Ubezpieczenie OC AC Skoda

Ubezpieczenie OC AC Skoda

Dodano: 23 grudnia 2022

Kup OC

Jeszcze kilkanaście lat temu na pojazdy marki Skoda patrzono z lekkim przymrużeniem oka, jednak ostatnia dekada to ogromny postęp nie tylko technologiczno-konstrukcyjny czy estetyczny tych pojazdów. Samochody marki Skoda przede wszystkim odniosły ogromny sukces sprzedażowy i są obecnie najczęściej rejestrowanymi nowymi pojazdami w Polsce oraz poza naszym krajem. Ta popularność wynika oczywiście z nadal bardzo konkurencyjnej ceny, jaką producent czeskich samochodów proponuje za swoje najnowsze modele, ale także z niskich kosztów późniejszego utrzymania. 

To właśnie eksploatacja samochodu w późniejszych latach, czyli koszty jakie pochłania ubezpieczenie OC Skoda oraz wydatki na paliwo czy serwisowanie i naprawy – należy mieć również na uwadze przed podjęciem decyzji o kupnie nowego bądź używanego auta. W przypadku Skody, dotychczasowi kierowcy i stali posiadacze pojazdów tej marki są zgodni – wydatki w późniejszych latach na utrzymanie Skody są względnie niskie w porównaniu do innych pojazdów z segmentu aut premium. Warto więc wziąć to do swojej kalkulacji i uwzględnić nie tylko koszty OC Skoda, ale także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny pojazdu.

Ubezpieczenie OC skoda

Ubezpieczenie OC to podstawowa polisa, którą musi wykupić każdy posiadacz pojazdu mechanicznego. Zobowiązuje go do tego prawo. Każda Skoda OC posiadająca to samochód, który może poruszać się po drogach. W razie wypadku lub stłuczki z winy kierowcy samochodu, to zakład ubezpieczeń przejmuje całą odpowiedzialność finansową. Oznacza to, że na przykład OC Skoda Octavia pokryje koszty naprawy uszkodzonego pojazdu, jego holowania, auta zastępczego, czy leczenia osoby poszkodowanej. Ubezpieczyciel prowadzi również postępowanie wyjaśniające, jeśli jest taka konieczność. Bardzo ważne jest, aby pilnować terminu wygaśnięcia umowy i przedłużyć ją niezwłocznie lub zawrzeć umowę z inną firmą. Brak ważnego OC to sytuacja, która może zrodzić bardzo poważne konsekwencje. Nawet jeśli ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie, z pewnością odzyska swoje pieniądze.

Porównaj składki

 • Możliwość konfiguracji pakietu OC/AC z dedykowanym dla Ciebie opiekunem.
 • Jedyna porównywarka ubezpieczeń przedstawiająca finalną cenę za Twoją polisę.
 • Kupując polisę na KioskPolis otrzymujesz certyfikat przynależności do programu S.O.S. Kierowcy.
 • Ubezpieczenie OC auta już od 194 zł.

Ubezpieczenie AC skoda

 Kierowcy chętnie kupują również dodatkową polisę autocasco. Dostępne jest na przykład Mini Casco Skoda oraz inne podobne oferty. Ubezpieczenie AC to dodatkowa ochrona, dzięki której można spać spokojnie. Jeśli kierowca z własnej winy, przez nieuwagę uszkodzi swój samochód, wówczas firma ubezpieczeniowa zapłaci za jego naprawę. W sytuacji, gdy pojazd ulegnie poważnej szkodzie, ubezpieczony zyskuje również samochód zastępczy i może skorzystać z lawety. Warto pamiętać o tym, że każdemu, nawet bardzo doświadczonemu kierowcy może zdarzyć się chwila nieuwagi. Samochody takie jak Skoda Octavia AC powinny posiadać bezwzględnie, ponieważ koszt naprawy może okazać się bardzo dotkliwy dla właściciela. Właściciele starszych samochodów również powinni rozważyć, czy stać ich będzie na kosztowne naprawy, jeśli sami uszkodzą pojazd. Funkcjonalna porównywarka OC AC pozwala na wygodne sprawdzenie, jak różnią się dostępne oferty różnych firm i która z nich jest najbardziej korzystna.

I Kwartał 2021
II Kwartał 2021
III Kwartał 2021
IV Kwartał 2021
I Kwartał 2022
II Kwartał 2022
821, 27 zł
838, 92 zł
841 zł
855, 93 zł
812, 12 zł
847, 06 zł

Na co zwrócić uwagę wybierając polisę komunikacyjną?

