Ubezpieczenie OC AC Volvo

Ubezpieczenie OC AC Volvo

Dodano: 6 marca 2023

Kup OC

Posiadacze aut osobowych, a także pojazdów ciężarowych są w Polsce zobligowani do posiadania ważnej polisy ubezpieczeniowej OC. Jest ona niezbędna dla każdego zarejestrowanego auta, a szczegółowe przepisy reguluje Ustawa o Ubezpieczeniach Obowiązkowych. Sprawdź, jak kupić tanie ubezpieczenie OC i AC dla aut marki Volvo, a także dowiedz się, co możesz dzięki temu uzyskać. Pamiętaj, że ubezpieczenie OC to obowiązek, ale możesz samodzielnie wybrać towarzystwo ubezpieczeniowe, które zaproponuje najbardziej atrakcyjną ofertę.

Ubezpieczenie OC – Volvo

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla Volvo to zabezpieczenie dla każdego kierowcy, który spowoduje szkodę w ruchu lądowym. Poruszając się autem, nietrudno o wypadek, a tym bardziej niewielką kolizję. W takich sytuacjach szkody pokrywa towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym sprawca ma wykupioną obowiązkową polisę. Zakres ochrony jest bardzo dokładnie określony w Ustawie o Ubezpieczeniach Obowiązkowych, a towarzystwa ubezpieczeniowe nie mogą samodzielnie kształtować warunków umowy i zawierać w umowach aneksów np. z wyłączeniami odpowiedzialności.

To wszystko reguluje właściwa Ustawa. Według niej, ubezpieczenie OC Volvo pokryje szkody na mieniu, czyli zazwyczaj samochodzie lub elementach infrastruktury drogowej, a także pokryje koszty leczenia i rehabilitacji osób, które ucierpiały w zdarzeniu. Jeśli sprawca nie posiada ważnej polisy OC, musi powyższe koszty pokryć samodzielnie, co często jest ogromną kwotą. Ponadto za brak polisy OC grozi w Polsce wysoka grzywna przekraczająca 5000 zł. Trudno jej uniknąć, gdyż Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ma dostęp do wszystkich danych w sposób cyfrowy, a więc liczenie na to, że brak ciągłości OC ujdzie uwadze urzędników, okazuje się zawsze bezskuteczne.

Poza obowiązkowym ubezpieczeniem OC warto także posiadać opcjonalne Auto Casco, które pokryje koszty naprawy także swojego samochodu. Na Kioskpolis.pl można z łatwością znaleźć atrakcyjne oferty pakietów polis OC + AC w lepszej cenie, niż gdyby kupowało się je oddzielnie.

Porównaj składki

 • Możliwość konfiguracji pakietu OC/AC z dedykowanym dla Ciebie opiekunem.
 • Jedyna porównywarka ubezpieczeń przedstawiająca finalną cenę za Twoją polisę.
 • Kupując polisę na KioskPolis otrzymujesz certyfikat przynależności do programu S.O.S. Kierowcy.
 • Ubezpieczenie OC auta już od 194 zł.

Ubezpieczenie AC – Volvo

Zastanawiasz się, czy kupić ubezpieczenie AC dla Volvo? Te szwedzkie auta nie należą do tanich, a części zamienne, gdy dojdzie do naprawy, mogą być trudno dostępne. Koszty wynikające nawet z małej kolizji mogą więc sięgnąć kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mając AC, nie trzeba się o to martwić, nawet jeśli samemu jest się sprawcą zdarzenia. Ubezpieczenie pokryje wszystkie straty, a jeśli kwota przekroczy określony pułap, wypłacone zostanie odszkodowanie za szkodę całkowitą. W przypadku opcjonalnych i nieobowiązkowych ubezpieczeń AC Volvo, każde towarzystwo ma możliwość samodzielnego kształtowania warunków umowy, gdyż tego typu polisy nie podlegają pod tę samą Ustawę co ubezpieczenia OC.

Dlatego też zawsze warto porównać wiele ofert i wybrać tę, która będzie gwarantowała jak najszerszy zakres ochrony w atrakcyjnej cenie. Warto też rozważyć zakup dodatkowej polisy NNW, która także rozszerzy zakres ochrony. Na Kioskpolis.pl można znaleźć wiele ofert towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują bardzo atrakcyjne rabaty, gdy kupuje się całe pakiety polis. Zawsze warto przeanalizować najpierw Ogólne Warunki Ubezpieczenia, gdyż będą one różnić się w każdym towarzystwie.

I Kwartał 2021
II Kwartał 2021
III Kwartał 2021
IV Kwartał 2021
I Kwartał 2022
II Kwartał 2022
1006, 14 zł
957, 17 zł
981, 33 zł
977, 77 zł
938, 91 zł
948, 09 zł

Ubezpieczenie OC i AC – jak zmieniły się ceny dla marki Volvo?

Ceny produktów ubezpieczeniowych zmieniają się stale ze względu na warunki gospodarcze. Wpływ na cenę polisy ma także bieżąca kalkulacja ryzyka, oraz wartość ubezpieczanego samochodu. Ponadto ubezpieczyciele biorą pod uwagę szerokie spektrum innych czynników, takich jak wiek kierowcy, pojemność silnika, a często nawet kolor pojazdu. Za sportowe modele z większymi silnikami zawsze trzeba zapłacić nieco więcej. Analizując średnie ceny polis OC i AC w przeciągu dwóch lat, można zauważyć spore wahania w obydwie strony. Dla konsumenta oznacza to tyle, że przed zakupem ubezpieczenia, zawsze należy porównać możliwie wiele ofert dostępnych na rynku, gdyż tylko tak można znaleźć najbardziej atrakcyjne w danym momencie. Mogą one różnić się nawet o kilkadziesiąt procent. Dzięki Kioskpolis.pl porównanie ofert najlepszych towarzystw ubezpieczeniowych działających na polskim rynku zajmie tylko chwilę, a sam zakup polisy można wykonać online.

