Ubezpieczenie na wypadek chorób tropikalnych. Czy warto?

Ubezpieczenie na wypadek chorób tropikalnych. Czy warto?

5/5 - (Ocen: 3)

Czy warto zakupić rozszerzone ubezpieczenie na wyjazd za granicę, jeżeli miejscem docelowym mają być kraje tropikalne? A może wystarczy zwykłe ubezpieczenie na wakacje o niskiej składce i podstawowym zakresie ochrony? Przekonaj się, które wybrać i dlaczego. Sprawdź też, jak zabezpieczyć zdrowie przed wyjazdem w tropikalną podróż.

Dlaczego ubezpieczenie za granicą jest ważne?

Podróżując do innych krajów, zwłaszcza tych odległych i odznaczających się odmiennymi warunkami środowiskowymi, niezbędne jest posiadanie kompleksowej ochrony zdrowotnej. O ile w Polsce i krajach Unii Europejskiej – jeżeli masz kartę EKUZ – skorzystasz z bezpłatnej opieki medycznej w ramach NFZ-u, o tyle w innych częściach świata będziesz zdany na siebie. Gorączkę czy drobne przeziębienie możesz przeczekać lub wyleczyć domowymi sposobami, ale co zrobisz, gdy ukąsi Cię jadowity wąż, w ranę powstałą podczas wędrówki po górach wda się zakażenie lub w okolicy, w której znajduje się Twój hotel, pojawi się epidemia choroby, z którą Twój organizm nie miał wcześniej do czynienia?

ubezpieczenie na wyjazd w tropiki i koszty leczenia

Szczepieniom obowiązkowym i wartym rozważenia przed wyjazdem w tropiki poświęciliśmy kompleksowy poradnik – zachęcamy do przeczytania go. Tu przypominamy pokrótce, z jakimi chorobami możesz się spotkać za granicą. Wyróżniliśmy oczywiście te, przeciw którym Twój organizm nie wyrobił sobie naturalnej bariery ochronnej: poliomyelitis, błonica, nagminne zapalenie przyusznic, wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, dur brzuszny, japońskie zapalenie mózgu, wścieklizna, cholera, żółta febra, zakażenia meningokokowe.

Zobacz, jakie ubezpieczenie warto wybrać na wakacje w tropikach.

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd w tropiki?

Właściwą ochronę życia i zdrowia podczas podróży w tropiki zapewni Ci wykonanie obowiązkowych i zalecanych szczepień w połączeniu z kompleksowym ubezpieczeniem na wyjazd za granicę. Jeśli zachorujesz, zranisz się lub złamiesz nogę, będziesz mógł natychmiast skorzystać z opieki lekarza – w tym również poddać się hospitalizacji – bez konieczności ponoszenia własnych wydatków. Pokryciem kosztów zajmie się ubezpieczyciel.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Uwaga jednak! Wybierając ubezpieczenia wakacyjne na egzotyczne lokalizacje, np. tropiki, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na kwotę przypisaną kosztom leczenia. Jeśli będzie za niska, może nie wystarczyć w przypadku poważniejszego uszkodzenia ciała i dłuższej hospitalizacji. Leczenie za granicą jest drogie. Jeżeli suma ubezpieczenia będzie zbyt niska, różnicę przyjdzie Ci pokryć w własnej kieszeni. Upewnij się więc, że wybrałeś takie ubezpieczenia na wakacje, przy którym nie wydasz ani złotówki ponad budżet przeznaczony na składkę.

GDZIE ZNALEŹĆ WŁAŚCIWE UBEZPIECZENIE NA WYJAZD W TROPIKI?

Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń wakacyjnych, takiej jak ta dostępna na stronie KioskPolis.pl. Wybierz kraj lub kraje, które planujesz odwiedzić podczas wyprawy. Przeglądając otrzymane wyniki, zwracaj uwagę na te z wyższymi kosztami leczenia, np. 50 tysięcy euro i więcej. Jeśli planujesz kilkutygodniowy pobyt w tropikach, dobrym rozwiązaniem będzie wybranie ubezpieczenia na wakacje bez limitu kosztów leczenia.

Co daje NNW w ubezpieczeniu na wakacje?

Jednym z wartościowych i często wybieranych dodatków do ubezpieczeń na wyjazd za granicę jest NNW. To ochrona następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeżeli w podróży doznasz rozstroju zdrowia bądź uszkodzenia ciała skutkującego długotrwałymi powikłaniami, ubezpieczyciel wypłaci Ci pieniądze niezbędne na podjęcie rehabilitacji, wykupienie zabiegów czy nabycie sprzętu ułatwiającego funkcjonowanie.

ubezpieczenie na wyjazd w tropiki i nnw

NNW sprawdzi się również w sytuacji, w której po powrocie z tropików nie będziesz w stanie od razu wrócić do pracy – skorzystasz wówczas z otrzymanych pieniędzy. To z kolei sprawia, że kwota przypisana NNW powinna być wysoka. W razie poważnego uszczerbku na zdrowiu potrzebne Ci będzie duże odszkodowanie.

Porównaj oferty

Kiedy już będziesz wiedział, dokąd i w jakim terminie wybierasz się na wakacje, wykorzystaj porównywarkę ubezpieczeń na wyjazd KioskPolis.pl, aby znaleźć ofertę zabezpieczającą Twoje życie i zdrowie w wysokim stopniu. Pamiętaj też, by wykonać zestaw szczepień obowiązkowych i zalecanych. Baw się na wyjeździe cudownie!

Sprawdź również:

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Jakie ubezpieczenie na wyjazd za granicę kupić?

Jakie ubezpieczenie na wyjazd za granicę kupić?

Jak wskazują badania prowadzone wśród osób wyjeżdżających za granicę, aż 70 % osób korzysta z dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. To znacznie więcej niż jeszcze kilka lat temu. Wniosek? Jesteśmy świadomi konieczności posiadania ubezpieczenia na wakacje za granicą, a co […]

więcej
Czy Turcja jest bezpieczna? Przeczytaj przed podróżą

Czy Turcja jest bezpieczna? Przeczytaj przed podróżą

Przekonaj się, czy w Turcji jest bezpiecznie, by zadecydować o tegorocznym kierunku wyjazdu na wakacje. Poznaj oficjalne stanowisko Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Sprawdź również, jakie kroki podjąć, by zachować bezpieczeństwo w Turcji, jeżeli zdecydujesz się na wyjazd. Ochroń siebie […]

więcej
Jakie są najczęściej spotykane wypadki na wyjeździe?

Jakie są najczęściej spotykane wypadki na wyjeździe?

Ubezpieczenie na wyjazd pozwala odprężyć się podczas zwiedzania nowych miejsc. Nawet jeśli rozchorujesz się lub złamiesz nogę, ochrona zapewniona przez ubezpieczyciela umożliwi Ci szybkie rozwiązanie problemu. Inną, jedną z głównych obaw rodziców wysyłających dzieci na wycieczkę zorganizowaną jest […]

więcej
Czechy samochodem – o czym warto wiedzieć?

Czechy samochodem – o czym warto wiedzieć?

Planujesz zwiedzić Czechy samochodem? A może po prostu wybierasz się do naszego zachodniego sąsiada w celach służbowych bądź osobistych? W takim razie warto zapoznać się z naszymi wskazówkami. Dowiedz się, jak dobrze zaplanować i zorganizować podróż oraz pobyt […]

więcej