Ubezpieczenie OC AC Opel

Ubezpieczenie OC AC Opel

Dodano: 23 grudnia 2022

 

Kup OC

Koszty użytkowania samochodu są brane pod uwagę przez kierowców już na etapie dokonywania zakupu. Wydatki, które trzeba regularnie ponosić, decydują o opłacalności kupna wybranego modelu pojazdu. Do stałych kosztów zaliczają się niewątpliwie ubezpieczenia motoryzacyjne. Takie polisy jak OC Opla Corsy, trzeba kupić. Wynika to z obowiązku wynikającego z przepisów prawa. Jednak dla większego bezpieczeństwa czy wygody używania pojazdu można rozważyć zakup również innych produktów jak Assistance do Opla. Oczywiście każdy dodatkowy element polisy motoryzacyjnej będzie zwiększał konieczne do poniesienia wydatki. Z tego powodu już na etapie planowania zakupu samochodu, warto sprawdzić przeciętne ceny za OC Opla Omega. Bardzo często pozwala to wybrać lepszy model samochodu, czy znaleźć towarzystwo asekuracyjne, które zapewni tańsze ubezpieczenie oc.

Co wpłynie na opłaty za ubezpieczenie OC Opla?

Na koszt ubezpieczenia OC dla Opla Zafira wpływać będą między innymi cechy pojazdu. Dotyczyć to może między innymi takich parametrów auta jak pojemność silnika czy rodzaj używanego paliwa. Istotna jest również historia kupowanego samochodu. Jeśli jest to pojazd, w którego historii występowało wiele szkód, wówczas trzeba się liczyć z wyższym kosztem ubezpieczenia OC Opla Astry. Muszą to brać pod uwagę ci kierowcy, którzy decydują się na zakup używanego auta.

Na koszt ubezpieczeń samochodu wpływają również cechy kierowcy. Duże znaczenie ma wiek kierowcy. O ile doświadczony kierowca za OC Opla Agila zapłaci kilkaset złotych, o tyle młody użytkownik samochodu musi się liczyć z nawet dwukrotnie większym wydatkiem. Firmy ubezpieczeniowe z reguły biorą pod uwagę również miejsce zamieszkania właściciela pojazdu, a nawet stan cywilny czy ilość dzieci. W ten sposób są w stanie ocenić ryzyko spowodowania wypadku przez konkretnego kierowcę z punktu widzenia statystyk.

Porównaj składki

 • Możliwość konfiguracji pakietu OC/AC z dedykowanym dla Ciebie opiekunem.
 • Jedyna porównywarka ubezpieczeń przedstawiająca finalną cenę za Twoją polisę.
 • Kupując polisę na KioskPolis otrzymujesz certyfikat przynależności do programu S.O.S. Kierowcy.
 • Ubezpieczenie OC auta już od 194 zł.

Kiedy zdecydować się na ubezpieczenie AC do Opla?

O ile OC Opla Milan będzie trzeba kupić, o tyle AC jest nie obowiązkowym ubezpieczeniem. Z tego powodu nie zawsze będzie to opłacalnym rozwiązaniem, aby posiadać taką polisę. Z reguły na taki produkt decydują się właściciele nowych pojazdów. Wówczas ubezpieczenie ac jest w stanie chronić przed utratą pieniędzy w przypadku kradzieży pojazdu. Podejmując decyzję o zakupie tej polisy, warto brać pod uwagę, czy AC Opla Schnitzer nie jest nadmiernie kosztowne w stosunku do wartości pojazdu. Pozwala to podjąć lepsze decyzje w kontekście opłacalności zakupu takiego produktu, bez względu, czy jest to AC, czy Mini Casco dla Opla. Podobnie jest w przypadku pojazdów, które kupowane są w przeciętnym stanie technicznym. Wówczas zakup dodatkowych ubezpieczeń może być nieekonomiczny.

Niewątpliwie AC Opla Vectra bardziej przyda się tym kierowcom, którzy często podróżują i regularnie używają pojazdu. Wówczas znaczenie rośnie ryzyko utraty pojazdu. Dodatkowo można ochronić się przed szkodami, które zostały spowodowane, choćby przez nieznanego sprawcę, czy żywioły natury. Samochód, który częściej znajduje się w garażu, niż na drodze nie będzie narażony na takie sytuacje. 

