Ubezpieczenie OC AC Seat

Ubezpieczenie OC AC Seat

Dodano: 23 grudnia 2022

Kup OC

Zgodnie z przepisami prawa każdy samochód w Polsce musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. To polisa, która chroni innych kierowców przed skutkami spowodowanych wypadków przez właściciela konkretnego pojazdu. Konieczność posiadania OC Seata Ibiza przekłada się na to, że jest to stały wydatek, który wpływa na łączne koszty użytkowania samochodu. Z tego powodu wielu kierowców szuka lepszych ofert. Dotyczy to szczególnie młodych właścicieli samochodów, którzy nie mają jeszcze doświadczenia pozwalającego skorzystać ze zniżek. W ten sposób ubezpieczenie oc kosztuje ich znacznie więcej.

Szukając lepszych ofert na rynku ubezpieczeń motoryzacyjnych, warto zapoznać się z jak największą liczbą dostępnych ofert. W ten sposób można sprawdzić, co oferują wszystkie towarzystwa reasekuracji działające na polskim rynku. W celu sprawdzenia różnych ofert można wykorzystać takie narzędzia jak kalkulatory ubezpieczeniowe czy porównywarki. Pozwalają one szybko sprawdzić, co zapewniają poszczególne firmy. Sprawdzić można między innymi wysokość składek przy określonych warunkach. Dotyczyć to może między innymi modelu ubezpieczanego samochodu czy sytuacji kierowcy, który będzie kupował polisę.

Dlaczego warto sprawdzić ubezpieczenie OC Seata w różnych firmach ubezpieczeniowych? 

Sprawdzenie produktów ubezpieczeniowych dostępnych w różnych firmach jest w przypadku OC sposobem na wyszukanie lepszych warunków cenowych. Warunki tego ubezpieczenia są ustalone w przepisach prawa. Natomiast cena jest zależna od tego, co ustaliła konkretna firma w swojej ofercie. Oczywiście różnice w cenach OC Seata Cordoba nie będą bardzo duże. Nie oznacza to jednak, że nie można znaleźć takich ofert, które pozwolą uzyskać oszczędności. Auta używa się w dłuższym okresie, więc na opłacanych składkach przy dokonywaniu odpowiedniego wyboru, można sporo zyskać.

Gdy wybiera się ubezpieczenia OC Seat Ibiza, warto od razu rozważyć możliwość skorzystania z dodatkowych elementów polisy komunikacyjnej. Wynika to z faktu, że zakup dodatkowych ubezpieczeń oddzielnie nie zawsze będzie korzystne. W wielu przypadkach można zdecydować się na pakiety, które zawierają również ubezpieczenie nnw samochodu, AC. To najbardziej popularne produkty, które wybierane są przez właścicieli pojazdów. Innym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na pakiet z Assistance Seata. Pozwala to uzyskać możliwość korzystania ze wsparcia na drodze. To przydatne rozwiązanie w przypadku wystąpienia usterki, awarii w samochodzie. Z tego powodu takie produkty powinny być brane pod uwagę właścicieli aut, którzy znacznie więcej podróżują.  

Porównaj składki

 • Możliwość konfiguracji pakietu OC/AC z dedykowanym dla Ciebie opiekunem.
 • Jedyna porównywarka ubezpieczeń przedstawiająca finalną cenę za Twoją polisę.
 • Kupując polisę na KioskPolis otrzymujesz certyfikat przynależności do programu S.O.S. Kierowcy.
 • Ubezpieczenie OC auta już od 194 zł.

W jaki sposób zabezpiecza ubezpieczenie AC Seat?

Do popularnych ubezpieczeń motoryzacyjnych zalicza się niewątpliwie AC Seata Leona. To produkt, który jest w stanie zapewnić ochronę, choćby przed uszkodzeniami samochodu spowodowanymi przez działania czynników atmosferycznych. Gdy pojazd jest często parkowany na otwartej przestrzeni, wówczas warto posiadać ubezpieczenie ac. Pozwala to ograniczyć koszty związane z nieprzewidzianymi zdarzeniami. Prawdopodobieństwo takich zdarzeń jest znacznie większe, gdy regularnie się podróżuje na dłuższych trasach, gdzie korzysta się z niestrzeżonych parkingów.

