Kielce ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Kielce ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

5/5 - (Ocen: 1)

Kalkulator OC

Stolica województwa świętokrzyskiego jest jednym z mniejszych miast powiatowych. Między innymi właśnie z tego względu jego mieszkańcy płacą stosownie niższe składki za polisy komunikacyjne. Jak duża jest ta różnica względem innych miejsc w Polsce? Sprawdziliśmy ile w 2022 roku trzeba będzie średnio płacić za ubezpieczenie OC/AC w Kielcach! Ubezpieczenia samochodowe w Kielcach są tańsze niż w innych regionach kraju, jednak warto wiedzieć, z jakimi wydatkami trzeba się liczyć, a także, czy można zaoszczędzić. Sprawdź, jak to zrobić!

Musisz wykupić polisę na nowe auto? A może przestałeś być zadowolony z dotychczasowej oferty? Z pewnością zależy Ci na tym, by znaleźć jak najlepsze, a przy tym najtańsze OC. Jak ocenić która opcja jest opłacalna? Sprawdziliśmy, ile przeciętnie płacą kierowcy za ubezpieczenie OC/AC w KielcachWielu kierowców popełnia ten sam błąd i kupuje polisę u tego samego ubezpieczyciela co roku. Bardzo rzadko jest to opłacalne, gdyż większość właścicieli pojazdów jest w stanie znaleźć o wiele lepsze propozycje. Ubezpieczenie samochodu w Kielcach może być tańsze nawet o kilkaset złotych. Sprawdź, jak znaleźć najtańszą ofertę i porównaj, czy płacisz tak mało, jak mógłbyś.

Kielce ubezpieczenie OC/AC – średnie ceny za polisy

Kielce ubezpieczenie OC/AC – średnie ceny za polisy

Jedyną obowiązkowa polisą komunikacyjną według polskiego prawa jest ubezpieczenie OC. Sprawdziliśmy, ile musieli zapłacić za nie kierowcy mieszkający w Kielcach. Według danych statystycznych (mediana cen) średnia składka w roku 2019 wynosiła 640 zł. Taniej było jedynie w Rzeszowie – tam kierowcy musieli płacić ok. 620 zł. Przeciętna składka w skali kraju wynosiła ok. 700 zł. Najdrożej było we Wrocławiu – mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska musieli wydać na auta średnio aż 940 zł.

Kolejne trzy lata przyniosły spory wzrost cen, które dostosowały się do wszechpanującej inflacji. Ubezpieczenia OC w Kielcach średnio kosztują już niemal 1000 zł, więc wzrost jest bardzo duży. Niestety z obowiązkowego ubezpieczenia OC nie można zrezygnować, jednak można znaleźć sposoby na to, by nieco zaoszczędzić. Porównywarka OC AC Kioskpolis.pl pozwoli na błyskawiczne porównanie ofert wszystkich wiodących towarzystw ubezpieczeniowych, przez co każdy kierowca znajdzie najlepszą ofertę dla siebie. Dzięki temu można oszczędzić spore kwoty, gdyż różnice między najdroższymi i najtańszymi polisami są relatywnie wysokie. Sama zmiana ubezpieczyciela jest bardzo łatwa, a wypowiedzenie OC nie sprawia kłopotu. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz i wysłać go pocztą. Wiele firm pozwala także na wypowiedzenie umowy online. Każdy klient ma do tego prawo. Musi jedynie wypełnić aktualną umowę.

Warto jednak już wcześniej pomyśleć o nowej i tańszej polisie OC. Po zakupie ubezpieczenia komunikacyjnego w Kielcach można dopiero rozwiązać umowę z aktualnym ubezpieczycielem. Biorąc pod uwagę wzrost cen o niemal połowę na przestrzeni ostatnich lat, warto pomyśleć poważnie o tym, jak zaoszczędzić, zwłaszcza że jest to bardzo łatwe, a nowe ubezpieczenie można kupić przez Internet.

Takie dane dają pewien punkt odniesienia, ale nie są w pełni miarodajne. Wielu kierowców decyduje się na pakiety zawierające dodatkowe świadczenia, takie jak np. ubezpieczenie AC. Polisa odpowiedzialności cywilnej chroni nas jedynie w momencie wypadku/kolizji drogowej, a przecież samochód jest narażony na szereg innych zjawisk, w których niezastąpioną pomoc mogą właśnie zapewnić korzystne dodatki. Jakiekolwiek kłopoty związane z pojazdem zwykle generują też znacznie większe wydatki niż wyższa składka.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, ten artykuł odpowie dokładnie, czym jest ubezpieczenie OC.

Ile płaci przeciętny kierowca? Kielce ubezpieczenie OC/AC

Uznaliśmy, że najlepiej będzie sprawdzić po prostu ceny polis dla przykładowego kierowcy z Kielc. Przyjęliśmy, że naszym obiektem testowym będzie 29-letni mężczyzna, chcący ubezpieczyć pięcioletnią Skodę Octavię, z silnikiem benzynowym o najmniejszej pojemności i przebiegiem ok. 100 tys. km. Jest dosyć ostrożny za kierownicą, dba o swoje auto i parkuje je na ulicy. Zależy mu na ofertach zawierających OC, ubezpieczenia NNW oraz Assistance.

