Kielce ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Kielce ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC

Stolica województwa świętokrzyskiego jest jednym z mniejszych miast powiatowych. Między innymi właśnie z tego względu jego mieszkańcy płacą stosownie niższe składki za polisy komunikacyjne. Jak duża jest ta różnica względem innych miejsc w Polsce? Sprawdziliśmy ile w 2020 roku trzeba będzie średnio płacić za ubezpieczenie OC/AC w Kielcach!

Musisz wykupić polisę na nowe auto? A może przestałeś być zadowolony z dotychczasowej oferty? Z pewnością zależy Ci na tym, by znaleźć jak najlepsze, a przy tym najtańsze OC. Jak ocenić która opcja jest opłacalna? Sprawdziliśmy, ile przeciętnie płacą kierowcy za ubezpieczenie OC/AC w Kielcach!

Kielce ubezpieczenie OC/AC – średnie ceny za polisy

Kielce ubezpieczenie OC/AC – średnie ceny za polisy

Jedyną obowiązkowa polisą komunikacyjną według polskiego prawa jest ubezpieczenie OC. Sprawdziliśmy, ile musieli zapłacić za nie kierowcy mieszkający w Kielcach. Według danych statystycznych (mediana cen) średnia składka w roku 2019 wynosiła 640 zł. Taniej było jedynie w Rzeszowie – tam kierowcy musieli płacić ok. 620 zł. Przeciętna składka w skali kraju wynosiła ok. 700 zł. Najdrożej było we Wrocławiu – mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska musieli wydać na auta średnio aż 940 zł.

Takie dane dają pewien punkt odniesienia, ale nie są w pełni miarodajne. Wielu kierowców decyduje się na pakiety zawierające dodatkowe świadczenia, takie jak np. ubezpieczenie AC. Polisa odpowiedzialności cywilnej chroni nas jedynie w momencie wypadku/kolizji drogowej, a przecież samochód jest narażony na szereg innych zjawisk, w których niezastąpioną pomoc mogą właśnie zapewnić korzystne dodatki. Jakiekolwiek kłopoty związane z pojazdem zwykle generują też znacznie większe wydatki niż wyższa składka.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, ten artykuł odpowie dokładnie, czym jest ubezpieczenie OC.

Ile płaci przeciętny kierowca? Kielce ubezpieczenie OC/AC

Uznaliśmy, że najlepiej będzie sprawdzić po prostu ceny polis dla przykładowego kierowcy z Kielc. Przyjęliśmy, że naszym obiektem testowym będzie 29-letni mężczyzna, chcący ubezpieczyć pięcioletnią Skodę Octavię, z silnikiem benzynowym o najmniejszej pojemności i przebiegiem ok. 100 tys. km. Jest dosyć ostrożny za kierownicą, dba o swoje auto i parkuje je na ulicy. Zależy mu na ofertach zawierających OC, ubezpieczenia NNW oraz Assistance.

Najtańszą opcją jest polisa od MTU, w cenie 1214 zł. To bardzo dobra, szeroka oferta, z szerokim wachlarzem świadczeń. 1392 zł proponuje Proama, za nieco gorsze warunki. Generali podobny pakiet (gwarantujący dodatkowo m.in. OC w życiu prywatnym oraz samochód zastępczy) wyceniło dla naszego kierowcy na 1498 zł. Uznajmy więc, że przeciętna polisa w Katowicach kosztuje ok. 1300 zł.

Gdyby sprawdzić pakiety zawierające dodatkowo AC, najlepsze ceny wyglądałyby następująco: 2118 w MTU za dość podstawowy zakres albo 4193 zł w Proama oraz 4264 zł w Generali za szersze oferty. Różnica w cenach jest dość spora, ale warto trochę dopłacić np. za lepsze ubezpieczenia Assistance, ponieważ są one niezwykle pomocne w razie rozmaitych kłopotów z samochodem.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie OC/AC w Kielcach?

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie OC/AC w Kielcach?

Chociaż kierowcy z tego miasta płacą zdecydowanie mniej niż obywatele innych miejsc w Polsce, zawsze warto starać się znaleźć możliwie najlepszą i najtańszą polisę. Jak jednak porównać wszystkie dostępne oferty? Najszybciej oraz najwygodniej można zrobić to za pomocą naszej porównywarki! Musisz wypełnić tylko jeden formularz, by w kilka chwil uzyskać zestawienie najlepszych pakietów od znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Nasz kalkulator OC AC, na podstawie wprowadzonych przez Ciebie danych, oblicza ceny składek, więc od razu możesz porównać najtańsze warianty. Jeśli zdecydujesz się na któryś z nich, wystarczy kilka kliknięć, by go zakupić!

Przeciętne ubezpieczenie OC/AC w Kielcach nie jest zbyt wysokie, ale zawsze warto spróbować zaoszczędzić. Poświęć chwilę, by porównać dostępne oferty, a możesz miło się zaskoczyć. Znajdź najlepszą opcję dla siebie!

Sprawdź również:

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Rejestracja samochodu z zagranicy – jak wygląda cały proces: krok po kroku?

Rejestracja samochodu z zagranicy – jak wygląda cały proces: krok po kroku?

1/5 – (Ocen: 2) Zdecydowałeś się na zakup samochodu z zagranicy? Sprawdź, jakie formalności należy dopełnić, abyś mógł legalnie zarejestrować takie auto i jeździć nim w Polsce. Rejestracja samochodu z zagranicy nie jest trudna, jednak trzeba zaznajomić się […]

więcej
Warszawa ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Warszawa ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

5/5 – (Ocen: 1) Stolica naszego kraju jest jednym z najdroższych miejsc do życia. Mieszkańcy muszą liczyć się też z kosztownymi polisami komunikacyjnymi. Wiele osób dokłada więc wszelkich starań, by znaleźć najtańsze OC. Czy jest ono dużo wyższe […]

więcej
Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód – online czy stacjonarnie?

Gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód – online czy stacjonarnie?

5/5 – (Ocen: 1) Musisz wykupić polisę ubezpieczeniową na auto? Współcześnie można zrobić to na wiele różnych sposobów. Dużo osób uważa, że najlepszą obsługę uzyskuje się w bezpośrednim kontakcie z agentem. Czy faktycznie tak jest? Wyjaśniamy, gdzie najlepiej […]

więcej
Przegląd składek polis samochodów marki Toyota – ubezpieczenia OC/AC

Przegląd składek polis samochodów marki Toyota – ubezpieczenia OC/AC

5/5 – (Ocen: 1) Posiadasz samochód marki Toyota? Czy jesteś pewien, że masz wykupione najlepsze, najtańsze OC? Dowiedz się, ile w 2020 roku płaci się za ubezpieczenie pojazdów od tego producenta. Oto przegląd składek polis samochodów marki Toyota! […]

więcej