Gothaer

Ubezpieczenia Wiener (dawniej Gothaer)

  • Poznaj ofertę i kup polisę w mniej niż 90 sek.
  • Bezpośrednia Likwidacja SzkódWiener (dawniej Gothaer)
  • Kupując online płacisz mniej!
Logo Benefia Vienna Insurance Group

Towarzystwo ubezpieczeń Wiener (dawniej Gothaer)

Wiener TU S.A. (dawniej Gothaer TU S.A.) istnieje na polskim rynku od wielu lat – dziś jego pozycja jest ugruntowana, a ubezpieczenia Wiener (dawniej Gothaer) są chętnie wybierane zarówno przez klientów indywidualnych, jak i firmy. Oferta towarzystwa ubezpieczeniowego Wiener (dawniej Gothaer) jest na bieżąco modyfikowana, aby odpowiadać potrzebom rynku oraz wymaganiom klientów. Wiener (dawniej Gothaer) zapewnia poczucie bezpieczeństwa osobom zmotoryzowanym, ale też podróżnikom i przedsiębiorcom.

Szerokie spektrum produktów dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta, a także gwarancja płynności finansowej, dzięki ugruntowanej pozycji na rynku są tym, co przyciąga zadowolonych klientów do tego towarzystwa ubezpieczeniowego. Trudno zbudować obiektywny ranking ubezpieczycieli, jednak ten podmiot na pewno musi być w nim uwzględniony. Pozytywne opinie klientów o różnych produktach świadczą najlepiej o samych polisach, a także o obsłudze klienta w Wiener.

Ubezpieczenie samochodu Wiener (dawniej Gothaer)

W Wiener (dawniej Gothaer) wykupisz polisę ubezpieczeniową swojego samochodu, bez względu na to, jaki pakiet Cię interesuje. Ubezpieczenia samochodowe Wiener (dawniej Gothaer) zapewnią Ci bezpieczeństwo podczas jazdy nie tylko po Polsce, ale też po Europie. Umowa ubezpieczenia może obejmować różne rodzaje ubezpieczeń i chronić zarówno osoby trzecie, którym wyrządzisz szkodę w związku z ruchem pojazdów, jak i Ciebie oraz pasażerów.

Wiener OC i AC – skuteczne ubezpieczenia w dobrej cenie

Firma ubezpieczeniowa Wiener oferuje rozbudowane ubezpieczenia komunikacyjne zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Zarówno polisę Wiener OC, jak i autocasco można porównać na Kioskpolis.pl z ofertami innych ubezpieczycieli. Można je nabyć także w pakiecie z ubezpieczeniem NNW nawet do 50 000 zł, co zapewnia kierowcom pełne bezpieczeństwo na drodze. Chcąc zrobić wypowiedzenie OC Wiener warto sprawdzić ubezpieczenia w Interrisk lub mtu-24, które mogą być ciekawą alternatywą. Oferty powyższych ubezpieczycieli również można porównać na Kioskpolis.pl z konkurencją. Ponadto także są dostępne w całych pakietach polis AC + OC wraz z Assistance oraz ubezpieczeniami NNW.

Ubezpieczenie samochodu OC/AC w Wiener (dawniej Gothaer)

Kalkulator

Przejdź do kalkulatora ubezpieczeń Wiener (dawniej Gothaer)

Uzupełnij formularz

Uzupełnij formularz online

Porównaj

Porównaj ofertę polis Wiener (dawniej Gothaer)

Kup bezpieczenie

Kup ubezpieczenie komunikacyjne

Zakres ubezpieczeń samochodu w Wiener (dawniej Gothaer)