Najtańszą opcją jest polisa od MTU, w cenie 1214 zł. To bardzo dobra, szeroka oferta, z szerokim wachlarzem świadczeń. 1392 zł proponuje Proama, za nieco gorsze warunki. Generali podobny pakiet (gwarantujący dodatkowo m.in. OC w życiu prywatnym oraz samochód zastępczy) wyceniło dla naszego kierowcy na 1498 zł. Uznajmy więc, że przeciętna polisa w Katowicach kosztuje ok. 1300 zł.

Gdyby sprawdzić pakiety zawierające dodatkowo AC, najlepsze ceny wyglądałyby następująco: 2118 w MTU za dość podstawowy zakres albo 4193 zł w Proama oraz 4264 zł w Generali za szersze oferty. Różnica w cenach jest dość spora, ale warto trochę dopłacić np. za lepsze ubezpieczenia Assistance, ponieważ są one niezwykle pomocne w razie rozmaitych kłopotów z samochodem.

Bardzo często niewielka dopłata za ubezpieczenie komunikacyjne w Kielcach będzie wiązała się ze zdecydowanym zwiększeniem zakresu ochrony. Jeśli nabywa się cały pakiet polis ubezpieczeniowych, można liczyć na bardzo atrakcyjne rabaty.

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie OC/AC w Kielcach?

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie OC/AC w Kielcach?

Chociaż kierowcy z tego miasta płacą zdecydowanie mniej niż obywatele innych miejsc w Polsce, zawsze warto starać się znaleźć możliwie najlepszą i najtańszą polisę. Jak jednak porównać wszystkie dostępne oferty? Najszybciej oraz najwygodniej można zrobić to za pomocą naszej porównywarki! Musisz wypełnić tylko jeden formularz, by w kilka chwil uzyskać zestawienie najlepszych pakietów od znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Nasz kalkulator OC AC, na podstawie wprowadzonych przez Ciebie danych, oblicza ceny składek, więc od razu możesz porównać najtańsze warianty. Jeśli zdecydujesz się na któryś z nich, wystarczy kilka kliknięć, by go zakupić!

Przeciętne ubezpieczenie OC/AC w Kielcach nie jest zbyt wysokie, ale zawsze warto spróbować zaoszczędzić. Poświęć chwilę, by porównać dostępne oferty, a możesz miło się zaskoczyć. Znajdź najlepszą opcję dla siebie! Ubezpieczenie samochodu w Kielcach także może być dużo tańsze, a dzięki znalezieniu lepsze oferty, można dokupić dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne i za podobną cenę, jak do tej pory, zyskać nieporównywalnie szerszy zakres ochrony. AC w Kielcach pozwoli na pełne pokrycie szkód wynikających ze swojej winy, na swoim aucie, a jeśli dokupi się do tego pakiet zawierający Assistance, można będzie uzyskać pomoc drogowa w każdych okolicznościach.

Sprawdź również:

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Czy małżonkowie mogą razem skorzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę?

Czy małżonkowie mogą razem skorzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę?

Zastanawiasz się, jak zdobyć wyższe zniżki OC? Pomyśl o współwłasności pojazdu. Jeśli Twój partner – mąż lub żona – ma maksymalne zniżki za bezszkodową jazdę – Ty również możesz z nich skorzystać. Podpowiadamy, jak sprawdzić, ile bonifikaty Ci […]

więcej
Przegląd składek polis samochodów marki Skoda – ubezpieczenia OC/AC

Przegląd składek polis samochodów marki Skoda – ubezpieczenia OC/AC

Posiadasz auto marki Skoda? Z pewnością zależy Ci na tym, by co roku opłacać najkorzystniejsze, a przy tym najtańsze OC. Masz pewność, że Twoja oferta jest najlepsza? A może właśnie szukasz dobrej propozycji? Przedstawiamy przegląd składek polis samochodów […]

więcej
Warszawa ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Warszawa ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Stolica naszego kraju jest jednym z najdroższych miejsc do życia. Mieszkańcy muszą liczyć się też z kosztownymi polisami komunikacyjnymi. Wiele osób dokłada więc wszelkich starań, by znaleźć najtańsze OC. Czy jest ono dużo wyższe niż w innych rejonach […]

więcej
Umowy połówkowe – dlaczego należy na nie uważać?

Umowy połówkowe – dlaczego należy na nie uważać?

Planujesz sprowadzenie auta z zagranicy przy pomocy pośrednika samochodowego? Częstym zwyczajem w takich sytuacjach jest spisywanie tzw. umów połówkowych. Zobacz, z czym wiąże się taki dokument i dlaczego jest dla Ciebie niekorzystny!

więcej