Lublin ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Lublin ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Kalkulator OC

Drożeje prąd, podstawowe produkty i usługi. Naturalnie rosną też ceny polis komunikacyjnych. Jakie kwoty muszą płacić za samochód kierowcy z województwa lubelskiego? Sprawdź, ile kosztuje przeciętne ubezpieczenie OC/AC w Lublinie! 

W dobie wszechobecnych podwyżek warto postarać się o najtańsze OC! Obowiązkowe polisy odpowiedzialności cywilnej nigdy nie należały do najtańszych, ale w ostatnich miesiącach ich ceny jeszcze rosną. Sprawdź, ile średnio kosztuje ubezpieczenie OC/AC w Lublinie!

Lublin ubezpieczenie OC/AC – średnie ceny za polisy

Lublin ubezpieczenie OC/AC

W Polsce kierowcy są zobowiązani do tego, by posiadać ważne ubezpieczenie OC na każdy posiadany samochód. Świadczenie to musi obejmować te same podstawowe usługi, jednak nie ma ustalonej ceny. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują składki na różne kwoty. Obliczają je na podstawie danych kierowcy i samochodu, w tym także miejsca zamieszkania. Przez to ceny składek w wybranych regionach mogą różnić się od siebie nawet o kilkaset złotych! W 2019 mediana cen samego OC w Lublinie wynosiła ok. 700 zł. W porównaniu z resztą kraju był to dość przeciętny wynik. Najdrożej było we Wrocławiu – mediana wyniosła aż ok. 940 zł! Najmniej płacili natomiast kierowcy z Rzeszowa – jedynie ok. 620 zł.

Wartości te nie oddają jednak stanu faktycznego. Wielu kierowców decyduje się na dokupienie dodatkowych świadczeń, takich jak np. ubezpieczenie AC. Posiadanie wyłącznie polisy OC gwarantuje wsparcie tylko w chwili wypadku. Na drodze czeka na nas znacznie więcej niebezpieczeństw, które mogą wiązać się z ogromnymi wydatkami i kłopotami. Warto być zabezpieczonym na wszystkie ewentualności.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, ten artykuł odpowie dokładnie, czym jest ubezpieczenie OC.

Ile płaci przeciętny kierowca? Lublin ubezpieczenie OC/AC

Ile płaci przeciętny kierowca? Lublin ubezpieczenie OC/AC

By najlepiej sprawdzić, ile faktycznie wydaje się na polisy komunikacyjne, przeprowadziliśmy małą symulację. Wyszukaliśmy najlepsze oferty dla fikcyjnego, przykładowego kierowcy z Lublina. Na potrzeby eksperymentu stworzyliśmy postać 29-letniego pana Karola. Jest singlem, więc kupił i zarejestrował samochód w pojedynkę. Jeździ dość ostrożnie, więc parkuje auto na posesji oraz zależy mu na dodatkowych świadczeniach. Jego pojazd to pięcioletnia Skoda Octavia z przebiegiem ok. 100 tys. km i silnikiem benzynowym (1197 l3). Pana Karola interesują oferty zawierające – oprócz OC –  ubezpieczenia NNW oraz Assistance.

Najniższą cenę proponuje Proama – 1193 zł. Jest to dość podstawowy pakiet, ale z pewnością spełni wymagania wielu kierowców. MTU oferuje nieco lepsze warunki Assistance za 1284 zł. Podobną ofertę posiada Generali, w zbliżonej cenie 1285 zł. Firma zapewnia auto zastępcze, ale z kolei nie gwarantuje pomocy w razie awarii. Jak widać, można stwierdzić, że średnie ubezpieczenie OC w Lublinie wynosi ok. 1200 zł.

Gdyby pan Karol chciałby zdecydować się na pakiet z AC, najlepsze trzy oferty wyglądałyby następująco: 2227 zł w MTU, 4125 zł w Proama oraz 4167 zł w Generali. Tutaj różnice są dość spore, ale zdecydowanie najlepsze warunki proponuje Proama. MTU to z kolei dobre rozwiązanie budżetowe. Takie oferty są sporo droższe, ale zdecydowanie warto w nie zainwestować. Co więcej, firmy zwykle umożliwiają wygodne płatności w ratach. Dodatkowe świadczenia są niezwykle przydatne. Ubezpieczenia Assistance są np. idealne dla osób, które często wyjeżdżają w podróże służbowe.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie OC/AC w Lublinie?

Jeśli właśnie kupiłeś auto lub zastanawiasz się nad zmianą obecnej oferty ubezpieczeniowej, koniecznie zacznij od dokładnego researchu. Może okazać się, że za o wiele lepsze lub podobne warunki zapłacisz nawet kilkaset złotych mniej! Jak odnaleźć taką polisę? Nasza porównywarka pomoże Ci to zrobić w kilka minut! Wystarczy wypełnić krótki formularz, wpisując dane potrzebne do obliczenia cen składek. Następnie w mniej niż 30 sekund nasz kalkulator OC/AC znajdzie i posegreguje najlepsze oferty. Pozostaje tylko porównać najciekawsze z nich, po czym wykupić najkorzystniejszą polisę!

Przeciętne ubezpieczenie OC/AC w Lublinie nie jest najwyższe w Polsce, ale zawsze warto poszukać tańszej alternatywy. Krótki research może sprawić, że zaoszczędzisz sporo pieniędzy! Porównaj najlepsze oferty dla siebie!

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Zakup samochodu na firmę krok po kroku – leasing i kupno za gotówkę

Zakup samochodu na firmę krok po kroku – leasing i kupno za gotówkę

Planujesz kupno pojazdu służbowego, który będzie wykorzystywany do celów związanych z Twoim przedsiębiorstwem? A może chcesz po prostu zmienić auto i wziąć fakturę na swoją działalność? Wyjaśniamy, jak przebiega zakup samochodu na firmę! Opisujemy dwa najpopularniejsze sposoby – […]

więcej
Zadośćuczynienie z OC sprawcy – kiedy Ci przysługuje?

Zadośćuczynienie z OC sprawcy – kiedy Ci przysługuje?

Po wypadku spowodowanym przez innego uczestnika ruchu, poszkodowanym przysługują odpowiednie kompensaty, wypłacane przez towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy. W jakich okolicznościach można liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe poza odszkodowaniem? Wyjaśniamy, kiedy otrzymuje się zadośćuczynienie z OC sprawcy! SPIS TREŚCI Zadośćuczynienie […]

więcej
Kim jest rzeczoznawca i czym dokładnie się zajmuje?

Kim jest rzeczoznawca i czym dokładnie się zajmuje?

By prawidłowo ocenić wartość pojazdu, trzeba posiadać odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie. Wiedza na temat tego, ile jest wart Twój samochód, może być Ci potrzebna nie tylko w sytuacji, gdy zechcesz go sprzedać. Wtedy najlepiej jest poprosić o pomoc […]

więcej
Darmowy kalkulator OC – 5 powodów, dla których warto z niego skorzystać

Darmowy kalkulator OC – 5 powodów, dla których warto z niego skorzystać

Zgodnie z polskim prawem, każdy samochód musi być objęty ubezpieczeniem OC. Ponieważ nie należy ono do najtańszych, wiele osób długo stara się znaleźć najlepszą opcję. Istnieje jednak znacznie szybszy oraz skuteczniejszy sposób niż przeglądanie i analizowanie wszystkich ofert. […]

więcej