Holowanie samochodu za granicą – jak się ubezpieczyć?

Holowanie samochodu za granicą – jak się ubezpieczyć?

Kup OC

Kolizja drogowa może skutecznie zepsuć nawet najprzyjemniejszy wyjazd. Holowanie samochodu za granicą wiąże się z dużym wydatkiem, jeśli nie posiada się odpowiedniej polisy. Wyjaśniamy, jakie ubezpieczenie należy wykupić, by wyjeżdżać za granicę bez obaw!

Wypadek drogowy jest zawsze stresującą sytuacją. Jeśli do tego przytrafia się poza granicami kraju, zdecydowanie staje się dużym problemem. By uchronić się przed nieprzyjemnościami oraz dużymi kosztami, koniecznie należy wykupić odpowiednie ubezpieczenie samochodu. Podpowiadamy, które polisy obejmują holowanie samochodu za granicą!

Jakie ubezpieczenie obejmuje holowanie samochodu za granicą?

Jakie ubezpieczenie obejmuje holowanie samochodu za granicą?

W Polsce jedyną obowiązkową polisą komunikacyjną jest ubezpieczenie OC. Pokrywa ono koszty odpowiedzialności cywilnej, czyli związane ze szkodami wyrządzonymi w razie wypadku lub kolizji. Wiele osób wykupuje tę polisę w pakietach zawierających również ubezpieczenie AC. Auto Casco natomiast obejmuje ochroną szkody powstałe w wyniku czynników zewnętrznych.

Pełne poczucie bezpieczeństwa na drodze daje dodatkowy Assistance, czyli pakiet zapewniający pomoc w razie kłopotliwych sytuacji w trasie. Właśnie to ubezpieczenie obejmuje holowanie samochodu, obok różnych dodatkowych usług, takich jak np. wsparcie mechanika. Towarzystwa ubezpieczeniowe określają różne warunki tej polisy, często dostępne w kilku wariantach cenowych. Holowanie w kraju wchodzi zwykle w zakres usług podstawowych, a za granicą – rozszerzonych.

Co daje rozszerzony pakiet Assistance?

Przedział cenowy polis ubezpieczeniowych jest dosyć rozległy, dlatego wiele osób skupia się tylko na tym, by znaleźć najtańsze OC. Do takiego świadczenia warto jednak dokupić stosowne dodatki – uniknięcie ogromnych kosztów w razie wypadku czy uszkodzenia auta jest zdecydowanie największą oszczędnością. O dodatkowych polisach koniecznie powinny pomyśleć osoby często podróżujące do innych krajów, np. w związku z pracą. Każda nieprzyjemna przygoda w trasie może wiązać się z różnymi problemami. Dodatkowe ubezpieczenia pomogą skutecznie z nich wybrnąć. Jeśli jednak rzadko się podróżuje, dobrym rozwiązaniem jest dostępny w wybranych ofertach Assistance krótkoterminowy, do nabycia na czas wyjazdu.

Naprawa czy holowanie samochodu za granicą są nie tylko kłopotliwe, ale też kosztowne. Rozszerzone pakiety Assistance zapewniają najczęściej te usługi w określonych limitach, nie tylko obejmujących kwoty, ale też kilometry. Przed wyborem idealnego ubezpieczenia online, warto dokładnie zapoznać się z dokumentami OWU poszczególnych opcji.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie Assistance?

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie Assistance?

W znalezieniu oferty, która w pełni odpowiada wszelkim oczekiwaniom, a także ma najkorzystniejszą cenę, pomocny jest nasz kalkulator OC. Wygodna wyszukiwarka pomaga w kilka chwil porównać warianty od renomowanych towarzystw, dostosowane do określonych potrzeb. W ten sposób można zminimalizować wydatki na polisy komunikacyjne, maksymalizując zakres posiadanej ochrony. Wystarczy kilka kliknięć, by znaleźć korzystny cenowo Assistance obejmujący holowanie samochodu za granicą oraz wiele innych przydatnych usług, jak np. organizacja noclegu, dowóz paliwa czy pomoc w kontynuacji podróży.

Holowanie samochodu za granicą i inne pomocne usługi wcale nie muszą być częścią drogiej polisy! Skorzystaj z naszego kalkulatora i porównaj oferty najlepszych ubezpieczycieli, by znaleźć najkorzystniejszą opcję. Zagwarantuj sobie spokój w trasie, niezależnie od tego, gdzie jesteś!

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

BLS: czym jest Bezpośrednia Likwidacja Szkód?

BLS: czym jest Bezpośrednia Likwidacja Szkód?

W marcu 2015 r. osiem krajowych zakładów ubezpieczeń podpisało umowę, która przewidywała wprowadzenie systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS). Z perspektywy ostatnich czterech lat można stwierdzić, że wspomniane rozwiązanie dobrze przyjęło się na krajowym rynku. Mimo tego niektórzy kierowcy […]

więcej
Rzeszów ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Rzeszów ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Od końca 2019 roku wszystko drożeje – w tym również polisy komunikacyjne. Według badań statystycznych, najmniej za auta podobno płaci się na Podkarpaciu. Sprawdziliśmy jakie są średnie składki za ubezpieczenie OC/AC w Rzeszowie! SPIS TREŚCI Rzeszów ubezpieczenie OC/AC […]

więcej
Zakup samochodu na firmę krok po kroku – leasing i kupno za gotówkę

Zakup samochodu na firmę krok po kroku – leasing i kupno za gotówkę

Planujesz kupno pojazdu służbowego, który będzie wykorzystywany do celów związanych z Twoim przedsiębiorstwem? A może chcesz po prostu zmienić auto i wziąć fakturę na swoją działalność? Wyjaśniamy, jak przebiega zakup samochodu na firmę! Opisujemy dwa najpopularniejsze sposoby – […]

więcej
Ubezpieczenie GAP – sprawdź, co to takiego!

Ubezpieczenie GAP – sprawdź, co to takiego!

Gdy dojdzie do szkody całkowitej czy kradzieży pojazdu w przypadku auta kupionego na raty lub wziętego w leasing, zdarza się, że ubezpieczenie OC lub AC nie są wystarczające, by zwrócić nam odpowiednie środki, które zapłaciliśmy za pojazd. Wówczas […]

więcej