Ubezpieczenie OC AC Suzuki

Ubezpieczenie OC AC Suzuki

Dodano: 6 marca 2023

Kup OC

Będąc właścicielem pojazdu mechanicznego w Polsce, należy pamiętać o obowiązku zachowania ciągłości polisy OC. Wynika on z przepisów prawa zawartych w Ustawie o Ubezpieczeniach Obowiązkowych i nakłada taki obowiązek na każdego posiadacza auta osobowego, ciężarowego, a także wielu innych rodzajów pojazdów, nawet jeśli nie są w bieżącej eksploatacji. Trzeba pamiętać, że każdy może kupić ubezpieczenie OC w dowolnym towarzystwie, więc warto to zrobić tam, gdzie będzie najtaniej. Sprawdź, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniach OC, a także opcjonalnych polisach AC.

Ubezpieczenie OC – Suzuki

Wszystkie przepisy prawa dotyczące ubezpieczenia OC dla Suzuki są zawarte we właściwej Ustawie. To ona reguluje obowiązki towarzystw ubezpieczeniowych względem klientów. Oznacza to, że zakres ochrony każdego ubezpieczenia OC podlegającego pod tę Ustawę będzie taki sam, niezależnie od tego, na jaką firmę zdecyduje się posiadacz pojazdu. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej kierowców ma bardzo szeroki zakres. W przypadku kolizji lub wypadku towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje wszystkie straty wynikające ze zdarzenia. Dotyczy to kosztów naprawy uszkodzonego przez sprawcę auta, a także ewentualnych kosztów leczenia, rehabilitacji, a nawet odszkodowania. Brak posiadania ważnej polisy OC jest ogromnym kłopotem dla kierowcy, gdyż w razie kolizji, to on musi wziąć na siebie wszystkie z powyższych kosztów. Często zaś są one bardzo wysokie. W razie konieczności Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny pokrywa takie koszty na rzecz osoby poszkodowanej, jednak występuje on potem o zwrot kwoty do sprawcy kolizji.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC Suzuki nie chroni jednak całkowicie przed wszystkimi kosztami. Chcąc, by ubezpieczyciel pokrył także koszty naprawy swojego auta, trzeba posiadać opcjonalne Auto Casco. Kupując pakiet polis OC + AC można liczyć na spore rabaty. Dzięki Kioskpolis.pl można z łatwością szybko porównać najlepsze oferty na rynku.

Porównaj składki

 • Możliwość konfiguracji pakietu OC/AC z dedykowanym dla Ciebie opiekunem.
 • Jedyna porównywarka ubezpieczeń przedstawiająca finalną cenę za Twoją polisę.
 • Kupując polisę na KioskPolis otrzymujesz certyfikat przynależności do programu S.O.S. Kierowcy.
 • Ubezpieczenie OC auta już od 194 zł.

Ubezpieczenie AC – Suzuki

Kupując ubezpieczenie OC Suzuki, warto rozważyć wykupienie dodatkowego pakietu polis. Ubezpieczenie AC dla Suzuki może okazać się relatywnie tanie, a pozwoli uniknąć konieczności naprawiania auta na swój koszt. Towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa wszystkie koszty naprawy, a jeśli są one wysokie, wypłaca odszkodowanie w wysokości określonej w umowie, jako szkoda całkowita. Dzięki takiej polisie nie trzeba obawiać się o konsekwencje finansowe drobnych stłuczek, nieprzewidzianych sytuacji na parkingu, a także wypadków ze swojej winy. Zakres ochrony podstawowych ubezpieczeń AC jest relatywnie szeroki, jednak ten rodzaj polis nie podlega pod Ustawę o Ubezpieczeniach Obowiązkowych. Z tego wynika, że ubezpieczyciele mogą kształtować warunki umów z klientami według swojego uznania. W praktyce oznacza to, że każdy produkt ubezpieczeniowy AC nieco się od siebie różni, więc przed zakupem warto przejrzeć wiele ofert, by móc ostatecznie wybrać najlepsze.

Opłacalne będzie też nabycie ubezpieczenia NNW samochodu, które pokryje straty w o wiele szerszym zakresie. Takie polisy uwzględniają szkody powstałe na przykład podczas wsiadania i wysiadania z samochodu, tankowania, postoju, a nawet naprawiania pojazdu. Nabywając cały pakiet polis, można uzyskać bardzo szeroki zakres ochrony, a ostateczna cena po wszystkich rabatach może okazać się bardzo atrakcyjna, w stosunku do samej polisy OC.

I Kwartał 2021
II Kwartał 2021
III Kwartał 2021
IV Kwartał 2021
I Kwartał 2022
II Kwartał 2022
733, 55 zł
868, 08 zł
838, 88 zł
877 zł
904 zł
911, 33 zł

Ubezpieczenie OC i AC – jak zmieniły się ceny dla marki Suzuki?

Ceny polis ubezpieczeniowych stale się zmieniają. Towarzystwa ubezpieczeniowe na bieżąco korygują swoją politykę cenową, więc klienci muszą być przygotowani na wahania cen, które nawet na przestrzeni dwóch lat mogą rosnąć i spadać o kilkadziesiąt procent. Jest to zależne od bardzo wielu czynników, a w tym od sytuacji gospodarczej. Niemałe znaczenie ma też bieżąca sytuacja poszczególnych firm i statystyki szkód z danego roku, które mogą istotnie się zmieniać. Nie chcąc przepłacić, zawsze przed zakupem ubezpieczenia OC i AC Suzuki należy zweryfikować przynajmniej kilkanaście ofert, by sprawdzić, jakie są aktualnie realne ceny. Na Kioskpolis.pl można to łatwo zrobić już w kilka minut, a następnie kupić polisę online, bez konieczności wychodzenia z domu.

