Promocje na bilety lotnicze – 5 okazji na tanią podróż

Promocje na bilety lotnicze – 5 okazji na tanią podróż

5/5 - (Ocen: 2)

Marzy Ci się podróż za granicę, ale bilety na samolot są bardzo drogie i w efekcie koszt wyprawy przekracza budżet, którym dysponujesz? Poznaj aż pięć sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na lotach samolotem. Zobacz też, jak wybrać tanie ubezpieczenie podróżne online, by zyskać więcej pieniędzy na drobne przyjemności, lokalne atrakcje i pamiątki dla bliskich.

Kto może skorzystać z oferty first minute?

Oferty first minute kojarzą się przede wszystkim z biurami podróży i oferowanymi przez nie wycieczkami zorganizowanymi. Warto jednak wiedzieć, że występują także w odniesieniu do przewoźników, hoteli czy restauracji. Jeżeli jesteś zwolennikiem samodzielnego planowania podróży od zera i chcesz mieć większy wybór ofert noclegowych czy wyżywieniowych, sporo pieniędzy zaoszczędzisz właśnie dzięki ofertom first minute.

ubezpieczenie podróżne online

Jak wskazuje nazwa, oferty first minute to takie, które wykupuje się tuż po pojawianiu się oferty, na długo przed samym wylotem. W przypadku wycieczek zorganizowanych w biurach podróży masz więcej czasu na podjęcie decyzji. Z kolei bilety na loty samolotowe w niskich cenach rozchodzą się bardzo szybko. U tanich przewoźników oferty first minute pojawiają się na dwa lub trzy miesiące przed wylotem, u tradycyjnych zaś nawet do pół roku wcześniej. Jeśli zauważysz, że zostały wprowadzone do sprzedaży, kup je jak najszybciej, zanim zrobi to ktoś inny.

SPOSÓB NA TANIE BILETY LOTNICZE Z WYPRZEDZENIEM

Istnieje jeszcze jeden sposób na zakup tanich biletów samolotowych na kilka tygodni lub miesięcy przed wylotem. Być może korzystałeś już ze stron, na których możesz znaleźć w promocji wiele popularnych usług. Wśród nich są też przeloty samolotem, np. u mniej znanych przewoźników. Koniecznie sprawdź, czy oferują lot do kraju, który Cię interesuje.

Dla kogo sprawdzi się oferta last minute?

Nie każdy może sobie pozwolić na zakup biletów w ramach oferty first minute. Z niej korzystają przede wszystkim osoby o ustabilizowanej sytuacji zdrowotnej i służbowej. Jeśli nie cierpisz na choroby, które mają nieregularne nawroty, a także jeśli jesteś w stanie ustalić z przełożonym konkretny termin urlopu na wiele miesięcy przed rozpoczęciem, możesz wybrać opcję first minute. Jeżeli jednak nie masz komfortu planowania w odległej przyszłości, zwróć uwagę na tanie loty last minute.

Porównaj oferty

Oferty last minute pojawiają się przede wszystkim wtedy, gdy inny podróżnik zrezygnuje z lotu. Czasem do wyruszenia pozostaje tylko kilka godzin, a oferty last minute ogłaszane są bezpośrednio na lotnisku. Czy wiesz, że w ten sposób podróżuje sporo młodych osób? Czekają na lotnisku na oferty last minute, a jeśli trafia się bilet do interesującego miejsca, kupują go. W innych przypadkach, np. gdy lot ma się odbyć za dwa lub trzy dni, ofertę last minute znajdziesz na stronie przewoźnika.

Przyjeżdżasz na lotnisko dużo wcześniej, bo boisz się, że odwołają Twój lot, a wybierasz się na ważne wydarzenie? Zobacz, jak uzyskać odszkodowanie w takiej sytuacji.

Czy można wygrać bilety na lot w konkursie?

Marzysz o podróży samolotem lub jest to Twój najczęstszy sposób transportu pomiędzy krajami? Koniecznie zapisz się na newslettery na stronach przewoźników oraz polub ich fanpage’e w mediach społecznościowych. Bierz udział w konkursach i śledź bieżące promocje. Dla fanów oraz osób zapisanych do newslettera mogą zostać przewidziane zniżki lub specjalne oferty. Śledzenie tego typu nowinek w internecie zwolni Cię z konieczności siedzenia na lotnisku i czekania na niespodziewaną ofertę last minute.

ubezpieczenie za granicą

Jeśli szukasz tanich połączeń w wyszukiwarkach lotów, uwzględniaj podróże łączone. Korzystając z usług kilku tanich przewoźników i dopuszczając przesiadki, możesz zapłacić zdecydowanie mniej, niż w przypadku wybrania krótszego i niewątpliwie wygodniejszego lotu prosto do miejsca docelowego.

LOTNISKA CENTRALNE A PERYFERYJNE

Na koszt biletu samolotowego wpływ ma nie tylko liczba przesiadek, ale także lokalizacja lotniska. Sprawdź jaki jest koszt zakupu biletu autobusowego łączącego centrum miasta z lotniskiem peryferyjnym. Niejednokrotnie okazuje się, że wybierając lot z mało popularnej lokalizacji, zapłacisz znacząco mniej.

Dlaczego warto śledzić strony przewoźników?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, to właśnie na stronach przewoźników pojawiają się oferty first i last minute. Ponadto na stronach ogłaszane są promocje i konkursy. Wyrób sobie nawyk codziennego zaglądania na nie, np. rano podczas śniadania lub w trakcie jazdy do pracy autobusem.

