Najtańsze OC na „miękki” dowód rejestracyjny – czy można je wykupić online?

Najtańsze OC na „miękki” dowód rejestracyjny – czy można je wykupić online?

5/5 - (Ocen: 1)

Kup OC

Wykupienie OC jest obowiązkowe, więc warto zapoznać się, także jak może je kupić na miękki dowód rejestracyjny. Jest to dokument, który wystawiany jest na określony czas. Dotyczy to sytuacji, gdy rejestracji podlega pojazd nowy lub używany.

Należy brać pod uwagę, że miękki dowód obowiązuje wyłącznie na tymczasowy okres. Jednak takim dokumentem można się posługiwać. Natomiast nie jest to dokument niezbędny, gdy trzeba kupić ubezpieczenie OC. Wykupienie takiego ubezpieczenia jest możliwe, gdy nie ma się żadnego dokumentu rejestracyjnego. Wówczas polisa będzie zawierała jedynie numer VIN. Dopiero po wizycie w wydziale komunikacji i przeprowadzaniu procesu rejestracji nadany zostanie właściwy numer. Natomiast, gdy planuje się kupić polisę OC, wówczas trzeba mieć potwierdzenie, że jest się właścicielem samochodu.

Do dokumentów potwierdzających własność można zaliczyć:

  • fakturę,
  • umowę kupna-sprzedaży.

Potwierdzenie rejestracji samochodu jest ważnym dokumentem. Posiadając dokument tymczasowy, warto sprawdzić, gdzie takie informacje jak: miękki dowód rejestracyjny a przegląd. W ten sposób można sprawdzić, jakie formalności mające na celu umożliwić poruszanie się samochodem po drodze zgodnie z prawem, można zrealizować z tymczasowym dokumentem. Przegląd się do takich zalicza. 

Co to jest miękki dowód?

Warto wiedzieć, po co miękki dowód rejestracyjny, gdyż można w ten sposób znacznie szybciej załatwić wiele formalności, które trzeba spełnić po zakupie auta. Ten tymczasowy dokument jest wydawany na 30 dni. Dodatkowo można go przedłużyć na okres kolejnych 14 dni. Z dowodu mogą korzystać tacy kierowcy, którzy przerejestrowują używany pojazd i czekają na wydanie stałego potwierdzenia rejestracji. Z dokumentu mogą korzystać również kierowcy, którzy zarejestrowali auto, ale czekają na wydanie stałego potwierdzenia. Równocześnie dowód miękki jest bardzo przydatny, gdyż może być wykorzystany do zrealizowania wielu formalności, które są bezpośrednio związane z przygotowaniem auta do możliwości poruszania się po drodze zgodnie z przepisami. Wówczas trzeba spełnić różne przepisy, co obejmuje między innymi konieczność dokonania zakupu takiego produktu jak OC.

Czy na miękki dowód można kupić ubezpieczenie OC?

Ile jest ważny miękki dowód rejestracyjny?

Gdy wyrabia się dowód rejestracyjny miękki, wówczas niezbędne jest sprawdzenie tego, jak długo będzie działał. Ma to znaczenie, gdyż pozwala między innymi przedłużyć jego działanie. Przepisy są takie, że taki dokument obowiązuje przez 30 dni. Zatem wiedząc, ile jest ważny miękki dowód rejestracyjny, można wydłużyć. Nie jest to długi termin, bo wynosi jedynie 14 dni, ale często bywa to konieczne w celu wypełnienia formalności, a także dalszego poruszania się po drodze zgodnie z przepisami. Jednak najważniejsze jest to, że po uzyskaniu dokumentu będzie można rozpocząć między innymi o starania się o OC. W celu wybrania odpowiedniego produktu można zdecydować się na wykorzystanie takich narzędzi jak porównywarka OC AC. Pozwala to następnie wybrać takie polisy, które będą spełniały oczekiwania. Wystarczy mieć miękki dowód rejestracyjny, a ubezpieczenie będzie można bez problemu załatwić.

W jaki sposób wyrobić dowód?

