Holowanie samochodu za granicą – jak się ubezpieczyć?

Holowanie samochodu za granicą – jak się ubezpieczyć?

5/5 - (1 vote)
Kup OC

Kolizja drogowa może skutecznie zepsuć nawet najprzyjemniejszy wyjazd. Holowanie samochodu za granicą wiąże się z dużym wydatkiem, jeśli nie posiada się odpowiedniej polisy. Wyjaśniamy, jakie ubezpieczenie należy wykupić, by wyjeżdżać za granicę bez obaw!

Wypadek drogowy jest zawsze stresującą sytuacją. Jeśli do tego przytrafia się poza granicami kraju, zdecydowanie staje się dużym problemem. By uchronić się przed nieprzyjemnościami oraz dużymi kosztami, koniecznie należy wykupić odpowiednie ubezpieczenie samochodu. Podpowiadamy, które polisy obejmują holowanie samochodu za granicą!

Jakie ubezpieczenie obejmuje holowanie samochodu za granicą?

Jakie ubezpieczenie obejmuje holowanie samochodu za granicą?

W Polsce jedyną obowiązkową polisą komunikacyjną jest ubezpieczenie OC. Pokrywa ono koszty odpowiedzialności cywilnej, czyli związane ze szkodami wyrządzonymi w razie wypadku lub kolizji. Wiele osób wykupuje tę polisę w pakietach zawierających również ubezpieczenie AC. Auto Casco natomiast obejmuje ochroną szkody powstałe w wyniku czynników zewnętrznych.

Pełne poczucie bezpieczeństwa na drodze daje dodatkowy Assistance, czyli pakiet zapewniający pomoc w razie kłopotliwych sytuacji w trasie. Właśnie to ubezpieczenie obejmuje holowanie samochodu, obok różnych dodatkowych usług, takich jak np. wsparcie mechanika. Towarzystwa ubezpieczeniowe określają różne warunki tej polisy, często dostępne w kilku wariantach cenowych. Holowanie w kraju wchodzi zwykle w zakres usług podstawowych, a za granicą – rozszerzonych.

Co daje rozszerzony pakiet Assistance?

Przedział cenowy polis ubezpieczeniowych jest dosyć rozległy, dlatego wiele osób skupia się tylko na tym, by znaleźć najtańsze OC. Do takiego świadczenia warto jednak dokupić stosowne dodatki – uniknięcie ogromnych kosztów w razie wypadku czy uszkodzenia auta jest zdecydowanie największą oszczędnością. O dodatkowych polisach koniecznie powinny pomyśleć osoby często podróżujące do innych krajów, np. w związku z pracą. Każda nieprzyjemna przygoda w trasie może wiązać się z różnymi problemami. Dodatkowe ubezpieczenia pomogą skutecznie z nich wybrnąć. Jeśli jednak rzadko się podróżuje, dobrym rozwiązaniem jest dostępny w wybranych ofertach Assistance krótkoterminowy, do nabycia na czas wyjazdu.

Naprawa czy holowanie samochodu za granicą są nie tylko kłopotliwe, ale też kosztowne. Rozszerzone pakiety Assistance zapewniają najczęściej te usługi w określonych limitach, nie tylko obejmujących kwoty, ale też kilometry. Przed wyborem idealnego ubezpieczenia online, warto dokładnie zapoznać się z dokumentami OWU poszczególnych opcji.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie Assistance?

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie Assistance?

W znalezieniu oferty, która w pełni odpowiada wszelkim oczekiwaniom, a także ma najkorzystniejszą cenę, pomocny jest nasz kalkulator OC. Wygodna wyszukiwarka pomaga w kilka chwil porównać warianty od renomowanych towarzystw, dostosowane do określonych potrzeb. W ten sposób można zminimalizować wydatki na polisy komunikacyjne, maksymalizując zakres posiadanej ochrony. Wystarczy kilka kliknięć, by znaleźć korzystny cenowo Assistance obejmujący holowanie samochodu za granicą oraz wiele innych przydatnych usług, jak np. organizacja noclegu, dowóz paliwa czy pomoc w kontynuacji podróży.

Holowanie samochodu za granicą i inne pomocne usługi wcale nie muszą być częścią drogiej polisy! Skorzystaj z naszego kalkulatora i porównaj oferty najlepszych ubezpieczycieli, by znaleźć najkorzystniejszą opcję. Zagwarantuj sobie spokój w trasie, niezależnie od tego, gdzie jesteś!

Sprawdź również:

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Wycena samochodu przy wypłacaniu ubezpieczenia – co warto wiedzieć?

Wycena samochodu przy wypłacaniu ubezpieczenia – co warto wiedzieć?

5/5 – (1 vote) Wysokość składki za ubezpieczenie samochodu jest zawsze zależna od wielu czynników. Jednym z nich jest wartość auta. Wyjaśniamy, w jaki sposób przebiegają wyceny samochodów oraz co zrobić w przypadku, gdy ubezpieczyciel w zaskakujący dla […]

więcej
Czy małżonkowie mogą razem skorzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę?

Czy małżonkowie mogą razem skorzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę?

4.9/5 – (10 votes) Zastanawiasz się, jak zdobyć wyższe zniżki OC? Pomyśl o współwłasności pojazdu. Jeśli Twój partner – mąż lub żona – ma maksymalne zniżki za bezszkodową jazdę – Ty również możesz z nich skorzystać. Podpowiadamy, jak […]

więcej
Warszawa ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Warszawa ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

5/5 – (1 vote) Stolica naszego kraju jest jednym z najdroższych miejsc do życia. Mieszkańcy muszą liczyć się też z kosztownymi polisami komunikacyjnymi. Wiele osób dokłada więc wszelkich starań, by znaleźć najtańsze OC. Czy jest ono dużo wyższe […]

więcej
Chcesz dodatkowo zabezpieczyć samochód? Oto 3 dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne, które warto mieć!

Chcesz dodatkowo zabezpieczyć samochód? Oto 3 dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne, które warto mieć!

5/5 – (1 vote) Polscy kierowcy, zgodnie z przepisami, są zobligowani wyłącznie do posiadania  ubezpieczenia OC. Ponieważ polisy komunikacyjne są dość drogie, większość posiadaczy pojazdów ogranicza się jedynie do wykupienia obowiązkowego świadczenia. Nie jest to jednak dobre podejście. […]

więcej