Jak działa porównywarka ubezpieczeń samochodu?

Jak działa porównywarka ubezpieczeń samochodu?

Chcesz szybko i wygodnie sprawdzić koszt ubezpieczenia samochodu? Wykorzystaj do tego darmową internetową porównywarkę ubezpieczeń komunikacyjnych. Znajdziesz ją np. na stronie KioskPolis.pl. Przeczytaj artykuł, by użyć jej poprawnie i zyskać wiedzę, ile kosztuje OC ze wszystkimi przysługującymi Ci zniżkami. Obejrzyj kilkanaście ofert i znajdź najlepszą.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla mnie?

Porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych to internetowe narzędzie, w którym możesz szybko i wygodnie – nie wychodząc z domu – sprawdzić, ile kosztuje ubezpieczenie auta. Porównywarka przybiera formę czytelnego formularza. W puste pola wpisujesz dane, dzięki którym system może przetworzyć informacje i wyświetlić Ci listę gotowych ofert.

Oferty uzyskane przez Ciebie w wyniku skorzystania z porównywarki ubezpieczeń zawierają informacje o:

 • ubezpieczycielu – jaka to firma,
 • sumie ubezpieczenia ­– na jaką kwotę zostaniesz ubezpieczony,
 • zakresie – z czego składa się dane ubezpieczenie,
 • kwotach przypisanych elementom polisy – na jaką kwotę opiewa OC, a na jaką NNW czy autocasco,
 • dodatkowych usługach – np. darmowym holowaniu, ubezpieczeniu opon, ochronie zniżek.

Sprawdź ceny OC i AC

Ponieważ w formularzu podajesz swoje prawdziwe dane, dowiesz się, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu z uwzględnieniem przysługujących Ci zniżek. Wyniki nie będą orientacyjne czy przykładowe, ale wyliczone specjalnie dla Ciebie. Ponadto zaprezentowane na liście ceny będą obowiązujące – dokładnie tyle zapłacisz, jeżeli zdecydujesz się na wybór jednej z ofert.

CZY UŻYCIE PORÓWNYWARKI UBEZPIECZEŃ ZOBOWIĄZUJE?

Korzystanie z porównywarki ubezpieczeń jest wygodne. Nie tylko dowiadujesz się, ile kosztuje OC samochodu dla Ciebie, ale również możesz je szybko zakupić w tym samym miejscu. Czy to jednak znaczy, że wypełniając formularz, jesteś zobowiązany do zakupu jednej z polis? Bynajmniej. Możesz korzystać z kalkulatora OC wielokrotnie, lecz ostatecznie nie wybrać żadnego ubezpieczenia.

Jakie ubezpieczenie mogę sprawdzić w kalkulatorze OC?

Mimo iż alternatywną nazwą porównywarki ubezpieczeń jest „kalkulator OC”, wcale nie oznacza to, że po wypełnieniu formularza otrzymasz oferty dotyczące jedynie OC. Oczywiście możesz zaznaczyć taką opcję, jeśli nie interesują Cię polisy dodatkowe.

Warto skorzystać z kalkulatora nawet kilka razy, by przekonać się, ile kosztuje OC wybierane osobno oraz jaki jest koszt ubezpieczenia samochodu, gdy zaznaczasz pakiet OC+AC lub OC+NNW.

wylicz koszt ubezpieczenia samochodu w porównywarce OC

W porównywarce ubezpieczeń KioskPolis.pl możesz sprawdzić następujące polisy:

 • OC,
 • OC+AC,
 • OC+NNW,
 • OC+Assistance.

Nic nie stoi na przeszkodzie, byś wyliczył, ile kosztuje ubezpieczenie auta podczas wyboru rozszerzonego pakietu, np. OC+AC+NNW czy OC+AC+NNW+Assistance. Wypełniając formularz, możesz dowolnie miksować polisy, by maksymalnie dostosować zakres ochrony do swoich potrzeb. Pamiętaj jednak, że bazowe, obowiązkowe ubezpieczenie OC jest wybrane domyślnie i jego odznaczyć nie możesz.

Jakie dane trzeba podać w porównywarce polis samochodowych?

Wykorzystaj porównywarkę ubezpieczeń KioskPolis.pl, aby szybko i sprawnie wyliczyć, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu. Na początku zaznacz, jaki pakiet polis samochodowych Cię interesuje. Określ, czy ma to być samo OC, czy wraz z dodatkami (AC, NNW, Assistance). Następnie przygotuj poniższe dane:

 1. Podstawowe dotyczące samochodu: numer rejestracyjny, markę, rok produkcji, model, rodzaj paliwa.
 2. Rozszerzone dotyczące samochodu: aktualny przebieg, średni roczny przebieg, rodzaj użytkownika, użytkowanie pojazdu za granicą, instalacja gazowa, kierownica po prawej stronie, czy pojazd ma ważne badania techniczne (przekonaj się, dlaczego regularne przeglądy samochodu są ważne), miejsce parkowania w nocy, wiek najmłodszego kierowcy (sprawdź, skąd biorą się zwyżki OC dla młodych), stan pojazdu, data początku okresu ubezpieczenia.
 3. Dotyczące właściciela: imię, nazwisko, numer PESEL, kod pocztowy, zawód, rok wydania prawa jazdy.
 4. Dotyczące współwłaściciela, jeśli występuje.
 5. Kontaktowe: numer telefonu, adres e-mail.

