Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu bez zniżek w OC?

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu bez zniżek w OC?

Kup OC

Za każdy rok bezkolizyjnej jazdy właściciele samochodów zbierają różnego rodzaju zniżki. Ich ilość może mieć znaczący wpływ na ostateczną kwotę polisy OC, skutecznie ją zmniejszając. Zniżki jednak można stracić. Dowiedz się, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu bez zniżek w OC.

Ile kosztuje polisa OC bez zniżek?

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu bez zniżek w OC?

Regularna cena składki na ubezpieczenie OC zależy od kilku aspektów. Co prawda, wysokość zdobytych przez kierowcę zniżek OC ma duży wpływ na ostateczną cenę polisy, ale nie jest to jedyny czynnik, od którego zależy jej wysokość. Towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę także:

  • wiek kierowcy i jego doświadczenie,
  • miejsce zamieszkania kierowcy – im większe miasto, tym większe ryzyko wypadku lub kolizji na drodze,
  • stan cywilny i wykonywany zawód,
  • fakt posiadania dzieci,
  • pojemność silnika pojazdu,
  • przebieg samochodu,
  • markę auta,
  • sposób wykorzystywania pojazdu – czy samochód jest użytkowany wyłącznie w celach prywatnych, czy także w zawodowych.

Przykładowo: w większych i bardziej zatłoczonych miastach istnieje większe ryzyko kolizji, co powoduje, że wyjściowa cena OC będzie wyższa niż w mniejszych miejscowościach. Podobnie, jeśli chcesz, aby ubezpieczenie samochodu było mniej kosztowne, warto wówczas wybrać małolitrażowe auto, które zapewni niższą kwotę składki w porównaniu do samochodów z dużym silnikiem. Za bardziej kolizyjne uważa się także auta z większym przebiegiem. Co więcej, z pewnością bardziej doświadczony i starszy kierowca otrzyma niższe OC niż młody, mniej doświadczony właściciel samochodu.

Jak widać, wysokość OC może się zmieniać w zależności od wielu zmiennych i pomimo posiadania zniżek, cena ubezpieczenia może być dla Ciebie korzystna lub nie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, ten artykuł odpowie dokładnie, czym jest ubezpieczenie OC.

Jak obniżyć składkę ubezpieczenia samochodu?

Jak obniżyć składkę ubezpieczenia samochodu?

Większość firm ubezpieczeniowych, chcąc zachęcić potencjalnych klientów do wyboru swoich ofert, do podstawowej kwoty za ubezpieczenie samochodu, dolicza także różnego rodzaju zniżki. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada swoje własne zasady, według których udzielają rabatów. Dlatego też oferty poszczególnych firm warto porównać ze sobą i dokładnie przeanalizować, zarówno pod kątem kwoty składki, jak i oferowanych zniżek. W tym celu pomoże kalkulator OC oraz dobra porównywarka ofert – uwzględniająca ubezpieczenie OC, ubezpieczenie AC oraz Assistance.

Warto pamiętać, że wysokość podstawowego ubezpieczenia OC bez zniżek, podawanego zazwyczaj w ofercie towarzystwa ubezpieczeniowego oraz dodatkowe rabaty udzielane przez przedstawicieli firmy, nie są kluczowe. Decydując się na ubezpieczenie samochodu warto kierować się wyłącznie ostateczną ceną, którą otrzymasz po dodaniu lub odjęciu wszystkich zniżek i uwzględnieniu każdego z czynników wpływających na wysokość ubezpieczenia. Dopiero wówczas jest to realna cena, która posłuży za najlepszy wyznacznik podczas wyboru odpowiedniej polisy.

Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie od utraty zniżek?

Warto wiedzieć, że istnieje możliwość zakupu ubezpieczenia od utraty zniżek. W takim przypadku właściciel auta może mieć pewność, że w przypadku spowodowania kolizji, nie zostanie ona uwzględniona podczas wyliczania składki na następny rok. Należy jednak pamiętać, że polisa od zniżek obowiązuje tylko w firmie ubezpieczeniowej, w której została wykupiona. Dlatego też, jeżeli kierowca spowoduje wypadek, a po wygaśnięciu poprzedniej umowy zmieni towarzystwo ubezpieczeniowe, wówczas nowy ubezpieczyciel na pewno weźmie tę kolizję pod uwagę obliczając składkę OC i naliczy adekwatną zwyżkę.

Jeśli chcesz wybrać najtańsze OC, warto porównać ze sobą różne oferty ubezpieczeń – zarówno ze zniżkami, jak i bez. Pamiętaj, że nie zawsze są one gwarancją korzystnej kwoty składki. Zastanawiasz się gdzie znaleźć odpowiednią ofertę? Nasza porównywarka ubezpieczeń oraz kalkulator OC znajdą dla Ciebie najlepsze ubezpieczenia online, dostosowane do Twoich indywidualnych preferencji. Wystarczy, że wypełnisz krótką ankietę, a urządzenie w krótkim czasie znajdzie najbardziej korzystne oferty.

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Masz nowy samochód? Wykup polisy OC i AC – bez wychodzenia z domu!

Masz nowy samochód? Wykup polisy OC i AC – bez wychodzenia z domu!

Zgodnie z polskim prawem, każdy pojazd włączony do ruchu, musi być ubezpieczony. Jeśli właśnie kupiłeś nowe auto, powinieneś niezwłocznie zadbać o odpowiednią ochronę. Nie masz czasu wybrać się do oddziału towarzystwa? Wykup polisy OC i AC bez wychodzenia […]

więcej
Sprawdzenie OC pojazdu – jak sprawdzić polisę po numerze rejestracji?

Sprawdzenie OC pojazdu – jak sprawdzić polisę po numerze rejestracji?

Chociaż zgodnie z prawem ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obligatoryjną polisą komunikacyjną, nie wszyscy kierowcy dopełniają obowiązku jego zakupu. Z tego powodu ryzykowne stają się normalne sytuacje, np. gdy przy drobnej stłuczce uczestnicy decydują się porozumieć bez udziału policji. […]

więcej
Jakie elementy powinien posiadać dobry kalkulator OC?

Jakie elementy powinien posiadać dobry kalkulator OC?

Szukasz polisy OC przez internet? Zatem nie raz skorzystasz z kalkulatora online, który przygotuje przykładową ofertę dla Twojego samochodu – wszystko po to, byś mógł zorientować się w zakresach i wysokościach składek dostępnych na rynku polis. Zobacz, jak […]

więcej
Rekalkulacja składki OC – czy naprawdę jest się czego bać?

Rekalkulacja składki OC – czy naprawdę jest się czego bać?

Czasami podczas trwania polisy OC towarzystwo ubezpieczeniowe prosi o dopłatę do składki. W niektórych sytuacjach zwraca jej część. Wynika to z rekalkulacji składki, czyli ponownego przeliczenia ceny ubezpieczenia samochodu. To czy będzie korzystna dla właściciela pojazdu, zależy od […]

więcej