Poza stronami internetowymi przewoźników śledź:

  • media społecznościowe – profile oficjalne (przewoźników) i nieoficjalne (np. informujące o promocjach na przejazdy, loty, rejsy),
  • blogi – osoby pasjonujące się turystyką znają dużo ciekawych sztuczek na tanie podróżowanie. Przykład to – jeśli jesteś elastyczny względem kraju docelowego – wybieranie kierunków zarobkowych. Jeżeli w danym sezonie do kraju X wiele osób leci, by podjąć tymczasową pracę, na pewno bilety będą tańsze niż do kraju Y, do którego wylatuje się celem wakacyjnego wypoczynku,
  • fora – tu także doświadczeni podróżnicy wymieniają się spostrzeżeniami i dyskutują na temat plusów i minusów rozwiązań podróżniczych.

Niektóre linie lotnicze przewidują zniżki dla osób, które zapisały się do klubu. Jeśli często podróżujesz, zastanów się nad wstąpieniem do niego (uwaga: bycie w klubie zazwyczaj wymaga uiszczania opłaty rocznej).

Porównaj ceny ubezpieczeń

Zobacz przykładowe promocje na stronach przewoźników:

KTO OFERUJE? SKĄD? DOKĄD? CENA
latamy.pl Szczecin Londyn Stansted od 39 zł
fru.pl Szczecin Londyn od 79 zł
latamy.pl Gdańsk Robiechowo Sztokholm od 34 zł
fru.pl Warszawa Modlin Sztokholm Skavsta Arpt od 34 zł
latamy.pl Katowice Pyrzowice Amsterdam Schiphol od 107 zł
fru.pl Katowice Pyrzowice Amsterdam Schiphol od 99 zł

Koniecznie zobacz ranking ubezpieczeń turystycznych w liniach lotniczych LOT, Ryanair, WizzAir, Lufthansa, British Airways.

Kiedy kupować tanie bilety na samolot?

Na cenę biletu samolotowego wpływ ma również termin, czyli dzień, w którym go kupujesz. Najwięcej zapłacisz, szukając ofert podczas świąt, długich weekendów i wakacji. Z kolei jeśli zależy Ci na oszczędności, szukaj tanich lotów w październiku i listopadzie, a następnie w lutym, marcu i kwietniu.

Nie chcesz lub nie możesz czekać tak długo? W takim razie dobrze przemyśl dzień, w którym zakupisz bilet. Nie rób tego w piątek, sobotę ani niedzielę – wówczas trafisz na droższe oferty. Poczekaj na środek tygodnia: wtorek, środę.

ubezpieczenie na wyjazd

By zaoszczędzić na podróży za granicę, wybierz również tanie ubezpieczenie podróżne online. Wpisz miejsce docelowe, termin i cel podróży (wypoczynek, sport, praca) oraz liczbę i wiek uczestników.

Po podaniu niezbędnych danych otrzymasz listę ubezpieczeń na wyjazd za granicę lub w kraju. Sprawdź, jakim zakresem się odznaczają i co wchodzi w skład sumy ubezpieczenia. Podróżuj tanio, ale bezpiecznie!

Sprawdź również:

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska

Iwona Sowuska – swoją karierę zaczęła już w trakcie stażu studenckiego u wiodącego ubezpieczyciela w Polsce. Po obronie pracy licencjackiej na kierunku bankowość, uznała że chce się skupić na tym rynku ubezpieczeń. Obecnie pracuje jako specjalista ds. ubezpieczeń w KioskPolis.pl – pisze artykuły o ubezpieczeniach i doradza Polakom, jaką wybrać polisę.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Złamana noga na wakacjach – sprawdź koszty leczenia

Złamana noga na wakacjach – sprawdź koszty leczenia

Niestety, podczas wakacyjnych wyjazdów także przydarzają się wypadki. Nierówna nawierzchnia, śliskie schody, uprawianie sportów – wszystko to sprzyja nabawieniu się kontuzji. Możesz boleśnie skręcić, zwichnąć albo złamać nogę. Czy wiesz, że bez odpowiedniego ubezpieczenia wakacyjnego nie dostaniesz odszkodowania, […]

więcej
Ubezpieczenie do Chin – sprawdź, co powinno zawierać!

Ubezpieczenie do Chin – sprawdź, co powinno zawierać!

Chiny to najludniejsze państwo świata, zachwycające niesamowitą architekturą i kulturą, w niesamowity sposób łączące przeszłość ze współczesnością. Nic dziwnego, że co roku kraj ten odwiedzają miliony turystów. Przed wyjazdem w to egzotyczne miejsce należy jednak odpowiednio się przygotować […]

więcej
Suma gwarancyjna w ubezpieczeniu turystycznym

Suma gwarancyjna w ubezpieczeniu turystycznym

Przekonaj się, czym jest suma gwarancyjna w ubezpieczeniu na wakacje i podróże. Poznaj wszystkie informacje na jej temat i upewnij się, że zapewniasz sobie oraz najbliższym właściwą ochronę. Sprawdź też, od czego zależy suma gwarancyjna na wyjazd za […]

więcej
Ubezpieczenie za granicą do pracy – które wybrać?

Ubezpieczenie za granicą do pracy – które wybrać?

Wielu Polaków podejmuje decyzję o wyjeździe za granicę w celach zarobkowych. Niezależnie od tego, czy jest to emigracja na stałe, czy jedynie sposób na dorobienie w czasie wakacji, warto przy tej okazji pomyśleć o swoim bezpieczeństwie. Jak wybrać […]

więcej