Ubezpieczenie OC AC Kia

Ubezpieczenie OC AC Kia

Dodano: 23 grudnia 2022

Kup OC

Niemal każdy kierowca jest zainteresowany płaceniem mniejszych pieniędzy za ubezpieczenie motoryzacyjne. Szczególnie korzystając z nieobowiązkowych, dodatkowych polis, trzeba liczyć się z koniecznością wydawania sporych pieniędzy. Z tego powodu, zanim podejmie się decyzję o zakupie OC Kia Ceed, warto zapoznać się z tym, co oferują różne towarzystwa. Bywa to szczególnie ważne, gdy ubezpiecza się nowo pozyskany pojazd. Wówczas nie posiada się jeszcze rozeznania w tym, z jakimi cenami można spotkać się na rynku. Gdy kupuje się ubezpieczenie oc, na jego cenę wpływ będzie miał zarówno model pojazdu, ale również jego historia. Ma to znaczenie, gdy kupiło się używane auto.

Sposobem na zapoznanie się z cenami OC Kia Sportage jest wykorzystanie narzędzi dostępnych w Internecie. Do takich zaliczają się między innymi kalkulatory ubezpieczeń. To narzędzia, które przygotowane są w celu ułatwienia kierowcom sprawdzenia szacunkowych kosztów uzyskania konkretnej polisy. Równocześnie można zapoznać się z dodatkowymi produktami, które można brać pod uwagę w celu lepszego zabezpieczenia samochodu. Do takich zalicza się między innymi Assistance dla Kia. To ubezpieczenie, które jest w stanie zwiększyć wygodę podróżowania autem na dłuższych trasach. Wsparcie na drodze może się wówczas przydać, bo ryzyko kolizji czy usterki jest znacznie większe. Innym produktem, który jest często wybierany przez kierowców, jest ubezpieczenie AC Kia. To produkt, który chroni przed utratą pieniędzy w przypadku kradzieży. Równocześnie można się zabezpieczyć przed stratami w związku z działaniem czynników atmosferycznych. Ryzyko takich wydarzeń jest znacznie większe, gdy zostawia się samochód na otwartej przestrzeni. Natomiast chcąc ograniczyć wydatki na AC, można pomyśleć o Mini Casco dla Kia.

Co wpływa na warunki w ubezpieczeniu OC Kia?

Jedynym, obowiązkowym ubezpieczeniem samochodów jest OC. To produkt, który musi kupić każdy kierowca, który chce się bez problemów poruszać po drodze. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z karami finansowymi, czy mandatami. Równocześnie OC jest ubezpieczeniem, którego ceny nie różnią się w znaczący sposób w poszczególnych towarzystwach. Nie oznacza to, że nie można znaleźć lepszych ofert. Na koszt tego produktu wpływa między innymi model samochodu. Z innymi cenami można spotkać się, kupując OC Kia Sportage, a inne zapłacimy przy innych modelach samochodów. Różnice zauważą również kierowcy nowych i używanych aut. Na niższe ceny mogą liczyć właściciele pojazdów, które są w doskonałym stanie technicznym i nie mają negatywnej historii szkód.

Gdy nie chcemy przepłacać za ubezpieczenie OC, wówczas trzeba poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z produktami we wszystkich towarzystwach reasekuracji. Wygodnie można to zrealizować, wykorzystując zarówno kalkulator, jak i też strony specjalnie stworzone w celu umożliwienia porównywania ofert. Rozbudowana, nowoczesna porównywarka oc ac pozwala skrócić czas, w którym sprawdzi się ceny różnych ubezpieczeń motoryzacyjnych. Dodatkowo w przypadku bardziej rozbudowanych polis można sprawdzić warunki, które oferowane są w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych. Często można w ten sposób zdecydować się na pakiety produktów. Pozwala to taniej pozyskać również AC Kia Sportage

Porównaj składki

 • Możliwość konfiguracji pakietu OC/AC z dedykowanym dla Ciebie opiekunem.
 • Jedyna porównywarka ubezpieczeń przedstawiająca finalną cenę za Twoją polisę.
 • Kupując polisę na KioskPolis otrzymujesz certyfikat przynależności do programu S.O.S. Kierowcy.
 • Ubezpieczenie OC auta już od 194 zł.

