Ubezpieczenie OC AC Hyundai

Ubezpieczenie OC AC Hyundai

Dodano: 6 marca 2023

Kup OC

Wszyscy właściciele pojazdów mechanicznych w Polsce są zobligowani do posiadania obowiązkowego ubezpieczenia OC, co wynika wprost z Ustawy o Ubezpieczeniach Obowiązkowych. Brak polisy wiąże się z wysokimi grzywnami, a także koniecznością ponoszenia odpowiedzialności finansowej za wyrządzone na drodze szkody na mieniu i ludziach. Sprawdź, gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie OC i AC dla aut marki Hyundai, a także dowiedz się, co zyskasz dzięki polisom ubezpieczeniowym. Sprawdź także, jakie polisy dodatkowe warto posiadać, by być chronionym w pełnym zakresie.

Ubezpieczenie OC – Hyundai

Posiadanie ważnego ubezpieczenia OC dla określonych grup pojazdów jest w Polsce obowiązkowe. Dotyczy to samochodów osobowych, ciężarowych, przyczep i naczep, pojazdów wolnobieżnych i wielu innych pojazdów dopuszczonych do poruszania się po drogach. Ustawa o Ubezpieczeniach Obowiązkowych szczegółowo reguluje, kto musi mieć obowiązkowe OC, a także jaki jest zakres ochrony takiej polisy. Dzięki temu, pomimo tego, że towarzystwa ubezpieczeniowe mogą ze sobą konkurować na wielu płaszczyznach, zawsze zakres ochrony polis jest taki sam i wynika wprost z obowiązków ubezpieczeniowych narzuconych przez ustawodawcę. Oznacza to, że każda polisa OC będzie miała taki sam zakres ochrony. Różnią się one tylko ceną, a także tym, że niektóre firmy są w stanie zaoferować atrakcyjne rabaty na dodatkowe, nieobowiązkowe polisy, takie jak NNW i AC.

Polisa na ubezpieczenie OC Hyundai obejmuje wszystkie szkody wyrządzone na mieniu i ludziach. To znaczy, że polisa pokryje koszty naprawy aut zniszczonych w wyniku kolizji z winy posiadacza polisy OC, a także kosztów leczenia i rehabilitacji, a także ewentualnego odszkodowania. Jeśli dojdzie do kolizji, a z jakiegoś powodu (choć ze względu na przepisy prawa to rzadka sytuacja) sprawca nie będzie posiadał ważnej polisy OC, powyższe koszty będzie musiał pokryć z własnej kieszeni.  W takich sytuacjach Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny pokryje koszty, jednak na drodze postępowania sądowego obciąży sprawcę wypadku. Na Kioskpolis.pl można razem z obowiązkową polisą OC znaleźć AC w atrakcyjnej cenie. Kupując taki pakiet razem, można liczyć na bardzo atrakcyjne rabaty.

Porównaj składki

 • Możliwość konfiguracji pakietu OC/AC z dedykowanym dla Ciebie opiekunem.
 • Jedyna porównywarka ubezpieczeń przedstawiająca finalną cenę za Twoją polisę.
 • Kupując polisę na KioskPolis otrzymujesz certyfikat przynależności do programu S.O.S. Kierowcy.
 • Ubezpieczenie OC auta już od 194 zł.

Ubezpieczenie AC – Hyundai

Obowiązkowa polisa OC nie daje kierowcy pełnego zakresu ochrony. Do tego potrzebne są dodatkowe pakiety zawierające między innymi Auto Casco. Ubezpieczenie AC Hyundaia pozwoli na pokrycie kosztów naprawy w sytuacji, gdy właściciel samochodu uszkodzi swój pojazd. Może to być wynik wypadku, stłuczki, a także drobnego zdarzenia parkingowego lub podobnej sytuacji. AC ma szeroki zakres ochrony i odpowiednio dopasowane pozwoli sfinansować naprawę całego auta, a jeśli nie będzie to opłacalne, ubezpieczyciel wypłaci kwotę równą bieżącej wycenie auta.