 Większość osób poszukujących dobrego ubezpieczenia dla pojazdu, zwraca uwagę przede wszystkim na cenę polisy. Jest to istotna kwestia, jednak nie powinna być decydująca. Trzeba zwrócić uwagę na to, jaka jest suma gwarantowana do wypłaty w przypadku OC Skoda Fabia, ale też na to, jaki jest zakres ubezpieczenia. Im szersza ochrona, tym lepiej dla ubezpieczającego, ponieważ nie musi obawiać się różnych sytuacji na drodze. Poza podstawowym OC i dodatkowym AC, kierowcy chętnie wybierają również pakiet Assistance Skoda lub decydują się na dodatkowe ubezpieczenie NNW samochodu. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ kupując kilka polis, można liczyć na kompleksową i znacznie tańszą ofertę lub rozszerzenie wybranych pakietów.

 

Czy warto zamówić polisę przez Internet?

 Posiadająca OC Skoda Felicia może poruszać się po wszystkich drogach. Na szczęście ubezpieczenia można dziś wygodnie zamawiać online, bez wychodzenia z domu i konieczności spotykania się z doradcą. Każdy ubezpieczyciel umożliwia zamówienie AC Skoda Fabia i innych polis przez Internet. Aby wybrać najkorzystniejszą ofertę dla swojego pojazdu, warto sprawdzić, z jakimi kosztami trzeba się liczyć w różnych firmach. Kalkulator OC AC umożliwia szybkie uzyskanie informacji o kwocie, wysokości rat, czy gwarantowanej sumie ubezpieczenia. Warto pamiętać o tym, że za bezwypadkową jazdę można liczyć na korzystne zniżki. Kierowca, który zgłaszał szkody w ostatnim czasie, powinien przygotować się jednak na wzrost sumy do zapłaty. Niekiedy lepszym rozwiązaniem jest wybór innej firmy, która zaproponuje nieco korzystniejszą stawkę OC lub AC.

 

Stracone zniżki można oczywiście odzyskać, ale dopiero po jakimś czasie. W każdym roku bezwypadkowej jazdy naliczane są odpowiednie rabaty. Dzięki nim ubezpieczenie OC Skoda Fabia może być tańsze, niż prognozowane w kalkulatorze. Eksperci doradzają, aby decydować się na jak najszersze zakresy ubezpieczeń, ponieważ dopłata w takiej sytuacji jest niewielka, a bywa, że ochrona wzrasta w znaczący sposób. Wypadki komunikacyjne zdarzają się nam wszystkim, a opłacając w terminie składki, można spać spokojnie, ponieważ cała odpowiedzialność związana z wypłatą ewentualnego odszkodowania, spoczywa na firmie ubezpieczającej samochód. Nawet niewielkich rozmiarów szkoda może się wiązać z kosztownymi naprawami, które znacznie nadwyrężą budżet kierowcy.

Gdzie płaciliśmy najwięcej w 2022 roku ?

Wiek kierowcy a składka OC na 2021 r.

Ubezpieczenie OC to podstawowa forma ochrony. Dzięki polisie można naprawić uszkodzony pojazd, opłacić leczenie, ale również niezbędną lawetę czy samochód zastępczy dla poszkodowanego kierowcy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są to koszty jak najbardziej uzasadnione, jeżeli samochód zostanie mocno uszkodzony i nie powinien poruszać się po drogach, zanim nie zostanie zdiagnozowany i naprawiony. Na składkę oprócz modelu pojazdu, pojemności silnika, czy miejsca zamieszkania posiadacza auta, ma wpływ również wiek właściciela pojazdu.

 

OC ASSISTANCE

Wycena pojazdu

33 300 zł

 • Zielona karta: Tak
 • Assistance: Wypadek
 • Holowanie po wypadku: 100 km

912,29 zł

rata od 504,65 zł

Kup online

OC NNW

 • Zielona karta: Tak
 • NNW: 10 000 zł

972,00 zł

rata od 385,00 zł

Kup online

OC ASSISTANCE

Wycena pojazdu

39 845 zł

 • Assistance: Wypadek, Awaria
 • Holowanie po wypadku: 150 km

1065,00 zł

rata od 570 zł

Kup online

Powiązane artykuły

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

Odpowiedzialny kierowca powinien jeździć bezpiecznie, ekologicznie i oszczędnie. Wprowadzenie kilku prostych nawyków może pomóc Ci zmniejszyć wydatki na auto. Jak wygląda rozsądna jazda samochodem? Przedstawiamy 7 złotych zasad ekonomicznego kierowcy! Utrzymanie pojazdu to sporo kosztów. Płacić trzeba nie […]

więcej
„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

Na ulicach polskich miast można spotkać samochody, które wyposażone są w zielone tablice rejestracyjne. To nowa wersja samochodowych tablic rejestracyjnych, które pojawiły się pierwszego stycznia 2020 roku. Przeznaczone są dla pojazdów z napędem elektrycznym oraz z napędem wodorowym, […]

więcej
„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

Kilka dni temu kupiłeś polisę ubezpieczeniową i zorientowałeś się, że mogłeś wybrać bardziej przystępną ofertę? A może okazało się, że jednak nie będzie Ci potrzebna? Wiele osób zastanawia się, czy w takiej sytuacji można w jakiś sposób odstąpić […]

więcej