Jak działa porównywarka ubezpieczeń turystycznych?

Jak działa porównywarka ubezpieczeń turystycznych?

5/5 - (Ocen: 1)

Porównywarka ubezpieczeń turystycznych to internetowe narzędzie, dzięki któremu możesz znaleźć ofertę idealnie dopasowaną do Twojego rodzaju podróży. Nie tylko zapewnisz sobie i współpodróżnikom właściwą ochronę, ale również nie przekroczysz przygotowanego wcześniej budżetu wyjazdowego. Sprawdź zatem, w jaki sposób znaleźć ubezpieczenie podróżne online.

Gdzie znaleźć i ile kosztuje korzystanie z porównywarki ubezpieczeń?

Porównywarka ubezpieczeń na wyjazd to narzędzie, z którego korzysta coraz więcej osób planujących podróże turystyczne, wakacyjne, sportowe, a nawet do pracy. Można je znaleźć w internecie poprzez wpisanie w wyszukiwarkę hasła: porównywarka ubezpieczeń turystycznych. Ponieważ jednak znalazłeś się na stronie KioskPolis.pl, proponujemy Ci skorzystanie z naszej porównywarki, za której użyteczność możemy poświadczyć.

porównywarka ubezpieczeń turystycznych

Inne nazwy, pod jakimi znajdziesz porównywarkę ubezpieczeń podróżnych, to np. kalkulator polis na wyjazd czy porównywarka ubezpieczeń na wakacje. Wszystkie one działają na tej samej zasadzie. Korzystanie z nich jest łatwe i intuicyjne, z racji iż polega na wypełnieniu prostego formularza. Co ważne, podczas szukania ubezpieczeń nie ponosisz żadnych kosztów – dopiero jeśli zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia, zostaniesz poproszony o uiszczenie składki za wybraną polisę. Oczywiście do zakupu nie jesteś zobowiązany. Jeśli nie znajdziesz ochrony, która Ci odpowiada, nie musisz wybrać żadnej.

ILE RAZY MOGĘ SKORZYSTAĆ Z PORÓWNYWARKI UBEZPIECZEŃ?

Jeżeli popełniłeś błąd i chcesz skorygować dane podane w formularzu lub tym razem nie znalazłeś żadnego ubezpieczenia dla siebie, ale chcesz spróbować jeszcze raz na kilka dni, możesz to zrobić w dowolnym momencie i bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. W porównywarce ubezpieczeń turystycznych KioskPolis.pl nie obowiązują tego typu limity.

Jakie dane muszę podać w porównywarce ubezpieczeń turystycznych?

Aby porównywarka ubezpieczeń podróżnych mogła spełnić swoje zadanie, czyli wyświetlić Ci listę ofert z rzeczywistymi zakresami oraz obowiązującymi cenami, powinieneś podać w niej wszystkie dane dotyczące wycieczki i podróżników.

Porównaj ceny ubezpieczeń

W porównywarce ubezpieczeń turystycznych KioskPolis.pl podajesz kolejno:

 • datę rozpoczęcia i zakończenia ubezpieczenia – przeważnie są to daty rozpoczęcia i zakończenia podróży. Jeśli chcesz, by polisa trwała nieco dłużej, bo np. po powrocie z zagranicznych wakacji planujesz jeszcze odwiedzić kilka ciekawych miejsc, na datę końcową wybierz ostatni dzień urlopu,
 • odwiedzany kraj – dla ułatwienia i przyspieszenia procesu, państwo docelowe wybierasz z długiej listy. Jeśli Twoja wycieczka obejmuje kilka krajów, powinieneś zaznaczyć je wszystkie. Pamiętaj, że podanie błędnych informacji przy zawieraniu umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym może skutkować zerwaniem umowy lub niewypłaceniem odszkodowania, kiedy przydarzy Ci się wypadek,
 • miejsce przebywania podróżników – ubezpieczyciel potrzebuje informacji o tym, czy Ty i Twoi bliscy będziecie wyruszać z Polski, czy z innych krajów. Tu bowiem mogą się pojawić dodatkowe koszty, np. związane z bardziej ryzykowną podróżą,
 • cel podróży – jeśli szukasz ubezpieczenia na wyjazd, podczas którego będziesz wypoczywał, możesz liczyć na niższą składkę. Więcej zapłacisz w przypadku wyprawy sportowej (np. na narty lub snowboard) czy wyjazdu w celach zarobkowych,
 • dane podróżników – daty urodzenia oraz informacje o ewentualnych chorobach przewlekłych.

