Ubezpieczenie OC AC Fiat

Ubezpieczenie OC AC Fiat

Dodano: 23 grudnia 2022

Kup OC

Posiadając samochód trzeba pamiętać o konieczności posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Takie ubezpieczenie OC Fiat Ducato zwalnia z odpowiedzialności finansowej, w razie wyrządzenia jakichkolwiek szkód na osobach lub innych pojazdach. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, a jego brak może się wiązać z poważnymi karami finansowymi. Na szczęście, ubezpieczenie OC Fiat Panda można wykupić w każdej firmie świadczącej tego typu usługi. Warto rozważyć jednak zakup szerszego pakietu ubezpieczenia, niż tylko to obejmujące OC, aby znacznie rozszerzyć zakres posiadanej ochrony, a jednocześnie zaoszczędzić na niższej, kompleksowej składce. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenia OC i AC dla swojego Fiata.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC Fiat Punto

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej pojazdu to bardzo istotna kwestia i nie wolno o nim zapominać. Nie każda firma w sposób automatyczny odnawia umowę OC Fiat Punto, dlatego ważne jest opłacanie składek polisy w terminie, aby nie wygasła ona w sposób automatyczny. Każda firma ubezpieczeniowa powinna oferować taki sam zakres ubezpieczenia podstawowego, ale można zdecydować się również na inne polisy, na przykład ubezpieczenie NNW samochodu, czy Fiat Assistance, dzięki czemu zakres ubezpieczenia jest szeroki i stanowi wysoki poziom zabezpieczenia. Bez OC samochód nie może poruszać się po drogach, ale również ten garażowany musi posiadać ważną polisę, dopóki jest zarejestrowany.

Kupując OC Fiat Cinquecento zyskuje się pewność, że w trudnej sytuacji, jaką jest spowodowanie wypadku lub kolizji drogowej, można liczyć na zakład ubezpieczeń, który przejmie odpowiedzialność i poniesie wszelkie niezbędne koszty. Z OC może zostać opłacone leczenie, naprawa samochodu, ale też laweta, czy samochód zastępczy, jeśli uszkodzony pojazd nie może poruszać się po drogach.

Porównaj składki

 • Możliwość konfiguracji pakietu OC/AC z dedykowanym dla Ciebie opiekunem.
 • Jedyna porównywarka ubezpieczeń przedstawiająca finalną cenę za Twoją polisę.
 • Kupując polisę na KioskPolis otrzymujesz certyfikat przynależności do programu S.O.S. Kierowcy.
 • Ubezpieczenie OC auta już od 194 zł.

Dobrowolne ubezpieczenie AC dla Fiatów

Niezależnie od tego, jakim modelem Fiata poruszamy się po drogach, warto wykupić dla niego ubezpieczenie autocasco, ponieważ chroni ono pojazd, nawet jeśli sami przyczynimy się do jego uszkodzenia. Na przykład AC dla Fiata Pandy dopasowane jest do potrzeb osoby ubezpieczającej. Można więc liczyć na różne stopnie ochrony. Wybierając kolejne klauzule, klient sam rozszerza zakres ubezpieczenia i może z niego korzystać w różnych sytuacjach. Niektórzy ubezpieczyciele oferują Fiat Mini casco na różnych warunkach. Zdecydowanie warto zdecydować się na pakiet AC, jeśli poruszamy się droższym samochodem, ponieważ jego naprawy również są bardzo kosztowne. Eksperci polecają AC Fiat Seicento i innym starszym pojazdom, ponieważ każdy, nawet najlepszy kierowca może się pomylić, stracić czujność i uszkodzić swój samochód z własnej winy. W takiej sytuacji to ubezpieczyciel, u którego wykupił ubezpieczenie AC ponosi odpowiedzialność finansową, a kierowca na czas naprawy otrzymuje auto zastępcze.

I Kwartał 2021
II Kwartał 2021
III Kwartał 2021
IV Kwartał 2021
I Kwartał 2022
II Kwartał 2022
768,67 zł
768 zł
944 zł
685,67 zł
1063,67 zł
793,33 zł

Na co zwrócić uwagę kupując OC i AC dla Fiata?

