Ubezpieczenie OC AC Citroen

Ubezpieczenie OC AC Citroen

Dodano: 23 grudnia 2022

Kup OC

Jeśli chce się szybciej znaleźć ubezpieczenie motoryzacyjne na korzystnych warunkach, warto korzystać z dostępu do narzędzi internetowych. Do takich można zaliczyć między innymi strony pozwalające na porównanie różnych ofert. W ten sposób można wygodnie sprawdzić konkretne OC Citroena c4. Porównanie różnych produktów dostępnych w towarzystwach reasekuracji to sposób na wybranie polis, które są tańsze. Dotyczy to nie tylko podstawowego i obowiązkowego produktu, którym jest OC. Sprawdzić można pakiety ubezpieczeń, czy ubezpieczenie nnw samochodu. Pozwala to następnie podejmować znacznie lepsze decyzje w kontekście wybrania takich produktów, które są w stanie zapewnić skuteczną ochronę.

Podejmując decyzje o wyborze polisy motoryzacyjnej, niezbędne jest określenie zakresu ochrony, z której chce się korzystać. Pozwala to między innymi ustalić, czy chce się korzystać z pełnego AC Citroena. Nie zawsze będzie to opłacalne. Równocześnie nie zawsze jest to konieczne. W wielu przypadkach wystarczy Mini Casco Citroena. To polisa, która zapewnia podstawową ochronę. Jest to rozwiązanie, które wybierane jest szczególnie przez tych kierowców, którzy nie mają możliwości skorzystania ze zniżek na AC. Natomiast taka polisa ma swoje ograniczone korzyści.

Czy kupić jedynie ubezpieczenie OC Citroena, czy dodatkowe produkty?

Zakup ubezpieczenia OC jest konieczny, gdy chce się bez problemów, kar poruszać po drogach samochodem. Natomiast nie zawsze będzie to wystarczająca polisa z punktu widzenia ryzyka, z którym można spotkać się na drodze. Decydując się wyłącznie na OC Citroena c4, jest się chronionym przed kosztami związanymi ze spowodowaniem wypadku czy bycia sprawcą kolizji. Natomiast, gdy często korzysta się z samochodu, wówczas dodatkowa ochrona może być wskazana. Dla przykładu decydując się na Assistance do Citroena, można liczyć na wsparcie na drodze. Bywa to korzystne, gdy regularnie podróżuje się na dłuższych trasach. Wówczas można liczyć, choćby na dostęp do samochodu zastępczego w przypadku awarii, czy miejsce w hotelu na czas naprawy. W takiej polisie można liczyć na różny zakres usług, z których można skorzystać. Z tego powodu niezbędne jest dokładne sprawdzenie, co zapewnia konkretna oferta. Pozwala to dopasować ubezpieczenie do indywidualnych potrzeb.

Bardzo często OC Citroena C3 można kupić w pakiecie z innymi, popularnymi ubezpieczeniami. Do takich można zaliczyć między innymi ubezpieczenie MINI CASCO. Pozwala ono zapewnić zabezpieczenie między innymi przed takimi zdarzeniami jak uszkodzenia samochodu w związku z działaniem czynników atmosferycznych lub  ochrona przed kradzieżą. Ubezpieczenie AC to poszerzona opcja – oprócz takich zdarzeń, oferta zawiera również pokrycie kosztów szkody, powstałej w wyniku kolizji lub wypadku drogowego. To przede wszystkim z tego powodu właściciele aut, decydują się na takie produkty ubezpieczeniowe. Pełne AC Citroena c4 może jednak być kosztowne. Dotyczy to szczególnie tych kierowców, którzy nie mogą jeszcze korzystać z większych zniżek. Mniejsze ceny można uzyskać, choćby przy decydowaniu się na rozwiązania dostępne w pakietach. W takich produktach można liczyć na uzyskanie dostępu do różnych ubezpieczeń. Do standardowe wersje między innymi Assistance Citroena.

Porównaj składki

 • Możliwość konfiguracji pakietu OC/AC z dedykowanym dla Ciebie opiekunem.
 • Jedyna porównywarka ubezpieczeń przedstawiająca finalną cenę za Twoją polisę.
 • Kupując polisę na KioskPolis otrzymujesz certyfikat przynależności do programu S.O.S. Kierowcy.
 • Ubezpieczenie OC auta już od 194 zł.

Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie AC do Citroena?

