Jakie ubezpieczenie na wakacje w tropikach?

Jakie ubezpieczenie na wakacje w tropikach?

4.9/5 - (Ocen: 18)

W tym roku planujesz egzotyczne wakacje? Brzmi doskonale. Pamiętaj jednak, że wypadki, nieszczęśliwe wydarzenia czy choroby tropikalne urlopu nie biorą. Zestawiliśmy ubezpieczenia na wakacje, które pozwolą Ci odpocząć podczas wyjazdu. Przeczytaj, które polisy zapewnią Ci spokojne wczasy egzotyczne.

Najpopularniejsze kierunki egzotycznych wakacji

Choć z najnowszego raportu Polskiej Izby Turystyki
< a href="http://www.pit.org.pl/media/1/002/009/2129.pdf" target="_blank" rel="noopener">„Zagraniczne wakacje Polaków 2018” wynika, że na wycieczki zorganizowane przez biura podróży wybieramy nadal nieco bardziej zachowawcze kierunki (Turcja i Egipt wracają do czołówki; Tunezja powoli odzyskuje utraconą pozycję na rynku), to boom na prawdziwe tropiki trwa. Tajlandia, Chiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Izrael, Indie, a także strefa międzyzwrotnikowa, w tym Karaiby, państwa Ameryki Południowej, kraje Afryki Środkowej, Indie czy Oceania – wyjazdy egzotyczne, również te organizowane samodzielnie, zyskują na popularności. Wpływ na taki stan rzeczy ma zapewne większa dostępność lotów, spadek cen, a także rosnące oczekiwania podróżnych i bardziej świadomy wybór miejsca odpoczynku. Co zrobić, aby takie wyjazdy egzotyczne były bezpieczniejsze? Pomyśl o dedykowanym ubezpieczeniu podróży zagranicznej.

Jakie ubezpieczenie na wakacje

Jak wybrać ubezpieczenie na wakacje przez internet?

Nie jesteś w stanie przewidzieć wszystkiego, ale od niektórych wypadków czy zdarzeń losowych możesz wykupić ubezpieczenie na wyjazdy zagraniczne. Co cechuje taką polisę? Jest to pełne ubezpieczenia na wakacje, które szybko i wygodnie kupujesz przez internet. Polisę wybierasz przed wyjazdem, nawet jeśli zostało do niego mało czasu. Niektórzy ubezpieczyciele dopuszczają też możliwość zakupu ubezpieczenia nawet podczas samej podróży. Pamiętaj jednak, że w takiej sytuacji zaczyna ono zazwyczaj obowiązywać dopiero kilka dni (2-3) po opłaceniu składki.

Porównaj ceny ubezpieczeń

 

Planujesz wakacje? Ubezpieczenie turystyczne dostępne jest dla wszystkich podróżujących. Sprawdzi się, gdy wyjeżdżasz za granicę rekreacyjnie – na kilkutygodniowy urlop, dłuższy pobyt lub weekendowy city-break. Co więcej, jeśli podczas wyjazdu zamierzasz uprawiać sport – amatorsko lub też wyczynowo, również możesz wybrać odpowiednią polisę. Ubezpieczeniem warto zainteresować się też w momencie, gdy Twój wyjazd zagraniczny jest zarobkowy. Wybierając polisę, masz więc następujące opcje:

  • wypoczynek,
  • sport,
  • praca.

Porównaliśmy kilkanaście ofert ubezpieczycieli w zależności od wybranej destynacji. W naszym minirankingu znajdziesz trzy rodzaje polis: VIP, PREMIUM i PLUS. Sprawdź, jak ubezpieczyć wakacje!

