Najlepsze oferty ubezpieczeń za granicę – Azja

Najlepsze oferty ubezpieczeń za granicę – Azja

5/5 - (Ocen: 3)

Planujesz wymarzony i długo wyczekiwany wyjazd do Azji? Niezbędne Ci będzie właściwe ubezpieczenie turystyczne. Niniejszy ranking przygotowaliśmy po to, byś znalazł ofertę w pełni dostosowaną do Twoich potrzeb – korzystną finansowo, ale także zapewniającą Tobie i Twojemu współpodróżnikowi ochronę. Sprawdź, jakie ubezpieczenie na wyjazd za granicę wybrać, by chronić się kompleksowo!

Ranking ubezpieczeń na wakacje do Azji powstał na podstawie przykładowych danych, a przedstawione w nim oferty obowiązywały w dniu 7.12.2018 r – użyj naszego kalkulatora ubezpieczeń turystycznych, by sprawdzić, czy warunki nie uległy zmianie.

Zestawienie polis opracowaliśmy dla dwóch 30-letnich osób, które planują zakupić ubezpieczenie na wyjazd za granicę do Azji (Tajlandii, Chin lub Japonii). Nie są przewlekle chore, a w wymarzonym miejscu docelowym chcą spędzić cały wrzesień.

Europa Ubezpieczenia – podstawowa ochrona

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do jednego z trzech krajów Azji na miesiąc w towarzystwie Europa Ubezpieczenia to koszt zaledwie 249 zł. Obejmuje ochroną większość przykrych zdarzeń, jakie mogą spotkać Ciebie albo Twojego bliskiego podczas podróży do Tajlandii, Chin czy Japonii. W koszty leczenia wliczone zostały: hospitalizacja, leczenie ambulatoryjne, transport medyczny do Polski, stomatolog w wybranych sytuacjach (przy ostrych stanach bólowych zęba) oraz przedwczesny poród. Podstawowe ubezpieczenie na wakacje w Azji w towarzystwie Europa Ubezpieczenia nie obejmuje kosztów ratownictwa, OC ani zgubienia lub kradzieży bagażu. Jest to oferta o znakomitym stosunku ceny do zakresu ochrony. Ty i Twój współpodróżnik jesteście chronieni w razie problemów zdrowotnych, a jednocześnie nie ponosicie dużych wydatków.

PARAMETRY PLUSY MINUSY
Koszty leczenia: 90 000 zł + uszczerbek na zdrowiu NNW: 15 000 zł – brak ubezpieczenia bagażu
Ratownictwo: nie + śmierć ubezpieczonego: 9 000 zł – brak ochrony ratowniczej
Bagaż: nie + całodobowy dyżur Centrum Pomocy
Cena: 249,00 zł + korzystny stosunek ceny do zakresu ochrony

OCENA PRODUKTU: 9/10

Signal Iduna – podstawowa ochrona

Podstawowe ubezpieczenie na wakacje w Azji oferowane przez towarzystwo Signal Iduna jest porównywalne finansowo do poprzedniego, a jednak ma dodatkowe udogodnienia, takie jak ochrona zdarzeń, do których doszło pod wpływem alkoholu a także w wyniku uczestniczenia w akcie terrorystycznym. Warto też podkreślić, że przy składce zaledwie 251,10 zł dla dwóch osób na cały miesiąc koszty leczenia pokrywają aż 128 757 zł, a ratownictwa 25 751 zł. Wybierając właśnie to ubezpieczenie turystyczne, Ty i Twój współtowarzysz macie zagwarantowaną ochronę NNW zarówno w przypadku uszczerbku na zdrowiu, jak i śmierci – oba zdarzenia zostały objęte kwotą 15 000 zł. W ramach pakietu Assistance będą Wam przysługiwały udogodnienia takie jak całodobowy dyżur Centrum Pomocy, pomoc tłumacza oraz przedłużenie ochrony w nagłych sytuacjach. W podstawowym ubezpieczeniu turystycznym w towarzystwie Signal Iduna koszty ochrony stomatologicznej to nawet 1 073 zł.

