Ubezpieczenie OC AC Mazda

Ubezpieczenie OC AC Mazda

Dodano: 23 grudnia 2022

Kup OC

Samochody sprowadzane z daleka – a do takich bardzo często zaliczana była we wcześniejszych latach Mazda – może znacząco podnosić koszt późniejszego ubezpieczenia. Firmy oferujące polisy OC i AC doskonale wiedzą, które modele pojazdów niosą ze sobą wyższe ryzyko nie tylko wypadkowości, ale np. wyższe koszty naprawy z uwagi na trudno dostępne części zamienne. Dlatego w wielu cennikach rynkowych oferentów Mazda 6 OC posiada stawki dość wysokie względem innych producentów. 

Oczywiście w ostatnich latach sieć dystrybutorów tej marki znacznie się rozbudowała i Mazda jest teraz powszechnie dostępna także w Europie i Polsce, dzięki czemu ubezpieczenie OC Mazda 6 wyraźnie spadło na przestrzeni lat. Wciąż jednak w porównaniu z innymi popularnymi samochodami wybieranymi przez polskich kierowców, AC Eco Mazda wydaje się dość poważnie obciążać portfel ubezpieczającego. Wyjściem z tej sytuacji może być rozłożenie płatności za polisę AC na raty – w ten sposób nawet bez uiszczenia całej składki na raz, można liczyć na pełną ochronę jaką stwarza tylko i wyłącznie połączenie pakietu OC oraz AC.

Ubezpieczenie OC Mazda

Ubezpieczenie OC Mazda 6 i jego wysokość uzależnione są oczywiście nie tylko od samej marki – ta bowiem produkowana jest w rozmaitych częściach świata. Modele wyprodukowane za Oceanem i sprowadzane z odległych krajów do Europy przeważnie mają znacznie gorsze warunki zabezpieczenia antykorozyjnego, co później może przekładać się na skróconą żywotność i wyższą awaryjność pojazdu. Dlatego też ubezpieczyciel przed zaprezentowaniem ostatecznej oferty ubezpieczenia będzie chciał poznać wiele szczegółów – nie tylko o samym kierowcy, ale także o samochodzie. Podanie takich numerów jak VIN pozwala dokładnie sprawdzić firmie ubezpieczeniowej w dostępnych bazach danych, gdzie i przez kogo były konkretnie wyprodukowane części składowe danego pojazdu. 

 

Jeśli nawet zaproponowane Assistance Mazda, czy ubezpieczenie OC będzie zbyt wysokie na pierwszy rzut oka – warto pamiętać o tym, że jest to ubezpieczenie obowiązkowe i poruszanie się po drogach bez aktualnej polisy jest poważnym przestępstwem, obarczonym poważnymi konsekwencjami prawnymi i finansowymi. Pomocne może okazać się w tym momencie przeszukiwanie Internetu pod kątem innych atrakcyjnych ofert ubezpieczeniowych. Sieć pełna jest od różnego rodzaju stron www, które reklamują się jako porównywarka OC ACwystarczy podać podstawowe informacje na swój temat oraz na temat ubezpieczanego samochodu, aby w kilkadziesiąt sekund poznać wszystkie szczegóły dostępnych na rynku ofert. 

Po zapoznaniu się z takim zestawieniem ubezpieczeń, o wiele łatwiej podjąć prawidłowy i korzystny finansowo wybór i zdecydować się na najlepsze dostępne ubezpieczenie OC AC Mazda 3. Mając pełną ochronę ubezpieczeniową OC i AC – można bezpiecznie ruszać w każdą podróż i nie trzeba obawiać się żadnych komplikacji w podróży, więc warto poświęcić nieco czasu na porównanie ze sobą wszystkich proponowanych rozwiązań.

Porównaj składki

 • Możliwość konfiguracji pakietu OC/AC z dedykowanym dla Ciebie opiekunem.
 • Jedyna porównywarka ubezpieczeń przedstawiająca finalną cenę za Twoją polisę.
 • Kupując polisę na KioskPolis otrzymujesz certyfikat przynależności do programu S.O.S. Kierowcy.
 • Ubezpieczenie OC auta już od 194 zł.

Ubezpieczenie AC Mazda

Samochody marki Mazda uchodzą za wyjątkowo dynamiczne, szybkie i sportowe, chociaż oczywiście nie brakuje także aut produkcji Mazdy – przeznaczonych do bardziej rodzinnej, miejskiej czy dostawczej jazdy. Niewątpliwie jednak Mazda wciąż jest najchętniej wybierana przez młodych kierowców, a to także rzutuje na wysokość składki ubezpieczeniowej wyliczonej przez firmy oferujące polisy. Decydując się na zakup tak szybkiego i innowacyjnego konstrukcyjnie pojazdu, warto rozważyć poszerzenie swojej ochrony ubezpieczeniowej także o ubezpieczenie AC. 

