Wyjazd za granicę – jakie ubezpieczenie na Ukrainę?

Wyjazd za granicę – jakie ubezpieczenie na Ukrainę?

5/5 - (Ocen: 3)

Planujesz wyprawę za granicę tropem polskiej historii? A może po prostu interesuje Cię kultura wschodniego sąsiada? Zobacz, jak przygotować się do wyjazdu na Ukrainę. Sprawdź, jakie ubezpieczenie na wyjazd za granicę wybrać i dlaczego właśnie takie. Zapewnij sobie pełną ochronę podczas wycieczki, by nie mieć żadnych zmartwień i doskonale się bawić.

Zdrowotne ubezpieczenie za granicą – o czym pamiętać?

Jeśli często podróżujesz po Europie, zapewne wyrobiłeś sobie już Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Upoważnia ona do korzystania z państwowej opieki zdrowotnej w danym kraju w takim samym zakresie, jaki przysługuje jego mieszkańcom.

ubezpieczenie na wyjazd za granicę Ukraina

Niestety na Ukrainie karta EKUZ nie jest honorowana. To szczególnie ważne, byś przed wyjazdem zadbał o kompleksowe zdrowotne ubezpieczenie za granicą. Dobrze, aby taka polisa pokrywała:

    • leczenie w szpitalu – szpital to pierwsze miejsce, do którego kierujesz się w przypadku problemów zdrowotnych za granicą. Niestety cudzoziemcy przebywający na Ukrainie podczas wycieczki, urlopu czy wakacji całość kosztów związanych z hospitalizacją muszą pokrywać sami. Jeżeli jednak leczenie zostanie objęte ochroną w ramach polisy, zostaniesz zwolniony z opłat do kwoty ustalonej w OWU,
    • zakup leków i środków medycznych – przy mniejszych dolegliwościach unikniesz wizyty w szpitalu, jednak nie obejdzie się bez wykupienia leków bądź innych środków medycznych, np. bandaża do zabezpieczenia stłuczonej ręki. Warto też zauważyć, że stan sanitarny na Ukrainie jest gorszy niż w Polsce – podczas wyjazdu będziesz narażony na zakażenie czy złapanie infekcji. Dopilnuj, by Twoje ubezpieczenie na wyjazd za granicę obejmowało zwrot kosztów leków,

WARTO WIEDZIEĆ

Pamiętaj, że na terenie Ukrainy woda z kranu nie nadaje się do bezpośredniego spożycia. Wypicie jej może grozić bólem brzucha, czasem poważniejszymi dolegliwościami, a w efekcie wizytą u lekarza lub w szpitalu. Będąc na Ukrainie, pij tylko wodę z butelki lub przegotowaną.

  • leczenie specjalistyczne – przebywając na Ukrainie, możesz zarazić się chorobami, które w Polsce występują znacząco rzadziej. Jeśli będą to choroby konieczne do leczenia przez specjalistę, nie mając ubezpieczenia za granicą, możesz ponieść z tego tytułu wysokie opłaty. Zadbaj więc o to, by Twoja polisa pokrywała także leczenie specjalistyczne,
  • transport medyczny – nie jesteś w stanie przewidzieć, kiedy i co Ci się wydarzy. Czasem możesz nie być w stanie dotrzeć do lekarza czy szpitala o własnych siłach – gdy poczujesz się słabo, nie będziesz dysponował autem lub stracisz przytomność i ktoś inny zadzwoni po karetkę. Upewnij się, że nie zostaniesz wezwany do zapłaty za z własnej kieszeni – wybierz odpowiedni wariant ubezpieczenia na wyjazd za granicę.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących kosztów leczenia za granicą? Przeczytaj nasz artykuł: Choroba na urlopie – ile kosztuje leczenie za granicą?.

ubezpieczenie za granicą Ukraina

Niezbędne ubezpieczenie za granicą NNW

Ukraina to kraj, który odznacza się niestabilną sytuacją polityczną. Konflikty zbrojne oraz występowanie obszarów o podwyższonym ryzyku sprawia, że jeśli chcesz zwiedzać całą Ukrainę i delektować się jej pięknem, powinieneś wybrać ubezpieczenie na wyjazd za granicę, w którego skład wchodzi także NNW.

