Holowanie samochodu za granicą – jak się ubezpieczyć?

Holowanie samochodu za granicą – jak się ubezpieczyć?

5/5 - (Ocen: 2)

Kup OC

Kolizja drogowa może skutecznie zepsuć nawet najprzyjemniejszy wyjazd. Holowanie samochodu za granicą wiąże się z dużym wydatkiem, jeśli nie posiada się odpowiedniej polisy. Warto więc wykupić odpowiednią polisę, w ramach której holowanie za granicą nie będzie żadnym kłopotem. Wyjaśniamy, jakie ubezpieczenie należy wykupić, by wyjeżdżać za granicę bez obaw!

Wypadek drogowy jest zawsze stresującą sytuacją. Jeśli do tego przytrafia się poza granicami kraju, zdecydowanie staje się dużym problemem. By uchronić się przed nieprzyjemnościami oraz dużymi kosztami, koniecznie należy wykupić odpowiednie ubezpieczenie samochodu. Podpowiadamy, które polisy obejmują holowanie samochodu za granicą!

Jakie ubezpieczenie obejmuje holowanie samochodu za granicą?

Jakie ubezpieczenie obejmuje holowanie samochodu za granicą?

W Polsce jedyną obowiązkową polisą komunikacyjną jest ubezpieczenie OC. Pokrywa ono koszty odpowiedzialności cywilnej, czyli związane ze szkodami wyrządzonymi w razie wypadku lub kolizji. Wiele osób wykupuje tę polisę w pakietach zawierających również ubezpieczenie AC. Auto Casco natomiast obejmuje ochroną szkody powstałe w wyniku czynników zewnętrznych. Samo ubezpieczenie AC to jednak za mało, jeśli chce się mieć zabezpieczenie na wszystkie okoliczności. Niezbędne będzie też Assistance w odpowiednim zakresie. Ranking ubezpieczeń samochodowych pozwoli znaleźć towarzystwa, które mają najbardziej opłacalne oferty. Na Kioskpolis.pl można znaleźć porównania najlepszych zapewniających holowanie auta na wakacjach za granicą. Kupując wiele polis jednocześnie, można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent pierwotnej ceny danej polisy. Decydując się na konkretny produkt ubezpieczeniowy, trzeba jednak pamiętać, że należy dokładnie oszacować swoje potrzeby i przestudiować ogólne warunki ubezpieczenia.

To właśnie w OWU znajduje się wykaz zdarzeń ubezpieczeniowych, przed którymi chroni dana polisa. Znajdują się tutaj też wszystkie wykluczenia odpowiedzialności. Dzięki wygodnej porównywarce można jednak dokładnie określić, czego się potrzebuje, więc ubezpieczenie na holowanie za granicą jest łatwe do znalezienia.

Pełne poczucie bezpieczeństwa na drodze daje dodatkowy Assistance, czyli pakiet zapewniający pomoc w razie kłopotliwych sytuacji w trasie. Właśnie to ubezpieczenie obejmuje holowanie samochodu, obok różnych dodatkowych usług, takich jak np. wsparcie mechanika. Towarzystwa ubezpieczeniowe określają różne warunki tej polisy, często dostępne w kilku wariantach cenowych. Holowanie w kraju wchodzi zwykle w zakres usług podstawowych, a za granicą – rozszerzonych.

Co daje rozszerzony pakiet Assistance?

Przedział cenowy polis ubezpieczeniowych jest dosyć rozległy, dlatego wiele osób skupia się tylko na tym, by znaleźć najtańsze OC. Do takiego świadczenia warto jednak dokupić stosowne dodatki – uniknięcie ogromnych kosztów w razie wypadku czy uszkodzenia auta jest zdecydowanie największą oszczędnością. O dodatkowych polisach koniecznie powinny pomyśleć osoby często podróżujące do innych krajów, np. w związku z pracą. Każda nieprzyjemna przygoda w trasie może wiązać się z różnymi problemami. Dodatkowe ubezpieczenia pomogą skutecznie z nich wybrnąć. Jeśli jednak rzadko się podróżuje, dobrym rozwiązaniem jest dostępny w wybranych ofertach Assistance krótkoterminowy, do nabycia na czas wyjazdu.

Naprawa czy holowanie samochodu za granicą są nie tylko kłopotliwe, ale też kosztowne. Rozszerzone pakiety Assistance zapewniają najczęściej te usługi w określonych limitach, nie tylko obejmujących kwoty, ale też kilometry. Przed wyborem idealnego ubezpieczenia online, warto dokładnie zapoznać się z dokumentami OWU poszczególnych opcji.