POLA WYBORU W PORÓWNYWARCE UBEZPIECZEŃ

Zauważ, że dla Twojej wygody większość pól w formularzu jest typu „do wyboru”, nie zaś do samodzielnego wpisywania danych. Dzięki temu proces przebiega sprawniej i szybciej, a Ty krócej czekasz na otrzymanie wyników i sprawdzenie kosztu ubezpieczenia samochodu.

Ile kosztuje OC samochodu? – powód konieczności podania danych osobowych

Niektórzy wzbraniają się przed skorzystaniem z porównywarki ubezpieczeń z tego powodu, iż trzeba podać w niej swoje dane osobiste, jak i szczegółowe dane samochodu (np. numer rejestracyjny). Pamiętaj jednak, że ma to istotny cel. Gdybyś nie podał danych, mógłbyś jedynie sprawdzić, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu bez zniżek dla przeciętnego kierowcy. Zaprezentowana cena mogłaby się znacząco różnić od tej, którą ubezpieczyciel zaproponowałby Tobie. W efekcie wyniki byłyby nierzeczywiste, nieadekwatne i nieprzydatne.

wylicz koszt ubezpieczenia samochodu w porównywarce OC

Podawane w formularzu kalkulatora OC KioskPolis.pl dane są bezpieczne – nie musisz się bać, że po ich wpisaniu będziesz otrzymywał niechciane telefony, listy czy wiadomości e-mail. Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób przetwarzane są Twoje dane, zajrzyj do regulaminu.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Pamiętaj, że w każdej chwili masz prawo skorygować lub wycofać z bazy swoje dane. Podajesz je po to, byśmy mogli wyliczyć, ile kosztuje OC samochodu dla Ciebie i podać Ci wiarygodne wyniki z rzeczywistymi cenami.

Przeczytaj więcej o porównywarkach ubezpieczeń i podawaniu danych osobowych.

Jaki jest koszt ubezpieczenia samochodu i skorzystania z porównywarki?

Kwestia, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, to jedno. Przed użyciem porównywarki polis może Cię zastanawiać także inna sprawa: ile kosztuje skorzystanie z kalkulatora i uzyskanie listy ofert ubezpieczeniowych?

Odpowiedź brzmi: korzystanie z porównywarki ubezpieczeń KioskPolis.pl jest darmowe. Nie ma też limitów ilościowych. Do kalkulatora możesz wracać tak często, jak potrzebujesz. Chcemy dać Ci czas konieczny do namysłu i podjęcia najlepszej decyzji. Z tego samego powodu układamy listy ofert od najtańszych podstawowych do najdroższych i kompleksowych. Sam wiesz najlepiej, jaki budżet możesz przeznaczyć na zakup ubezpieczenia oraz jaki zakres ochrony Cię interesuje.

sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu w porównywarce OC

Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie auta w Twojej sytuacji. Wyślij też link do porównywarki ubezpieczeń OC bliskim i znajomym, którzy poszukują OC lub chcą zmienić ubezpieczyciela, bo szukają lepszej bądź tańszej ochrony.

Sprawdź również:

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Ile wydam na ubezpieczenie samochodu?

Ile wydam na ubezpieczenie samochodu?

Jeżeli chcesz wiedzieć, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu, powinieneś zapoznać się z listą czynników, które wpływają na cenę OC lub pakietu ubezpieczeń, np. OC+AC. Sprawdź też, ile kosztuje OC, ucząc się korzystać z internetowej porównywarki polis samochodowych. Jakie dane […]

więcej
Kupujesz auto? Sprawdź, jakie obowiązki Cię czekają

Kupujesz auto? Sprawdź, jakie obowiązki Cię czekają

Kupno samochodu to emocjonujący moment. Najpierw ustalasz budżet, wybierasz model, porównujesz i przeglądasz dostępne oferty, żeby w końcu podjąć najlepszą decyzję. Gdy znajdziesz już odpowiedni samochód, nie zapomnij o formalnościach. Sprawdź, z jakimi obowiązkami wiąże się kupno samochodu.

więcej
Ile kosztuje ubezpieczenie taksówki?

Ile kosztuje ubezpieczenie taksówki?

Pojazdy wykorzystywane w celach zarobkowych są o wiele bardziej eksploatowane i częściej narażone na różne niebezpieczeństwa. Szczególnie kłopotliwe są auta przeznaczone do przewozu ludzi. Czy właściciele takich samochodów muszą płacić więcej niż przeciętni kierowcy? Wyjaśniamy, ile kosztuje ubezpieczenie […]

więcej
Ubezpieczenie roweru – co powinno zawierać?

Ubezpieczenie roweru – co powinno zawierać?

Jazda rowerem w ostatnich latach zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Taki środek lokomocji jest zdrowszy, tańszy w utrzymaniu oraz bardziej ekologiczny. Niestety, mimo wszystko stanowi także źródło potencjalnego zagrożenia dla osoby kierującej oraz innych uczestników ruchu. Z tego […]

więcej