Wczasy egzotyczne w Chinach, Japonii, USA, Kanadzie

Chcesz przejść po Wielkim Murze Chińskim, zobaczyć Terakotową Armię lub płynąć rzeką Jangcy? Wolisz podziwiać świętą górę Japończyków – Fudżi i spróbować sushi lub ramen w Tokio? A może na swoją egzotyczną podróż wybierasz długą jazdę po Stanach Zjednoczonych albo wyprawę do odległej Kanady? Jeżeli zdecydowałeś się na egzotyczne wakacje w Chinach, Japonii, USA albo Kanadzie, zgodnie z naszą rekomendacją wybraliśmy pakiet VIP, w którym koszty leczenia ubezpieczone są do kwoty aż 1 050 000 zł. W poniższym zestawieniu porównaliśmy oferty polis ubezpieczające wyjazd dwutygodniowy.

TU i nazwa polisy Zakres Koszty leczenia i transportu Koszty ratownictwa Bagaż podróżny NNW OC w życiu prywatnym Składka
AXA Multitravel VIP 648 270 zł 34 574 zł 2 161 zł 25 931 zł 345 744 zł 163,50 zł
AXA Multitravel VIP 1 080 450 zł 43 218 zł 2 593 zł 43 218 zł 432 180 zł 181,50 zł
Axa Assistance Daleko od Domu VIP Bez limitu Bez limitu 6 000zł 150 000 zł 1 500 000 zł 346,07 zł

CZY WIESZ, ŻE..?

Jeśli wybierasz się na egzotyczne wakacje do Chin, Japonii lub USA albo Kanady, Twoja podróż z pewnością nie będzie krótsza niż 14 dni. To dalekie destynacje, obce kulturowo i niejednokrotnie, z o wiele droższymi niż polskie usługami medycznymi. Warto wykupić ubezpieczenie w możliwie najwyższym standardzie, jak np. Axa Assistance Daleko od Domu. Koszty leczenia, transportu czy ratownictwa są tu ubezpieczone na nielimitowane kwoty. Koszt polisy to ok. 25 zł za każdy dzień.

Marzą Ci się prawdziwie egzotyczne wakacje? Azja, Ameryka Południowa i Afryka czekają

Podróż po stepach Azji – od Mongolii przez Kazachstan? Niepowtarzalny klimat Ameryki Południowej z gorącym Buenos Aires lub pustynią Atakama w Chile? A może Czarny Ląd i wycieczka szlakiem południowoafrykańskich miast? Twoje wymarzone wczasy egzotyczne to Azja, Ameryka Południowa lub Afryka? Zgodnie z naszym poleceniem Twój pakiet to PREMIUM, który koszty leczenia opiewa na kwotę do 500 000 zł. Poniższe zestawienie to oferty polis, które ubezpieczają wyjazd dwutygodniowy.

 

TU i nazwa polisy Zakres Koszty leczenia i transportu Koszty ratownictwa Bagaż podróżny NNW OC w życiu prywatnym Składka
TU Europa Travel PREMIUM 500 000 zł 40 000 zł 10 000 zł 50 000 zł 800 000 zł 112,05 zł
SIGNAL IDUNA Travel PREMIUM 432 180 zł 25 931 zł 5 000 zł 100 000 zł 432 180 zł 131,70 zł
AXA Multitravel PREMIUM 432 180 zł 25 931 zł 1 729 zł 17 287 zł 216 090 zł 144,00 zł

CZY WIESZ, ŻE..?

Egzotyka w Azji, Ameryce Południowej lub Afryce? Oprócz ubezpieczenia swojej podróży, w tym przypadku polecamy pakiety PREMIUM, pamiętaj o szczepieniach, zapobiegających chorobom egzotycznym. Wybierając Czarny Ląd, podróżni często zastanawiają się nad niebezpieczeństwem chorób w Afryce, takich jak żółta gorączka (żółta febra), dur brzuszny czy choroba meningokokowa. Przed tymi chorobami tropikalnymi chronią właśnie szczepienia.

Ubezpieczenia na wakacje – gorąca Europa

Twoje wczasy egzotyczne to bieguny gorąca w Europie? Wybierasz trwające cały rok cypryjskie lato albo jedną z najbardziej nasłonecznionych części Grecji, czyli Kretę? A może kierunkiem wyprawy będzie „patelnia Europy” – Sewilla? Jeżeli Twoją urlopową egzotyką będą kraje europejskie, rekomendowanym przez nas pakietem jest PLUS, który ubezpiecza koszty ewentualnego leczenia do 250 000 zł. W tabeli ujęliśmy polisy na wyjazd dwutygodniowy.