PARAMETRY PLUSY MINUSY
Koszty leczenia: 128 757 zł + NNW: 15 000 zł – brak ubezpieczenia bagażu
Ratownictwo: 25 751 zł + zdarzenia po alkoholu
Bagaż: nie + akty terrorystyczne
Cena: 251,10 zł + przedłużenie ochrony NNW w nagłych sytuacjach

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Porównaj ceny ubezpieczeń

AXA – podstawowa ochrona

Rozszerzając budżet przeznaczony na ubezpieczenie wakacyjne zaledwie o kilka złotych i wybierając ofertę towarzystwa AXA, Ty i Twój współpodróżnik zyskacie dodatkowo ochronę bagażu w kwocie 1 717 zł oraz ubezpieczenie OC do 214 595 zł. W skład OC wchodzi zarówno odszkodowanie od szkody w mieniu (21 460 zł), jak i szkody na osobie (214 595 zł). Możesz liczyć na pomoc finansową z NNW w przypadku uszczerbku na zdrowiu bądź śmierci. Ubezpieczenie turystyczne towarzystwa AXA w podstawowym wariancie nie obejmuje przedłużenia ochrony w nagłych sytuacjach, ale za to skorzystasz z pomocy tłumacza lub całodobowego dyżuru Centrum Pomocy – otrzymasz tam profesjonalną pomoc, jeśli będziesz miał różnego rodzaju problemy podczas przebywania za granicą. Koszty leczenia i transportu są objęte ochroną w pełni, więc możesz liczyć na pokrycie kosztów hospitalizacji, leczenia, ratownictwa, pomocy stomatologicznej bądź przedwczesnego porodu.

PARAMETRY PLUSY MINUSY
Koszty leczenia: 128 757 zł + OC: 214 595 zł – niepełna ochrona względem polis droższych
Ratownictwo: 21 460 zł + NNW: 17 168 zł
Bagaż: 1 717 zł + zgubienie, kradzież lub opóźnienie dostarczenia bagażu
Cena: 252,00 zł + pomoc tłumacza

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Signal Iduna – rozszerzona ochrona

Przygotowałeś większy budżet na ubezpieczenie na wakacje do Azji? Pierwszą z rozszerzonych polis oferuje towarzystwo Signul Iduna. W cenie 930 zł za dwie osoby na pełny miesiąc otrzymujesz ochronę na najwyższym poziomie – we wszystkich zakresach. Jesteś chroniony nawet w sytuacji, gdy do szkody dojdzie po spożyciu alkoholu lub w trakcie aktu terrorystycznego. Wysokość każdej ze składowych ubezpieczenia turystycznego jest znacząca. Koszty leczenia pokrywają do 1 287 570 zł, ratownictwa do 25 751 zł, a bagażu nawet do 5 000 zł. Jeżeli zamierzasz wieźć do Tajlandii, Chin bądź Japonii sprzęt elektroniczny, za jego kradzież, zniszczenie lub utratę możesz się spodziewać odszkodowania w wysokości do 2 500 zł. Nie martw się, jeśli zostanie Ci skradziony inny bagaż, ponieważ on także jest objęty ochroną (do 5 000 zł). W sytuacjach nagłych masz prawo do przedłużenia ochrony, co zapewnia Ci Assistance. Jeśli zajdzie potrzeba, skorzystasz z usług tłumacza bądź skontaktujesz się z całodobowym Centrum Pomocy.

PARAMETRY PLUSY MINUSY
Koszty leczenia: 1 287 570 zł + OC: 500 000 zł
Ratownictwo: 25 751 zł + NNW: 60 000 zł
Bagaż: 5 000 zł + zdarzenia po alkoholu
Cena: 930,00 zł + akty terrorystyczne

OCENA PRODUKTU: 10/10

Generali – rozszerzona ochrona

Podobną ofertą ubezpieczenia na wakacje do towarzystwa Signal Iduna odznacza się towarzystwo Generali. Tu także Ty i Twój współtowarzysz zostajecie objęci pełną ochroną, a każda z sum ubezpieczenia jest bardzo wysoka – jednak nie wyższa niż u konkurencji. Warto zauważyć, że koszty ratownictwa wyliczone zostały nie w złotówkach, ale w euro. Jesteś chroniony kompleksowo, czyli nawet gdy do wypadku dojdzie po spożyciu alkoholu. Jeśli zdarzają Ci się nagłe bóle zębów, wizyta u stomatologa do 200 € nie wygeneruje dodatkowych kosztów. Jeśli wyrządzisz szkodę innej osobie bądź zniszczysz jej mienie, dostanie odszkodowanie do 500 000 zł, a Ty nie poniesiesz odpowiedzialności cywilnej. Także jeśli Twój bagaż zostanie uszkodzony, skradziony lub zagubiony, możesz liczyć na wsparcie finansowe ze strony towarzystwa Generali – na warunkach ustalonych w OWU.

