OC dla księgowego

OC dla księgowego

1.7/5 - (Ocen: 4)

Księgowi świadczą usługi, które wymagają rzetelności, dokładności i szerokiej wiedzy. Nawet najlepszy księgowy może jednak popełnić błąd, który wiąże się z poważnymi konsekwencjami, przede wszystkim finansowymi. Dlatego bardzo korzystnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie księgowego od odpowiedzialności cywilnej, które można wykupić w każdej firmie ubezpieczeniowej. Takie ubezpieczenie zawodowe przeznaczone jest, w zależności od wybranej oferty dla księgowych samodzielnych, głównych – pracujących na etatach, umowach zlecenie, czy też na kontrakcie. Ubezpieczyć może się również dyrektor finansowy w firmie.

Ubezpieczenie OC dla księgowych zawiera zarówno ochronę od odpowiedzialności cywilnej, jak i klauzulę ochrony prawnej, czy też od odpowiedzialności karno-skarbowej, w zależności od tego, na który z pakietów ubezpieczony się zdecyduje.

Obowiązkowe OC księgowych – czy trzeba wykupić ubezpieczenie OC księgowego

Nie każdy księgowy musi zdecydować się na podpisanie umowy o ubezpieczenie cywilne. Taki obowiązek obejmuje jedynie przedsiębiorców, którzy usługowo prowadzą księgi rachunkowe. Osoby te zobligowane są przepisami prawa do wykupienia polisy i opłacania składek. Podobnie, jak ubezpieczenie OC pracodawcy, to dla księgowego chroni go przed koniecznością ponoszenia odpowiedzialności cywilnej. Jeżeli księgowy pomyli się, ubezpieczenie dla księgowych pokryje wszelkie koszty związane ze stratami firmy i karami skarbowymi.

OC księgowego na etacie

Pomimo tego, że nie każda osoba zatrudniona jako księgowy musi posiadać polisę OC, warto się zdecydować na taki krok. Dostępne jest ubezpieczenie księgowego na etacie, które jest całkowicie dobrowolnym rozwiązaniem, pozwalającym na zaoszczędzenie sporej ilości stresu związanego z powstałą sytuacją. Dzięki polisie nie trzeba obawiać się odpowiedzialności, ani kosztów, ponieważ poniesie je zakład ubezpieczeń. Dobrowolne OC księgowego działa na podobnej zasadzie, jak OC dla fizjoterapeuty, a więc ubezpieczyciel przejmuje na siebie ciężar prowadzenia postępowania wyjaśniającego, jak również wypłaty odszkodowania.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC księgowego?

Dzisiaj wiele firm ubezpieczeniowych proponuje swoim klientom dobrowolne ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Każdy, kogo interesuje ubezpieczenie OC księgowego cena, może skorzystać z praktycznego kalkulatora ubezpieczeń online. Wystarczy wybrać odpowiednie parametry, takie jak wysokość sumy gwarantowanej i szybko można dowiedzieć się, jaki jest OC księgowego koszt. Każdy z ubezpieczycieli ma nieco inną ofertę polisy dla księgowego, dlatego warto zapoznać się z dostępnymi na rynku opcjami i wybrać tę najkorzystniejszą dla siebie i dla charakteru prowadzonej działalności. Można w ten sposób zaoszczędzić sobie wielu zbędnych zmartwień i trosk, jak również konsekwencji finansowych.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Zielona Karta dla kierowców – czym jest i kiedy trzeba ją nabyć?

Zielona Karta dla kierowców – czym jest i kiedy trzeba ją nabyć?

Jeśli lubisz podróżować autem za granicę i zwiedzać nowe kraje, powinieneś zainteresować się kwestią dodatkowego ubezpieczenia samochodowego. W większości państw nie jest ono konieczne, jednak na Ukrainie czy Białorusi posiadane przez Ciebie OC nie będzie wystarczające. Sprawdź, czym […]

więcej
Chcesz dodatkowo zabezpieczyć samochód? Oto 3 dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne, które warto mieć!

Chcesz dodatkowo zabezpieczyć samochód? Oto 3 dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne, które warto mieć!

Polscy kierowcy, zgodnie z przepisami, są zobligowani wyłącznie do posiadania  ubezpieczenia OC. Ponieważ polisy komunikacyjne są dość drogie, większość posiadaczy pojazdów ogranicza się jedynie do wykupienia obowiązkowego świadczenia. Nie jest to jednak dobre podejście. Przedstawiamy 3 dodatkowe ubezpieczenia […]

więcej
Najtańsze OC – z czego wynikają różnice stawek tego samego kierowcy?

Najtańsze OC – z czego wynikają różnice stawek tego samego kierowcy?

Mogłoby się wydawać, że skoro polisa OC jest obowiązkowa, jej cena jest podobna we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Różnice stawek tego samego kierowcy mogą wynosić nawet kilkaset złotych. Wyjaśniamy, z czego to wynika oraz […]

więcej
Programy lojalnościowe – czym są i jak z nich korzystać podczas europejskich wojaży?

Programy lojalnościowe – czym są i jak z nich korzystać podczas europejskich wojaży?

Kiedy planujemy urlop, na ogół zależy nam na wypoczynku na możliwie jak najwyższym poziomie, a jednocześnie nie chcemy wydawać zbyt wiele – większość z nas szuka atrakcyjnych cenowo rozwiązań. Wiele biur podróży oferuje promocyjne ceny, ale często dostępne […]

więcej