OC dla pielęgniarek

OC dla pielęgniarek

5/5 - (Ocen: 1)

Przedstawiciele zawodów medycznych każdego dnia wykonują bardzo ciężką i wymagającą pracę. Nawet niewielki błąd może kosztować czyjeś zdrowie lub życie. Obowiązkowe ubezpieczenie OC pielęgniarki, podobnie jak lekarza, przeznaczone jest dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą i ponoszą związane z nią ryzyko. Jeśli na skutek wykonywanej działalności pojawią się szkody w mieniu lub ucierpi czyjeś zdrowie, OC dla pielęgniarek będzie źródłem finansowania. Warto więc zawrzeć umowę na ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, aby móc spać spokojnie i zabezpieczyć w odpowiedni sposób swoje finanse.

Ubezpieczenie OC dla pielęgniarek

Każdy pracujący na własny rachunek lekarz zmuszony jest prawem do wykupienia ubezpieczenia OC lekarzy. Firmy ubezpieczeniowe zdecydowały się jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniom innym osobom pracującym w zawodach medycznych. Ubezpieczenia OC dla pielęgniarek oferowane są więc osobno lub w pakiecie – na przykład z ubezpieczeniami od następstw nieszczęśliwych wypadków. Można również zdecydować się na wykupienie indywidualnego ubezpieczenia, na przykład OC pojazdu, czy ubezpieczenia zdrowotnego. Z pewnością można w ten sposób uzyskać najkorzystniejszą ofertę cenową od zakładu ubezpieczeń.

Co obejmuje ubezpieczenie OC pielęgniarki?

Odszkodowanie będzie obejmowało wszelkie szkody, jakie powstaną na skutek prowadzenia przez nią działalności gospodarczej. Dzisiaj wiele pielęgniarek decyduje się na samozatrudnienie, dlatego każda z nich powinna zdecydować się jednocześnie na ubezpieczenie pielęgniarek od odpowiedzialności cywilnej. W razie uszkodzenia nieruchomości, szkód na sprzęcie, czy wreszcie poszkodowania pacjenta, zakład ubezpieczeniowy weźmie pełną odpowiedzialność.

Ile kosztuje OC dla pielęgniarek?

Zarówno ubezpieczenie OC pracodawcy, jak i to dedykowane pielęgniarkom, nie są związane z koniecznością ponoszenia dużych kosztów. Pakiet ubezpieczenia kosztuje nie więcej niż kilkaset złotych w skali roku. Firmy zapewniające OC pielęgniarki stawki mają różne, dlatego trzeba zawsze zwracać uwagę na gwarantowaną sumę ubezpieczenia. W zależności od stopnia szkody może się ona nieco różnić. Im wyższa suma gwarantowana, tym lepiej, ponieważ możemy liczyć na odpowiedni poziom odszkodowania. Wybierając ofertę dla siebie, trzeba zapoznać się z ogólnymi warunkami umowy, ponieważ niektóre firmy odejmują każde wypłacone odszkodowanie od sumy gwarantowanej, pomniejszając ją tym samym.

Czy warto wybrać OC dla pielęgniarek online?

Z pewnością OC dla pielęgniarek koszt stanowi i trzeba pamiętać o jego systematycznym opłacaniu. Dzięki wykupieniu ubezpieczenia, można jednak spać spokojnie i nie trzeba obawiać się, że konieczne będzie wypłacenie sporego odszkodowania, na skutek wyrządzonej szkody. Dzisiaj większość ubezpieczycieli umożliwia zawarcie umowy przez Internet. Można przy tym skorzystać z bardzo funkcjonalnej wyszukiwarki, do której wpisuje się określone parametry. Kalkulator sam wskazuje, jaka będzie wysokość miesięcznej składki, jeśli zdecydujemy się na wybraną sumę gwarantowaną i wybierzemy ryzyka, od jakich ubezpiecza się pielęgniarka. Można w ten sposób porównać dla OC pielęgniarki stawki i wybrać najkorzystniejszą ofertę dla siebie.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Warszawa ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Warszawa ubezpieczenie OC/AC – ile średnio zapłaci posiadacz samochodu w 2020?

Stolica naszego kraju jest jednym z najdroższych miejsc do życia. Mieszkańcy muszą liczyć się też z kosztownymi polisami komunikacyjnymi. Wiele osób dokłada więc wszelkich starań, by znaleźć najtańsze OC. Czy jest ono dużo wyższe niż w innych rejonach […]

więcej
Ranking ubezpieczeń turystycznych w liniach lotniczych LOT, Ryanair, WizzAir, Lufthansa, British Airways

Ranking ubezpieczeń turystycznych w liniach lotniczych LOT, Ryanair, WizzAir, Lufthansa, British Airways

Narty gotowe i już nie możesz się doczekać na początek sezonu zimowego? Czy wybrałeś już miejsce, w które udasz się w tym roku? Jeśli nie, być może zainspirujesz się przygotowanym przez nas rankingiem, w którym uwzględniliśmy 5 destynacji […]

więcej
Wyjaśniamy, jak działają ubezpieczenia online w przypadku zabytkowych samochodów!

Wyjaśniamy, jak działają ubezpieczenia online w przypadku zabytkowych samochodów!

Każdy posiadacz wiekowego auta z pewnością ma świadomość jego ogromnej wartości historycznej, kolekcjonerskiej i sentymentalnej. Taki pojazd bezwzględnie należy więc odpowiednio zabezpieczyć. Ubezpieczenie samochodu zabytkowego jest obowiązkiem posiadacza, tak samo jak w przypadku zwykłego auta. Są jednak pewne […]

więcej
Umowy połówkowe – dlaczego należy na nie uważać?

Umowy połówkowe – dlaczego należy na nie uważać?

Planujesz sprowadzenie auta z zagranicy przy pomocy pośrednika samochodowego? Częstym zwyczajem w takich sytuacjach jest spisywanie tzw. umów połówkowych. Zobacz, z czym wiąże się taki dokument i dlaczego jest dla Ciebie niekorzystny!

więcej