OC dla księgowego

OC dla księgowego

1/5 - (Ocen: 1)

Księgowi świadczą usługi, które wymagają rzetelności, dokładności i szerokiej wiedzy. Nawet najlepszy księgowy może jednak popełnić błąd, który wiąże się z poważnymi konsekwencjami, przede wszystkim finansowymi. Dlatego bardzo korzystnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie księgowego od odpowiedzialności cywilnej, które można wykupić w każdej firmie ubezpieczeniowej. Takie ubezpieczenie zawodowe przeznaczone jest, w zależności od wybranej oferty dla księgowych samodzielnych, głównych – pracujących na etatach, umowach zlecenie, czy też na kontrakcie. Ubezpieczyć może się również dyrektor finansowy w firmie.

Ubezpieczenie OC dla księgowych zawiera zarówno ochronę od odpowiedzialności cywilnej, jak i klauzulę ochrony prawnej, czy też od odpowiedzialności karno-skarbowej, w zależności od tego, na który z pakietów ubezpieczony się zdecyduje.

Obowiązkowe OC księgowych – czy trzeba wykupić ubezpieczenie OC księgowego

Nie każdy księgowy musi zdecydować się na podpisanie umowy o ubezpieczenie cywilne. Taki obowiązek obejmuje jedynie przedsiębiorców, którzy usługowo prowadzą księgi rachunkowe. Osoby te zobligowane są przepisami prawa do wykupienia polisy i opłacania składek. Podobnie, jak ubezpieczenie OC pracodawcy, to dla księgowego chroni go przed koniecznością ponoszenia odpowiedzialności cywilnej. Jeżeli księgowy pomyli się, ubezpieczenie dla księgowych pokryje wszelkie koszty związane ze stratami firmy i karami skarbowymi.

OC księgowego na etacie

Pomimo tego, że nie każda osoba zatrudniona jako księgowy musi posiadać polisę OC, warto się zdecydować na taki krok. Dostępne jest ubezpieczenie księgowego na etacie, które jest całkowicie dobrowolnym rozwiązaniem, pozwalającym na zaoszczędzenie sporej ilości stresu związanego z powstałą sytuacją. Dzięki polisie nie trzeba obawiać się odpowiedzialności, ani kosztów, ponieważ poniesie je zakład ubezpieczeń. Dobrowolne OC księgowego działa na podobnej zasadzie, jak OC dla fizjoterapeuty, a więc ubezpieczyciel przejmuje na siebie ciężar prowadzenia postępowania wyjaśniającego, jak również wypłaty odszkodowania.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC księgowego?

Dzisiaj wiele firm ubezpieczeniowych proponuje swoim klientom dobrowolne ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Każdy, kogo interesuje ubezpieczenie OC księgowego cena, może skorzystać z praktycznego kalkulatora ubezpieczeń online. Wystarczy wybrać odpowiednie parametry, takie jak wysokość sumy gwarantowanej i szybko można dowiedzieć się, jaki jest OC księgowego koszt. Każdy z ubezpieczycieli ma nieco inną ofertę polisy dla księgowego, dlatego warto zapoznać się z dostępnymi na rynku opcjami i wybrać tę najkorzystniejszą dla siebie i dla charakteru prowadzonej działalności. Można w ten sposób zaoszczędzić sobie wielu zbędnych zmartwień i trosk, jak również konsekwencji finansowych.

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
AC tylko od kradzieży – czy to możliwe?

AC tylko od kradzieży – czy to możliwe?

4.9/5 – (Ocen: 19) Gdy tradycyjne zabezpieczenia przeciwkradzieżowe zawiodą, warto mieć w zanadrzu AC od kradzieży, które zapewni Ci wypłatę stosownego odszkodowania. Czy można jednak wybrać ochronę tylko na wypadek kradzieży, bez pozostałych opcji dostępnych w pakiecie assistance? […]

więcej
Audi

Audi

Oceń ten wpis Każdy właściciel pojazdu mechanicznego zobowiązany jest prawem do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Kupując nowy samochód, trzeba więc zadbać o to, aby wykupić ubezpieczenie OC Audi A4 i móc swobodnie poruszać się po drogach. […]

więcej
Umowy połówkowe – dlaczego należy na nie uważać?

Umowy połówkowe – dlaczego należy na nie uważać?

5/5 – (Ocen: 6) Planujesz sprowadzenie auta z zagranicy przy pomocy pośrednika samochodowego? Częstym zwyczajem w takich sytuacjach jest spisywanie tzw. umów połówkowych. Zobacz, z czym wiąże się taki dokument i dlaczego jest dla Ciebie niekorzystny!

więcej
Sposoby na tanie OC

Sposoby na tanie OC

Oceń ten wpis Obowiązek posiadania ubezpieczenia OC dla wielu kierowców jest dość przykrym przymusem. Wiąże się to między innymi z faktem, że polisy ubezpieczeniowe z zakresu komunikacyjnego nie należą do najtańszych. Dlatego też wielu kierowców interesuje, jakie są […]

więcej