Ubezpieczenie OC AC Dacia

Ubezpieczenie OC AC Dacia

Dodano: 23 grudnia 2022

Kup OC

Znalezienie ubezpieczeń dostępnych na korzystniejszych warunkach cenowych to możliwość oszczędzenia. Bywa to ważne szczególnie dla tych kierowców, którzy chcą korzystać z bardziej rozbudowanych polis motoryzacyjnych. Wówczas trzeba regularnie wydawać pieniądze na kilka ubezpieczeń, co oczywiście wiąże się z wydatkami rzędu kilku tysięcy. Z tego powodu zakup takich produktów zawsze warto dobrze przemyśleć. Pozwala to bardzo często znaleźć takie OC Dacii, które dostępne jest w ramach promocyjnych ofert, czy też produktów w formie pakietów ubezpieczeń. W ten sposób można taniej uzyskać większy zakres ochrony ubezpieczeniowej.

Jeśli wybiera się pakiety, warto sprawdzić nie tylko rodzaje ubezpieczeń dostępnych w ofercie. Najczęściej są to AC czy ubezpieczenie nnw samochodu. Warto sprawdzić również zakres ochrony. Zależy to od warunków ubezpieczenia. O ile OC Dacia Duster jest dostępne na podobnych warunkach ze względu na zapisy w ustawie, o tyle inne polisy mają ochronę ustaloną przez konkretną firmę. Z tego powodu zawsze warto ocenić, czy jest ona właściwa. Niezbędne jest dopasowanie jej między innymi do rodzaju ryzyka, z którym można spotkać się podczas użytkowania samochodu.

Oddzielne OC, czy ubezpieczenie OC Dacia w pakiecie?

Każdy kierowca musi ocenić, czy korzystanie wyłącznie z obowiązkowego OC jest wystarczające. Wiele zależy od tego, w jaki sposób korzysta się z samochodu. Gdy rzadko używa się auta, wówczas nadmiernie rozbudowana ochrona ubezpieczeniowa nie będzie opłacalna. Wydawać będzie się duże pieniądze na składki, ale prawdopodobieństwo negatywnego zdarzenia praktycznie nie będzie występować. W takich sytuacjach lepszym rozwiązaniem jest zakup wyłącznie OC. W ten sposób spełni się obowiązek prawny, który wymaga posiadania tego ubezpieczenia przy poruszaniu się samochodem po drogach. Równocześnie można wyszukać takie ubezpieczenie oc, które jest dostępne na lepszych warunkach cenowych. Do poszukiwania takich produktów można wykorzystać między innymi porównywarki czy kalkulatory.  

Na pakiety ubezpieczeniowych produktów z rynku motoryzacyjnego warto zdecydować się, gdy chce się zwiększyć ochronę. Zdecydowanie się na takie rozwiązania pozwala skorzystać ze standardowych warunków ochrony. Oczywiście nie zawsze jest ona wystarczająca. Jednak w większości przypadków takie OC, czy AC Dacia Duster będzie wystarczające. Dodatkowo w pakietach można uzyskać dostęp na lepszych warunkach cenowych do innych produktów ubezpieczeniowych. Do takich można zaliczyć Assistance dla Dacii. To produkt, który pozwala uzyskać dodatkowe wsparcie na drodze. Taka pomoc jest przydatna, gdy podróżuje się często i na dłuższych trasach. Znacznie zwiększa komfort poruszania się pojazdem.  

Porównaj składki

 • Możliwość konfiguracji pakietu OC/AC z dedykowanym dla Ciebie opiekunem.
 • Jedyna porównywarka ubezpieczeń przedstawiająca finalną cenę za Twoją polisę.
 • Kupując polisę na KioskPolis otrzymujesz certyfikat przynależności do programu S.O.S. Kierowcy.
 • Ubezpieczenie OC auta już od 194 zł.

Kiedy przydaje się ochrona zapewniana przez ubezpieczenie AC Dacia?

Gdy kupuje się wartościowy samochód, wówczas ochrona przed kradzieżą jest zdecydowanie warta uwagi. Takie zabezpieczenie pozwala uzyskać odszkodowanie. Równocześnie można liczyć na uzyskanie wypłaty z towarzystwa reasekuracji, gdy pojazd zostanie uszkodzony. Obejmuje to między innymi działanie żywiołów natury czy nieustalonych sprawców. Podróżując samochodem, najczęściej zostawia się go na parkingu. Zwiększa to ryzyko nieprzewidzianych zdarzeń. Z tego powodu AC Dacia Duster będzie produktem, który ograniczy realne ryzyko. Takie ubezpieczenie jest znacznie mniej przydatne, gdy posiada się używany czy niskiej wartości samochód. Wówczas szczególnie młodzi kierowcy nie muszą wydawać sporych pieniędzy na zakup ubezpieczenia. Wynika to z nieopłacalności korzystania z takiej polisy. Nawet w łączonych pakietach OC i ubezpieczenie ac, produkt będzie kosztowny.