Jednym z problemów kierowców, którzy chcą kupić AC Seata Leona, są koszty polisy. Gdy można skorzystać z dużych zniżek, wówczas można znacznie ograniczyć wysokość składek. Natomiast właściciele aut, którzy z takich obniżek nie mogą korzystać, muszą liczyć się z dużo większymi wydatkami. Wówczas warto sprawdzić inne rozwiązania, które są dostępne na rynku ubezpieczeniowym. Do takich można zaliczyć między innymi Mini Casco Seata. Innym produktem, który można brać pod uwagę, jest pakiet ubezpieczeń. Wykorzystując takie narzędzia, jak porównywarka oc ac, można wygodnie sprawdzić oferty takich produktów. W ten sposób w ramach jednej polisy można korzystać z różnych ubezpieczeń. Równocześnie takie produkty można najczęściej kupić znacznie taniej. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że warunki zapisane w umowach takich polis są standardowe, więc nie zawsze będą odpowiadać właścicielom samochodów. 

I Kwartał 2021
II Kwartał 2021
III Kwartał 2021
IV Kwartał 2021
I Kwartał 2022
II Kwartał 2022
780, 39 zł
728, 92 zł
744, 55 zł
711, 09 zł
733, 41 zł
728, 18 zł

Gdzie płaciliśmy najwięcej w 2022 roku ?

Wiek kierowcy a składka OC na 2021 r.

Ubezpieczenie OC to podstawowa forma ochrony. Dzięki polisie można naprawić uszkodzony pojazd, opłacić leczenie, ale również niezbędną lawetę czy samochód zastępczy dla poszkodowanego kierowcy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są to koszty jak najbardziej uzasadnione, jeżeli samochód zostanie mocno uszkodzony i nie powinien poruszać się po drogach, zanim nie zostanie zdiagnozowany i naprawiony. Na składkę oprócz modelu pojazdu, pojemności silnika, czy miejsca zamieszkania posiadacza auta, ma wpływ również wiek właściciela pojazdu.

OC ASSISTANCE

Wycena pojazdu

13 700 zł

 • Zielona karta: Tak
 • Assistance: Wypadek, Awaria, Kradzież
 • Holowanie po wypadku: 75 km
 • Ubezpieczenie szyb: Dodatkowa składka

630,00 zł

rata od 195,50 zł

Kup online

OC NNW ASSISTANCE

Wycena pojazdu

13 700 zł

 • Zielona karta: Tak
 • NNW: 10 000 zł
 • Assistance: Wypadek, Awaria, Kradzież
 • Holowanie po wypadku: 75 km
 • Ubezpieczenie szyb: Dodatkowa składka

729,00 zł

rata od 220,00 zł

Kup online

OC ASSISTANCE

Wycena pojazdu

13 300 zł

 • Zielona karta: Tak
 • Assistance: Wypadek
 • Holowanie po wypadku: 100 km

745,26 zł

rata od 412,16 zł

Kup online

Powiązane artykuły

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

Odpowiedzialny kierowca powinien jeździć bezpiecznie, ekologicznie i oszczędnie. Wprowadzenie kilku prostych nawyków może pomóc Ci zmniejszyć wydatki na auto. Jak wygląda rozsądna jazda samochodem? Przedstawiamy 7 złotych zasad ekonomicznego kierowcy! Utrzymanie pojazdu to sporo kosztów. Płacić trzeba nie […]

więcej
„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

Na ulicach polskich miast można spotkać samochody, które wyposażone są w zielone tablice rejestracyjne. To nowa wersja samochodowych tablic rejestracyjnych, które pojawiły się pierwszego stycznia 2020 roku. Przeznaczone są dla pojazdów z napędem elektrycznym oraz z napędem wodorowym, […]

więcej
„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

Kilka dni temu kupiłeś polisę ubezpieczeniową i zorientowałeś się, że mogłeś wybrać bardziej przystępną ofertę? A może okazało się, że jednak nie będzie Ci potrzebna? Wiele osób zastanawia się, czy w takiej sytuacji można w jakiś sposób odstąpić […]

więcej