Podstawowe ubezpieczenie OC, jakie oferują przedstawiciele różnych firm nie różni się od siebie. Zgodnie z obowiązującym prawem, umowa musi zawierać podstawowe elementy. Warto zainwestować nieco więcej pieniędzy i zdecydować się na rozszerzenie takiej polisy, ponieważ w ten sposób zyskuje się znacznie szerszą ochronę, w różnych sytuacjach. Korzystną opcją jest dokupienie AC Fiat Tipo, ponieważ wtedy wszyscy uczestnicy wypadku chronieni są przez ubezpieczyciela. Porównywarka OC AC to bardzo wygodne narzędzie, które pozwala na porównanie różnych ofert pomiędzy sobą. W ten sposób można szybko sprawdzić, która firma oferuje najniższe składki. Ważne parametry umowy to na pewno wysokość gwarantowanej sumy gwarancyjnej, ponieważ jest to suma do wypłaty, w razie uzyskanie odszkodowania. 

Poza tym, kluczowe dla klienta będzie to, czy wybierze płatność jednorazową, w dwóch ratach, czy co miesiąc. Znaczenie dla wysokości składki ma model i marka pojazdu, jego rok produkcji, wiek kierowcy i czas posiadania przez niego prawa jazdy. OC dla Fiata może być z roku na rok tańsze, jeśli kierowca jeździ bezpiecznie i może pochwalić się brakiem zgłaszanych szkód. Firmy ubezpieczeniowe oferują korzystne zniżki, które rosną z czasem. Jeśli jednak kierowca ma pecha i zdarzyło mu się zgłaszać szkody, musi liczyć się z tym, że w kolejnym roku zapłaci wyższą składkę. Niekiedy korzystniejszą opcją dla takiej osoby jest wybór innego ubezpieczyciela, który nie będzie proponował tak zaporowych cen kolejnej polisy. Dlatego tak istotne jest porównanie różnych ofert ubezpieczycieli i wybór tej najlepszej – pod różnymi względami dla siebie. Zajmuje to zaledwie chwilę, a można w ten sposób sporo zyskać. Korzystając z usług doradcy ubezpieczeniowego, można jednocześnie kupić kilka polis, na przykład ubezpieczenie nieruchomości, OC zawodowe, czy ubezpieczenie na życie. Najczęściej wiąże się to z niższymi kosztami, ponieważ ubezpieczyciel udziela takiemu klientowi rabatu. Osoby zaufane, które związane są z jedną firmą przez dłuższy czas również mogą oczekiwać dobrej oferty cenowej polis.

Gdzie płaciliśmy najwięcej w 2022 roku ?

Wiek kierowcy a składka OC na 2021 r.

Ubezpieczenie OC to podstawowa forma ochrony. Dzięki polisie można naprawić uszkodzony pojazd, opłacić leczenie, ale również niezbędną lawetę czy samochód zastępczy dla poszkodowanego kierowcy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są to koszty jak najbardziej uzasadnione, jeżeli samochód zostanie mocno uszkodzony i nie powinien poruszać się po drogach, zanim nie zostanie zdiagnozowany i naprawiony. Na składkę oprócz modelu pojazdu, pojemności silnika, czy miejsca zamieszkania posiadacza auta, ma wpływ również wiek właściciela pojazdu.

 

OC ASSISTANCE

 • Assistance: Wypadek
 • Holowanie po wypadku: do 150 km
 • Ochrona zniżek: Tak

819,00 zł

rata od 470,50 zł

Kup online

OC NNW ASSISTANCE

 • NNW: 10 000 zł
 • Assistance: Wypadek
 • Holowanie po wypadku: do 150 km
 • Ochrona zniżek: Tak

848,00 zł

rata od 470,50 zł

Kup online

Powiązane artykuły

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

Odpowiedzialny kierowca powinien jeździć bezpiecznie, ekologicznie i oszczędnie. Wprowadzenie kilku prostych nawyków może pomóc Ci zmniejszyć wydatki na auto. Jak wygląda rozsądna jazda samochodem? Przedstawiamy 7 złotych zasad ekonomicznego kierowcy! Utrzymanie pojazdu to sporo kosztów. Płacić trzeba nie […]

więcej
„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

Na ulicach polskich miast można spotkać samochody, które wyposażone są w zielone tablice rejestracyjne. To nowa wersja samochodowych tablic rejestracyjnych, które pojawiły się pierwszego stycznia 2020 roku. Przeznaczone są dla pojazdów z napędem elektrycznym oraz z napędem wodorowym, […]

więcej
„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

Kilka dni temu kupiłeś polisę ubezpieczeniową i zorientowałeś się, że mogłeś wybrać bardziej przystępną ofertę? A może okazało się, że jednak nie będzie Ci potrzebna? Wiele osób zastanawia się, czy w takiej sytuacji można w jakiś sposób odstąpić […]

więcej