Lublin ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Lublin ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC

Drożeje prąd, podstawowe produkty i usługi. Naturalnie rosną też ceny polis komunikacyjnych. Jakie kwoty muszą płacić za samochód kierowcy z województwa lubelskiego? Sprawdź, ile kosztuje przeciętne ubezpieczenie OC/AC w Lublinie! Ubezpieczenia samochodu w Lublinie nie należą do najdroższych, ale i tak warto znaleźć sposób, by zaoszczędzić. Sprawdź jak to zrobić!

W dobie wszechobecnych podwyżek warto postarać się o najtańsze OC! Obowiązkowe polisy odpowiedzialności cywilnej nigdy nie należały do najtańszych, ale w ostatnich miesiącach ich ceny jeszcze rosną. Sprawdź, ile średnio kosztuje ubezpieczenie OC/AC w LubliniePrzedłużając swoją polisę, warto pamiętać, że ubezpieczenia samochodu w Lublinie można kupić w wielu konkurencyjnych towarzystwach, więc nie zawsze opłaca się trzymać tylko jednego. Dzięki porównywarce można szybko zweryfikować, czy aktualna oferta będzie najbardziej opłacalna, a przeważnie tak nie jest. Różnica w cenach może wynieść nawet kilkadziesiąt procent, więc warto dowiedzieć się, jak zaoszczędzić.

Lublin ubezpieczenie OC/AC – średnie ceny za polisy

Lublin ubezpieczenie OC/AC

W Polsce kierowcy są zobowiązani do tego, by posiadać ważne ubezpieczenie OC na każdy posiadany samochód. Świadczenie to musi obejmować te same podstawowe usługi, jednak nie ma ustalonej ceny. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują składki na różne kwoty. Obliczają je na podstawie danych kierowcy i samochodu, w tym także miejsca zamieszkania. Przez to ceny składek w wybranych regionach mogą różnić się od siebie nawet o kilkaset złotych! W 2019 mediana cen samego OC w Lublinie wynosiła ok. 700 zł. W porównaniu z resztą kraju był to dość przeciętny wynik. Najdrożej było we Wrocławiu – mediana wyniosła aż ok. 940 zł! Najmniej płacili natomiast kierowcy z Rzeszowa – jedynie ok. 620 zł.

Kolejne 2 lata przyniosły dalsze podwyżki. Ubezpieczenia OC w Lublinie i tak było nieco tańsze, niż w największych aglomeracjach kraju, jednak ich średnie ceny wzrosły niemal o 30% w tym okresie. Rok 2022 przyniósł jeszcze większe podwyżki, które są tym bardziej dotkliwe, że w kraju i na świecie coraz mocniej odczuwa się skutki inflacji. Ubezpieczenia komunikacyjne w Lublinie można jednak kupić o wiele taniej, gdy skorzysta się z odpowiednich narzędzi. Porównywarka OC AC pozwoli na szybkie zweryfikowanie, czy aktualna polisa faktycznie jest korzystna. W zestawieniu uwzględnione zostaną oferty wszystkich najlepszych towarzystw działających na rynku, więc jest to sposób, by znaleźć realnie najtańszą polisę. Ponadto można sporo zaoszczędzić, gdy kupuje się je w pakiecie, razem z ubezpieczeniem AC w Lublinie i innymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi.

Wartości te nie oddają jednak stanu faktycznego. Wielu kierowców decyduje się na dokupienie dodatkowych świadczeń, takich jak np. ubezpieczenie AC. Posiadanie wyłącznie polisy OC gwarantuje wsparcie tylko w chwili wypadku. Na drodze czeka na nas znacznie więcej niebezpieczeństw, które mogą wiązać się z ogromnymi wydatkami i kłopotami. Warto być zabezpieczonym na wszystkie ewentualności.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, ten artykuł odpowie dokładnie, czym jest ubezpieczenie OC.

Ile płaci przeciętny kierowca? Lublin ubezpieczenie OC/AC

Ile płaci przeciętny kierowca? Lublin ubezpieczenie OC/AC

By najlepiej sprawdzić, ile faktycznie wydaje się na polisy komunikacyjne, przeprowadziliśmy małą symulację. Wyszukaliśmy najlepsze oferty dla fikcyjnego, przykładowego kierowcy z Lublina. Na potrzeby eksperymentu stworzyliśmy postać 29-letniego pana Karola. Jest singlem, więc kupił i zarejestrował samochód w pojedynkę. Jeździ dość ostrożnie, więc parkuje auto na posesji oraz zależy mu na dodatkowych świadczeniach. Jego pojazd to pięcioletnia Skoda Octavia z przebiegiem ok. 100 tys. km i silnikiem benzynowym (1197 l3). Pana Karola interesują oferty zawierające – oprócz OC –  ubezpieczenia NNW oraz Assistance.

Najniższą cenę proponuje Proama – 1193 zł. Jest to dość podstawowy pakiet, ale z pewnością spełni wymagania wielu kierowców. MTU oferuje nieco lepsze warunki Assistance za 1284 zł. Podobną ofertę posiada Generali, w zbliżonej cenie 1285 zł. Firma zapewnia auto zastępcze, ale z kolei nie gwarantuje pomocy w razie awarii. Jak widać, można stwierdzić, że średnie ubezpieczenie OC w Lublinie wynosi ok. 1200 zł.