I Kwartał 2021
II Kwartał 2021
III Kwartał 2021
IV Kwartał 2021
I Kwartał 2022
II Kwartał 2022
829, 66 zł
823, 01 zł
811, 09 zł
845, 45 zł
818, 99 zł
803 zł

Jakie dodatkowe ubezpieczenia samochodu można brać pod uwagę?

Gdy kupuje się OC Opel Vivano, można od razu zastanowić się nad produktami, które pozwalają na zakup kilku ubezpieczeń w ramach jednej polisy. Najczęściej można znaleźć oferty łączące OC i AC. Jednak można znaleźć jeszcze bardziej rozbudowane polisy. Przykładem może być pakiet składający się z dodatkowego Assistance do Opla. Taki produkt jest przydatny dla kierowców, którzy pokonują dłuższe trasy i chcą korzystać z pomocy na drodze. Innym ubezpieczeniem, które jest często dodawane do polis, jest ubezpieczenie nnw samochodu. Pozwala ono zapewnić odszkodowanie, choćby przez rodzinę w przypadku śmiertelnego wypadku.

Zanim zacznie się szukać konkretnego ubezpieczenia OC Opla Meriva, warto zastanowić się, czy zamierza się kupić dodatkowe polisy. Sprawdzenie korzyści, które przyniesie konkretne ubezpieczenie, ułatwia podjęcie decyzji. Następnie można wykorzystać takie narzędzia jak porównywarka oc ac. W ten sposób w krótkim czasie można sprawdzić wszystkie produkty, które dostępne są w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych. 

Gdzie płaciliśmy najwięcej w 2022 roku ?

Wiek kierowcy a składka OC na 2021 r.

Ubezpieczenie OC to podstawowa forma ochrony. Dzięki polisie można naprawić uszkodzony pojazd, opłacić leczenie, ale również niezbędną lawetę czy samochód zastępczy dla poszkodowanego kierowcy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są to koszty jak najbardziej uzasadnione, jeżeli samochód zostanie mocno uszkodzony i nie powinien poruszać się po drogach, zanim nie zostanie zdiagnozowany i naprawiony. Na składkę oprócz modelu pojazdu, pojemności silnika, czy miejsca zamieszkania posiadacza auta, ma wpływ również wiek właściciela pojazdu.

OC ASSISTANCE

Wycena pojazdu

35 600 zł

 • Zielona karta: Tak
 • Assistance: Wypadek
 • Holowanie po wypadku: 100 km

781,50 zł

rata od 432,23 zł

Kup online

OC ASSISTANCE

Wycena pojazdu

37 854 zł

 • Assistance: Wypadek, Awaria
 • Holowanie po wypadku: 150 km

1041,00 zł

rata od 556,00 zł

Kup online

OC NNW ASSISTANCE

Wycena pojazdu

37 600 zł

 • Zielona karta: Tak
 • NNW: 10 000 zł
 • Assistance: Wypadek, Awaria, Kradzież
 • Holowanie po wypadku: 75 km
 • Ubezpieczenie szyb: Dodatkowa składka

1183,00 zł

rata od 364,50 zł

Kup online

Powiązane artykuły

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

Odpowiedzialny kierowca powinien jeździć bezpiecznie, ekologicznie i oszczędnie. Wprowadzenie kilku prostych nawyków może pomóc Ci zmniejszyć wydatki na auto. Jak wygląda rozsądna jazda samochodem? Przedstawiamy 7 złotych zasad ekonomicznego kierowcy! Utrzymanie pojazdu to sporo kosztów. Płacić trzeba nie […]

więcej
„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

Na ulicach polskich miast można spotkać samochody, które wyposażone są w zielone tablice rejestracyjne. To nowa wersja samochodowych tablic rejestracyjnych, które pojawiły się pierwszego stycznia 2020 roku. Przeznaczone są dla pojazdów z napędem elektrycznym oraz z napędem wodorowym, […]

więcej
„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

Kilka dni temu kupiłeś polisę ubezpieczeniową i zorientowałeś się, że mogłeś wybrać bardziej przystępną ofertę? A może okazało się, że jednak nie będzie Ci potrzebna? Wiele osób zastanawia się, czy w takiej sytuacji można w jakiś sposób odstąpić […]

więcej