właściciele samochodów o najniższych zarobkach, emeryci, renciści oraz studenci. Właśnie dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe zwykle udostępniają opcję ratalnej płatności za polisę OC. Takie rozwiązanie okazuje się […]

więcej
Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu na gaz?

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu na gaz?

Jesteś posiadaczem auta na gaz? Z pewnością zauważyłeś więc, że ceny OC, które proponują Ci ubezpieczyciele różnią się od propozycji składanych właścicielom samochodów na benzynę. Czy wiesz dlaczego? Sprawdź, czym auta z instalacją LPG różnią się od pozostałych […]

więcej
OC z wsteczną datą – rozprawiamy się z najpopularniejszymi mitami na temat kupowania OC „po terminie”!

OC z wsteczną datą – rozprawiamy się z najpopularniejszymi mitami na temat kupowania OC „po terminie”!

Każdy pojazd, który porusza się po drogach publiczny musi zostać ubezpieczony przez właściciela od odpowiedzialności cywilnej. Nie ma możliwości rezygnacji z takiego ubezpieczenia. Kierowcy zastanawiają się czasami, czy możliwe jest ubezpieczenie OC z datą wsteczną, jeśli zapomną o […]

więcej