Ubezpieczenie OC AC Ford

Ubezpieczenie OC AC Ford

Dodano: 22 grudnia 2022

Kup OC

Samochody marki Ford pozostają jednymi z najczęściej kupowanych i najchętniej użytkowanych pojazdów na naszych drogach. Chociaż marka ta rozpoczęła swoją produkcję ponad sto lat temu na terenie USA, dzisiaj znana jest na całym świecie i jest ceniona przede wszystkim z uwagi na swój wysoki wskaźnik ceny do jakości. Za stosunkowo niewielkie pieniądze – w porównaniu z innymi markami segmentu premium – można kupić u dystrybutora marki Ford bardzo ciekawe samochody, z wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi jak i bardzo dobrymi parametrami jezdnymi. Nie dziwi więc, że rośnie liczba samochodów marki Ford na polskich drogach – a wraz z rosnącą popularnością tych aut spada także średnia cena na ubezpieczenie OC takiego samochodu.

Ilość części zamiennych na rynku i powszechność warsztatów samochodowych obsługujących tę markę oraz niska wypadkowość i wysoka bezawaryjność Fordów także przekładają się na to, że klient pragnący kupić ubezpieczenie OC Ford Focus może liczyć na bardzo korzystne i konkurencyjne warunki finansowe. Aby jednak mieć stuprocentową pewność, że zaproponowane ubezpieczenie OC Ford Mondeo lub na dowolny inny pojazd tej marki jest faktycznie korzystne cenowo, warto zawsze porównać otrzymaną ofertę z innymi ubezpieczycielami. 

Lata temu oznaczałoby to konieczność udania się osobiście do wielu różnych placówek firm ubezpieczeniowych na rynku. Z czasem na rynku zaczęli jednak pojawiać się specjaliści – agenci i pośrednicy ubezpieczeniowi, którzy swoim klientom są w stanie szybko znaleźć najciekawsze rynkowe propozycje ubezpieczenia auta. Dzisiaj jednak z powodzeniem każdy właściciel pojazdu może uzyskać szybko wykaz wszystkich aktualnych i obowiązujących ofert na rynku ubezpieczeniowym – służy do tego porównywarka OC AC – czyli specjalna strona www zbierająca aktualne dane z rynku ubezpieczeniowego i wyświetlająca zainteresowanemu klientowi te dane w wygodnej do porównania formie. Zanim więc zdecydujemy się na złożenie podpisu pod konkretną umową i wybierzemy daną polisę – koniecznie sprawdźmy analogiczną ofertę od konkurencyjnych firm.

Porównaj składki

 • Możliwość konfiguracji pakietu OC/AC z dedykowanym dla Ciebie opiekunem.
 • Jedyna porównywarka ubezpieczeń przedstawiająca finalną cenę za Twoją polisę.
 • Kupując polisę na KioskPolis otrzymujesz certyfikat przynależności do programu S.O.S. Kierowcy.
 • Ubezpieczenie OC auta już od 194 zł.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC Ford

Ubezpieczenie OC Ford uchodzi za jedno z najkorzystniejszych na rynku, dlatego samochody te są bardzo często wybierane przez początkujących kierowców lub osoby kupujące swoje pierwsze własne auto. Wynika to z faktu, że tacy młodzi kierowcy przeważnie są przez ubezpieczycieli traktowani zdecydowanie bardziej surowo i muszą płacić wyższe składki na polisę OC – przynajmniej w pierwszych dwóch latach jazdy. Dlatego decydując się na ubezpieczenie OC Ford Mondeo w młodym wieku, można skutecznie obniżyć wymaganą składkę ubezpieczeniową do minimalnego pułapu. 

 

Lepiej także zacząć zbierać i odkładać różnego rodzaju zniżki, które przysługują wyłącznie kierowcom jeżdżącym bezpiecznie – nie mających szkód, nie otrzymujących żadnych karnych punktów. Decydując się na wybór takiego pojazdu jak Ford Fusion OC może być więc ostatecznie dużo niższe dla ubezpieczającego. A jeśli nawet wysokość całej rocznej składki wydaje się na pierwszy rzut oka bardzo duża – zawsze można poprosić firmę ubezpieczeniową o rozłożenie płatności za polisę na wygodne dla klienta raty miesięczne, kwartalne lub półroczne. W ten sposób nawet droższe w ubezpieczeniu i kosztowniejsze w utrzymaniu pojazdy marki jak Ford Mustang OC mogą zdecydowanie obniżyć i sprawić, aby były one mniejszym obciążeniem dla portfela kierowcy czy właściciela. Przydatny w tym wszystkim będzie dostępny online kalkulator OC AC.