Gdzie płaciliśmy najwięcej w 2022 roku ?

Jak wybrać najkorzystniejsze OC i AC Volvo?

Chcąc wybrać najlepsze ubezpieczenie OC dla Volvo, w dużej mierze należy kierować się ceną. To jest najistotniejsza rzecz dla kierowcy, jeśli chodzi o różnicę pomiędzy ofertami, gdyż zakres ochrony definiuje właściwa Ustawa. Warto też zwrócić uwagę na to, czy dana firma ma dobre opinie, jednak korzystając z Kioskpolis.pl nie ma takiej konieczności, gdyż porównywarka uwzględnia jedynie oferty najbardziej renomowanych towarzystw ubezpieczeniowych na rynku, które mogą pochwalić się dobrymi opiniami wśród klientów.

W przypadku ubezpieczenia AC dla Volvo wygląda to zupełnie inaczej, gdyż każde towarzystwo może samemu kształtować warunki umowy. To oznacza, że różne firmy proponują istotnie różniące się od siebie produkty ubezpieczeniowe o zróżnicowanym zakresie ochrony. Zawsze należy więc przeanalizować wiele ofert i dopiero na tej podstawie wybrać takie, które pasują w kontekście samego zakresu ochrony i wyłączeń odpowiedzialności. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w OWU. Na Kioskpolis.pl można znaleźć wiele ofert, więc każdy znajdzie ubezpieczenie AC z zakresem ochrony, który mu odpowiada za adekwatną cenę.

Wiek kierowcy, a wysokość składki OC dla marki Volvo

Młodzi kierowcy muszą liczyć się z tym, że płacą o wiele wyższe składki ubezpieczeniowe, niż doświadczeni kierowcy. Taki stan rzeczy wiąże się z faktem, że ubezpieczyciele uwzględniają dane statystyczne, z których wynika, że młodzi kierowcy o wiele częściej łamią przepisy i powodują kolizje. W praktyce wiąże się to z faktem, że taki kierowca musi liczyć się nawet z dwukrotnie wyższą składką ubezpieczeniową, nawet jeśli jeździ takim samym autem, jak osoba mająca ponad 40 lat i mogąca pochwalić się bezwypadkową jazdą. Na ostateczną cenę ubezpieczenia OC i AC dla Volvo wpływa jednak o wiele więcej czynników. Algorytm porównywarki Kioskpolis.pl uwzględni wszystkie i wybierze najlepsze propozycje spośród dostępnych na rynku.

Gdzie ceny OC i AC Volvo są najwyższe?

Kupując ubezpieczenie OC lub AC dla Volvo, można zauważyć, że ceny istotnie różnią się w zależności od regionu kraju. Wynika to z faktu, że towarzystwa ubezpieczeniowe uwzględniają w kalkulacji wysokości składki statystyki mówiące o ilości wypadków w danym regionie, a także o średniej wysokości wygenerowanych szkód na jedno zdarzenie. Ostatecznie ma to wpływ na to, że mieszkańcy województwa mazowieckiego, pomorskiego i wielkopolskiego płacą za polisę ubezpieczeniową średnio dwukrotnie więcej, niż mieszkańcy województwa podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Jeśli aktualny ubezpieczyciel nie oferuje atrakcyjnej cenowo oferty, Kioskpolis.pl pozwoli na szybkie zweryfikowanie, czy inne towarzystwa ubezpieczeniowe nie mają aktualnie niższych cen dla danego regionu.

OC ASSISTANCE

 • Zielona karta: Tak
 • Assistance: Wypadek, Awaria, Kradzież
 • Holowanie po wypadku: 75 km
 • Ubezpieczenie szyb: Dodatkowa składka

707 zł

rata od 215,50 zł

Kup online

OC ASSISTANCE

Wycena pojazdu

11 300 zł

 • Zielona karta: Tak
 • Assistance: Wypadek
 • Holowanie po wypadku: 100 km

745,26 zł

rata od 412,16 zł

Kup online

OC NNW ASSISTANCE

 • Zielona karta: Tak
 • NNW: 10000 zł
 • Assistance: Wypadek, Awaria, Kradzież
 • Holowanie po wypadku: 75 km
 • Ubezpieczenie szyb: Dodatkowa składka

785 zł

rata od 412,16 zł

Kup online

Powiązane artykuły

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

Odpowiedzialny kierowca powinien jeździć bezpiecznie, ekologicznie i oszczędnie. Wprowadzenie kilku prostych nawyków może pomóc Ci zmniejszyć wydatki na auto. Jak wygląda rozsądna jazda samochodem? Przedstawiamy 7 złotych zasad ekonomicznego kierowcy! Utrzymanie pojazdu to sporo kosztów. Płacić trzeba nie […]

więcej
„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

Na ulicach polskich miast można spotkać samochody, które wyposażone są w zielone tablice rejestracyjne. To nowa wersja samochodowych tablic rejestracyjnych, które pojawiły się pierwszego stycznia 2020 roku. Przeznaczone są dla pojazdów z napędem elektrycznym oraz z napędem wodorowym, […]

więcej
„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

Kilka dni temu kupiłeś polisę ubezpieczeniową i zorientowałeś się, że mogłeś wybrać bardziej przystępną ofertę? A może okazało się, że jednak nie będzie Ci potrzebna? Wiele osób zastanawia się, czy w takiej sytuacji można w jakiś sposób odstąpić […]

więcej