Ranking najtańszych ubezpieczeń OC dla młodego kierowcy

Ranking najtańszych ubezpieczeń OC dla młodego kierowcy

Młodzi kierowcy niestety nie dysponują jeszcze żadnymi zniżkami ubezpieczeniowymi – stąd też brak zaufania w oczach towarzystw ubezpieczeniowych i w efekcie dość wysoki koszt OC. Okazuje się jednak, że znalezienie taniego OC dla młodego kierowcy jest możliwe. Zobacz przygotowany przez nas ranking i wybierz najlepiej!

Podane poniżej składki ubezpieczeniowe zostały wyliczone 15 października 2018 przy użyciu kalkulatora ubezpieczeń komunikacyjnych. Za przykład wykorzystaliśmy tutaj Toyotę Yaris wyprodukowaną w 2014 roku. Jak wiadomo jest to niewielki, miejski samochód, który jest stosunkowo często wybierany przez młodych kierowców – ze względu na niewielkie wymiary oraz dość małe spalanie świetnie sprawdza się bowiem na krótkich trasach oraz podczas jazdy w mieście. Podczas przygotowania naszego rankingu porównaliśmy oferty skierowane do młodych, 24-letnich kierowców. Uwzględniliśmy w nim również tylko te ubezpieczenia, w których młody kierowca jest jedynym właścicielem pojazdu – bez współwłaściciela, który mógłby wspomóc go swoimi zniżkami. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule. Poniżej zebraliśmy dla Ciebie 6 najtańszych ubezpieczeń OC dla młodych kierowców – sprawdź i wybierz najlepsze dla siebie!

UNIQUA

Nasz ranking rozpoczyna ubezpieczenie komunikacyjne oferowane przez UNIQA, które wydaje się być szczególnie korzystne dla młodych kierowców, którzy nie posiadają jeszcze własnych zniżek, a jednocześnie nie chcą dopisać bardziej doświadczonego kierowcę jako współwłaściciela pojazdu. Dlaczego? Przy powyższych założeniach dotyczących pojazdu i osoby kierowcy, całkowity koszt ubezpieczenia samochodu wyniesie bowiem 1732 zł. Co ważne, w ramach pakietu otrzymasz OC, assistance, NNW oraz ubezpieczenie opon, a całość obowiązuje nie tylko w Polsce, lecz również w Europie.

PARAMETRYPLUSYMINUSY
Pakiet ubezpieczenia: OC, Assistance, NNW, opony+ Zielona Karta– brak samochodu zastępczego
Ubezpieczenie obowiązkowe: standard+ Bezpośrednia Likwidacja Szkody
Zakres ubezpieczenia: Polska i Europa+ naprawa pojazdu na miejscu
Liczba rat: 1 lub 2+ holowanie do 50 km

OCENA PRODUKTU: 9/10

You Can Drive ERGO Hestia

Niewątpliwą zaletą ubezpieczenia OC dla młodych kierowców oferowanego przez You Can Drive ERGO Hestia jest jego cena. Jeśli zdecydujesz się na zapłatę w jednej racie, wyniesie Cię to jedynie 1739 zł. Co ważne, płatność można rozłożyć aż na 4, co nie jest zbyt często spotykane wśród konkurencyjnych ofert ubezpieczeniowych – a z pewnością docenią to młode osoby, które nie dysponują jednorazowo taką kwotą. Jeśli jednak planujesz jeździć samochodem po Europie, dokup do polisy Zieloną Kartę – zapłacisz za nią dodatkowo 20 zł.

PARAMETRYPLUSYMINUSY
Pakiet ubezpieczenia: OC+ Bezpośrednia Likwidacja Szkody– Zielona Karta dostępna za dopłatą
Ubezpieczenie obowiązkowe: standard+ możliwość rozłożenia płatności na wygodne raty– zakres ubezpieczenia obejmuje wszystkie kraje europejskie poza tymi, w których wymagana jest Zielona Karta
Zakres ubezpieczenia: Polska i Europa
Liczba rat: 1,2 lub 4

OCENA PRODUKTU: 7/10

mtu24.pl

Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców od mtu24.pl również zachęca możliwością płatności ratalnej – i to nawet w 12 ratach. Jeśli jednak zdecydujesz się na jednorazową zapłatę, wydasz najmniej, a mianowicie 2012 zł. Towarzystwo ubezpieczeniowe wychodzi też naprzeciw nowoczesnym technologiom, umożliwiając młodym kierowcom płacenie online lub kartą kredytową bezpośrednio przez internet – bez wychodzenia z domu. Z ubezpieczenia możesz korzystać w Polsce oraz innych krajach europejskim. Choć Zielona Karta nie jest wliczona w cenę, w razie potrzeby możesz ją dokupić za dodatkowe 20 zł.