Podejmując decyzję o zakupie wybranego ubezpieczenia, zawsze warto wykorzystać narzędzia internetowe, które pozwalają zapoznać się z ofertami dostępnymi na rynku. Wykorzystana może być do tego porównywarka oc ac, która pozwala na wygodne przejrzenie różnych ofert w jednym miejscu. W ten sposób można sprawdzić produkty ubezpieczeniowe, które pochodzą od różnych towarzystw. To doskonały sposób, aby znaleźć takie, które są dostępne na lepszych warunkach. Dla przykładu młodzi kierowcy, zamiast decydować się na oddzielne kupowanie AC, czy pakietów ubezpieczeń, mogą postawić na znacznie tańsze Mini Casco Dacia. Pozwala to korzystać z niższych składek, a równocześnie z pewnego zakresu ochrony. Obejmuje to między innymi zabezpieczenie w sytuacjach powstania szkód pod wpływem działania żywiołów, jak pożar czy ulewa.  Dodatkowo na odkodowanie można również liczyć w sytuacji kradzieży auta. Jest to okrojona w stosunku do pełnego AC, ale całkiem szeroka ochrona ubezpieczeniowa. Równocześnie dla wielu kierowców będzie ona wystarczająca. Dotyczy to szczególnie tych właścicieli aut, którzy często parkują samochody w niestrzeżonych miejscach, obawiają się kradzieży. Dodatkowo jest to ekonomiczne rozwiązanie dla tych klientów firm ubezpieczeniowych, którzy nie mogą skorzystać ze zniżek na AC. 

I Kwartał 2021
II Kwartał 2021
III Kwartał 2021
IV Kwartał 2021
I Kwartał 2022
II Kwartał 2022
1058 zł
1190,50 zł
614,50 zł
1170 zł
498,67 zł
1179,33 zł

Gdzie płaciliśmy najwięcej w 2022 roku ?

Wiek kierowcy a składka OC na 2021 r.

Ubezpieczenie OC to podstawowa forma ochrony. Dzięki polisie można naprawić uszkodzony pojazd, opłacić leczenie, ale również niezbędną lawetę czy samochód zastępczy dla poszkodowanego kierowcy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są to koszty jak najbardziej uzasadnione, jeżeli samochód zostanie mocno uszkodzony i nie powinien poruszać się po drogach, zanim nie zostanie zdiagnozowany i naprawiony. Na składkę oprócz modelu pojazdu, pojemności silnika, czy miejsca zamieszkania posiadacza auta, ma wpływ również wiek właściciela pojazdu.

OC NNW

 • Zielona karta: Tak
 • NNW: 10 000 zł

876,00 zł

rata od 346,00 zł

Kup online

OC ASSISTANCE

Wycena pojazdu

14 400 zł

 • Zielona karta: Tak
 • Assistance: Wypadek
 • Holowanie po wypadku: 100 km

969,28 zł

rata od 536,22 zł

Kup online

OC NNW ASSISTANCE

 • Zielona karta: Tak
 • NNW: 50 000 zł
 • Assistance: Wypadek, Awaria, Kradzież
 • Holowanie po wypadku: 300 km

1127,00 zł

rata od 410,00 zł

Kup online

Powiązane artykuły

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

Odpowiedzialny kierowca powinien jeździć bezpiecznie, ekologicznie i oszczędnie. Wprowadzenie kilku prostych nawyków może pomóc Ci zmniejszyć wydatki na auto. Jak wygląda rozsądna jazda samochodem? Przedstawiamy 7 złotych zasad ekonomicznego kierowcy! Utrzymanie pojazdu to sporo kosztów. Płacić trzeba nie […]

więcej
„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

Na ulicach polskich miast można spotkać samochody, które wyposażone są w zielone tablice rejestracyjne. To nowa wersja samochodowych tablic rejestracyjnych, które pojawiły się pierwszego stycznia 2020 roku. Przeznaczone są dla pojazdów z napędem elektrycznym oraz z napędem wodorowym, […]

więcej
„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

Kilka dni temu kupiłeś polisę ubezpieczeniową i zorientowałeś się, że mogłeś wybrać bardziej przystępną ofertę? A może okazało się, że jednak nie będzie Ci potrzebna? Wiele osób zastanawia się, czy w takiej sytuacji można w jakiś sposób odstąpić […]

więcej