Na rynku jest wielu ubezpieczycieli, którzy oferują zróżnicowany zakres ochrony w tym zakresie, gdyż Ustawa o Ubezpieczeniach Obowiązkowych nie obejmuje dobrowolnych polis AC. Dlatego też kupując taką polisę, każdy kierowca powinien dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Szukając ubezpieczenia AC dla Hyundaia przez Kioskpolis.pl można szczegółowo wybrać preferowane parametry ubezpieczenia, a ponadto zapoznać się z OWU jeszcze przed zakupem polisy. Warto zaznaczyć, że klienci mają tu wiele możliwości jeśli chodzi o zwiększanie zakresu ochrony,  z czego warto skorzystać jeśli ma się szczególne wymagania.

I Kwartał 2021
II Kwartał 2021
III Kwartał 2021
IV Kwartał 2021
I Kwartał 2022
II Kwartał 2022
813,33 zł
856 zł
809 zł
784 zł
737,67 zł
788,33 zł

Ubezpieczenie OC i AC – jak zmieniły się ceny dla marki Hyundai?

Tym, co różni ubezpieczenia OC, jest głównie cena polisy, co wynika z tego, że ich zakres jest zawsze taki sam. O ile właściwa Ustawa szczegółowo precyzuje, jaki ma być zakres ochrony dla kierowców, to żadne przepisy nie dotyczą cen. Z tego powodu każde towarzystwo ubezpieczeniowe, a na polskim rynku działa ich co najmniej kilkadziesiąt, kształtuje swoją politykę cenową, która może diametralnie różnić się od konkurencji. Ponadto ceny są zależne od czynników gospodarczych, więc stale się zmieniają. W skali 2-3 lat mogą rosnąć lub spadać nawet o 20-30%. Dlatego też zawsze przed zakupem polisy warto skorzystać z porównywarki Kioskpolis.pl, by znaleźć aktualnie najlepszą propozycję. Trzeba też pamiętać, że kupując całe pakiety polis, uzyskuje się bardziej atrakcyjną cenę za jednostkową polisę.

Gdzie płaciliśmy najwięcej w 2022 roku ?

Wiek kierowcy a składka OC na 2021 r.

Ubezpieczenie OC to podstawowa forma ochrony. Dzięki polisie można naprawić uszkodzony pojazd, opłacić leczenie, ale również niezbędną lawetę czy samochód zastępczy dla poszkodowanego kierowcy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są to koszty jak najbardziej uzasadnione, jeżeli samochód zostanie mocno uszkodzony i nie powinien poruszać się po drogach, zanim nie zostanie zdiagnozowany i naprawiony. Na składkę oprócz modelu pojazdu, pojemności silnika, czy miejsca zamieszkania posiadacza auta, ma wpływ również wiek właściciela pojazdu.

 

Wiek kierowcy a składka OC na 2021 r.

Ubezpieczenie OC to podstawowa forma ochrony. Dzięki polisie można naprawić uszkodzony pojazd, opłacić leczenie, ale również niezbędną lawetę czy samochód zastępczy dla poszkodowanego kierowcy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są to koszty jak najbardziej uzasadnione, jeżeli samochód zostanie mocno uszkodzony i nie powinien poruszać się po drogach, zanim nie zostanie zdiagnozowany i naprawiony. Na składkę oprócz modelu pojazdu, pojemności silnika, czy miejsca zamieszkania posiadacza auta, ma wpływ również wiek właściciela pojazdu.