PARAMETRYPLUSYMINUSY
Pakiet ubezpieczenia: OC+ Bezpośrednia Likwidacja Szkody– Zielona Karta dostępna za dopłatą
Ubezpieczenie obowiązkowe: standard+ możliwość zapłaty nawet w 12 ratach– zakres ubezpieczenia obejmuje wszystkie kraje europejskie poza tymi, w których wymagana jest Zielona Karta
Zakres ubezpieczenia: Polska i Europa
Liczba rat: 1, 2, 4 lub 12

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

Ubezpieczenie dla młodych kierowców

AXA DIRECT

W przypadku ubezpieczenia OC dla młodych od AXA DIRECT początkowo może odstraszyć konieczność zapłaty w jednej racie. Okazuje się jednak, że jest to jedna z tańszych ofert na rynku, gdyż całkowita kwota do zapłaty wynosi tutaj zaledwie 1777 zł. Warto też wspomnieć o tym, że poza samym OC otrzymujesz tu również pakiet assistance z opcją holowania aż do 75 km oraz z darmową Zieloną Kartą.

PARAMETRYPLUSYMINUSY
Pakiet ubezpieczenia: OC, assistance+ Zielona Karta– Brak opcji BLS – Bezpośrednia likwidacja szkód
Ubezpieczenie obowiązkowe: standard+ Bezpośrednia Likwidacja Szkody– konieczność jednorazowego zapłacenia całej składki
Zakres ubezpieczenia: Polska i Europa+ naprawa na miejscu zdarzenia
Liczba rat: 1+ holowanie do 75 km

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Generali Polska

Choć za ubezpieczenie OC dla młodych kierowców od Generali kosztuje nieco więcej niż wcześniejsze propozycje z naszego rankingu, w pakiecie dostaniesz znacznie więcej opcji. Poza samym OC, otrzymasz bowiem także ubezpieczenie NNW i pakiet NNW z takimi usługami, jak naprawa pojazdu na miejscu, samochód zastępczy w przypadku poważnej awarii oraz darmową Zieloną Kartę. Pamiętaj jednak, że za holowanie pojazdu będziesz musiał zapłacić osobno. Cały pakiet będzie Cię kosztować 2822 zł.

PARAMETRYPLUSYMINUSY
Pakiet ubezpieczenia: OC, assistance, NNW+ naprawa pojazdu na miejscu– płatne holowanie pojazdu
Ubezpieczenie obowiązkowe: standard+ samochód zastępczy– brak Bezpośredniej Likwidacji Szkody
Zakres ubezpieczenia: Polska i Europa+ Zielona Karta
Liczba rat: 1 lub 2

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

Proama

Ofertę ubezpieczeniową dla młodych kierowców od Proama wyróżnia w szczególności bogaty pakiet assistance, który obejmuje nie tylko naprawę na miejscu, lecz również możliwość holowania uszkodzonego pojazdu nawet do 100 km. Jest to zakres znacznie przewyższający inne oferty z naszego rankingu. W komplecie otrzymasz również darmową Zieloną Kartę uprawiającą do jazdy samochodem po całej Europie. Całkowity koszt ubezpieczenia wynosi 2884 zł – jeśli zapłacisz jednorazowo.

PARAMETRYPLUSYMINUSY
Pakiet ubezpieczenia: OC, NNW, assistance+ Zielona Karta– możliwość zapłaty tylko przelewem tradycyjnym
Ubezpieczenie obowiązkowe: standard+ naprawa na miejscu
Zakres ubezpieczenia: Polska i Europa+ holowanie do 100 km
Liczba rat: 1 lub 2+ Zielona Karta

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Benefia

Co może Cię przekonać do zakupu ubezpieczenia samochodu od Benefia? Przede wszystkim korzystna cena, która w przypadku 24-letniego kierowcy wyniesie zaledwie 2147 zł. Co więcej, płatność możesz rozłożyć aż na 4 laty – w przypadku młodego kierowcy stanowi to dużą pomoc, gdyż zebranie potrzebnych środków naraz nie jest tak proste. W ramach pakietu możesz dokupić Zieloną Kartę potrzebną na podróże po Europie – jednak zapłacisz za nią osobno.