Planując wyrobienie miękkiego dowodu rejestracyjnego, można zdecydować się na wykorzystanie opcji, które daje zdalne załatwienie formalności. W ten sposób można znacznie szybciej wyrobić dokument. Dodatkowo można wydłużyć ważność dowodu rejestracyjnego miękkiego. W ten sposób podobnie, jak przy załatwianiu formalności, gdy kupuje się ubezpieczenie samochodu bez zniżek, tak samo można zrealizować proces rejestracji. Ma to znaczenie w kontekście ograniczenia konieczności samodzielnego udania się do wybranego urzędu. Równocześnie wystarczy, gdy uzyska się potwierdzenie rejestracji, a można od razu zdecydować się na wybranie konkretnej polisy, która będzie korzystna dla konkretnej: pojemność silnika a oc. Na koszt ubezpieczenia wpływa wiele czynników, co dotyczy między innymi marki, modelu, czy silnika w wybranym aucie.

Jak znaleźć najtańsze OC?

Czy warto kupować ubezpieczenie online?

Dysponując odpowiednimi dokumentami, można zdecydować się na uzyskanie polisy w Internecie. Obecnie większość firm ubezpieczeniowych oferuje taką możliwość. W ten sposób można zdecydować się na taki produkt, który jest często nieco tańszy. Oczywiście trzeba mieć miękki dowód rejestracyjny a OC, będzie można bez problemu również wyrobić. Równocześnie przy realizowaniu analizy rynku za pośrednictwem stron internetowych, można znacznie szybciej wybrać takie produkty, które są dostępne na odpowiednich warunkach finansowych. Porównanie poszczególnych ofert pozwala ustalić, jaka jest wysokość ubezpieczenia samochodu. Oczywiście niższa składka to zawsze możliwość ograniczenia kosztów związanych z użytkowaniem samochodu. Równocześnie załatwiają dowód rejestracji w sieci, można przygotować od razu wszystkie dokumenty, które są związane z pojazdem. W ten sposób można sprawnie wypełnić wniosek i przesłać go do urzędu. Następnie po zrealizowaniu procesu rejestracyjnego uzyska się potwierdzenie od urzędu, że dokument został wydany, który może przyjść, także SMS. W tym momencie można zdecydować się na wykupienie odpowiedniego wyselekcjonowanego pod kątem warunków cenowych ubezpieczenia OC.

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Najtańsze OC Łódź

Najtańsze OC Łódź

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkową polisą komunikacyjną. Zgodnie z przepisami, ma identyczne warunki dla każdego kierowcy, ale jego cena jest zależna od wielu różnych czynników – w tym też miejsca zamieszkania. Zastanawiasz się, na jaki wydatek się przygotować? […]

więcej
Kto płaci najmniej za ubezpieczenia komunikacyjne? Zestawienie

Kto płaci najmniej za ubezpieczenia komunikacyjne? Zestawienie

Zgodnie z polskim prawem, zarejestrowane pojazdy mechaniczne muszą obowiązkowo posiadać ważne ubezpieczenie OC. Wiele osób chętnie dokupuje jeszcze inne polisy, które przydają się w trudnych sytuacjach na drodze (i nie tylko). Świadczenia te są niezwykle pomocne, ale bywają […]

więcej
Pakiet OC/AC – jak wybrać najlepszy?

Pakiet OC/AC – jak wybrać najlepszy?

Dobra polisa komunikacyjna może zagwarantować wsparcie finansowe w wielu trudnych sytuacjach. Na polskim rynku działa kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych, trudno więc sprawnie ocenić, która opcja będzie najbardziej opłacalna. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepszy pakiet OC/AC!

więcej
Najtańsze OC – z czego wynikają różnice stawek tego samego kierowcy?

Najtańsze OC – z czego wynikają różnice stawek tego samego kierowcy?

Mogłoby się wydawać, że skoro polisa OC jest obowiązkowa, jej cena jest podobna we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Różnice stawek tego samego kierowcy mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Wyjaśniamy, z czego to wynika oraz […]

więcej