Jeśli zostaniesz poszkodowany – np. w wyniku ataku – otrzymasz od ubezpieczyciela pomoc finansową. To ważne zwłaszcza, gdy po powrocie do Polski chcesz wrócić do pracy, jednak stan, w którym się znajdziesz, uniemożliwi Ci na jakiś czas wykonywanie obowiązków zawodowych. Ubezpieczenie za granicą o szerokim zakresie pokryje m.in. rehabilitację oraz pomoc w razie poważnego wypadku.

Czy warto wykupić Assistance na wyjazd na Ukrainę?

Podróżując za granicą, zwłaszcza jeśli na zwiedzanie Ukrainy wybierasz się sam, jesteś narażony na znalezienie się w trudnych sytuacjach, w których możesz nie poradzić sobie sam. Zagubiony, bez znajomości języka i zestresowany niespodziewaną sytuacją na pewno docenisz polisę Assistance wchodzącą w skład ubezpieczenia za granicą.

Z ochrony Assistance na Ukrainie skorzystasz, gdy zgubisz dokumenty bądź zostaną Ci one skradzione. Możesz liczyć m.in. na pomoc informacyjną, a także wsparcie tłumacza. Jeśli sytuacja będzie poważniejsza, w pomoc zaangażuje się również prawnik. To szczególnie ważne z uwagi na niestabilną sytuację polityczną na Ukrainie.

Porównaj oferty

Skorzystaj z naszego kalkulatora ubezpieczeń turystycznych i wybierz polisę, która zapewni Ci najlepszą ochronę, a jednocześnie nie zwiększy budżetu przygotowanego na wyjazd na Ukrainę. Jedź, chłoń kulturę i baw się dobrze!

Sprawdź również:

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Wyjazd na narty do Szwajcarii – jakie ubezpieczenie?

Wyjazd na narty do Szwajcarii – jakie ubezpieczenie?

Szwajcaria to wspaniały wybór, jeśli chodzi o wyprawę na narty. Odpowiednie stoki znajdą tam i zaawansowani narciarze oraz snowboardziści, i początkujący sportowcy. Aby jednak cieszyć się wyjazdem w pełni, trzeba zadbać o odpowiednią ochronę. Sprawdź, co powinno obejmować […]

więcej
Kiedy warto kupić ubezpieczenie zdrowotne międzynarodowe długoterminowe?

Kiedy warto kupić ubezpieczenie zdrowotne międzynarodowe długoterminowe?

Często wyjeżdżasz do innych krajów? A może dopiero planujesz swoją pierwszą długoterminową podróż? Zadbanie o odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne za granicą to sposób na zabezpieczenie się przed wieloma nieszczęściami. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne za granicą w zależności od zakresu umożliwi […]

więcej
Ubezpieczenie turystyczne w Tatry Słowackie

Ubezpieczenie turystyczne w Tatry Słowackie

Górskie wyprawy mogą być zarówno niezwykle relaksującym sposobem na spędzenie czasu, jak i prawdziwym wyzwaniem dla osób rządnych przygód. Niezależnie od tego, jaki styl wędrówek się preferuje, urlop w kontakcie z naturą to zawsze przyjemne doświadczenie. Gdy polskie […]

więcej
Szczepienia do egzotycznych krajów – co należy wiedzieć?

Szczepienia do egzotycznych krajów – co należy wiedzieć?

Wybierasz się w tym roku na egzotyczne wakacje? Koniecznie sprawdź, jakie są wymagane szczepienia w kraju, do którego się wybierasz. Ale to nie wszystko! Poznaj też szczepienia zalecane przed wyjazdem, by zapewnić sobie ochronę w każdej sytuacji. Przeczytaj […]

więcej