Ubezpieczenie OC AC Honda

Ubezpieczenie OC AC Honda

Dodano: 23 grudnia 2022

Kup OC

Honda to marka samochodowa znana kierowcom na całym świecie. Podobnie jak inne pojazdy, również popularne Hondy muszą być ubezpieczane. Zgodnie z Polskim prawem, właściciel pojazdu mechanicznego jest zobowiązany do jego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Posiadając OC Honda może poruszać się bezpiecznie po wszystkich drogach. Podstawowy pakiet polisy OC z pewnością zaproponuje dziś każda firma, która świadczy usługi związane z ubezpieczeniami. Eksperci doradzają jednak, aby wykupić także ubezpieczenie AC, które ochroni również własny pojazd, jeśli dojdzie do stłuczki lub wypadku. Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenia komunikacyjne? Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla swojego samochodu?

Ubezpieczenie OC dla każdej Hondy

Posiadająca OC Honda Civic może bez problemów poruszać się po drogach. Jeśli jej kierowca będzie sprawcą stłuczki lub wypadku, wówczas firma ubezpieczeniowa przejmuje od niego odpowiedzialność finansową i zajmuje się wypłatą odszkodowania. Niezależnie od tego, czy wyrządzona szkoda dotyczy pojazdu, czy osoby, Honda Civic OC będzie chroniło i służyło wypłacie odpowiedniej kwoty, która została określona w umowie zawarcia polisy. Ubezpieczenie OC to podstawowa forma ochrony. Dzięki polisie można naprawić uszkodzony pojazd, opłacić leczenie, ale również niezbędną lawetę, czy samochód zastępczy dla poszkodowanego kierowcy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są to koszty jak najbardziej uzasadnione, jeżeli samochód zostanie mocno uszkodzony i nie powinien poruszać się po drogach, zanim nie zostanie zdiagnozowany i naprawiony.

Porównaj składki

 • Możliwość konfiguracji pakietu OC/AC z dedykowanym dla Ciebie opiekunem.
 • Jedyna porównywarka ubezpieczeń przedstawiająca finalną cenę za Twoją polisę.
 • Kupując polisę na KioskPolis otrzymujesz certyfikat przynależności do programu S.O.S. Kierowcy.
 • Ubezpieczenie OC auta już od 194 zł.

Dodatkowe ubezpieczenie AC dla Hondy

Autocasco to dodatkowa polisa, na którą może zdecydować się każdy właściciel pojazdu. Dostępne jest na przykład Mini Casco Honda i inne oferty. AC zapewnia wypłatę odszkodowania, jeśli kierowca sam winien jest uszkodzeniu swojego pojazdu. Niezależnie od tego, czy uderzył w inny pojazd, w słupek, czy rowerzystę, bez trudu uzyska odszkodowanie. Wysokość odszkodowania zależy oczywiście od ustalonej w umowie sumy gwarantowanej ubezpieczenia. Każda Honda AC posiadająca jest naprawiana w takiej sytuacji na koszt ubezpieczyciela. Jej właściciel może również uzyskać zwrot kosztów holowania samochodu, albo otrzymać auto zastępcze na czas, w którym jego Honda znajduje się w warsztacie samochodowym albo u lakiernika.

Jeśli chcemy dowiedzieć się, który zakład ubezpieczeń oferuje najkorzystniejsze AC dla konkretnego modelu i rocznika Hondy, pomocna może okazać się porównywarka OC AC. Pozwala bowiem na poznanie wysokości składki, przy wyborze konkretnych parametrów. Z łatwością dowiemy się więc, które AC na danych warunkach jest najtańsze, albo które ma najkorzystniejszy system ratalny.

Zakup AC dla Hondy poleca się wszystkim kierowcom. Na pewno jest to dodatkowy wydatek, jednak można zyskać sporą poduszkę bezpieczeństwa. Każdemu, nawet bardzo doświadczonemu kierowcy, może zdarzyć się moment nieuwagi. Naprawa samochodu to zawsze spory koszt. Najczęściej ubezpieczenie AC kupują właściciele droższych pojazdów, ponieważ oni w sytuacji nawet niewielkiej szkody muszą za naprawę zapłacić najwięcej

I Kwartał 2021
II Kwartał 2021
III Kwartał 2021
IV Kwartał 2021
I Kwartał 2022
II Kwartał 2022

Dodatkowe polisy ubezpieczeniowe dla Hondy

Dobrym rozwiązaniem dla każdego kierowcy jest też ubezpieczenie assistance, które wiąże się ze stosunkowo niewielkimi kosztami w skali całego roku. Posiadająca assistance Honda może liczyć na szybką pomoc, jeśli zdarzy się przebita opona, awaria akumulatora lub inna drobna awaria. Często kierowca zyskuje też samochód zastępczy, a nawet hotel, jeśli znajduje się daleko od domu. Każdy ubezpieczyciel oferuje różne opcje ubezpieczenia assistance dla Hondy, dlatego dobrym rozwiązaniem jest porównanie różnych ofert i ich zakresów ze sobą. Może się bowiem okazać, że któraś z polis będzie korzystniejsza. Poza assistance, ubezpieczyciele proponują też chętnie ubezpieczenie NNW samochodu, które jest kolejną formą rozszerzenia posiadanej polisy. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to kompleksowa ochrona, dzięki której firma ubezpieczeniowa wypłaci odszkodowanie, jeśli osoba poszkodowana w wypadku straci życie lub spowoduje on uszczerbek na jej zdrowiu. Zakres takiego ubezpieczenia może być bardzo szeroki i można dopasować go do wybranych przez siebie kryteriów. Decydując się na kompleksowy zakup polisy ubezpieczeniowej można liczyć na bardzo korzystną ofertę cenową.