PARAMETRYPLUSYMINUSY
Pakiet ubezpieczenia: OC+ możliwość rozłożenia płatności na 4 raty– brak Zielonej Karty
Ubezpieczenie obowiązkowe: standard+ różnorodność form płatności – karta kredytowa, przelew lub przekaz pocztowy
Zakres ubezpieczenia: Polska i Europa
Liczba rat: 1,2 lub 4

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Porównaj oferty

 

Link4

Oferta ubezpieczenia OC od link4 zaskakuje przede wszystkim dodatkowym, darmowym bonusem do polisy w postaci licencji na nawigację samochodową NaviExpert, z której będziesz mógł przez cały czas ochrony ubezpieczeniowej. Na jej korzyść przemawia także sama cena. Płacąc 2586 zł, otrzymasz pełne ubezpieczenie OC, NNW do 10 000 zł oraz pakiet assistance obejmujący przebicie opon. Możesz również korzystać z naprawy pojazdu na miejscu, a w przypadku awarii z holowania. Jeśli naprawa pojazdu zajmie więcej niż 12 godzin, otrzymasz też samochód zastępczy na 3 dni.

PARAMETRYPLUSYMINUSY
Pakiet ubezpieczenia: OC, NNW, opony+ darmowa licencja na nawigację NaviExpert przez cały czas trwania polisy– brak Zielonej Karty
Ubezpieczenie obowiązkowe: standard+ 7% zniżki za zakup polisy przez internet
Zakres ubezpieczenia: Polska i Europa+ samochód zastępczy aż do 3 dni
Liczba rat: 1, 2 lub 4+ holowanie na terenie całej Polski

OCENA PRODUKTU: 9/10

Podsumowanie

Jak widać, znalezienie korzystnej oferty OC dla młodych kierowców nie jest niemożliwe – wymaga jednak porównania polis kilku towarzystw ubezpieczeniowych. W ramach naszego rankingu zestawiliśmy ze sobą oferty dla niewielkiego, ekonomicznego samochodu. Musisz liczyć się z tym, że jeśli będziesz chciał ubezpieczyć sportowy lub po prostu większy pojazd, stawki najpewniej wzrosną.
Szukasz sposobu na tańsze ubezpieczenie OC dla młodych kierowców? Garść wskazówek, które Ci to ułatwią, znajdziesz w naszym artykule: Jak zmniejszyć cenę ubezpieczenia samochodu – 10 sposobów na tańsze OC.

Porównaj ceny ubezpieczeń

Sprawdź również:

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker

Grzegorz Majker – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunek rachunkowość. Od dekady zajmuje się ubezpieczeniami. Specjalizuje się w polisach turystycznych oraz ubezpieczeniach komunikacyjnych. Prywatnie ojciec bliźniaków i miłośnik seriali na Netflixie.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad

Ranking najlepszych ubezpieczeń OC w czwartym kwartale 2018

Ranking najlepszych ubezpieczeń OC w czwartym kwartale 2018

Wrzesień to pożegnanie z wakacjami. Dla wielu to koniec nie tylko dni wolnych od szkoły czy pracy, ale również… ubezpieczenia OC. Jeśli chciałbyś przedłużyć, zmienić lub wybrać całkowicie nową polisę – sprawdź nasz ranking ubezpieczeń OC. Dowiedz się, […]

więcej
Od czego zależy wysokość ubezpieczenia OC auta?

Od czego zależy wysokość ubezpieczenia OC auta?

Wysokość ubezpieczenia OC zależy od wielu czynników, nie tylko od liczby i wysokości zniżek, które Ci przysługują. Jeśli porównasz wysokość składki OC Twojej, szwagra i kolegi z pracy, może się okazać, że choć dotyczą Was podobne ulgi, każdy […]

więcej
Pakiet OC + AC – kiedy warto się na niego zdecydować?

Pakiet OC + AC – kiedy warto się na niego zdecydować?

Polscy kierowcy są prawnie zobowiązani tylko do zakupu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Polisa ta nie zapewnia jednak wsparcia w razie szkód wywołanych przez zdarzenia losowe. Z tego względu sporo osób decyduje się zainwestować w dodatkowe AutoCasco. Wiele towarzystw posiada […]

więcej
OC droższe od samochodu? To się zdarza!

OC droższe od samochodu? To się zdarza!

Z roku na rok można zauważyć podwyżki składek za ubezpieczenia komunikacyjne. Niektórzy kierowcy muszą też płacić znacznie więcej za takie usługi od innych. Co sprawia, że koszty mogą przekroczyć nasze najśmielsze oczekiwania? Wyjaśniamy, kiedy możliwe jest OC droższe […]

więcej