Nabywając ubezpieczenie, które ma spełnić swoją rolę, gdy zdarzy się kolizja z obcokrajowcem za granicą, trzeba pamiętać, że każdy produkt ubezpieczeniowy tego rodzaju ma inne zasady działania. Wynika to z faktu, że jedynie zakres ochrony obowiązkowych ubezpieczeń OC jest odgórnie narzucony przez polskie prawo. Jeśli chodzi o dobrowolne pakiety zawierające assistance i holowanie za granicą, ubezpieczyciele mają sporą dowolność w zawieraniu dowolnych zapisów w umowach. Na Kioskpolis.pl jest jednak tak wiele porównań ofert kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych, że każdy z klientów znajdzie produkty spełniające jego potrzeby.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie Assistance?

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie Assistance?

W znalezieniu oferty, która w pełni odpowiada wszelkim oczekiwaniom, a także ma najkorzystniejszą cenę, pomocny jest nasz kalkulator OC. Wygodna wyszukiwarka pomaga w kilka chwil porównać warianty od renomowanych towarzystw, dostosowane do określonych potrzeb. W ten sposób można zminimalizować wydatki na polisy komunikacyjne, maksymalizując zakres posiadanej ochrony. Wystarczy kilka kliknięć, by znaleźć korzystny cenowo Assistance obejmujący holowanie samochodu za granicą oraz wiele innych przydatnych usług, jak np. organizacja noclegu, dowóz paliwa czy pomoc w kontynuacji podróży.

Ile kosztuje holowanie za granicą?

Ubezpieczenie na holowanie za granicą często jest opłacalne, gdyż sama cena holowania za granicą, którą w razie awarii trzeba samodzielnie pokryć, zaczyna się od kilkuset euro. Niestety stawki za holowanie w większości krajów są bardzo wysokie, więc często będzie trzeba się liczyć z kosztem przekraczającym nawet 1000 euro. Dokładne ceny są zależne od tego, w jakim kraju się znajduje. Biorąc jednak pod uwagę, że ceny polis ubezpieczeniowych Assistance działające poza Polską zaczynają się od kilkuset złotych, warto rozważyć ich zakup, przynajmniej okresowo. Nic nie stoi na przeszkodzie, by nabyć taką polisę na okres krótszy niż rok. Popularne jest kupowanie polis na przykład na okres wakacji, lub wyjazdów służbowych.

Holowanie samochodu za granicą i inne pomocne usługi wcale nie muszą być częścią drogiej polisy! Skorzystaj z naszego kalkulatora i porównaj oferty najlepszych ubezpieczycieli, by znaleźć najkorzystniejszą opcję. Zagwarantuj sobie spokój w trasie, niezależnie od tego, gdzie jesteś!

Sprawdź również:

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
OC droższe od samochodu? To się zdarza!

OC droższe od samochodu? To się zdarza!

Z roku na rok można zauważyć podwyżki składek za ubezpieczenia komunikacyjne. Niektórzy kierowcy muszą też płacić znacznie więcej za takie usługi od innych. Co sprawia, że koszty mogą przekroczyć nasze najśmielsze oczekiwania? Wyjaśniamy, kiedy możliwe jest OC droższe […]

więcej
Cesja ubezpieczenia samochodu – 5 rzeczy, które musisz o niej wiedzieć

Cesja ubezpieczenia samochodu – 5 rzeczy, które musisz o niej wiedzieć

Nie stać Cię na to, by kupić sobie auto z własnych środków? Wiele osób w takiej sytuacji decyduje się na kredyt na samochód. Zanim w całości się go spłaci, bank musi się zabezpieczyć na rożne sposoby. Jednym z […]

więcej
Szczecin ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Szczecin ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Już od końca ubiegłego roku przewidywano podwyżki cen za obowiązkowe polisy komunikacyjne. Jakie kwoty muszą płacić kierowcy dbający o bezpieczeństwo na drodze? Sprawdziliśmy, ile średnio kosztuje ubezpieczenie OC/AC w Szczecinie w 2020 roku! Ceny polis są zależnie od […]

więcej
Jak przebieg samochodu wpływa na cenę OC i AC?

Jak przebieg samochodu wpływa na cenę OC i AC?

Stan licznika jest jedną z informacji, jakie trzeba podać podczas obliczania wysokości składek polis komunikacyjnych. Wiele osób zastanawia się, czy kwestia ta ma duże znaczenie dla ubezpieczyciela. Wartość ta sporo mówi o pojeździe, a także o kierowcy. Czy […]

więcej