PARAMETRY PLUSY MINUSY
Koszty leczenia: 800 000 zł + OC: 500 000 zł
Ratownictwo: 6 500 € + NNW: 60 000 zł
Bagaż: 3 000 zł + zdarzenia po alkoholu
Cena: 1266,00 zł + akty terrorystyczne

OCENA PRODUKTU: 9/10

Porównaj oferty

AXA Assistance – rozszerzona ochrona

Rozszerzone ubezpieczenie turystyczne towarzystwa AXA to opcja dla osób, które przygotowały większy budżet na polisę, a także planują spędzać czas w Azji bardzo aktywnie – zwiedzać Tajlandię, Chiny czy Japonię całymi dniami i czerpać z tych pięknych orientalnych krajów maksimum. Ubezpieczenie na wyjazd za granicę AXA Assistance wyróżnia się tym, że koszty leczenia i ratownictwa nie mają limitu kwotowego – na określonych w OWU warunkach Ty i Twój współtowarzysz będziecie chronieni przez cały miesiąc pobytu za granicą bez względu na to, z jak przykrą i kosztowną dolegliwością musielibyście się uporać. Musisz jednak pamiętać o jednym z ważnych obostrzeń tej polisy – do szkód nie może dojść pod wpływem alkoholu. To niewielki koszt, zwłaszcza jeśli bierze się pod uwagę wysokie stawki odszkodowań. Ubezpieczyciel oczekuje od Ciebie, że zwiedzając Azję aktywnie, będziesz zachowywał się rozważnie i rozsądnie – z poszanowaniem dla obcej kultury. Dzięki temu możesz liczyć na pomoc Assistance, ochronę NNW, OC, ubezpieczenie bagażu i pokrycie kosztów leczenia.

PARAMETRY PLUSY MINUSY
Koszty leczenia: bez limitu + OC: 1 500 000 zł – brak ochrony w przypadku zdarzeń po alkoholu
Ratownictwo: bez limitu + NNW: 150 000 zł
Bagaż: 6 000 zł + akty terrorystyczne
Cena: 1430,46 zł + zgubienie, kradzież lub opóźnienie dostarczenia bagażu

OCENA PRODUKTU: 10/10

Podsumowanie

Jeśli tak jak nasi przykładowi bohaterowie wybierasz się na miesięczne zwiedzanie pięknej i odległej Azji, rozważ wybranie jednego z zaprezentowanych ubezpieczeń na wyjazd za granicę. W zależności od tego, jaki budżet przygotowałeś na jego wykupienie, możesz albo zaoszczędzić i zapewnić sobie oraz współtowarzyszowi podstawową ochronę, albo dołożyć – czasem zaledwie kilka złotych! – i rozszerzyć ubezpieczenia na wakacje o ochronę bagażu, OC czy Assistance. Przeczytaj nasz poradnik: Wyjazd za granicę – jakie ubezpieczenie do Tajlandii?

Bez względu na to, na który wariant ostatecznie się zdecydujesz, pamiętaj o przeczytaniu OWU, gdzie znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące danego rodzaju ubezpieczenia wakacyjnego. Na koniec – co najważniejsze – baw się cudownie!

Sprawdź również:

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Gdzie na wakacje w maju?

Gdzie na wakacje w maju?

Europa, reszta świata, a może Polska. Zastanawiasz się, gdzie na wakacje w maju warto byłoby wybrać się w tym roku? Sprawdź nasze propozycje. Porównaj temperatury, ceny i zdecyduj, który kierunek jest dla Ciebie najlepszy. Dowiedz się także, jakie […]

więcej
Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie turystyczne?

Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie turystyczne?

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne znajdziesz w internecie. Jak go szukać i na jakie aspekty zwracać wówczas uwagę? Właśnie temu zagadnieniu poświęciliśmy niniejszy poradnik. Przeczytaj go, by zakupić ubezpieczenie turystyczne najtaniej i móc więcej wydać na miejscu: na wycieczki, lokalne […]

więcej
Choroby przewlekłe a ubezpieczenie turystyczne

Choroby przewlekłe a ubezpieczenie turystyczne

Chorujesz przewlekle i wybierasz się na zagraniczny wyjazd? Uważaj – zwykłe ubezpieczenie turystyczne może okazać się niewystarczające, co zmusi Cię do zapłacenia za leczenie za granicą z własnej kieszeni. Jak się ubezpieczyć, by później nie żałować? Podpowiadamy!

więcej
Lato 2019 – najlepsze wakacje są tanie komfortowe i bezpieczne

Lato 2019 – najlepsze wakacje są tanie komfortowe i bezpieczne

Polska Izba Turystyki podaje, że w pierwszej połowie 2018 r. ze zorganizowanych wyjazdów turystycznych skorzystało o 14% więcej Polaków niż 12 miesięcy wcześniej. Można oczekiwać, że turystyczny boom będzie miał miejsce również w 2019 roku. Już od wiosny […]

więcej