OC dla księgowego

OC dla księgowego

1.7/5 - (Ocen: 4)

Księgowi świadczą usługi, które wymagają rzetelności, dokładności i szerokiej wiedzy. Nawet najlepszy księgowy może jednak popełnić błąd, który wiąże się z poważnymi konsekwencjami, przede wszystkim finansowymi. Dlatego bardzo korzystnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie księgowego od odpowiedzialności cywilnej, które można wykupić w każdej firmie ubezpieczeniowej. Takie ubezpieczenie zawodowe przeznaczone jest, w zależności od wybranej oferty dla księgowych samodzielnych, głównych – pracujących na etatach, umowach zlecenie, czy też na kontrakcie. Ubezpieczyć może się również dyrektor finansowy w firmie.

Ubezpieczenie OC dla księgowych zawiera zarówno ochronę od odpowiedzialności cywilnej, jak i klauzulę ochrony prawnej, czy też od odpowiedzialności karno-skarbowej, w zależności od tego, na który z pakietów ubezpieczony się zdecyduje.

Obowiązkowe OC księgowych – czy trzeba wykupić ubezpieczenie OC księgowego

Nie każdy księgowy musi zdecydować się na podpisanie umowy o ubezpieczenie cywilne. Taki obowiązek obejmuje jedynie przedsiębiorców, którzy usługowo prowadzą księgi rachunkowe. Osoby te zobligowane są przepisami prawa do wykupienia polisy i opłacania składek. Podobnie, jak ubezpieczenie OC pracodawcy, to dla księgowego chroni go przed koniecznością ponoszenia odpowiedzialności cywilnej. Jeżeli księgowy pomyli się, ubezpieczenie dla księgowych pokryje wszelkie koszty związane ze stratami firmy i karami skarbowymi.

OC księgowego na etacie

Pomimo tego, że nie każda osoba zatrudniona jako księgowy musi posiadać polisę OC, warto się zdecydować na taki krok. Dostępne jest ubezpieczenie księgowego na etacie, które jest całkowicie dobrowolnym rozwiązaniem, pozwalającym na zaoszczędzenie sporej ilości stresu związanego z powstałą sytuacją. Dzięki polisie nie trzeba obawiać się odpowiedzialności, ani kosztów, ponieważ poniesie je zakład ubezpieczeń. Dobrowolne OC księgowego działa na podobnej zasadzie, jak OC dla fizjoterapeuty, a więc ubezpieczyciel przejmuje na siebie ciężar prowadzenia postępowania wyjaśniającego, jak również wypłaty odszkodowania.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC księgowego?

Dzisiaj wiele firm ubezpieczeniowych proponuje swoim klientom dobrowolne ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Każdy, kogo interesuje ubezpieczenie OC księgowego cena, może skorzystać z praktycznego kalkulatora ubezpieczeń online. Wystarczy wybrać odpowiednie parametry, takie jak wysokość sumy gwarantowanej i szybko można dowiedzieć się, jaki jest OC księgowego koszt. Każdy z ubezpieczycieli ma nieco inną ofertę polisy dla księgowego, dlatego warto zapoznać się z dostępnymi na rynku opcjami i wybrać tę najkorzystniejszą dla siebie i dla charakteru prowadzonej działalności. Można w ten sposób zaoszczędzić sobie wielu zbędnych zmartwień i trosk, jak również konsekwencji finansowych.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Ubezpieczenie samochodu od gradu – kiedy obowiązuje, a kiedy nie?

Ubezpieczenie samochodu od gradu – kiedy obowiązuje, a kiedy nie?

Z roku na rok pogoda w Polsce staje się coraz trudniejsza do przewidzenia. Nawet w okresie wiosennym mogą pojawić się spore ulewy czy niespodziewane burze. Często zjawiskom pogodowym towarzyszy również grad, który stanowi zagrożenie m.in. dla samochodów. W […]

więcej
Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie AC – 3 rzeczy w umowie, o których musisz pamiętać

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie AC – 3 rzeczy w umowie, o których musisz pamiętać

Ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe, jednak coraz więcej posiadaczy pojazdów się na nie decyduje. Zwiększa bowiem zakres ochrony i sprawia, że nie musimy się martwić o różnego rodzaju zajścia – np. kradzież pojazdu, porysowanie maski przez nieznanego sprawcę […]

więcej
Terminy zgłoszenia szkody z ubezpieczenia AC (autocasco)

Terminy zgłoszenia szkody z ubezpieczenia AC (autocasco)

Czy wiesz, że przekraczając termin zgłoszenia szkody, możesz otrzymać niższe odszkodowanie po wypadku samochodowym z ubezpieczenia AC? Koniecznie sprawdź, ile dni masz na powiadomienie ubezpieczyciela o kolizji, wypadku lub kradzieży. Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami na temat autocasco […]

więcej
Planujesz aktywny wypoczynek? Sprawdź, o czym musisz pamiętać

Planujesz aktywny wypoczynek? Sprawdź, o czym musisz pamiętać

Interesują Cię sporty ekstremalne? Jeśli dni wolne planujesz spędzić w ruchu, nie zapomnij o dobrym przygotowaniu. Zabierz ze sobą odpowiedni sprzęt, strój, mapę i… ubezpieczenie turystyczne w wersji sport! Podpowiadamy, o czym pamiętać, planując aktywne wakacje.

więcej