Podejmując decyzję o zakupie ubezpieczenia AC, zawsze warto określić, czy będzie to opłacalnym rozwiązaniem. O ile ubezpieczenie oc trzeba kupić, o tyle AC jest dodatkowym produktem, który nie jest obligatoryjny. W ten sposób nie zawsze konieczne jest jego kupowanie. Nie będzie to opłacalne, choćby przy posiadaniu samochodów, które mają bardzo niską wartość. Wówczas ubezpieczenie takiego modelu auta będzie kosztowne, a równocześnie korzyści ze skorzystania z plisy będą ograniczone. Równocześnie nie zawsze trzeba decydować się na pełne AC Citroena. Uproszczoną wersją jest Mini Casco Citroena. Z tego powodu przy zdecydowaniu się na konkretny produkt warto wykorzystać takie narzędzia jak porównywarka oc ac. Pozwala to wygodnie sprawdzić różne wersje polis dostępne w poszczególnych towarzystwa reasekuracji. Często pozwala to wyszukać większe zniżki, czy promocje. W ten sposób można ograniczyć, konieczne do poniesienia na składki ubezpieczeń motoryzacyjnych, wydatki. Zaletą stron internetowych pozwalających na porównywanie ofert jest to, że w jednym miejscu można zapoznać się z ofertami wszystkich firm ubezpieczeniowych. Znacznie łatwiej można w ten sposób zorientować się między innymi, jakie są przeciętne warunki, na których można kupić konkretną polisę. 

I Kwartał 2021
II Kwartał 2021
III Kwartał 2021
IV Kwartał 2021
I Kwartał 2022
II Kwartał 2022
1 014,00 zł
798,50 zł
701,50 zł
874,33 zł
838,67 zł
809,00 zł

Gdzie płaciliśmy najwięcej w 2022 roku ?

Wiek kierowcy a składka OC na 2021 r.

Ubezpieczenie OC to podstawowa forma ochrony. Dzięki polisie można naprawić uszkodzony pojazd, opłacić leczenie, ale również niezbędną lawetę czy samochód zastępczy dla poszkodowanego kierowcy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że są to koszty jak najbardziej uzasadnione, jeżeli samochód zostanie mocno uszkodzony i nie powinien poruszać się po drogach, zanim nie zostanie zdiagnozowany i naprawiony. Na składkę oprócz modelu pojazdu, pojemności silnika, czy miejsca zamieszkania posiadacza auta, ma wpływ również wiek właściciela pojazdu.

OC ASSISTANCE

Wycena pojazdu

30 000 zł

 • Zielona karta: Tak
 • Assistance: Wypadek
 • Holowanie po wypadku: 100 km

632,93 zł

rata od 349,95 zł

Kup online

OC NNW ASSISTANCE

Wycena pojazdu

32 700 zł

 • Zielona karta: Tak
 • NNW: 10 000 zł
 • Assistance: Wypadek, Awaria, Kradzież
 • Holowanie po wypadku: 75 km
 • Ubezpieczenie szyb: Dodatkowa składka

885,00 zł

rata od 279,00 zł

Kup online

OC AC ASSISTANCE

Wycena pojazdu

30 000 zł

 • Zielona karta: Tak
 • Assistance: Wypadek
 • Holowanie po wypadku: 500 km
 • AC: Wypadek, Uszkodzenia, Kradzież, Żywioły, Zwierzęta
 • Amortyzacja: Włączona
 • Udział własny: 1500 zł
 • Części: Zamienniki
 • Likwidacja szkody: Kosztorys

1243, 56 zł

rata od 670,16 zł

Kup online

Powiązane artykuły

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

„Oszczędna” jazda samochodem – 7 złotych zasad

Odpowiedzialny kierowca powinien jeździć bezpiecznie, ekologicznie i oszczędnie. Wprowadzenie kilku prostych nawyków może pomóc Ci zmniejszyć wydatki na auto. Jak wygląda rozsądna jazda samochodem? Przedstawiamy 7 złotych zasad ekonomicznego kierowcy! Utrzymanie pojazdu to sporo kosztów. Płacić trzeba nie […]

więcej
„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

„Zwrot” ubezpieczenia kupionego online – czy to w ogóle możliwe?

Kilka dni temu kupiłeś polisę ubezpieczeniową i zorientowałeś się, że mogłeś wybrać bardziej przystępną ofertę? A może okazało się, że jednak nie będzie Ci potrzebna? Wiele osób zastanawia się, czy w takiej sytuacji można w jakiś sposób odstąpić […]

więcej
„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

„Zielone tablice” – co musisz o nich wiedzieć?

Na ulicach polskich miast można spotkać samochody, które wyposażone są w zielone tablice rejestracyjne. To nowa wersja samochodowych tablic rejestracyjnych, które pojawiły się pierwszego stycznia 2020 roku. Przeznaczone są dla pojazdów z napędem elektrycznym oraz z napędem wodorowym, […]

więcej