Gdyby pan Karol chciałby zdecydować się na pakiet z AC, najlepsze trzy oferty wyglądałyby następująco: 2227 zł w MTU, 4125 zł w Proama oraz 4167 zł w Generali. Tutaj różnice są dość spore, ale zdecydowanie najlepsze warunki proponuje Proama. MTU to z kolei dobre rozwiązanie budżetowe. Takie oferty są sporo droższe, ale zdecydowanie warto w nie zainwestować. Co więcej, firmy zwykle umożliwiają wygodne płatności w ratach. Dodatkowe świadczenia są niezwykle przydatne. Ubezpieczenia Assistance są np. idealne dla osób, które często wyjeżdżają w podróże służbowe.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC w Lublinie ma zawsze taki sam zakres ochrony, gdyż wynika to z przepisów polskiego prawa, a dokładnie z Ustawy o Ubezpieczeniach Obowiązkowych. Kupując dodatkowe polisy, takie jak AC, Assistance, czy NNW klient musi dokładnie przeanalizować zakres ochrony, gdyż w każdej firmie jest on nieco inny. Dzięki porównywarce Kioskpolis.pl można wygodnie porównać wszystkie elementy umowy, takie jak zakres ochrony i jego relacja do ceny za dany pakiet polis ubezpieczeniowych. Nie zawsze opłaca się inwestować w najtańszy, gdyż zazwyczaj można uzyskać o wiele większą ochronę, za nieproporcjonalnie małą dopłatą. Wiele towarzystw ma zmienną ofertę, więc przed przedłużaniem swojej aktualnej polisy ubezpieczeniowej, zawsze warto sprawdzić aktualne oferty na rynku. Nie robiąc tego, można stracić nawet kilkaset złotych.

Gdy znajdzie się lepszą ofertę, wystarczy skorzystać z opcji rozwiązania umowy. Wypowiedzenie OC jest bardzo łatwe i wystarczy wypełnić odpowiedni formularz. Często można to zrobić nawet online. Co prawda bieżącą umowę trzeba będzie wypełnić, a polisa będzie ważna do daty zapisanej w umowie, jednak już wcześniej można kupić polisę na kolejny okres, a umowę z aktualnym ubezpieczycielem rozwiązać. Ubezpieczenia samochodowe w Lublinie warto weryfikować co rok i jeśli jest taka możliwość, podpisywać umowę z nowym towarzystwem – wielu sytuacjach jest to opłacalne ze względu na bieżące promocje lub zmiany polityki cenowej w poszczególnych firmach. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zniżki wypracowane u aktualnego ubezpieczyciela, będą także uwzględnione przez inne firmy. Porównywarka OC AC bierze pod uwagę wszystkie parametry na podstawie danych kierowcy.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie OC/AC w Lublinie?

Jeśli właśnie kupiłeś auto lub zastanawiasz się nad zmianą obecnej oferty ubezpieczeniowej, koniecznie zacznij od dokładnego researchu. Może okazać się, że za o wiele lepsze lub podobne warunki zapłacisz nawet kilkaset złotych mniej! Jak odnaleźć taką polisę? Nasza porównywarka pomoże Ci to zrobić w kilka minut! Wystarczy wypełnić krótki formularz, wpisując dane potrzebne do obliczenia cen składek. Następnie w mniej niż 30 sekund nasz kalkulator OC AC znajdzie i posegreguje najlepsze oferty. Pozostaje tylko porównać najciekawsze z nich, po czym wykupić najkorzystniejszą polisę!

Przeciętne ubezpieczenie OC/AC w Lublinie nie jest najwyższe w Polsce, ale zawsze warto poszukać tańszej alternatywy. Krótki research może sprawić, że zaoszczędzisz sporo pieniędzy! Porównaj najlepsze oferty dla siebie!

Sprawdź również:

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Jak przebieg samochodu wpływa na cenę OC i AC?

Jak przebieg samochodu wpływa na cenę OC i AC?

Stan licznika jest jedną z informacji, jakie trzeba podać podczas obliczania wysokości składek polis komunikacyjnych. Wiele osób zastanawia się, czy kwestia ta ma duże znaczenie dla ubezpieczyciela. Wartość ta sporo mówi o pojeździe, a także o kierowcy. Czy […]

więcej
OC droższe od samochodu? To się zdarza!

OC droższe od samochodu? To się zdarza!

Z roku na rok można zauważyć podwyżki składek za ubezpieczenia komunikacyjne. Niektórzy kierowcy muszą też płacić znacznie więcej za takie usługi od innych. Co sprawia, że koszty mogą przekroczyć nasze najśmielsze oczekiwania? Wyjaśniamy, kiedy możliwe jest OC droższe […]

więcej
Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód – online czy stacjonarnie?

Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód – online czy stacjonarnie?

Musisz wykupić polisę ubezpieczeniową na auto? Współcześnie można zrobić to na wiele różnych sposobów. Dużo osób uważa, że najlepszą obsługę uzyskuje się w bezpośrednim kontakcie z agentem. Czy faktycznie tak jest? Wyjaśniamy, gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód – w […]

więcej
Ubezpieczenie samochodu w leasingu – 5 rzeczy, które powinieneś o nim wiedzieć

Ubezpieczenie samochodu w leasingu – 5 rzeczy, które powinieneś o nim wiedzieć

Jeśli zastanawiasz się nad wzięciem firmowego auta, masz do wyboru dwa rozwiązania, które zwalniają Cię z konieczności zapłacenia całej ceny naraz: tradycyjny kredyt oraz leasing samochodowy. W pierwszym stajesz się właścicielem od razu, w drugim masz prawo wykupu […]

więcej