I Kwartał 2021
II Kwartał 2021
III Kwartał 2021
IV Kwartał 2021
I Kwartał 2022
II Kwartał 2022
867,33 zł
906,50 zł
809 zł
917,67 zł
871,33 zł
864,67 zł

Ubezpieczenie AC Ford to najkorzystniejszy wariant

Wielu kierowców i właścicieli pojazdów, którzy decydują się na zakup samochodu specjalistycznego – do wykonywania pracy czy prowadzenia działalności gospodarczej – celowo sięga po szersze pakiety ubezpieczeniowe. Samo ubezpieczenie OC Ford Transit może oczywiście skutecznie uchronić sprawcę wypadku przed odpowiedzialnością finansową i cywilną za spowodowane szkody. Jednak bardzo często w przypadku prowadzenia biznesu wypadek czy unieruchomienie pojazdu to nie tylko problem z pokryciem szkody po stronie poszkodowanego, ale także realne problemy dla dotychczasowego właściciela pojazdu. 

 

Samo ubezpieczenie OC Ford Focus może okazać się niewystarczające do naprawienia własnego pojazdu, a tym bardziej nie obejmuje takich usług dodatkowych jak sfinansowanie pojazdu zastępczego o zbliżonych parametrach czy pomocy drogowej bez limitu kilometrów. Są to usługi bardzo przydatne, ale żeby móc na nie liczyć należy wykupić koniecznie szersze ubezpieczenie AC na swój pojazd lub Ford Mini Casco. O takim wariancie ubezpieczenia w pierwszej kolejności powinni myśleć właściciele własnego biznesu, dla których pojazd ma szczególne znaczenie w wykonywaniu usług albo sprzedawaniu towaru. To także obowiązkowy wybór dla każdego, kto podróżuje na bardzo duże odległości, często przebywając poza własnym krajem. 

 

Jeszcze innym dostępnym na rynku ubezpieczeniowym towarem jest Ford Assistance, czy ubezpieczenie NNW samochodu. To ubezpieczenie od następstw niebezpiecznych wypadków i jest najszerszym dostępnym pakietem ochrony od odpowiedzialności – zarówno właściciela samochodu jak i kierującego nim. Ochrania nie tylko przed odpowiedzialnością finansową i cywilną za sam wypadek, ale również za wszystkie jego następstwa niekorzystne dla sprawcy jak i ofiary wypadku.

Gdzie płaciliśmy najwięcej w 2022 roku ?

 

Wiek kierowcy a składka OC na 2021 r.

Ubezpieczenie OC to podstawowa forma ochrony. Dzięki polisie można naprawić uszkodzony pojazd, opłacić leczenie, ale również niezbędną lawetę czy samochód zastępczy dla poszkodowanego kierowcy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są to koszty jak najbardziej uzasadnione, jeżeli samochód zostanie mocno uszkodzony i nie powinien poruszać się po drogach, zanim nie zostanie zdiagnozowany i naprawiony. Na składkę oprócz modelu pojazdu, pojemności silnika, czy miejsca zamieszkania posiadacza auta, ma wpływ również wiek właściciela pojazdu.

OC ASSISTANCE

Wycena pojazdu

24 900 zł

 • Zielona karta: Tak
 • Assistance: Wypadek, Awaria, Kradzież
 • Holowanie po wypadku: 75 km
 • Ubezpieczenie szyb: Dodatkowa składka

730,00 zł

rata od 216,75 zł

Kup online

OC ASSISTANCE

Wycena pojazdu

22 350 zł

 • Zielona karta: Tak
 • Assistance: Wypadek
 • Holowanie po wypadku: 100 km

781,50 zł

rata od 432,23 zł

Kup online

OC NNW ASSISTANCE

Wycena pojazdu

24 900 zł

 • Zielona karta: Tak
 • NNW: 50 000 zł
 • Assistance: Wypadek, Awaria, Kradzież
 • Holowanie po wypadku: do 400 km
 • Ubezpieczenie szyb: Dodatkowa składka

959,00 zł

rata od 284,75 zł

Kup online

Powiązane artykuły

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

Odpowiedzialny kierowca powinien jeździć bezpiecznie, ekologicznie i oszczędnie. Wprowadzenie kilku prostych nawyków może pomóc Ci zmniejszyć wydatki na auto. Jak wygląda rozsądna jazda samochodem? Przedstawiamy 7 złotych zasad ekonomicznego kierowcy! Utrzymanie pojazdu to sporo kosztów. Płacić trzeba nie […]

więcej
„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

Na ulicach polskich miast można spotkać samochody, które wyposażone są w zielone tablice rejestracyjne. To nowa wersja samochodowych tablic rejestracyjnych, które pojawiły się pierwszego stycznia 2020 roku. Przeznaczone są dla pojazdów z napędem elektrycznym oraz z napędem wodorowym, […]

więcej
„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

Kilka dni temu kupiłeś polisę ubezpieczeniową i zorientowałeś się, że mogłeś wybrać bardziej przystępną ofertę? A może okazało się, że jednak nie będzie Ci potrzebna? Wiele osób zastanawia się, czy w takiej sytuacji można w jakiś sposób odstąpić […]

więcej