Ubezpieczenie OC AC Nissan

Ubezpieczenie OC AC Nissan

Dodano: 23 grudnia 2022

Kup OC

Ubezpieczenie samochodu można podzielić na obowiązkowe i nieobowiązkowe. Pierwszym typem jest OC. To polisa od odpowiedzialności cywilnej, która przypisana jest do pojazdu, który będzie poruszać się po drogach. Zgodnie z przepisami prawa brak posiadania tego ubezpieczenia wiązać się będzie z koniecznością zapłacenia kar. Z tego powodu o ubezpieczeniu OC trzeba pomyśleć już na etapie na zakupie samochodu. Równocześnie produkty tego typu opierają się na takich samych warunkach. Z tego powodu ubezpieczenie oc nie różni się znacznie w zakresie cen pomiędzy poszczególnymi firmami ubezpieczeniowymi. Nie oznacza to, że nie można znaleźć korzystniejszego OC dla Nissana Micra.

Gdy planuje się zakup polisy motoryzacyjnej, niezbędne jest wstępne zapoznanie się z ofertami dostępnymi w poszczególnych towarzystwach reasekuracji. Jest to sposób na sprawdzenie warunków, z którymi można się spotkać na rynku ubezpieczeniowym. Ma to znaczenie z punktu widzenia możliwości dokonania znacznie lepszego wyboru zarówno zakresu ochrony, jak i też warunków cenowych. W ten sposób można kupić takie ubezpieczenie OC Nissan Almera, które jest dostępne na lepszych, choćby promocyjnych warunkach cenowych.  

Co wpływa na koszty ubezpieczenia OC Nissana?

Gdy kupuje się OC Nissan Skyline, na cenę będzie wpływać między to, w jakim wieku jest kierowca, czy gdzie mieszka. Z tego powodu starsi i doświadczeni właściciele aut, mogą liczyć na uzyskanie licznych zniżek. W wielu przypadkach są one wysokie i są w stanie znacznie ograniczyć wydatki na składki. Natomiast między innymi młodzi kierowcy zawsze muszą się liczyć z nieco większymi wydatkami. Nie oznacza to jednak, że nie można znaleźć nieco tańszych wersji polis. Nawet kilkadziesiąt złotych może być sposobem na ograniczenie wydatków, które trzeba ponieść na obowiązkowe ubezpieczenie. Równocześnie taka oszczędność będzie jeszcze korzystniejsza, gdy planuje się zakup bardziej rozbudowanej polisy.

Na wysokość składki za ubezpieczenie OC wpływa również model pojazdu. Zdecydowanie więcej trzeba zapłacić za takie samochody, które są uznawane przez ubezpieczycieli za bardziej wypadkowe. Podobnie jest w przypadku pojazdów starszych czy takich, które mają na koncie więcej szkód. Z tego powodu wysokość składek za ubezpieczenia motoryzacyjne można szacować już na etapie zakupu pojazdu. 

Porównaj składki

 • Możliwość konfiguracji pakietu OC/AC z dedykowanym dla Ciebie opiekunem.
 • Jedyna porównywarka ubezpieczeń przedstawiająca finalną cenę za Twoją polisę.
 • Kupując polisę na KioskPolis otrzymujesz certyfikat przynależności do programu S.O.S. Kierowcy.
 • Ubezpieczenie OC auta już od 194 zł.

Jak zwiększyć zakres ochrony wykorzystując ubezpieczenie ac nissan?

Wykorzystując wyłącznie podstawowe ubezpieczenia w postaci OC Nissan Murano, można nie uzyskać oczekiwanej ochrony. Dotyczy to szczególnie tych kierowców, którzy mogą spotkać się z większym zakresem ryzyka w związku z intensywnym, regularnym używaniem samochodów. Wówczas zwiększenie ochrony ubezpieczeniowej bywa lepszym rozwiązaniem. Zdecydować można się na dodatkowe polisy, do których zaliczyć można między innymi ubezpieczenie ac. Gdy chce się z takich produktów skorzystać, trzeba również określić jakie warunki powinna posiadać polisa. Z jednej strony można zdecydować się na standardowe warunki, które są znacznie łatwiejsze do znalezienia na rynku ubezpieczeniowym. Z drugiej strony można postawić na bardziej indywidualnie dopasowane produkty. Równocześnie zakres ochrony można zwiększyć, decydując się między innymi na dodatkowe produkty, jak Assistance dla Nissana.