Pakiet
Standard
Plus
Premium
OC
TAK
TAK
TAK
Ubezpieczenie obowiązkowe
TAK
TAK
TAK
Zielona Karta
-
-
-
Bezpośrednia likwidacja szkód
TAK
TAK
TAK
AC
TAK
TAK
TAK
All risk
TAK
TAK
TAK
Zniesiona amortyzacja części
-
-
TAK
Odstąpienie od pomniejszania sumy ubezpieczenia
-
-
TAK
Redukcja sumy ubezpieczenia
-
-
TAK
Udział własny
500 zł
0 zł
0 zł
Ryzyko kradzieży
TAK
TAK
TAK
Zakres terytorialny
Europa
Europa
Europa
Wyłączenia - kradzież
Rosja
wył.
wył.
wył.
Białoruś
wył.
wył.
wył.
Ukraina
wył.
wył.
wył.
Mołdawia
wył.
wył.
wył.
Albania
wł.
wł.
wł.
Ochrona zniżek
-
-
TAK
Bagaż podróżny
-
-
-
Assistance
TAK
TAK
TAK
Zakres terytorialny
Polska
Europa
Europa
Pojazd zastępczy
7 dni
14 dni
21 dni
Holowanie pojazdu
TAK
TAK
TAK
Utrata kluczy
-
-
-
Pomoc w razie uszkodzenia ogumienia lub rozładowania akumulatora
Ogumienie
Ogumienie
Ogumienie
Dostarczenie paliwa
TAK
TAK
TAK
Informacje/usługi informacyjne
TAK
TAK
TAK
Tłumacz
-
TAK
TAK
Pomoc administracyjna
-
TAK
TAK
NNW
10 000 zł
25 000 zł
50 000 zł
Suma ubezpieczenia
10 000 zł
25 000 zł
50 000 zł
NNW Kierowcy
TAK
TAK
TAK
NNW Pasażerów
TAK
TAK
TAK
Inne
Ubezpieczenie szyb
-
-
2 000 zł
Naprawa szyby
-
-
TAK
Wymiana szyby
-
-
TAK
Ubezpieczenie opon
-
-
-

Dodatkowe informację o zakresie ubezpieczenia

Ubezpieczenie OC

OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym, dlatego jeśli jesteś posiadaczem samochodu, musisz je wykupić. Dzięki niemu w sytuacji, gdy spowodujesz wypadek, nie będziesz musiał pokrywać kosztów szkody z własnej kieszeni – wykupione w Wiener (dawniej Gothaer) OC zwalnia Cię z tej odpowiedzialności. Planujesz podróż samochodem poza Europę? Niestety w Gothaer Zielona Karta nie jest uwzględniona w cenie polisy, jednak możesz dokupić ją dodatkowo na okres od 15 dni do 12 miesięcy.

Ubezpieczenie AC

Jeśli zależy Ci na większej ochronie niż oferuje OC, rozszerz ją o AC. Wykupione w Wiener (dawniej Gothaer) AC da Ci pewność, że w razie kradzieży pojazdu Twoja strata zostanie zrekompensowana. W ramach Autocasco Twój samochód będzie także chroniony m.in. przed następstwami pożaru, powodzi, silnego wiatru czy opadów atmosferycznych. A jeśli będziesz musiał zostawić auto na strzeżonym parkingu lub holować je, AC Wiener (dawniej Gothaer) pokryje koszty.

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW zapewni ochronę Tobie i podróżującym z Tobą osobom w razie nieprzewidzianych sytuacji. Jeśli doznasz urazu na skutek wypadku w czasie jazdy, wsiadania lub wysiadania z samochodu albo jego naprawy w trasie, polisa NNW pokryje koszty leczenia, a nawet zapewni Ci świadczenie w sytuacji gdy doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu – to samo dotyczy Twoich pasażerów. NNW obejmuje też świadczenie na wypadek śmierci Twojej i pozostałych jadących pojazdem osób.

Ubezpieczenie Assistance

Dostępne w Wiener (dawniej Gothaer) Assistance okaże się przydatne, gdy w podróży po kraju lub Europie spotkają Cię nieprzewidziane sytuacje. Jeśli w Twoim samochodzie pęknie opona, auto odmówi posłuszeństwa i będzie wymagało holowania, Assistance zapewni Ci pomoc techniczną lub informacyjną, a także samochód zastępczy – wystarczy skontaktować się z Centrum Alarmowym, które bez względu na porę zorganizuje potrzebne wsparcie.

Wypowiedzenie OC w Wiener (dawniej Gothaer)

W towarzystwie ubezpieczeniowym Wiener (dawniej Gothaer) wypowiedzenie OC możliwe jest jedynie pisemnie. Jeśli chcesz to zrobić, najpóźniej na jeden dzień przed upływem ważności dotychczasowej polisy musisz złożyć w Wiener (dawniej Gothaer) formularz wypowiedzenia. W innym wypadku Twoje ubezpieczenie OC w Wiener (dawniej Gothaer) zostanie przedłużone na kolejne 12 miesięcy – potwierdzeniem zawarcia umowy będzie dokument, który otrzymasz od Wiener (dawniej Gothaer) w ciągu 2 tygodni.