TU i nazwa polisy Zakres Koszty leczenia i transportu Koszty ratownictwa Bagaż podróżny NNW OC w życiu prywatnym Składka
Axa Assistance Daleko od Domu PLUS 200 000 zł 200 000 zł 20 000 zł 55,44 zł
TU Europa Travel PLUS 210 000 zł 25 000 zł 2 000 zł 25 000 zł 200 000 zł 67,50 zł
SIGNAL IDUNA Travel PLUS 259 308 zł 25 931 zł 2 000 zł 30 000 zł 129 654 zł 81,00 zł

CZY WIESZ, ŻE..?

Egzotycznym kierunkiem może być również Europa. Wybierając jeden z jej tzw. biegunów gorąca, możesz przeżyć naprawdę tropikalny urlop. O czym warto pamiętać? Staraj się wybierać ubezpieczenia, które ochronią nie tylko Ciebie, ale także Twój bagaż. Ich koszt może być nieznacznie wyższy, ale z pewnością zapewnią Ci spokojne wakacje, bez troski o własny dobytek. Podróżowanie po Europie jest bezpieczne, ale dodatkowa kwota polis rzędu około 5-6 zł za dzień na pewno nie będzie obciążeniem budżetu podróży.

Porównaj oferty

Ubezpieczenie turystyczne

Sprawdź również:

Renata Bardyś

Renata Bardyś

Renata Bardyś – praca jako agent ubezpieczeniowy miała być tylko epizodem, ale stała się jej sposobem na życie. Już w pierwszym roku swojej kariery odkryła, że ma smykałkę do wyszukiwania najtańszych polis. Prywatnie lubi podróżować – zawsze z odpowiednim ubezpieczeniem turystycznym i czyta co najmniej 26 książek rocznie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Wakacje zimą? Jakie kierunki są najczęściej wybierane?

Wakacje zimą? Jakie kierunki są najczęściej wybierane?

Już niedługo rozpocznie się bajeczny, kilkumiesięczny sezon dla fanów sportów zimowych. Stoki narciarskie znów będą tętniły życiem, ale… nie wszyscy oddają się tej dyscyplinie sportu. Wielu turystów w okresie zimowym poszukuje kierunków, gdzie skorzysta z wysokich temperatur i […]

więcej
Urlop w Grecji – jak się dobrze ubezpieczyć

Urlop w Grecji – jak się dobrze ubezpieczyć

Czy wiesz, że zgodnie z tegorocznym badaniem Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, Grecja jest najpopularniejszą destynacją wakacyjną wśród Polaków? W tym roku również i Ty wybierasz się na wczasy w Grecji? Zobacz, jak się dobrze ubezpieczyć przed wyjazdem!

więcej
Wakacje w Chorwacji – przegląd cen oraz dojazdu

Wakacje w Chorwacji – przegląd cen oraz dojazdu

Chorwacja jest jedną z popularniejszych destynacji, jeśli chodzi o wakacje Polaków. Stosunkowo korzystne ceny, urocze krajobrazy, przyjaźni mieszkańcy, dogodna pogoda i smaczne jedzenie zachęcają do odwiedzin i wypoczynku. Postanowiliśmy sprawdzić, ile kosztuje dojazd do Chorwacji, a także ile […]

więcej
Gdzie jechać na wakacje w czerwcu?

Gdzie jechać na wakacje w czerwcu?

Połowa roku – koniec szkoły i początek sezonu urlopów. Gdzie jechać na wakacje w czerwcu? Dlaczego warto pomyśleć o urokliwej Albanii? Albo o rodzimym Bałtyku lub Bieszczadach? Które destynacje Polacy wybierają najchętniej? Przeczytaj i znajdź inspirację na tegoroczną […]

więcej