Jakie ubezpieczenie turystyczne sprawdzi się podczas wyjazdu do Azji? Wyjaśniamy!

Jakie ubezpieczenie turystyczne sprawdzi się podczas wyjazdu do Azji? Wyjaśniamy!

5/5 - (Ocen: 2)

Kup ubezpieczenie turystyczne

Planujesz wyjazd do Azji? Ten piękny, egzotyczny kontynent jest również niestety bardzo niebezpieczny. Odmienny klimat i specyficzna kultura oraz duża odległość od kraju ojczystego mogą przyczynić się do wielu kłopotów. Radzimy, jakie ubezpieczenie turystyczne najlepiej wybrać na taką podróż!

Z pewnością w przypadku wielu krajów wystarczy, że przed wyjazdem wykupisz podstawowy pakiet ubezpieczenia. Azja jest jednak krainą tak bardzo różniącą się od standardów europejskich, że ryzyko wypadku, zachorowania czy innych nieprzyjemnych sytuacji jest tam szczególnie wysokie. By nie narazić się na poważne problemy i duże wydatki, nierozsądne byłoby wyjechać bez stosownej polisy. Dowiedz się, jakie ubezpieczenie turystyczne zagwarantuje Ci konieczną pomoc!

Dlaczego musisz wykupić ubezpieczenie na wyjazd do Azji?

ubezpieczenie na wyjazd do Azji

W Azji na przeciętnego Europejczyka każdego dnia czyha wiele zagrożeń. Trudny klimat może przyczynić się do wielu kłopotów ze zdrowiem. Uciążliwe upały prowadzą często do odwodnienia, porażenia słonecznego, poparzeń itp. Również choroby występujące na tych obcych nam terenach mogą być wyjątkowo niebezpieczne. Niezwykle groźne są też miejscowe owady oraz inne dzikie zwierzęta. Organizm europejskiego turysty nie jest przyzwyczajony do takich warunków.

Egzotyczne potrawy, a nawet woda z kranu mogą nam poważnie zaszkodzić. Silne zatrucie żołądkowe często wymaga nawet wizyty w szpitalu. Może tak stać się nie tylko w wyniku zakażenia bakteriami, ale też po spożyciu zbyt mocno doprawionych specjałów.

Oczywiście można także po prostu ulec wypadkowi lub doznać urazu. Azja wyróżnia się jednak wyjątkowo drogą opieką medyczną. Co więcej, w niektórych miejscach wyposażenie i warunki panujące w przychodniach pozostawiają wiele do życzenia. Odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd za granicę pokryje koszty leczenia, transportu do Polski oraz innych niezbędnych świadczeń. Najrozsądniej jest także wybrać opcję, która ponadto obejmuje ubezpieczenie bagażu, polisę na wypadek kradzieży portfela i dokumentów itp.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia turystycznego do Azji?

Najważniejszym elementem polisy turystycznej są koszty leczenia i ratownictwa. Wybierając się do Azji należy zdecydować się na ofertę z jak najwyższą sumą gwarantowaną lub nielimitowaną opieką medyczną. W tak specyficznych warunkach nietrudno o kłopoty, więc podstawowy pakiet może okazać się niewystarczający.

Bardzo ważne jest także ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Również najlepiej jest wybrać opcję z jak najwyższą sumą gwarantowaną. W sytuacji gdy dozna się trwałego uszczerbku na zdrowiu, otrzyma się stosowne odszkodowanie. Pieniądze te będzie można przeznaczyć na leczenie i rehabilitację w kraju.

Równie istotne jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC), które w razie wyrządzenia jakiejkolwiek szkody pozwoli uniknąć kosztownych konsekwencji pieniężnych. Suma gwarantowana takiej polisy może wynosić nawet do miliona złotych i taką właśnie opcję warto wybrać.

Do podstawowych świadczeń warto dokupić dodatkowe zabezpieczenia w postaci ubezpieczenia bagażu, sprzętu sportowego, a także inne polisy związane np. z uprawianiem sportów ekstremalnych czy chorobami przewlekłymi.

Ile kosztuje ubezpieczenie na wakacje w Azji?

ubezpieczenie na wyjazd do Azji

Dobra polisa na wyjazd za granicę powinna oferować wysokie sumy gwarantowane oraz szeroki zakres świadczeń. Jakie ubezpieczenie turystyczne będzie zarazem kompleksowe i korzystne cenowo? W znalezieniu takiej oferty pomocna będzie nasza porównywarka ubezpieczeń!

Wystarczy wypełnić krótki formularz online, by w kilka chwil otrzymać gotowe zestawienie najlepszych propozycji renomowanych towarzystw ubezpieczeniowych. Kalkulator przelicza spersonalizowane ceny składki, uwzględniając wszystkie rabaty. Wybrane ubezpieczenie turystyczne online można od razu zakupić – bez zbędnych formalności i wychodzenia z domu!

Jeśli dotychczas zastanawiałeś się, jakie ubezpieczenie turystyczne powinieneś wybrać na podróż do Azji, możesz uzyskać odpowiedź już w kilka minut! Dzięki stworzonej przez nas porównywarce szybko znajdziesz najlepszą ofertę! Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i komfort na wakacjach!

Sprawdź również:

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Planujesz wakacje? Kup polisę turystyczną dopasowaną do Twoich potrzeb

Planujesz wakacje? Kup polisę turystyczną dopasowaną do Twoich potrzeb

Właśnie ustaliłeś datę urlopu i starasz się zorganizować wyjątkowy wyjazd dla siebie oraz swoich bliskich? Ważne są nie tylko zakwaterowanie czy interesujące atrakcje – przede wszystkim powinieneś zadbać o bezpieczeństwo. Podpowiadamy, jak wybrać polisę turystyczną dopasowaną do Twoich […]

więcej
Na wyjazd po Europie nie tylko EKUZ. Jak zadbać o ubezpieczenie zdrowotne w Europie?

Na wyjazd po Europie nie tylko EKUZ. Jak zadbać o ubezpieczenie zdrowotne w Europie?

Wybierasz się na wakacje w jednym z krajów Europy? Nie zapomnij się ubezpieczyć – abyś mógł liczyć na pomoc i odszkodowanie w razie nieprzewidzianego wypadku poza granicami kraju. Masz do wyboru dwie opcje – kartę EKUZ oraz standardową […]

więcej
Ubezpieczenie rezygnacji z podróży – przegląd ofert

Ubezpieczenie rezygnacji z podróży – przegląd ofert

Jeśli nie chcesz, by nieprzewidziane sytuacje nie tylko przeszkodziły Ci w wycieczce, ale także pozbawiły dodatkowych środków finansowych, koniecznie poszerz swoją polisę podróżną o ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej. Przeczytaj, czym ono jest i poznaj 7 świetnych […]

więcej
Ubezpieczenie turystyczne dla ciężarnej

Ubezpieczenie turystyczne dla ciężarnej

Choć jeszcze kilkanaście lat temu wraz z kolejnymi miesiącami ciąży kobiety raczej rezygnowały z wszelkich aktywności, nie stanowi to najmniejszej trudności dla dzisiejszych mam. Stąd też tak duży odsetek ciężarnych kobiet wśród klientów biur podróży. Wybierasz się na […]

więcej