Wypowiedzenie OC Wiener online jest niemożliwe do zrobienia, jednak mając wątpliwości, lub jakieś pytania, można zadzwonić na infolinię ubezpieczeń Wiener. Jeśli warunki ubezpieczenia nie będą korzystne, Proama ubezpieczenia są alternatywą.

Przed podpisaniem umowy z firmą ubezpieczeniową Wiener zawsze należy rzetelnie przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia, które są kluczowe dla klienta. Dotyczy to szczególnie ubezpieczeń z innego zakresu niż OC, gdyż w takiej sytuacji towarzystwo ubezpieczeniowe ma duże możliwości indywidualnego konstruowania zapisów i warunków umowy. Na Kioskpolis.pl są dostępne porównania tak wielu polis od różnych towarzystw ubezpieczeniowych, że jeśli cokolwiek nie będzie odpowiadało klientowi, łatwo można znaleźć ciekawą alternatywę.

Wypełnione wypowiedzenie OC wyślij na adres:

Wiener (dawniej Gothaer)  Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
Centrum Indeksacji Dokumentów
ul. Równoległa 4a, 02-235 Warszawa

lub na adres e-mail: [email protected]

Więcej informacji znajdziesz tutaj: wypowiedzenie umowy OC w Gothaer.

Zgłoszenie i likwidacja szkody w Wiener (dawniej Gothaer)

W Wiener (dawniej Gothaer) zgłoszenie szkody możliwe jest na kilka sposobów. Możesz zadzwonić na infolinię, która przyjmuje połączenia od poniedziałku do piątku. Innym rozwiązaniem jest natomiast wypełnienie formularza internetowego, co pozwala znacznie przyspieszyć proces likwidacji szkody. Niezbędne dokumenty można także wysłać pocztą na adres towarzystwa ubezpieczeniowego. Dodatkowo po zgłoszeniu szkody w każdej chwili sprawdzisz, na jakim etapie jest jej rozpatrywanie – wystarczy zadzwonić na infolinię.

Więcej informacji odnośnie zgłaszania szkody znajdziesz tutaj.

Jak działa kalkulator ubezpieczeń OC z Wiener (dawniej Gothaer)?

Jeśli chcesz wykupić ubezpieczenie OC w Wiener (dawniej Gothaer), kalkulator umożliwi Ci szybkie i wygodne sprawdzenie wysokości składki. Aby było to możliwe, konieczne jest wypełnienie formularza online i podanie dokładnych danych właściciela oraz pojazdu – od tego w dużej mierze zależy cena polisy. Kalkulator wyświetli cenę za wybrany pakiet na podstawie obowiązującej w danej firmie taryfy – będzie to cena aktualna i ostateczna.

Ogólne warunki ubezpieczenia samochodu Wiener (dawniej Gothaer)

Dokumentem, w którym znajdziesz szczegółowe dane na temat ubezpieczenia samochodu, jest w Wiener (dawniej Gothaer) OWU, czyli OWU. DO szczegółowych warunków umowy ubezpieczeniowej masz dostęp jeszcze przed wykupieniem polisy. Znajdziesz tu informacje dotyczące dokładnego zakresu polisy, zasad zawarcia umowy, obustronnych praw i obowiązków, a także zasady wypłaty odszkodowań wraz z niezbędnymi załącznikami. Możesz tu także sprawdzić wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacje, w których ubezpieczyciel nie uzna szkody.

Wiener ubezpieczenie szkolne

Firma Wiener oferuje nie tylko ubezpieczenia komunikacyjne, ale też polisy dla dzieci. Ubezpieczenia szkolne mogą dotyczyć szerokiego zakresu, ale do podstawowych sytuacji, w których się przydadzą należą na przykład wypadki podczas zajęć szkolnych, lub zajęć pozalekcyjnych, takich treningi sportowe. Ubezpieczenie szkolne może między innymi zwrócić koszty samego leczenia, jak i późniejszej rehabilitacji, jeśli taka będzie potrzebna. Zakres ubezpieczenia jest jednak o wiele szerszy i można go znaleźć w opisie konkretnej polisy.

Dodatkowe informacje

Kontakt Wiener (dawniej Gothaer)

Gothaer

Wiener (dawniej Gothaer) TU S.A.
ul. Wołoska 22 A
02-675 Warszawa