Ubezpieczenie OC AC Renault

Ubezpieczenie OC AC Renault

Dodano: 23 grudnia 2022

Kup OC

Wybór odpowiedniego ubezpieczenie OC pojazdu mechanicznego, to wyjątkowo ważna sprawa. Ubezpieczenie OC jest wymagane przepisami prawa i jest obowiązkowe, dlatego każdy właściciel samochodu musi zadbać o to, aby zawsze mieć aktualną polisę ubezpieczeniową na swoje auto. Z kolei ubezpieczenie AC jest dobrowolne i chociaż jego składka jest przeważnie znacznie wyższa – ochrona ubezpieczeniowa z tytułu AutoCasco również jest o wiele bogatsza aniżeli zwykła ochrona z polisy OC. 

Dlatego też decydując się na samochód – szczególnie nowej generacji jak Renault Laguna OC powinno się kupować razem z AC. Decydując się na zakup zarówno podstawowego jak i rozszerzonego pakietu ochronnego na swoje auto u jednego ubezpieczyciela, liczyć można bowiem na całkiem duże rabaty i upusty finansowe.

Ubezpieczenie OC Renault

Ubezpieczenie OC Renault Kangoo uzależnione jest od wielu różnych czynników i ubezpieczyciel zawsze stara się dokładnie sprawdzić nie tylko informację na temat samego właściciela pojazdu i jego stylu jazdy, ale również dokładnie analizuje dane na temat samego samochodu. Stan techniczny pojazdu, podobnie jak marka czy rok produkcji – mają tutaj niebagatelne znaczenie. Dlatego warto jest przed podjęciem ostatecznych decyzji ubezpieczeniowych skorzystać z funkcji jakie daje w Internecie każda lepsza porównywarka OC AC

 

Po wprowadzeniu online podstawowych informacji na temat ubezpieczającego i jego pojazdu – można bardzo szybko uzyskać wykaz wszystkich aktualnych ofert na rynku ubezpieczeniowym, dopasowanych do konkretnych parametrów zapytania. W ten sposób kupić można najbardziej opłacalne ubezpieczenie OC Renault Scenic czy dowolny inny pojazd. Pieniądze zaoszczędzone na zakupie tańszego wariantu polisy ubezpieczeniowej mogą zostać wtedy zainwestowane w dodatkową ochronę AC. Dzięki dokładnemu zestawieniu ze sobą różnych ofert rynkowych klient może także szybko przekonać się, czy proponowane mu ubezpieczenie OC może zostać rozłożone na płatności ratalne. 

Porównaj składki

 • Możliwość konfiguracji pakietu OC/AC z dedykowanym dla Ciebie opiekunem.
 • Jedyna porównywarka ubezpieczeń przedstawiająca finalną cenę za Twoją polisę.
 • Kupując polisę na KioskPolis otrzymujesz certyfikat przynależności do programu S.O.S. Kierowcy.
 • Ubezpieczenie OC auta już od 194 zł.

Ubezpieczenie AC Renault

Dla wielu kierowców – zwłaszcza tych jeżdżących nowymi i drogimi autami, a także tych przemierzających wiele tysięcy kilometrów miesięcznie w trudnych warunkach – samo ubezpieczenie OC Renault Laguna zazwyczaj wydaje się niedostateczne. Dla takich kierowców ubezpieczenie AC wydaje się absolutnym must-have. Korzyści, jakie daje pakiet AC są oczywiście znacznie szersze i uwzględniają takie przydatne klauzule jak wypożyczenie auta zastępczego czy likwidacja szkody – również tej powstałej z winy własnej kierującego. 

Chociaż stawka ubezpieczeniowa za pakiet AC jest znacznie wyższa niż w przypadku ubezpieczenia podstawowego, to również ten rodzaj ubezpieczenia większość oferentów chętnie rozkłada na raty wygodne dla wpłacającego. Warto przy tym pamiętać, że liczące wiele lat i nie produkowane od dawna auta jak Renault Twingo AC mogą mieć o wiele kosztowniejsze, aniżeli auta świeżo wyprodukowane. Tak samo jest, jeśli chodzi o Mini Casco Renault Twingo, czy Assistance Renault Twingo. Wynika to z przekonania ubezpieczycieli, że auta leciwe są mniej bezpieczne do jazdy, a ich naprawy są bardziej kosztowne i trudne do przeprowadzenia.

I Kwartał 2021
II Kwartał 2021
III Kwartał 2021
IV Kwartał 2021
I Kwartał 2022
II Kwartał 2022
805, 79 zł
754, 25 zł
779, 18 zł
771, 03 zł
708, 88 zł
716 zł

Gdzie płaciliśmy najwięcej w 2022 roku ?

 

Wiek kierowcy a składka OC na 2021 r.

Ubezpieczenie OC to podstawowa forma ochrony. Dzięki polisie można naprawić uszkodzony pojazd, opłacić leczenie, ale również niezbędną lawetę czy samochód zastępczy dla poszkodowanego kierowcy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są to koszty jak najbardziej uzasadnione, jeżeli samochód zostanie mocno uszkodzony i nie powinien poruszać się po drogach, zanim nie zostanie zdiagnozowany i naprawiony. Na składkę oprócz modelu pojazdu, pojemności silnika, czy miejsca zamieszkania posiadacza auta, ma wpływ również wiek właściciela pojazdu.

 

OC ASSISTANCE

Wycena pojazdu

14 700 zł

 • Zielona karta: Tak
 • Assistance: Wypadek, Awaria, Kradzież
 • Holowanie po wypadku: 75 km
 • Ubezpieczenie szyb: Dodatkowa składka

697,00 zł

rata od 212,00 zł

Kup online

OC NNW ASSISTANCE

Wycena pojazdu

14 700 zł

 • Zielona karta: Tak
 • NNW: 10 000 zł
 • Assistance: Wypadek, Awaria, Kradzież
 • Holowanie po wypadku: 75 km
 • Ubezpieczenie szyb: Dodatkowa składka

777,00 zł

rata od 236,25 zł

Kup online

OC ASSISTANCE

Wycena pojazdu

14 300 zł

 • Zielona karta: Tak
 • Assistance: Wypadek
 • Holowanie po wypadku: 100 km

781,50 zł

rata od 432,23 zł

Kup online

Powiązane artykuły

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

Odpowiedzialny kierowca powinien jeździć bezpiecznie, ekologicznie i oszczędnie. Wprowadzenie kilku prostych nawyków może pomóc Ci zmniejszyć wydatki na auto. Jak wygląda rozsądna jazda samochodem? Przedstawiamy 7 złotych zasad ekonomicznego kierowcy! Utrzymanie pojazdu to sporo kosztów. Płacić trzeba nie […]

więcej
„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

Na ulicach polskich miast można spotkać samochody, które wyposażone są w zielone tablice rejestracyjne. To nowa wersja samochodowych tablic rejestracyjnych, które pojawiły się pierwszego stycznia 2020 roku. Przeznaczone są dla pojazdów z napędem elektrycznym oraz z napędem wodorowym, […]

więcej
„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

Kilka dni temu kupiłeś polisę ubezpieczeniową i zorientowałeś się, że mogłeś wybrać bardziej przystępną ofertę? A może okazało się, że jednak nie będzie Ci potrzebna? Wiele osób zastanawia się, czy w takiej sytuacji można w jakiś sposób odstąpić […]

więcej