Wyjaśniamy, jak wygląda zgłaszanie szkody w Link4. Kontakt z ubezpieczycielem – krok po kroku

Wyjaśniamy, jak wygląda zgłaszanie szkody w Link4. Kontakt z ubezpieczycielem – krok po kroku

Kup OC
Jesteś ubezpieczony w Link4 i właśnie doznałeś szkody? A może po prostu chcesz dowiedzieć się, jak wygląda proces zgłaszania wypadków oraz innych nieprzyjemnych sytuacji? Wyjaśniamy, krok po kroku, jak wygląda zgłaszanie szkody w Link4!

Jeśli chcesz sprawnie otrzymać odszkodowanie, powinieneś możliwie szybko skontaktować się z ubezpieczycielem. Każde niedopatrzenie z Twojej strony może działać na Twoją niekorzyść. Dowiedz się, jak wygląda zgłaszanie szkody w Link4, by cały proces przebiegł sprawnie i bezproblemowo!

Krok 1. Wybór sposobu zgłoszenia

jak wygląda zgłaszanie szkody w Link4

Do zgłaszania szkody w Link4 służy odpowiedni formularz na stronie ubezpieczyciela lub infolinia dostępna numerem: 22 444 44 44. Strona przeprowadza poszkodowanego przez cały proces. Jeśli zaś wybierze się telefon, doradca Link4 udzieli informacji, jak należy postępować. O kolejnych etapach klient powiadamiany jest drogą telefoniczną i/lub elektroniczną.

Krok 2. Podanie niezbędnych informacji

Niezależnie od tego, jaki sposób zgłoszenia szkody w Link4 wybierzesz, musisz przygotować się na podanie różnych informacji. Oprócz podstawowych danych osobowych czy informacji na temat pojazdu trzeba także przygotować numer polisy, dokładny opis zdarzenia, zdjęcia itp. Im więcej dowodów się zgromadzi, tym lepiej. Jeśli doszło do wypadku, koniecznym jest zebranie danych wszystkich uczestników. Przydatne będą także dodatkowe dowody, takie jak relacje świadków, notatki policyjne, zapis z monitoringu itp.

Krok 3. Wysyłka dokumentów szkody

Ostatnim krokiem jest wysyłka przygotowanych dokumentów, m.in.: skanu lub zdjęcia dowodu rejestracyjnego samochodu, oświadczenia sprawcy,  notatki policyjnej (która może być wydana do wglądu na wniosek firmy ubezpieczeniowej), numeru konta bankowego do wpłaty odszkodowania i dodatkowych załączników (zdjęć, relacji świadków itp.).

Co robić w razie problemów?

Czy warto być ubezpieczonym w Link4?

Jeśli pomimo dopełnienia wszystkich formalności nie otrzymałeś nadal odszkodowania, jest ono rażąco niskie lub uzyskałeś negatywną odpowiedź, natychmiast skontaktuj się z Link4. Za pośrednictwem strony lub agenta możesz złożyć odwołanie od decyzji ubezpieczyciela, jeśli uważasz, że jest ona dla Ciebie krzywdząca czy niesprawiedliwa. W razie wezwania do zapłaty regresu również możesz się od niego odwołać lub złożyć wniosek o rozłożenie go na raty.

Czy warto być ubezpieczonym w Link4? Sprawdź!

Nie wiesz, czy warto wykupić ubezpieczenie samochodu w Link4? A może nie do końca jesteś zadowolony z ich oferty? Nasza porównywarka ubezpieczeń samochodowych pozwoli Ci już w kilka chwil przeanalizować opcje konkurencji! Bez wychodzenia z domu możesz sprawdzić, jak Twoje ubezpieczenie OC wypada na tle innych towarzystw. Być może sporo przepłacasz – niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują bardzo korzystne zniżki OC, o których nawet nie wiesz. Wypełnij krótki formularz, podając podstawowe dane – na ich podstawie kalkulator OC od razu obliczy ceny polis spełniających Twoje oczekiwania. Kilka kliknięć pozwala bez wysiłku znaleźć najtańsze OC, na najlepszych warunkach. W ten sposób możesz także wyszukać i kupić ubezpieczenie AC, assistance oraz inne polisy w pakietach lub osobno.

Zgłoszenie szkody w Link4 nie jest trudnym procesem, ale trzeba zachować spokój i być skrupulatnym, by nie popełnić błędu. W razie jakichkolwiek nieporozumień możesz się odwołać, więc jeśli jesteś niezadowolony – reaguj.

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Tanie OC/AC – nasze sprytne sposoby

Tanie OC/AC – nasze sprytne sposoby

Koszt OC/AC kształtuje kilka czynników. Kupujesz auto? Wybierz mniejszą pojemność silnika. Pojazdu nie rejestruj na siebie – bądź współwłaścicielem z doświadczonym kierowcą. W adresie podaj mniejszą miejscowość. Po co to wszystko? Aby zaoszczędzić na polisie kilkadziesiąt, a nawet […]

więcej
5 rzeczy, których nie wolno robić podczas jazdy (niektóre mogą Cię zaskoczyć)

5 rzeczy, których nie wolno robić podczas jazdy (niektóre mogą Cię zaskoczyć)

Wiele osób tak często przebywa w samochodzie, że czuje się w kabinie zupełnie swobodnie…niemal jak w domu! Nawet najbardziej doświadczony kierowca nie może jednak sobie na wszystko pozwalać. Pewne zachowania są potencjalnie niebezpieczne, a wiele z nich jest […]

więcej
Podatek od kupna samochodu – sprawdź koszt, termin i procedury

Podatek od kupna samochodu – sprawdź koszt, termin i procedury

Ile wynosi opłata w urzędzie skarbowym za kupno samochodu? Jaki jest termin zapłacenia podatku przy kupnie samochodu? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się wszelkich niezbędnych informacji dotyczących kosztów, terminu oraz procedury składania deklaracji zakupu pojazdu mechanicznego w urzędzie […]

więcej
Jaki mandat grozi za używanie telefonu podczas jazdy?

Jaki mandat grozi za używanie telefonu podczas jazdy?

Współcześnie trudno jest nam rozstać się ze smartfonem nawet na chwilę. Korzystanie z telefonu za kierownicą jest jednak skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem. Mimo to, wielu kierowców rozmawia, odpisuje na wiadomości, a nawet przegląda social media podczas jazdy! Wyjaśniamy, jaki […]

więcej