Ubezpieczenie turystyczne covid-19

Ubezpieczenie turystyczne covid-19

5/5 - (Ocen: 1)

Trwająca pandemia koronawirusa sprawia, że wiele osób rezygnuje z planów związanych z zagraniczną podróżą. Dla tych, którym zależy na tym, aby takie plany się jednak nie zmieniły powstało specjalne ubezpieczenie od covid-19. Dzięki niemu wiele osób może bezpiecznie podróżować bez obawy, że potencjalne zachorowanie poza granicami kraju będzie wiązało się dla nich z dużymi kosztami leczenia lub hospitalizacji.

Covid-19 a ubezpieczenie

Podróż poza Polskę wymaga odpowiedniego przygotowania na różne sytuacje. Jednym z najważniejszych kroków jest zadbanie o kwestie zdrowotne. Przed wyjazdem warto przejrzeć oferty firm oferujących ubezpieczenia turystyczne online, ponieważ to pozwoli na zaoszczędzenie czasu na wizytach osobistych w placówkach.

Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują klientom ubezpieczenie turystyczne covid-19, które obejmuje najważniejsze podstawowe elementy ubezpieczenia zdrowotnego oraz dodatkową ochronę na sytuację, gdy klient zachoruje na koronawirusa w trakcie pobytu poza krajem. Oferta taka obejmuje zazwyczaj ochronę w kwestii kosztów leczenia do wysokości sumy wybranego ubezpieczenia. Dzięki temu podczas podróży nie musimy obawiać się o płatność za leczenie lub hospitalizację, ponieważ firma ubezpieczeniowa zrobi to za nas.

Jeżeli wykupiliśmy już ubezpieczenie na podróż, a sytuacja związana z pandemią covid-19 nas zaskoczyła, możemy wykupić dodatkowe ubezpieczenie kosztów leczenia i transportu związane docelowo z potencjalnym zachorowaniem na covid-19 lub na wypadek objęcia przymusową kwarantanną. Każda z tych sytuacji będzie wiązała się z poniesieniem dodatkowych kosztów, dlatego warto zabezpieczyć się na taką okoliczność.

Ubezpieczenie podróżne covid-19 – dlaczego warto je wykupić?

Wyjazd poza miejsce, w którym mamy stałą opiekę lekarza rodzinnego i w każdej chwili możemy się do niego zgłosić, jest potencjalnie niebezpieczną sytuacją. Gdy dojdzie do nieprzewidzianego wypadku lub zachorowania w kraju, gdzie nie mamy dostępu do opieki medycznej może wiązać się z szeregiem problemów. Aby oszczędzić sobie stresu i strat finansowych za leczenie poza granicami kraju warto wybrać korzystne ubezpieczenie covid-19.

Jakie realne korzyści osiągniemy, decydując się na inwestycję w ubezpieczenie turystyczne? 

Jeśli interesuje nas polisa ubezpieczeniowa, oferty mogą różnić się od siebie, ale zazwyczaj zapewniają one:

 • darmowe rozmowy telefoniczne z konsultantami – dzięki temu można umówić się na wizytę lekarską przez telefon bez ponoszenia kosztów za połączenia z innych miejsc na świecie,
 • dostęp do pomocy telefonicznej w języku polskim przez 24 godziny na dobę,
 • bezpieczną podróż do Polski bez ponoszenia dodatkowych opłat za transport (po przejściu wypadku lub leczenia za granicą),
 • pokrycie realnych kosztów podróży z każdego miejsca na świecie,
 • organizacja i opłata kosztów leczenia w przypadku choroby lub nieszczęśliwych wypadków.

Wymienione korzyści to jedynie przykładowe usługi, które można znaleźć w propozycjach wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Warto sprawdzić, czy firma oferująca nam ubezpieczenie OC online oferuje także ubezpieczenie turystyczne. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z jednego źródła pomocy w potrzebnej sytuacji.

Kwarantanna za granicą, a ubezpieczenie na covid-19

Kwarantanna jest okresem ochronnym dla osób, które mogłyby zostać narażone na kontakt z osobą przenoszącą chorobę zakaźną (obecnie najczęściej dotyczy ona podejrzenia zachorowania na covid-19). W takim momencie dochodzi do izolacji osoby chorującej na czas minimum kilku dni, kiedy to uda się zdiagnozować chorobę lub jej objawy ustąpią.

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje pomoc w takich sytuacjach. Oznacza to, że wykupiona wcześniej polisa sprawia, że firma pokrywa koszty związane z przebywaniem w danym miejscu. Tutaj warto podkreślić, że nałożenie kwarantanny zmusza daną osobę lub grupę ludzi do pozostania w miejscu dotychczasowego przebywania na określony czas. Nie każdy zatem może pozwolić sobie na dodatkowe kilka lub kilkanaście dni mieszkania w hotelu, dlatego warto pomyśleć o tym dużo wcześniej.

