Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu bez zniżek w OC?

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu bez zniżek w OC?

Kup OC

Za każdy rok bezkolizyjnej jazdy właściciele samochodów zbierają różnego rodzaju zniżki. Ich ilość może mieć znaczący wpływ na ostateczną kwotę polisy OC, skutecznie ją zmniejszając. Zniżki jednak można stracić. Dowiedz się, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu bez zniżek w OC.

Ile kosztuje polisa OC bez zniżek?

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu bez zniżek w OC?

Regularna cena składki na ubezpieczenie OC zależy od kilku aspektów. Co prawda, wysokość zdobytych przez kierowcę zniżek OC ma duży wpływ na ostateczną cenę polisy, ale nie jest to jedyny czynnik, od którego zależy jej wysokość. Towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę także:

  • wiek kierowcy i jego doświadczenie,
  • miejsce zamieszkania kierowcy – im większe miasto, tym większe ryzyko wypadku lub kolizji na drodze,
  • stan cywilny i wykonywany zawód,
  • fakt posiadania dzieci,
  • pojemność silnika pojazdu,
  • przebieg samochodu,
  • markę auta,
  • sposób wykorzystywania pojazdu – czy samochód jest użytkowany wyłącznie w celach prywatnych, czy także w zawodowych.

Przykładowo: w większych i bardziej zatłoczonych miastach istnieje większe ryzyko kolizji, co powoduje, że wyjściowa cena OC będzie wyższa niż w mniejszych miejscowościach. Podobnie, jeśli chcesz, aby ubezpieczenie samochodu było mniej kosztowne, warto wówczas wybrać małolitrażowe auto, które zapewni niższą kwotę składki w porównaniu do samochodów z dużym silnikiem. Za bardziej kolizyjne uważa się także auta z większym przebiegiem. Co więcej, z pewnością bardziej doświadczony i starszy kierowca otrzyma niższe OC niż młody, mniej doświadczony właściciel samochodu.

Jak widać, wysokość OC może się zmieniać w zależności od wielu zmiennych i pomimo posiadania zniżek, cena ubezpieczenia może być dla Ciebie korzystna lub nie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, ten artykuł odpowie dokładnie, czym jest ubezpieczenie OC.

Jak obniżyć składkę ubezpieczenia samochodu?

Jak obniżyć składkę ubezpieczenia samochodu?

Większość firm ubezpieczeniowych, chcąc zachęcić potencjalnych klientów do wyboru swoich ofert, do podstawowej kwoty za ubezpieczenie samochodu, dolicza także różnego rodzaju zniżki. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada swoje własne zasady, według których udzielają rabatów. Dlatego też oferty poszczególnych firm warto porównać ze sobą i dokładnie przeanalizować, zarówno pod kątem kwoty składki, jak i oferowanych zniżek. W tym celu pomoże kalkulator OC oraz dobra porównywarka ofert – uwzględniająca ubezpieczenie OC, ubezpieczenie AC oraz Assistance.

Warto pamiętać, że wysokość podstawowego ubezpieczenia OC bez zniżek, podawanego zazwyczaj w ofercie towarzystwa ubezpieczeniowego oraz dodatkowe rabaty udzielane przez przedstawicieli firmy, nie są kluczowe. Decydując się na ubezpieczenie samochodu warto kierować się wyłącznie ostateczną ceną, którą otrzymasz po dodaniu lub odjęciu wszystkich zniżek i uwzględnieniu każdego z czynników wpływających na wysokość ubezpieczenia. Dopiero wówczas jest to realna cena, która posłuży za najlepszy wyznacznik podczas wyboru odpowiedniej polisy.

Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie od utraty zniżek?

Warto wiedzieć, że istnieje możliwość zakupu ubezpieczenia od utraty zniżek. W takim przypadku właściciel auta może mieć pewność, że w przypadku spowodowania kolizji, nie zostanie ona uwzględniona podczas wyliczania składki na następny rok. Należy jednak pamiętać, że polisa od zniżek obowiązuje tylko w firmie ubezpieczeniowej, w której została wykupiona. Dlatego też, jeżeli kierowca spowoduje wypadek, a po wygaśnięciu poprzedniej umowy zmieni towarzystwo ubezpieczeniowe, wówczas nowy ubezpieczyciel na pewno weźmie tę kolizję pod uwagę obliczając składkę OC i naliczy adekwatną zwyżkę.

Jeśli chcesz wybrać najtańsze OC, warto porównać ze sobą różne oferty ubezpieczeń – zarówno ze zniżkami, jak i bez. Pamiętaj, że nie zawsze są one gwarancją korzystnej kwoty składki. Zastanawiasz się gdzie znaleźć odpowiednią ofertę? Nasza porównywarka ubezpieczeń oraz kalkulator OC znajdą dla Ciebie najlepsze ubezpieczenia online, dostosowane do Twoich indywidualnych preferencji. Wystarczy, że wypełnisz krótką ankietę, a urządzenie w krótkim czasie znajdzie najbardziej korzystne oferty.

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Kiedy opłaca się kupić krótkoterminowe ubezpieczenie OC?

Kiedy opłaca się kupić krótkoterminowe ubezpieczenie OC?

Z ubezpieczenia krótkoterminowego możesz skorzystać w kilku konkretnych przypadkach. Sprawdź, o jakie przypadki chodzi, a także przekonaj się, przed czym chroni. Poznaj jego najważniejsze cechy, by wiedzieć, czy ubezpieczenie OC na miesiąc jest właściwym rozwiązaniem także dla Ciebie. […]

więcej
Wypadek drogowy z obcokrajowcem – co zrobić w takiej sytuacji?

Wypadek drogowy z obcokrajowcem – co zrobić w takiej sytuacji?

Zdarzenie drogowe z udziałem kierowcy z zagranicy bywa bardzo problematyczne. Taka osoba może nie tylko nie mówić w języku Polskim, ale też nie zawsze będzie ubezpieczona w naszym kraju. Wyjaśniamy co robić, gdy przydarzył Ci się wypadek drogowy […]

więcej
Kiedy ubezpieczenie OC zostanie automatycznie przedłużone?

Kiedy ubezpieczenie OC zostanie automatycznie przedłużone?

Brak posiadania ważnego ubezpieczenia OC może nieść ze sobą poważne konsekwencje, np. karę finansową aż do 4500 zł. Nie zawsze jednak brak zakupienia nowej polisy jest równoznaczny z ustaniem ochrony. Niektóre umowy polisy OC zostają automatycznie przedłużone po […]

więcej
Zniżki OC – ile czasu trwa zdobycie pełnych zniżek OC?

Zniżki OC – ile czasu trwa zdobycie pełnych zniżek OC?

Składki polis komunikacyjnych bywają bardzo wysokie. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują jednak wybranym kierowcom korzystne upusty. Jakie trzeba spełnić warunki, by mniej płacić za ubezpieczenie samochodu? Wyjaśniamy czym są zniżki OC, a także jak i kiedy można je zdobyć!

więcej