Ubezpieczenie OC AC Mercedes

Ubezpieczenie OC AC Mercedes

Dodano: 23 grudnia 2022

Kup OC

Kierowcy z reguły chcą płacić znacznie mniej za ubezpieczenie samochodu. Bywa to ważne, szczególnie gdy niezbędne jest korzystanie z bardziej rozbudowanych polis. Takie będą w znacznie większym stopniu wpływać na konieczne do poniesienia wydatki. Równocześnie trzeba brać pod uwagę, że opłaty na polisę to regularne koszty. Składki trzeba opłacać przynajmniej każdego roku. Z tego powodu wszelkie oszczędności, które można uzyskać, są korzystne. Wpływają na możliwość ograniczenia stałych kosztów, które trzeba ponosić na utrzymanie samochodu.

Na rynku polis komunikacyjnych każdy właściciel samochodu musi kupić ubezpieczenie OC. Wynika to z przepisów prawa. Równocześnie różnice, które występują w cenach OC Mercedesa Benz, nie są duże. Posiadając konkretny model samochodu, najczęściej płaci się w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych podobne pieniądze. Nie oznacza to, że nie można znaleźć korzystniejszych ofert. W ten sposób w dłuższym okresie można uzyskać realne oszczędności.

Jak sprawnie wyszukać lepsze ubezpieczenie OC Mercedes-Benz?

Planując zakup ubezpieczenia OC, warto skorzystać z przydatnych narzędzi. Do takich może być zaliczona porównywarka oc ac, która pozwala to wygodne zapoznanie się z różnymi ofertami w jednym miejscu. W ten sposób można sprawdzić wszystkie polisy, które dostępne są na rynku ubezpieczeniowym. Dla danego modelu samochodu można porównać wysokość składki. Pozwala to między innymi sprawdzić, z jakich zniżek można skorzystać. Dodatkowo można znaleźć oferty promocyjne, które pozwalają taniej kupić OC Mercedesa Benz. Natomiast przy posiadaniu samochodu, trzeba brać pod uwagę, że zmianę towarzystwa reasekuracji można zrealizować tylko w wyznaczonym okresie. Muszą to brać pod uwagę kierowcy, którzy chcieliby skorzystać z oferty innej firmy. Podobnie jest przy zakupie używanego pojazdu, który posiada OC. Dowolność przy wyborze jakiejkolwiek oferty mają kierowcy, którzy decydują się na zakup nowego auta.

Gdy chce się kupić bardziej rozbudowaną polisę, która składać się będzie nie tylko z OC, wówczas trzeba zapoznać się również z innymi produktami. Ma to znaczenie, gdyż decydować można się zarówno na oferty w formie pakietów ubezpieczeń, jak i też na oddzielny zakup konkretnego produktu, jak Assistance Mercedesa Benz. Łączone polisy bardzo często obejmują OC i ubezpieczenie ac. To zdecydowanie najbardziej popularne rozwiązanie wśród właścicieli samochodów.

Porównaj składki

  • Możliwość konfiguracji pakietu OC/AC z dedykowanym dla Ciebie opiekunem.
  • Jedyna porównywarka ubezpieczeń przedstawiająca finalną cenę za Twoją polisę.
  • Kupując polisę na KioskPolis otrzymujesz certyfikat przynależności do programu S.O.S. Kierowcy.
  • Ubezpieczenie OC auta już od 194 zł.

Kiedy zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie AC Mercedes-Benz?

W odróżnieniu od OC Mercedesa Benz inne ubezpieczenia nie są obowiązkowe. Oznacza to, że właściciel samochodu samodzielnie musi ocenić czy warto z nich skorzystać. Wszystko zależy od tego, jak ocenia się ryzyko, z którym można się spotkać podczas korzystania z pojazdu. Dodatkowe ubezpieczenia pozwalają zapewnić większy zakres ochrony. Jeśli ma się obawy przed kradzieżą, choćby nowego auta, wówczas zakup AC będzie właściwym rozwiązaniem. Innym rozwiązaniem może być Mini Casco Mercedesa Benz. To uproszczona wersja polisy AC, która jest kierowana przede wszystkim do młodych kierowców. Zapewnia podstawową ochronę, która obejmuje między innymi zabezpieczenie na wypadek kradzieży. Często bywa to wystarczające dla właścicieli samochodów. 

I Kwartał 2021
II Kwartał 2021
III Kwartał 2021
IV Kwartał 2021
I Kwartał 2022
II Kwartał 2022
909, 69 zł
830, 18 zł
882, 11 zł
966, 33 zł
922, 33 zł
930 zł

Gdzie płaciliśmy najwięcej w 2022 roku ?

Wiek kierowcy a składka OC na 2021 r.

Ubezpieczenie OC to podstawowa forma ochrony. Dzięki polisie można naprawić uszkodzony pojazd, opłacić leczenie, ale również niezbędną lawetę czy samochód zastępczy dla poszkodowanego kierowcy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są to koszty jak najbardziej uzasadnione, jeżeli samochód zostanie mocno uszkodzony i nie powinien poruszać się po drogach, zanim nie zostanie zdiagnozowany i naprawiony. Na składkę oprócz modelu pojazdu, pojemności silnika, czy miejsca zamieszkania posiadacza auta, ma wpływ również wiek właściciela pojazdu.

OC NNW

  • Zielona karta: Tak
  • NNW: 10 000 zł

1156,00 zł

rata od 445,00 zł

Kup online

OC NNW

  • Zielona karta: Tak
  • NNW: 10 000 zł

1156,00 zł

rata od 445,00 zł

Kup online

OC ASSISTANCE

  • Assistance: Wypadek, Awaria
  • Holowanie po wypadku: 100 km

1317,00 zł

rata od 717,00 zł

Kup online

Powiązane artykuły

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

Odpowiedzialny kierowca powinien jeździć bezpiecznie, ekologicznie i oszczędnie. Wprowadzenie kilku prostych nawyków może pomóc Ci zmniejszyć wydatki na auto. Jak wygląda rozsądna jazda samochodem? Przedstawiamy 7 złotych zasad ekonomicznego kierowcy! Utrzymanie pojazdu to sporo kosztów. Płacić trzeba nie […]

więcej
„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

Na ulicach polskich miast można spotkać samochody, które wyposażone są w zielone tablice rejestracyjne. To nowa wersja samochodowych tablic rejestracyjnych, które pojawiły się pierwszego stycznia 2020 roku. Przeznaczone są dla pojazdów z napędem elektrycznym oraz z napędem wodorowym, […]

więcej
„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

Kilka dni temu kupiłeś polisę ubezpieczeniową i zorientowałeś się, że mogłeś wybrać bardziej przystępną ofertę? A może okazało się, że jednak nie będzie Ci potrzebna? Wiele osób zastanawia się, czy w takiej sytuacji można w jakiś sposób odstąpić […]

więcej