 

Ten pakiet usług obejmuje nie tylko wypożyczenie pojazdu zastępczego na czas unieruchomienia ubezpieczonego pojazdu. To także pełne rozciągnięcie ochrony – chociażby na wydarzenia, które mają miejsce poza granicami kraju. Jeśli więc kierowca podróżuje dużo po innych krajach – AC Mazda 6 wydaje się absolutnym minimum, aby zapewnić sobie względny spokój ducha podczas dalekich zagranicznych podróży. Limity usuwania szkody czy odległość, jaką pokonać może laweta w celu holowania unieruchomionego pojazdu – także są o wiele większe w przypadku ochrony Mazda AutoCasco

 

Właściciel pojazdu nie musi się w takim wariancie przejmować praktycznie niczym – pomoc drogowa dojedzie do niego zawsze, nawet jeśli celem takiego przyjazdu jest wymiana przedziurawionej opony czy uruchomienie rozładowanego akumulatora. Z tytułu zwykłego ubezpieczenia OC kierowca nie może niestety liczyć na tak szeroką pomoc. Jeśli więc ktoś planuje zakup samochodu marki Mazda – ubezpieczenie AC wydaje się być doskonałym sposobem na uchronienie się przed komplikacjami wynikającymi z różnych przygód, które mogą przytrafić się na drodze nawet najlepszemu kierowcy. Nieco wyższa roczna składka z pewnością zostanie zrekompensowana już przy pierwszym wykorzystaniu ochrony z pakietu usług AC.

I Kwartał 2021
II Kwartał 2021
III Kwartał 2021
IV Kwartał 2021
I Kwartał 2022
II Kwartał 2022
1 040, 22 zł
904, 52 zł
887,09 zł
906, 07 zł
919 zł
955, 09 zł

Gdzie płaciliśmy najwięcej w 2022 roku ?

Wiek kierowcy a składka OC na 2021 r.

Ubezpieczenie OC to podstawowa forma ochrony. Dzięki polisie można naprawić uszkodzony pojazd, opłacić leczenie, ale również niezbędną lawetę czy samochód zastępczy dla poszkodowanego kierowcy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są to koszty jak najbardziej uzasadnione, jeżeli samochód zostanie mocno uszkodzony i nie powinien poruszać się po drogach, zanim nie zostanie zdiagnozowany i naprawiony. Na składkę oprócz modelu pojazdu, pojemności silnika, czy miejsca zamieszkania posiadacza auta, ma wpływ również wiek właściciela pojazdu.

 

OC ASSISTANCE

Wycena pojazdu

19 400 zł

 • Zielona karta: Tak
 • Assistance: Wypadek
 • Holowanie po wypadku: 100 km

929,78 zł

rata od 514,34 zł

Kup online

OC NNW

 • Zielona karta: Tak
 • NNW: 50 000 zł

1608,00 zł

rata od 1038,00 zł

Kup online

OC NNW ASSISTANCE

 • Zielona karta: Tak
 • NNW: 20 000 zł
 • Assistance: Wypadek
 • Holowanie po wypadku: Bez limitu km do 1000 zł

1614,00 zł

rata od 514,34 zł

Kup online

Powiązane artykuły

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

Odpowiedzialny kierowca powinien jeździć bezpiecznie, ekologicznie i oszczędnie. Wprowadzenie kilku prostych nawyków może pomóc Ci zmniejszyć wydatki na auto. Jak wygląda rozsądna jazda samochodem? Przedstawiamy 7 złotych zasad ekonomicznego kierowcy! Utrzymanie pojazdu to sporo kosztów. Płacić trzeba nie […]

więcej
„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

Na ulicach polskich miast można spotkać samochody, które wyposażone są w zielone tablice rejestracyjne. To nowa wersja samochodowych tablic rejestracyjnych, które pojawiły się pierwszego stycznia 2020 roku. Przeznaczone są dla pojazdów z napędem elektrycznym oraz z napędem wodorowym, […]

więcej
„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

Kilka dni temu kupiłeś polisę ubezpieczeniową i zorientowałeś się, że mogłeś wybrać bardziej przystępną ofertę? A może okazało się, że jednak nie będzie Ci potrzebna? Wiele osób zastanawia się, czy w takiej sytuacji można w jakiś sposób odstąpić […]

więcej