Ubezpieczenie turystyczne covid-19

Ubezpieczenie turystyczne covid-19

5/5 - (Ocen: 1)

Trwająca pandemia koronawirusa sprawia, że wiele osób rezygnuje z planów związanych z zagraniczną podróżą. Dla tych, którym zależy na tym, aby takie plany się jednak nie zmieniły powstało specjalne ubezpieczenie od covid-19. Dzięki niemu wiele osób może bezpiecznie podróżować bez obawy, że potencjalne zachorowanie poza granicami kraju będzie wiązało się dla nich z dużymi kosztami leczenia lub hospitalizacji.

Covid-19 a ubezpieczenie

Podróż poza Polskę wymaga odpowiedniego przygotowania na różne sytuacje. Jednym z najważniejszych kroków jest zadbanie o kwestie zdrowotne. Przed wyjazdem warto przejrzeć oferty firm oferujących ubezpieczenia turystyczne online, ponieważ to pozwoli na zaoszczędzenie czasu na wizytach osobistych w placówkach.

Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują klientom ubezpieczenie turystyczne covid-19, które obejmuje najważniejsze podstawowe elementy ubezpieczenia zdrowotnego oraz dodatkową ochronę na sytuację, gdy klient zachoruje na koronawirusa w trakcie pobytu poza krajem. Oferta taka obejmuje zazwyczaj ochronę w kwestii kosztów leczenia do wysokości sumy wybranego ubezpieczenia. Dzięki temu podczas podróży nie musimy obawiać się o płatność za leczenie lub hospitalizację, ponieważ firma ubezpieczeniowa zrobi to za nas.

Jeżeli wykupiliśmy już ubezpieczenie na podróż, a sytuacja związana z pandemią covid-19 nas zaskoczyła, możemy wykupić dodatkowe ubezpieczenie kosztów leczenia i transportu związane docelowo z potencjalnym zachorowaniem na covid-19 lub na wypadek objęcia przymusową kwarantanną. Każda z tych sytuacji będzie wiązała się z poniesieniem dodatkowych kosztów, dlatego warto zabezpieczyć się na taką okoliczność.

Ubezpieczenie podróżne covid-19 – dlaczego warto je wykupić?

Wyjazd poza miejsce, w którym mamy stałą opiekę lekarza rodzinnego i w każdej chwili możemy się do niego zgłosić, jest potencjalnie niebezpieczną sytuacją. Gdy dojdzie do nieprzewidzianego wypadku lub zachorowania w kraju, gdzie nie mamy dostępu do opieki medycznej może wiązać się z szeregiem problemów. Aby oszczędzić sobie stresu i strat finansowych za leczenie poza granicami kraju warto wybrać korzystne ubezpieczenie covid-19.

Jakie realne korzyści osiągniemy, decydując się na inwestycję w ubezpieczenie turystyczne? 

Jeśli interesuje nas polisa ubezpieczeniowa, oferty mogą różnić się od siebie, ale zazwyczaj zapewniają one:

 • darmowe rozmowy telefoniczne z konsultantami – dzięki temu można umówić się na wizytę lekarską przez telefon bez ponoszenia kosztów za połączenia z innych miejsc na świecie,
 • dostęp do pomocy telefonicznej w języku polskim przez 24 godziny na dobę,
 • bezpieczną podróż do Polski bez ponoszenia dodatkowych opłat za transport (po przejściu wypadku lub leczenia za granicą),
 • pokrycie realnych kosztów podróży z każdego miejsca na świecie,
 • organizacja i opłata kosztów leczenia w przypadku choroby lub nieszczęśliwych wypadków.

Wymienione korzyści to jedynie przykładowe usługi, które można znaleźć w propozycjach wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Warto sprawdzić, czy firma oferująca nam ubezpieczenie OC online oferuje także ubezpieczenie turystyczne. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z jednego źródła pomocy w potrzebnej sytuacji.

Kwarantanna za granicą, a ubezpieczenie na covid-19

Kwarantanna jest okresem ochronnym dla osób, które mogłyby zostać narażone na kontakt z osobą przenoszącą chorobę zakaźną (obecnie najczęściej dotyczy ona podejrzenia zachorowania na covid-19). W takim momencie dochodzi do izolacji osoby chorującej na czas minimum kilku dni, kiedy to uda się zdiagnozować chorobę lub jej objawy ustąpią.

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje pomoc w takich sytuacjach. Oznacza to, że wykupiona wcześniej polisa sprawia, że firma pokrywa koszty związane z przebywaniem w danym miejscu. Tutaj warto podkreślić, że nałożenie kwarantanny zmusza daną osobę lub grupę ludzi do pozostania w miejscu dotychczasowego przebywania na określony czas. Nie każdy zatem może pozwolić sobie na dodatkowe kilka lub kilkanaście dni mieszkania w hotelu, dlatego warto pomyśleć o tym dużo wcześniej.