Czy warto skorzystać z kalkulatora OC i AC?

Dzisiaj OC Honda można wykupić siedząc wygodnie w fotelu, bez konieczności umawiania się z doradcą i załatwiania szeregu formalności. Klient sam wybiera rodzaj polisy i dopasowuje ją do własnych potrzeb, dzięki czemu zyskuje odpowiednie warunki i sam reguluje wysokość kosztów, które będzie ponosił. Bardzo dogodnym narzędziem jest kalkulator OC AC, który umożliwia szybkie poznanie warunków ubezpieczycieli. Większość z nich umieszcza takie kalkulatory na swojej stronie, ale znacznie korzystniejsze jest skorzystanie z witryny, która prezentuje kilka kalkulatorów najpopularniejszych obecnie ubezpieczycieli. Wybierając odpowiednie parametry można bardzo szybko dowiedzieć się, ile będzie kosztowało ubezpieczenie i w jakich ratach może być płatne. Honda Jazz OC może otrzymać na różnych warunkach.

Od czego uzależniona jest wysokość składki?

 • sumy gwarantowanej do wypłaty,
 • historii kierowcy,
 • wieku kierowcy i okresu posiadania prawa jazdy,
 • marki i modelu samochodu,
 • historiipojazdu i jego wieku.

Na wysokość składki wpływ ma także to, czy ubezpieczający chce opłacić polisę jednorazowo, w dwóch ratach, czy może woli płacić co miesiąc. Za bezwypadkową jazdę klienci nagradzani są przez ubezpieczycieli zniżkami w kolejnych latach. Jeśli jednak kierowca ma pecha i w danym roku zgłosi szkodę, musi się liczyć z tym, że jego składka zdrożeje. Jeśli natomiast zgłosi więcej szkód, na pewno ubezpieczyciel zastosuje cenę zaporową, aby zniechęcić go do kupowania u niego polisy w kolejnym roku.

Jak wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie komunikacyjne?

Każdy kierowca Hondy i innych marek samochodów musi kupić obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Posiadająca AC Honda Civic to również nie rzadkość. Kierowcy coraz chętniej kupują dla siebie pakiet AC, ponieważ wiedzą, że potencjalna naprawa ich pojazdu byłaby dla nich niezwykle kosztowna. W szczególności poruszając się drogim samochodem warto rozważyć zakupienie polisy AC. Każdy kierowca zdecydowanie powinien wybrać niedrogi pakiet Assistance, aby nie stresować się w dalekich podróżach. Poszukując rozwiązania najkorzystniejszego dla siebie, warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób wykorzystywany jest samochód, jakie dystanse pokonuje i kto nim jeździ. Jeśli auto prowadzone jest przez różne osoby, zdecydowanie warto rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczeniowej. Bardzo ważne jest również, aby samochody służące służbowo w miejscach pracy były ubezpieczone w kompleksowy i najkorzystniejszy sposób.

Gdzie płaciliśmy najwięcej w 2022 roku ?

Wiek kierowcy a składka OC na 2021 r.

Ubezpieczenie OC to podstawowa forma ochrony. Dzięki polisie można naprawić uszkodzony pojazd, opłacić leczenie, ale również niezbędną lawetę czy samochód zastępczy dla poszkodowanego kierowcy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są to koszty jak najbardziej uzasadnione, jeżeli samochód zostanie mocno uszkodzony i nie powinien poruszać się po drogach, zanim nie zostanie zdiagnozowany i naprawiony. Na składkę oprócz modelu pojazdu, pojemności silnika, czy miejsca zamieszkania posiadacza auta, ma wpływ również wiek właściciela pojazdu.

OC ASSISTANCE

Wycena pojazdu

56 800 zł

 • Zielona karta: Tak
 • Assistance: Wypadek
 • Holowanie po wypadku: 100 km

763,47 zł

rata od 422,24 zł

Kup online

OC NNW ASSISTANCE

 • Zielona karta: Tak
 • NNW: 10 000 zł
 • Assistance: Wypadek, Awaria, Kradzież
 • Holowanie po wypadku: 75 km
 • Ubezpieczenie szyb: Dodatkowa składka

1061,00 zł

rata od 710,50 zł

Kup online

OC NNW ASSISTANCE

Wycena pojazdu

64 204 zł

 • Zielona karta: Tak
 • NNW: 20 000 zł
 • Assistance: Wypadek
 • Holowanie po wypadku: Bez limitu do 1000 km

1096,00 zł

rata od 332,25 zł

Kup online

Powiązane artykuły

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

Odpowiedzialny kierowca powinien jeździć bezpiecznie, ekologicznie i oszczędnie. Wprowadzenie kilku prostych nawyków może pomóc Ci zmniejszyć wydatki na auto. Jak wygląda rozsądna jazda samochodem? Przedstawiamy 7 złotych zasad ekonomicznego kierowcy! Utrzymanie pojazdu to sporo kosztów. Płacić trzeba nie […]

więcej
„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

Na ulicach polskich miast można spotkać samochody, które wyposażone są w zielone tablice rejestracyjne. To nowa wersja samochodowych tablic rejestracyjnych, które pojawiły się pierwszego stycznia 2020 roku. Przeznaczone są dla pojazdów z napędem elektrycznym oraz z napędem wodorowym, […]

więcej
„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

Kilka dni temu kupiłeś polisę ubezpieczeniową i zorientowałeś się, że mogłeś wybrać bardziej przystępną ofertę? A może okazało się, że jednak nie będzie Ci potrzebna? Wiele osób zastanawia się, czy w takiej sytuacji można w jakiś sposób odstąpić […]

więcej