Na tym kończą się pola formularza porównywarki ubezpieczeń podróżnych online. Ale to nie wszystko, o czym powinieneś pamiętać! Jeśli znajdujesz się w nietypowej sytuacji, np. jesteś w ciąży, koniecznie powiadom o swoim stanie ubezpieczyciela. Kobiety ciężarne wymagają rozszerzenia podstawowego zakresu ochrony. Przeczytaj o zagadnieniu więcej.

Jakie informacje znajdę w porównywarce ubezpieczeń podróżnych?

Wypełnienie formularza porównywarki ubezpieczeń turystycznych KioskPolis.pl zajmuje do kilku minut. W efekcie otrzymujesz gotową listę ofert ustawionych od najtańszej i podstawowej do najdroższej i kompleksowej.

W porównywarce ubezpieczeń na wyjazd znajdziesz m.in. takie informacje:

 • jaka jest suma ubezpieczenia – czyli ile wynosi maksymalna kwota odszkodowania, jaką możesz dostać w razie wypadku,
 • jakie są kwoty przypisane elementom ubezpieczenia podróżnego – ile wynosi ochrona kosztów leczenia, NNW, OC, assistance, bagażu i innych składników polisy,
 • jakie elementy obejmuje polisa – czy jest to wyłącznie podstawa, czy może również dodatki: NNW, OC, ochrona bagażu, sprzętu elektronicznego i sportowego, ochrona zdarzeń po alkoholu i aktów terroru.

porównywarka ubezpieczeń podróżnych online

W droższych ofertach o szerszym zakresie zauważysz brak górnego limitu np. w przypadku ochrony kosztów usług medycznych. To bardzo przydatne dla osób, które jadą w podróż celem uprawiania sportów ekstremalnych bądź wykonywania ryzykowanych prac. Z kolei w państwach o niestabilnej sytuacji politycznej przyda Ci się ochrona w przypadku aktów terroru.

Czy ubezpieczenie za granicą różni się od tego w kraju?

Ubezpieczenie za granicą może różnić się od krajowego, ale nie musi, jeśli zdecydujesz, że chcesz korzystać z szerszej ochrony także na terenie własnego państwa. Zauważ, że podróżując po Polsce lub Europie – jeżeli posiadasz kartę EKUZ – masz prawo do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej w ramach NFZ-u. Jeśli planujesz lot do Azji, Afryki czy Ameryki, taka możliwość nie będzie Ci przysługiwać. Powinieneś wówczas zadbać o ochronę zdrowia inaczej: wybierając prywatne ubezpieczenie turystyczne z wysoką ochroną kosztów leczenia.

Znaczenie ma także cel podróży. Jeśli szukasz ubezpieczenia na narty, bez względu na miejsce docelowe – czy będzie to stok polski, czeski czy alpejski – powinieneś zatroszczyć się o kompleksową ochronę medyczno-ratowniczą. Zapewni ją odpowiednio dobrana oferta w porównywarce ubezpieczeń. Wystarczy, że zaznaczysz pole z celem podróży: na narty i snowboard.

porównywarka ubezpieczeń na wyjazd

Jak wybrać właściwe ubezpieczenie podróżne online?

Jeśli chcesz znaleźć najlepsze ubezpieczenie za granicą – na wyjazd do Europy lub dalej – przeczytaj kompleksowy poradnik poświęcony temu zagadnieniu. Poznasz przykładowe kwoty poszczególnych elementów polisy (np. leczenia, ratownictwa), jak i same elementy, których zakup warto rozważyć.