Oprócz opłaty za zamieszkiwaną przestrzeń ubezpieczyciel może pokrywać także koszty wyżywienia. Wszystkie szczegóły dotyczące takiej sytuacji warto sprawdzać bezpośrednio w wybieranej firmie, aby później wiedzieć, jakie prawa nam przysługują i co możemy zrobić, jeżeli zostaniemy objęci kwarantanną.

Turystyczne ubezpieczenie na wypadek epidemii

Ze względu na brak możliwości przewidzenia pojawienia się potencjalnej epidemii, ciężko jest decydować o tym, jakie elementy powinno spełniać ubezpieczenie na takie sytuacje. Po doświadczeniu wydarzeń związanych z koronawirusem wiele towarzystw ubezpieczeniowych zmieniło swoje oferty i uzupełniło je o dodatkowe usługi w przypadku epidemii. 

Dzięki temu obecne ubezpieczenia na covid w większości zapewniają:

 • pomoc finansową,
 • zaopatrzenie w potrzebne leki,
 • bieżące informowanie uwzględnionych osób o stanie zdrowia,
 • organizację powrotu do kraju lub przetransportowania do miejsca, gdzie można kontynuować podróż,
 • organizację zakwaterowania i wyżywienia,
 • w przypadku śmierci transport zwłok lub organizację pogrzebu za granicą.

 

Oczywiście każda firma tworzy własne oferty ubezpieczeń turystycznych związanych z epidemią covid-19, dlatego warto, dokładnie sprawdzić czym różnią się one między sobą.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z powodu covid-19

Ze względu na skomplikowaną sytuację związaną z epidemią koronawirusa, nie każdy może przewidzieć, czy do czasu podróży nie zdąży zachorować. Zdarza się, że klienci wykupujący ubezpieczenie turystyczne muszą zrezygnować z wyjazdu ze względu na infekcję lub kwarantannę wynikającą z kontaktu z covid-19.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują tzw. ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z powodu covid-19, co oznacza zwrot poniesionych kosztów, w przypadku, gdy:

 • osoba ubezpieczona lub jej towarzysz podróży zachoruje na covid-19 i nie będzie w stanie wrócić do zdrowia do dnia planowanego wyjazdu,
 • najbliższa osoba z otoczenia osoby ubezpieczonej nagle zachoruje i będzie wymagać hospitalizacji do dnia wyjazdu,
 • dojdzie do śmierci osoby ubezpieczonej, osoby bliskiej lub współuczestnika podróży.

 

Przed wykupieniem dowolnego rodzaju ubezpieczenia należy dokładnie rozeznać się w jego szczegółach. Czytajmy każdy punkt umowy, aby w najważniejszej sytuacji nie okazało się, że nie sprawdziliśmy, czy dana usługa nas dotyczy lub, czy możemy zgłosić się po pomoc w określonych momentach.

Karolina Polska

Karolina Polska

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Nowe przepisy dla kierowców – co zmieni się w 2020 roku?

Nowe przepisy dla kierowców – co zmieni się w 2020 roku?

2020 rok zbliża się wielkimi krokami. To też moment, w którym wejdą w życie nowe przepisy dla kierowców. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, ale i eliminowania zachowań utrudniających poruszanie się innym uczestnikom ruchu drogowego. Zobacz, […]

więcej
Ubezpieczenie do Chin – sprawdź, co powinno zawierać!

Ubezpieczenie do Chin – sprawdź, co powinno zawierać!

Chiny to najludniejsze państwo świata, zachwycające niesamowitą architekturą i kulturą, w niesamowity sposób łączące przeszłość ze współczesnością. Nic dziwnego, że co roku kraj ten odwiedzają miliony turystów. Przed wyjazdem w to egzotyczne miejsce należy jednak odpowiednio się przygotować […]

więcej
Jak przebieg samochodu wpływa na cenę OC i AC?

Jak przebieg samochodu wpływa na cenę OC i AC?

Stan licznika jest jedną z informacji, jakie trzeba podać podczas obliczania wysokości składek polis komunikacyjnych. Wiele osób zastanawia się, czy kwestia ta ma duże znaczenie dla ubezpieczyciela. Wartość ta sporo mówi o pojeździe, a także o kierowcy. Czy […]

więcej
Najpopularniejsze atrakcje turystyczne w USA – co zwiedzić?

Najpopularniejsze atrakcje turystyczne w USA – co zwiedzić?

W 2019 roku Polska dołączyła do krajów należących do tzw. systemu bezwizowego. Oznacza to, że wyjazd do Stanów Zjednoczonych jest prostszy niż kiedykolwiek. Każdy, kto marzył o odwiedzeniu tego państwa, ma teraz do tego świetną okazję, pozbawioną sporej […]

więcej