Gdzie płaciliśmy najwięcej w 2022 roku ?

Jak wybrać najkorzystniejsze OC i AC Suzuki?

Wybór najlepszego towarzystwa ubezpieczeniowego powinien opierać się na opiniach klientów i renomie w branży. Dzięki możliwości skorzystania z Kioskpolis.pl nie trzeba tego samodzielnie weryfikować, gdyż można tu znaleźć jedynie oferty od najlepszych ubezpieczycieli działających na polskim rynku, którzy są w stanie zagwarantować bezpieczeństwo i stabilność swoim klientom. W przypadku ubezpieczenia OC dla Suzuki, poza renomą, należy też zwrócić uwagę na cenę, gdyż to najistotniejszy aspekt, pod którym tego typu polisy różnią się między sobą u różnych firm. Korzystając z kalkulatora OC, można jednak to szybko zweryfikować i uzyskać informację, gdzie będzie najtaniej w danej sytuacji.

W przypadku ubezpieczenia AC dla Suzuki cena ma drugorzędne znaczenie, gdyż najpierw trzeba uwzględnić, która z ofert ma odpowiedni zakres ochrony. W tej kwestii towarzystwa mogą proponować bardzo zróżnicowane produkty ubezpieczeniowe, więc zawsze trzeba najpierw określić, czego się potrzebuje, a następnie szczegółowo sprawdzić w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia wszystkie wyłączenia odpowiedzialności. Większość firm pozwala rozbudowywać polisy i uwzględniać większy zakres ochrony za odpowiednią dopłatą. Często można w ten sposób relatywnie tanio uzyskać bardzo szeroki zakres ochrony, więc warto dobrze zapoznać się z wieloma ofertami, co dzięki porownywarce Kioskpolis.pl jest bardzo łatwe.

Wiek kierowcy, a wysokość składki OC dla marki Suzuki

Jednym z istotniejszych czynników wpływających na wysokość składki za ubezpieczenie OC Suzuki jest wiek kierowcy i staż za kierownicą. Ze względu na fakt, że młodzi kierowcy generują większe ryzyko na drodze, muszą oni liczyć się ze składkami ubezpieczeniowymi nawet dwukrotnie droższymi, niż osoby starsze, posiadające dłużej prawo jazdy. Na Kioskpolis.pl młodzi kierowcy mogą jednak łatwo znaleźć towarzystwa ubezpieczeniowe, które nie będą proponować zaporowych cen za ubezpieczenie.

Gdzie ceny OC i AC Suzuki są najwyższe?

Ceny ubezpieczenia OC i AC Suzuki są zależne od wielu czynników, jednak jednym z nich jest miejsce zarejestrowania auta. Towarzystwa ubezpieczeniowe podczas kalkulowania wysokości składek, korzystają ze statystyk mówiących o częstotliwości wypadków w danym regionie, a także o średnich wartościach wyrządzonych w ten sposób szkód. Na tej podstawie mieszkańcy województwa mazowieckiego, a także wielkopolskiego i pomorskiego płacą średnio dwukrotnie więcej niż mieszkańcy województwa podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Tego czynnika nie da się zmienić, jednak można porównać wiele ofert, a wśród nich wybrać najtańszą. Na Kioskpolis.pl można też od razu dokonać zakupu najtańszej znalezionej polisy OC i AC dla Suzuki.

OC ASSISTANCE

Wycena pojazdu

38 000 zł

 • Zielona karta: Tak
 • Assistance: Wypadek
 • Holowanie po wypadku: 100 km

912,29 zł

rata od 504,65 zł

Kup online

OC ASSISTANCE

Wycena pojazdu

39 100 zł

 • Zielona karta: Tak
 • Assistance: Wypadek, Awaria, Kradzież
 • Holowanie po wypadku: 75 km
 • Ubezpieczenie szyb: Dodatkowa składka

1034 zł

rata od 329 zł

Kup online

Powiązane artykuły

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

Odpowiedzialny kierowca powinien jeździć bezpiecznie, ekologicznie i oszczędnie. Wprowadzenie kilku prostych nawyków może pomóc Ci zmniejszyć wydatki na auto. Jak wygląda rozsądna jazda samochodem? Przedstawiamy 7 złotych zasad ekonomicznego kierowcy! Utrzymanie pojazdu to sporo kosztów. Płacić trzeba nie […]

więcej
„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

Na ulicach polskich miast można spotkać samochody, które wyposażone są w zielone tablice rejestracyjne. To nowa wersja samochodowych tablic rejestracyjnych, które pojawiły się pierwszego stycznia 2020 roku. Przeznaczone są dla pojazdów z napędem elektrycznym oraz z napędem wodorowym, […]

więcej
„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

Kilka dni temu kupiłeś polisę ubezpieczeniową i zorientowałeś się, że mogłeś wybrać bardziej przystępną ofertę? A może okazało się, że jednak nie będzie Ci potrzebna? Wiele osób zastanawia się, czy w takiej sytuacji można w jakiś sposób odstąpić […]

więcej