Dla wielu kierowców ubezpieczenie AC jest nadmiernie kosztowne. Wówczas można zdecydować się na inne wersje produktów dostępnych na rynku. Do takich można zaliczyć Mini Casco do Nissana. To produkt, który chętnie wybierany jest przez młodych kierowców, którzy nie mogą korzystać z większych zniżek. Innym rozwiązaniem jest postawienie na AC Nissana Note, które jest dostępne w ramach pakietów polis. Pozwala to korzystać z kilku ubezpieczeń w ramach jednego produktu. Gdy wykorzysta się takie narzędzia, jak porównywarka oc ac, można wyszukać oferty, które są dostępne na lepszych warunkach cenowych. Często pakiety ubezpieczeń są dostępne na znacznie lepszych warunkach w stosunku do cen za produkty kupowane oddzielnie.  

I Kwartał 2021
II Kwartał 2021
III Kwartał 2021
IV Kwartał 2021
I Kwartał 2022
II Kwartał 2022
856, 46 zł
739, 26 zł
714 zł
719, 22 zł
743 zł
711 zł

Gdzie płaciliśmy najwięcej w 2022 roku ?

Wiek kierowcy a składka OC na 2021 r.

Ubezpieczenie OC to podstawowa forma ochrony. Dzięki polisie można naprawić uszkodzony pojazd, opłacić leczenie, ale również niezbędną lawetę czy samochód zastępczy dla poszkodowanego kierowcy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są to koszty jak najbardziej uzasadnione, jeżeli samochód zostanie mocno uszkodzony i nie powinien poruszać się po drogach, zanim nie zostanie zdiagnozowany i naprawiony. Na składkę oprócz modelu pojazdu, pojemności silnika, czy miejsca zamieszkania posiadacza auta, ma wpływ również wiek właściciela pojazdu.

OC ASSISTANCE

Wycena pojazdu

16 600 zł

 • Zielona karta: Tak
 • Assistance: Wypadek
 • Holowanie po wypadku: 100 km

688,91 zł

rata od 380,96 zł

Kup online

OC ASSISTANCE

Wycena pojazdu

17 700 zł

 • Zielona karta: Tak
 • Assistance: Wypadek, Awaria, Kradzież
 • Holowanie po wypadku: 75 km
 • Ubezpieczenie szyb: Dodatkowa składka

918,00 zł

rata od 288,25 zł

Kup online

OC AC ASSISTANCE

Wycena pojazdu

16 600 zł

 • Zielona karta: Tak
 • Assistance: Wypadek, Awaria, Kradzież
 • Holowanie po wypadku: 500 km
 • AC: Wypadek, Uszkodzenia, Kradzież, Żywioły, Zwierzęta
 • Amortyzacja: Włączona
 • Udział własny: 1500 zł
 • Części: Zamienniki
 • Likwidacja szkody: Kosztorys

1177,69 zł

rata od 634,39 zł

Kup online

Powiązane artykuły

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

Odpowiedzialny kierowca powinien jeździć bezpiecznie, ekologicznie i oszczędnie. Wprowadzenie kilku prostych nawyków może pomóc Ci zmniejszyć wydatki na auto. Jak wygląda rozsądna jazda samochodem? Przedstawiamy 7 złotych zasad ekonomicznego kierowcy! Utrzymanie pojazdu to sporo kosztów. Płacić trzeba nie […]

więcej
„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

Na ulicach polskich miast można spotkać samochody, które wyposażone są w zielone tablice rejestracyjne. To nowa wersja samochodowych tablic rejestracyjnych, które pojawiły się pierwszego stycznia 2020 roku. Przeznaczone są dla pojazdów z napędem elektrycznym oraz z napędem wodorowym, […]

więcej
„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

Kilka dni temu kupiłeś polisę ubezpieczeniową i zorientowałeś się, że mogłeś wybrać bardziej przystępną ofertę? A może okazało się, że jednak nie będzie Ci potrzebna? Wiele osób zastanawia się, czy w takiej sytuacji można w jakiś sposób odstąpić […]

więcej