Oprócz opłaty za zamieszkiwaną przestrzeń ubezpieczyciel może pokrywać także koszty wyżywienia. Wszystkie szczegóły dotyczące takiej sytuacji warto sprawdzać bezpośrednio w wybieranej firmie, aby później wiedzieć, jakie prawa nam przysługują i co możemy zrobić, jeżeli zostaniemy objęci kwarantanną.

Turystyczne ubezpieczenie na wypadek epidemii

Ze względu na brak możliwości przewidzenia pojawienia się potencjalnej epidemii, ciężko jest decydować o tym, jakie elementy powinno spełniać ubezpieczenie na takie sytuacje. Po doświadczeniu wydarzeń związanych z koronawirusem wiele towarzystw ubezpieczeniowych zmieniło swoje oferty i uzupełniło je o dodatkowe usługi w przypadku epidemii. 

Dzięki temu obecne ubezpieczenia na covid w większości zapewniają:

 • pomoc finansową,
 • zaopatrzenie w potrzebne leki,
 • bieżące informowanie uwzględnionych osób o stanie zdrowia,
 • organizację powrotu do kraju lub przetransportowania do miejsca, gdzie można kontynuować podróż,
 • organizację zakwaterowania i wyżywienia,
 • w przypadku śmierci transport zwłok lub organizację pogrzebu za granicą.

 

Oczywiście każda firma tworzy własne oferty ubezpieczeń turystycznych związanych z epidemią covid-19, dlatego warto, dokładnie sprawdzić czym różnią się one między sobą.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z powodu covid-19

Ze względu na skomplikowaną sytuację związaną z epidemią koronawirusa, nie każdy może przewidzieć, czy do czasu podróży nie zdąży zachorować. Zdarza się, że klienci wykupujący ubezpieczenie turystyczne muszą zrezygnować z wyjazdu ze względu na infekcję lub kwarantannę wynikającą z kontaktu z covid-19.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują tzw. ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży z powodu covid-19, co oznacza zwrot poniesionych kosztów, w przypadku, gdy:

 • osoba ubezpieczona lub jej towarzysz podróży zachoruje na covid-19 i nie będzie w stanie wrócić do zdrowia do dnia planowanego wyjazdu,
 • najbliższa osoba z otoczenia osoby ubezpieczonej nagle zachoruje i będzie wymagać hospitalizacji do dnia wyjazdu,
 • dojdzie do śmierci osoby ubezpieczonej, osoby bliskiej lub współuczestnika podróży.

 

Przed wykupieniem dowolnego rodzaju ubezpieczenia należy dokładnie rozeznać się w jego szczegółach. Czytajmy każdy punkt umowy, aby w najważniejszej sytuacji nie okazało się, że nie sprawdziliśmy, czy dana usługa nas dotyczy lub, czy możemy zgłosić się po pomoc w określonych momentach.

Karolina Polska

Karolina Polska

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Instruktor nauki jazdy – jak nim zostać i ile można na tym zarobić?

Instruktor nauki jazdy – jak nim zostać i ile można na tym zarobić?

Kierowcy szczególnie lubiący jazdę samochodem, mogą uczyć innych tego, jak to robić. By móc wykonywać taki zawód, należy spełnić określone wymagania oraz zdać specjalny egzamin. Wyjaśniamy, jak uzyskać odpowiednie uprawnienia oraz zdradzamy, ile zarabia instruktor nauki jazdy!

więcej
Assistance na Europę, czyli podróż bez obaw za granicą!

Assistance na Europę, czyli podróż bez obaw za granicą!

Wybierasz się samochodem na wakacje do europejskich krajów, a może często podróżujesz służbowo poza granice Polski? W takim razie powinieneś zadbać o swoje bezpieczeństwo i komfort w czasie pobytu poza domem. Dowiedz się, czym jest ubezpieczenie assistance w […]

więcej
KNF – Komisja Nadzoru Finansowego

KNF – Komisja Nadzoru Finansowego

KNF to Komisja Nadzoru Finansowego, która powstała na mocy ustawy o nadzorze nad sektorem finansowym jako samodzielny organ administracyjny w 2006 roku. Jego podstawowymi zadaniami są działania, które mają wspomagać prawidłowe funkcjonowanie firm na rynku finansowym – w […]

więcej
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy

Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy

Młodzi kierowcy bez większego doświadczenia to wyjątkowa grupa uczestników ruchu, która jest specjalnie traktowana, zwłaszcza przez ubezpieczycieli. Kierowcy w młodym wieku, którzy dopiero stali się pełnoletni i zdobywają prawo jazdy, nie mają żadnego doświadczenia. Jednak tak jak inni […]

więcej