Lublin ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Lublin ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC

Drożeje prąd, podstawowe produkty i usługi. Naturalnie rosną też ceny polis komunikacyjnych. Jakie kwoty muszą płacić za samochód kierowcy z województwa lubelskiego? Sprawdź, ile kosztuje przeciętne ubezpieczenie OC/AC w Lublinie! 

W dobie wszechobecnych podwyżek warto postarać się o najtańsze OC! Obowiązkowe polisy odpowiedzialności cywilnej nigdy nie należały do najtańszych, ale w ostatnich miesiącach ich ceny jeszcze rosną. Sprawdź, ile średnio kosztuje ubezpieczenie OC/AC w Lublinie!

Lublin ubezpieczenie OC/AC – średnie ceny za polisy

Lublin ubezpieczenie OC/AC

W Polsce kierowcy są zobowiązani do tego, by posiadać ważne ubezpieczenie OC na każdy posiadany samochód. Świadczenie to musi obejmować te same podstawowe usługi, jednak nie ma ustalonej ceny. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują składki na różne kwoty. Obliczają je na podstawie danych kierowcy i samochodu, w tym także miejsca zamieszkania. Przez to ceny składek w wybranych regionach mogą różnić się od siebie nawet o kilkaset złotych! W 2019 mediana cen samego OC w Lublinie wynosiła ok. 700 zł. W porównaniu z resztą kraju był to dość przeciętny wynik. Najdrożej było we Wrocławiu – mediana wyniosła aż ok. 940 zł! Najmniej płacili natomiast kierowcy z Rzeszowa – jedynie ok. 620 zł.

Wartości te nie oddają jednak stanu faktycznego. Wielu kierowców decyduje się na dokupienie dodatkowych świadczeń, takich jak np. ubezpieczenie AC. Posiadanie wyłącznie polisy OC gwarantuje wsparcie tylko w chwili wypadku. Na drodze czeka na nas znacznie więcej niebezpieczeństw, które mogą wiązać się z ogromnymi wydatkami i kłopotami. Warto być zabezpieczonym na wszystkie ewentualności.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, ten artykuł odpowie dokładnie, czym jest ubezpieczenie OC.

Ile płaci przeciętny kierowca? Lublin ubezpieczenie OC/AC

Ile płaci przeciętny kierowca? Lublin ubezpieczenie OC/AC

By najlepiej sprawdzić, ile faktycznie wydaje się na polisy komunikacyjne, przeprowadziliśmy małą symulację. Wyszukaliśmy najlepsze oferty dla fikcyjnego, przykładowego kierowcy z Lublina. Na potrzeby eksperymentu stworzyliśmy postać 29-letniego pana Karola. Jest singlem, więc kupił i zarejestrował samochód w pojedynkę. Jeździ dość ostrożnie, więc parkuje auto na posesji oraz zależy mu na dodatkowych świadczeniach. Jego pojazd to pięcioletnia Skoda Octavia z przebiegiem ok. 100 tys. km i silnikiem benzynowym (1197 l3). Pana Karola interesują oferty zawierające – oprócz OC –  ubezpieczenia NNW oraz Assistance.

Najniższą cenę proponuje Proama – 1193 zł. Jest to dość podstawowy pakiet, ale z pewnością spełni wymagania wielu kierowców. MTU oferuje nieco lepsze warunki Assistance za 1284 zł. Podobną ofertę posiada Generali, w zbliżonej cenie 1285 zł. Firma zapewnia auto zastępcze, ale z kolei nie gwarantuje pomocy w razie awarii. Jak widać, można stwierdzić, że średnie ubezpieczenie OC w Lublinie wynosi ok. 1200 zł.

Gdyby pan Karol chciałby zdecydować się na pakiet z AC, najlepsze trzy oferty wyglądałyby następująco: 2227 zł w MTU, 4125 zł w Proama oraz 4167 zł w Generali. Tutaj różnice są dość spore, ale zdecydowanie najlepsze warunki proponuje Proama. MTU to z kolei dobre rozwiązanie budżetowe. Takie oferty są sporo droższe, ale zdecydowanie warto w nie zainwestować. Co więcej, firmy zwykle umożliwiają wygodne płatności w ratach. Dodatkowe świadczenia są niezwykle przydatne. Ubezpieczenia Assistance są np. idealne dla osób, które często wyjeżdżają w podróże służbowe.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie OC/AC w Lublinie?

Jeśli właśnie kupiłeś auto lub zastanawiasz się nad zmianą obecnej oferty ubezpieczeniowej, koniecznie zacznij od dokładnego researchu. Może okazać się, że za o wiele lepsze lub podobne warunki zapłacisz nawet kilkaset złotych mniej! Jak odnaleźć taką polisę? Nasza porównywarka pomoże Ci to zrobić w kilka minut! Wystarczy wypełnić krótki formularz, wpisując dane potrzebne do obliczenia cen składek. Następnie w mniej niż 30 sekund nasz kalkulator OC AC znajdzie i posegreguje najlepsze oferty. Pozostaje tylko porównać najciekawsze z nich, po czym wykupić najkorzystniejszą polisę!

Przeciętne ubezpieczenie OC/AC w Lublinie nie jest najwyższe w Polsce, ale zawsze warto poszukać tańszej alternatywy. Krótki research może sprawić, że zaoszczędzisz sporo pieniędzy! Porównaj najlepsze oferty dla siebie!

Sprawdź również:

Mikołaj Dedrys

Mikołaj Dedrys

Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych rozpoczął zaraz po odebraniu dyplomu. W wolnym czasie pasjonat gier RPG oraz książek o tematyce historycznej.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Ubezpieczenie opon – jak działa i ile kosztuje?

Ubezpieczenie opon – jak działa i ile kosztuje?

5/5 – (Ocen: 1) Problemy z ogumieniem samochodu są jednym z najczęstszych powodów, dla których wzywa się pomoc drogową. Z tego względu wiele towarzystw posiada w swoich ofertach specjalną, dodatkową polisę, zapewniającą pomoc w takich sytuacjach. Wyjaśniamy, jak […]

więcej
Jak przepisać OC na nowego właściciela auta?

Jak przepisać OC na nowego właściciela auta?

5/5 – (Ocen: 1) Zgodnie z polskim prawem, każdy kierowca musi posiadać ważne OC. Polisa jest przypisana nie tylko do osoby, ale też do pojazdu. Co dzieje się z nią w chwili, gdy samochód zostaje przekazany komuś innemu? […]

więcej
Wycena samochodu przy wypłacaniu ubezpieczenia – co warto wiedzieć?

Wycena samochodu przy wypłacaniu ubezpieczenia – co warto wiedzieć?

5/5 – (Ocen: 1) Wysokość składki za ubezpieczenie samochodu jest zawsze zależna od wielu czynników. Jednym z nich jest wartość auta. Wyjaśniamy, w jaki sposób przebiegają wyceny samochodów oraz co zrobić w przypadku, gdy ubezpieczyciel w zaskakujący dla […]

więcej
Opłaty skarbowe za kupno samochodu – sprawdź, zanim kupisz!

Opłaty skarbowe za kupno samochodu – sprawdź, zanim kupisz!

5/5 – (Ocen: 1) Planujesz zakup auta? Czeka Cię wiele formalności, a także wydatków. Do kosztów rejestracji i składek za obowiązkowe ubezpieczenie OC, musisz doliczyć także podatek. Wyjaśniamy, ile wynoszą opłaty skarbowe za kupno samochodu! Dodatkowa należność nakładana […]

więcej