Porównaj oferty

Poznaj kilka ogólnych rad, które mogą Ci pomóc w wybraniu właściwego ubezpieczenia podróżnego online:

 1. Jeżeli podróżujesz za granicę w celach sportowych lub zabierasz ze sobą dzieci, uwzględnij to w polisie podróżnej OC. Ten element zwolni Cię od ponoszenia kosztów, jeśli podczas zjeżdżenia na nartach uszkodzisz komuś sprzęt lub Twój podopieczny w trakcie zabawy stłucze szybę w czyimś aucie.
 2. Połącz ochronę kosztów leczenia z NWW. Jeżeli doznasz poważnego rozstroju zdrowia o długotrwałych skutkach lub nawet nieuleczalnego, otrzymasz wysokie odszkodowanie, które pomoże Ci opłacić zabiegi, rehabilitację czy zakup sprzętu niezbędnego do dalszego funkcjonowania.
 3. Wykup ochronę sprzętu elektronicznego lub sportowego. W przypadku zabierania w podróż drogich akcesoriów przyda Ci się ich ochrona. Jeżeli zostaną skradzione, zniszczone lub utracone w inny sposób, otrzymasz zwrot części kosztów, jakie poniosłeś przy zakupie.
 4. Nie wahaj się wybrać ofertę o wyższej kwocie kosztów leczenia. Czasem dwa ubezpieczenia różnią się składkami o zaledwie kilka złotych, za to jedno z nich ma znacznie wyższą kwotę przypisaną kosztom leczenia. Jeśli poważnie zachorujesz, docenisz wysoką sumę pieniężną uzyskaną na pokrycie hospitalizacji, zakup leków, a nawet transportu do kraju.
 5. Nie ukrywaj przed ubezpieczycielem stanu zdrowia ani innych informacji. Zatajenie ważnych kwestii sprawi, że kiedy będziesz potrzebował odszkodowania najbardziej, nie otrzymasz go. Pamiętaj też, by zawsze przed podpisaniem umowy czytać OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma inne. Mało tego, każda polisa – w zależności od pakietu – może zawierać i wykluczać odmienne elementy.

Podczas szukania polisy na wyjazd skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń turystycznych. Jest intuicyjna, darmowa i niezobowiązująca. Przygotuj się do czekającej Cię podróży dostatecznie wcześnie. Znajdź najtańsze i korzystne pod względem zakresu ubezpieczenie podróżne nawet w kilka minut. Zapewnij ochronę sobie i bliskim.

Sprawdź również:

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Suma gwarancyjna w ubezpieczeniu turystycznym

Suma gwarancyjna w ubezpieczeniu turystycznym

Przekonaj się, czym jest suma gwarancyjna w ubezpieczeniu na wakacje i podróże. Poznaj wszystkie informacje na jej temat i upewnij się, że zapewniasz sobie oraz najbliższym właściwą ochronę. Sprawdź też, od czego zależy suma gwarancyjna na wyjazd za […]

więcej
Ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych

Ranking najlepszych ubezpieczeń turystycznych

Aktywność turystyczna Polaków rośnie z roku na rok. Większość rodzin regularnie wybiera się na wakacje lub urlop nawet dwa razy w roku. Mimo wszystko nie każdy zdaje sobie sprawę, że przed urlopem warto się ubezpieczyć, zwłaszcza, gdy wyjeżdża […]

więcej
Jak się ubezpieczyć na wyjazd do Indii?

Jak się ubezpieczyć na wyjazd do Indii?

Planujesz wyjazd na półwysep Indyjski? To niezwykłe miejsce na ziemi zachwyca swoją egzotyką, dziką naturą oraz niesamowitą kulturą. Piękne buddyjskie świątynie, niesamowite plaże Goa czy barwne targowiska to jedynie kilka atrakcji, które zachwycają turystów z całego świata. Wybierając […]

więcej
Najpiękniejsze plaże świata – zobacz, gdzie warto pojechać

Najpiękniejsze plaże świata – zobacz, gdzie warto pojechać

Co roku popularny portal podróżniczy TripAdvisor, bazując na unikalnych opiniach  użytkowników, typuje perły branży turystycznej. Znajdziemy wśród nich najlepsze hotele, unikalne cele podróży, ale także najpiękniejsze plaże świata. Zastanawiasz się, który piaszczysty brzeg został okrzyknięty tym rajskim? Sprawdź! Ranking […]

więcej