Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu bez zniżek w OC?

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu bez zniżek w OC?

5/5 - (Ocen: 1)

Każdy kierowca musi wykupić obowiązkową polisę OC, więc warto sprawdzić również, ile kosztuje ubezpieczenie bez zniżek. Ma to duże znaczenie w kontekście zdecydowania się na takie produkty, które pomimo braku możliwości skorzystania ze specjalnych cen, będą w stanie zapewnić odpowiednie warunki. Najważniejsze jest dysponowanie OC, które jest obowiązkowe, a jego brak będzie prowadził do konieczności płacenia wysokich kar.

W poszczególnych towarzystwach reasekuracji można spotkać się z nieco innymi warunkami cenowymi przy zakupie polis komunikacyjnych. Podobnie jest, gdy kupuje się ubezpieczenie OC. Z tego powodu ważne jest zdecydowanie się na sprawdzenie różnych ofert, które są dostępne w danym momencie na rynku. Pozwala to zdecydować się na takie, które pomimo braku zniżek, nie będą nadmiernie kosztowne. Równocześnie, ile kosztuje ubezpieczenie OC samochodu bez zniżek, powinni sprawdzić przede wszystkim kierowcy, którzy od niedawna mają prawo jazdy. Szczególnie młodzi kierowcy muszą się liczyć z koniecznością wydania znacznie większych kwot. Jednak wykorzystanie takich narzędzi jak porównywarka OC AC, jest sposobem, aby zdecydować się na takie produkty, które spełnią oczekiwania pod kątem finansowym.

Od czego zależy wysokość składki OC?

To ile wynosi ubezpieczenie samochodu bez zniżki, zależy od wielu czynników. Dla kierowców, którzy od dłuższego czasu mają prawo jazdy, najważniejsze jest, aby jeździć bez powodowania szkód. Gdy nie powoduje się wypadków, czy kolizji, wówczas można liczyć na ograniczenie konieczności wydatkowania nadmiernie dużych środków finansowych na zakup OC. Jednak podobnie jak i przy innych produktach jak ubezpieczenie ac, także inne cechy kierowcy, czy samochodu wpłyną na wysokość składki.

Do aspektów branych pod uwagę przez towarzystwo reasekuracji przy przyznawaniu zniżek na OC zaliczyć można:

  • wiek kierowcy,
  •  stan cywilny,
  • wykonywany zawód,
  • miejsca zamieszkania,
  • marka samochodu,
  • wiek auta i pojemność silnika,
  • sposób użytkowania pojazdu.

Miejsce zamieszkania wpływa na ubezpieczenie samochodu bez zniżek, gdyż towarzystwa oceniają jak często może wystąpić wypadek czy kolizja w miejscu, gdzie użytkowany jest pojazd. Zatem mieszkając w większych miastach, gdzie występuje więcej zdarzeń drogowych, trzeba liczyć się z wyższymi cenami.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu bez zniżek w OC?

Jak można obniżyć cenę OC?

Oczywiście brak możliwości skorzystania z polis ze zniżkami, nie oznacza, że trzeba wydatkować nadmiernie duże środki finansowe. Często można znaleźć najtańsze ubezpieczenie samochodu bez zniżek, które będzie dostępne w całkiem dobrej cenie. W celu wyszukania takich produktów trzeba zdecydować się na dokonanie analizy rynku. Ma to duże znaczenie przy wybieraniu jakichkolwiek produktów jak ubezpieczenie NNW samochodu. W ten sposób będzie można zdecydować się na takie produkty, które w znacznie większym stopniu spełnią oczekiwania. Do ciekawych rozwiązań dla młodych kierowców, można zaliczyć z opcji wpisania do dokumentów samochodu współwłaściciela. Gdy jest to osoba, która pochodzi z grupy najlepiej ocenianych przez firmę ubezpieczeniową, wówczas można sporo zyskać, nawet kupując ubezpieczenie auta bez zniżek.

Jak obniżyć składkę ubezpieczenia samochodu?

Dlaczego warto obniżyć wydatki na OC?

Trzeba brać pod uwagę, że polisa od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowa. Z tego powodu każdy kierowca będzie musiał ją kupić, a także regularnie opłacać. Zatem sprawdzenie ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek, bywa sposobem zdecydowania się na produkty, które ograniczają wysokie wydatki na użytkowanie samochodu. Wpłynie to pozytywnie na możliwość zmniejszenia stałych kosztów związanych z posiadaniem auta. Ma to znaczenie, gdyż ubezpieczenie auta bez zniżek może kosztować nawet 50% więcej, niż produkt z wszystkimi możliwymi do uzyskania obniżkami cen. Zatem warto dokładnie poddać rynek polis komunikacyjnych analizie. W ten sposób będzie można wyszukać nawet ubezpieczenie OC samochodu bez zniżek, które w konkretnym towarzystwie będzie nieco tańsze. Wynikać to może, choćby z lepszego wieku samochodu, czy zakupu konkretnego modelu pojazdu. 

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w Poznaniu?

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w Poznaniu?

Chociaż ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe i wszędzie ma takie same warunki, ma różne ceny. Najwyższe składki muszą płacić kierowcy z największych polskich miast. Gdzie jest najdrożej, a gdzie najtaniej? Sprawdziliśmy, ile kosztuje OC w Poznaniu! Ubezpieczenie OC […]

więcej
Kiedy można wykupić OC krótkoterminowe?

Kiedy można wykupić OC krótkoterminowe?

Istnieją sytuacje, w których zakup pełnej polisy OC po prostu się nie opłaca. Świetnym wyjściem w takim wypadku jest wybór OC krótkoterminowego, które obejmuje pojazd ochroną przez 30 dni. Zobacz, co warto o tym wiedzieć!

więcej
Ranking najlepszych ubezpieczeń OC w czwartym kwartale 2018

Ranking najlepszych ubezpieczeń OC w czwartym kwartale 2018

Wrzesień to pożegnanie z wakacjami. Dla wielu to koniec nie tylko dni wolnych od szkoły czy pracy, ale również… ubezpieczenia OC. Jeśli chciałbyś przedłużyć, zmienić lub wybrać całkowicie nową polisę – sprawdź nasz ranking ubezpieczeń OC. Dowiedz się, […]

więcej
Zadośćuczynienie a odszkodowanie z OC sprawcy – jaka jest różnica

Zadośćuczynienie a odszkodowanie z OC sprawcy – jaka jest różnica

Twój samochód został poważnie uszkodzony w wyniku wypadku z winy innego kierowcy? A może doznałeś trwałego uszczerbku na zdrowiu, który całkowicie zmienił Twoją sytuację życiową? Możesz domagać się od sprawcy wypadku odszkodowania i zadośćuczynienia z OC – zobacz, […]

więcej