OC ASSISTANCE

Wycena pojazdu

14 700 zł

 • Zielona karta: Tak
 • Assistance: Wypadek, Awaria, Kradzież
 • Holowanie wypadku: 75 km
 • Ubezpieczenie szyb: Dodatkowa składka

646 zł

rata od 196,95 zł

Kup online

OC NNW ASSISTANCE

Wycena pojazdu

14 700 zł

 • Zielona karta: Tak
 • NNW: 10000 zł
 • Assistance: Wypadek, Awaria, Kradzież
 • Holowanie wypadku: 75 km
 • Ubezpieczenie szyb: Dodatkowa składka

723 zł

rata od 220,25 zł

Kup online

OC AC Mini NNW ASSISTANCE

Wycena pojazdu

13003 zł

 • NNW: 15000 zł
 • Assistance: Wypadek, Awaria
 • Holowanie po wypadku: 150 km
 • AC Mini: Wypadek, Uszkodzenia, Kradzież, Żywioły, Zwierzęta
 • Amortyzacja: Włączona
 • Udział własny: Zniesiony
 • Części: Zamienniki
 • Likwidacja szkody: Kosztorys

986 zł

rata od 528 zł

Kup online

Gdzie ceny OC i AC Hyundai są najwyższe?

Ceny polis ubezpieczeniowych dla każdego klienta są różne. Wynika to z faktu, że towarzystwa ubezpieczeniowe mają swoje zasady kalkulowania wysokości składek na podstawie stopnia ryzyka. Wysokość OC jest też zależna od ilości wypadków w regionie, w którym zarejestrowane jest auto, przeszłości ubezpieczeniowej właściciela pojazdu i kilku innych aspektów. Ze względu na lokalizację, najwięcej płacą kierowcy z dużych miast i aglomeracji. Do najdroższych należy województwo mazowieckie, wielkopolskie i pomorskie. W tych regionach kierowcy muszą średnio zapłacić za OC niemal dwukrotnie więcej, niż w najtańszych województwa w kraju – podkarpackim, lubelskim i podlaskim.

Wysokość składki za ubezpieczenia AC Hyundaia zależy zaś głównie od wartości rynkowej samochodu. Nowe i drogie auta wymagają bowiem dużo droższych napraw, a ewentualna szkoda całkowita wiążę się z relatywnie wysokim odszkodowaniem dla kierowcy. Wpływ na cenę polisy ma też marka pojazdu, wielkość silnika i wiele innych parametrów. Każde towarzystwo podchodzi inaczej do kalkulowania wysokości składki, ale dzięki Kioskpolis.pl można z łatwością szybko porównać najlepsze oferty dla danego kierowcy i auta.

Wiek kierowcy, a wysokość składki OC dla marki Hyundai

Za ubezpieczenie OC najwięcej płacą młodzi kierowcy z niewielkim stażem. Wynika to z kalkulacji ubezpieczycieli bazujących na statystykach mówiących o tym, że tacy kierowcy powodują najwięcej wypadków. W praktyce oznacza to, że ktoś, kto ma prawo jazdy od niedawna i nie ma jeszcze 26 lat, musi zapłacić za OC nawet dwukrotnie więcej, niż osoba mająca większy staż za kierownicą i ponad 40 lat. Skorzystanie z porównywarki przed zakupem polisy jest sposobem na to, by znaleźć nieco tańszą propozycję.

Powiązane artykuły

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

Odpowiedzialny kierowca powinien jeździć bezpiecznie, ekologicznie i oszczędnie. Wprowadzenie kilku prostych nawyków może pomóc Ci zmniejszyć wydatki na auto. Jak wygląda rozsądna jazda samochodem? Przedstawiamy 7 złotych zasad ekonomicznego kierowcy! Utrzymanie pojazdu to sporo kosztów. Płacić trzeba nie […]

więcej
„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

Na ulicach polskich miast można spotkać samochody, które wyposażone są w zielone tablice rejestracyjne. To nowa wersja samochodowych tablic rejestracyjnych, które pojawiły się pierwszego stycznia 2020 roku. Przeznaczone są dla pojazdów z napędem elektrycznym oraz z napędem wodorowym, […]

więcej
„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

Kilka dni temu kupiłeś polisę ubezpieczeniową i zorientowałeś się, że mogłeś wybrać bardziej przystępną ofertę? A może okazało się, że jednak nie będzie Ci potrzebna? Wiele osób zastanawia się, czy w takiej sytuacji można w jakiś sposób odstąpić […]

więcej