Kiedy zdecydować się na ubezpieczenie AC?

Jednym z dodatkowych ubezpieczeń, które są chętnie wybierane przez kierowców, zalicza się AC. To produkt, którego celem jest między innymi ograniczenie ryzyka start finansowych w sytuacji, gdy pojazd zostanie skradziony. Z tego powodu na ubezpieczenie AC Kia decydują się kupujący nowe samochody. Wartość takich aut jest znacznie wyższa, co oczywiście przekłada się na większe starty w przypadku kradzieży. Dodatkowo złodzieje są znacznie bardziej zainteresowani takimi samochodami. Jednak AC pozwala zapewnić ochronę również w związku z uszkodzeniami pojazdów pod wpływem działania czynników atmosferycznych, czy nieustalonych sprawców. Posiadając ubezpieczenie, można uzyskać odszkodowanie, co oczywiście ogranicza konieczność opłacenia naprawy samochodu z własnej kieszeni.  

Gdy planuje się zakup AC Kia Sportage, zawsze warto ocenić, czy będzie to opłacalne. Jest to istotne przy pozyskiwaniu jakichkolwiek polis. Wstępnie warto określić potencjalne ryzyka, co pozwala ustalić, czy ubezpieczenie ac będzie w stanie je ograniczyć. Dopiero następnym krokiem powinno być decydowanie się na wyszukanie konkretnych produktów.

I Kwartał 2021
II Kwartał 2021
III Kwartał 2021
IV Kwartał 2021
I Kwartał 2022
II Kwartał 2022
842 zł
870 zł
920,50 zł
1297,33 zł
893,67 zł
817,33 zł

Gdzie płaciliśmy najwięcej w 2022 roku ?

Wiek kierowcy a składka OC na 2021 r.

Ubezpieczenie OC to podstawowa forma ochrony. Dzięki polisie można naprawić uszkodzony pojazd, opłacić leczenie, ale również niezbędną lawetę czy samochód zastępczy dla poszkodowanego kierowcy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są to koszty jak najbardziej uzasadnione, jeżeli samochód zostanie mocno uszkodzony i nie powinien poruszać się po drogach, zanim nie zostanie zdiagnozowany i naprawiony. Na składkę oprócz modelu pojazdu, pojemności silnika, czy miejsca zamieszkania posiadacza auta, ma wpływ również wiek właściciela pojazdu.

OC ASSISTANCE

 • Assistance: Wypadek
 • Holowanie po wypadku: do 150 km
 • Ochrona zniżek: Tak

597,00 zł

rata od 343,00 zł

Kup online

OC NNW ASSISTANCE

 • NNW: 10 000 zł
 • Assistance: Wypadek
 • Holowanie po wypadku: do 150 km
 • Ochrona zniżek: Tak

626,00 zł

rata od 359,00 zł

Kup online

OC NNW ASSISTANCE

 • Zielona karta: Tak
 • NNW: 10 000 zł
 • Assistance: Wypadek, Awaria, Kradzież
 • Holowanie po wypadku: 75 km
 • Ubezpieczenie szyb: Dodatkowa składka

857,00 zł

rata od 257,25 zł

Kup online

Powiązane artykuły

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

Odpowiedzialny kierowca powinien jeździć bezpiecznie, ekologicznie i oszczędnie. Wprowadzenie kilku prostych nawyków może pomóc Ci zmniejszyć wydatki na auto. Jak wygląda rozsądna jazda samochodem? Przedstawiamy 7 złotych zasad ekonomicznego kierowcy! Utrzymanie pojazdu to sporo kosztów. Płacić trzeba nie […]

więcej
„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

Na ulicach polskich miast można spotkać samochody, które wyposażone są w zielone tablice rejestracyjne. To nowa wersja samochodowych tablic rejestracyjnych, które pojawiły się pierwszego stycznia 2020 roku. Przeznaczone są dla pojazdów z napędem elektrycznym oraz z napędem wodorowym, […]

więcej
„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

Kilka dni temu kupiłeś polisę ubezpieczeniową i zorientowałeś się, że mogłeś wybrać bardziej przystępną ofertę? A może okazało się, że jednak nie będzie Ci potrzebna? Wiele osób zastanawia się, czy w takiej sytuacji można w jakiś sposób odstąpić […]

więcej