Narty Austria – gdzie warto wybrać się w sezonie 2023/2024?

Narty Austria – gdzie warto wybrać się w sezonie 2023/2024?

5/5 - (Ocen: 2)

Kup ubezpieczenie turystyczne

Amatorzy sportów zimowych powinni chociaż raz w życiu wybrać się na zagraniczną wycieczkę – podczas ferii lub przerwy międzyświątecznej. Od lat niesłabnącym powodzeniem cieszą się narty w Austrii. Wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na taki wyjazd i podpowiadamy, które ośrodki wybrać!

Chociaż polskie stoki mają swój urok, osoby spragnione naprawdę dobrych warunków i ciekawych wrażeń zachwycą się austriackimi ofertami. Zadbaj o to, by te ferie zimowe były wyjątkowe! Dowiedz się, gdzie warto się wybrać z partnerem, rodziną lub znajomymi! Austriackie stoki narciarskie to niewątpliwie kierunek, który muszą wybrać najbardziej wymagający narciarze i snowboardziści. Nie tylko wyczynowi zawodnicy będą jednak zachwyceni, gdyż na rekreacyjnych narciarzy i zwykłych turystów czekają tu piękne widoki i świetnie przygotowana infrastruktura. Kupując ubezpieczenie w góry, można też nie martwić się o ewentualne koszty leczenia, gdyby doszło do jakiegoś wypadku na stoku, lub poza nim. Ubezpieczenia obejmują także inne zdarzenia, takie jak kradzież lub zniszczenie sprzętu, lub ewentualne pokrycie kosztów transportu i noclegu dla osób, które muszą przybyć na miejsce, by zająć się osobą poszkodowaną. Kupując odpowiednią polisę dzięki porównywarce Kioskpolis.pl można więc spać spokojnie.

Austria narty – które ośrodki są najlepsze?

Austria narty

Wybierając się za granicę na narty warto przed wykupieniem wycieczki zorientować się, które ośrodki i kurorty cieszą się dobrą sławą. Przygotowaliśmy krótkie zestawienie najlepszych miejsc, w których z pewnością spędzisz niezapomniany urlop. Gdzie więc najlepiej wyjechać na narty w Austrii?

  • Serfaus

Region położony wśród pięknych alpejskich krajobrazów. Do dyspozycji jest aż 214 km nartostrad, 30 km narciarskich tras biegowych, place zabaw dla dzieci, dwie najlepsze szkółki narciarskie w Tyrolu oraz tereny do snowboardu i sportów ekstremalnych.

  • Hochzillertal

Region ten nazywa się najbardziej aktywnym na świecie. Ogromna liczba tras o różnym stopniu trudności sprawi, że żaden narciarz z pewnością nie będzie się nudził. Ponad 85 km tras na wysokościach od 600 do prawie 2500 m n.p.m. gwarantuje niezapomniane przeżycia.

  • Wilder Kaiser

Region w rezerwacie przyrody Kaisergebirge, wyróżniony Austriackim Turystycznym Znakiem Jakości. Posiada 279 km tras zjazdowych i 91 wyciągów, dzięki którym jest uznawany za jeden z najlepszych ośrodków narciarskich na świecie. Kolejki górskie, 70 schronisk oraz inne atrakcje dla dzieci i dorosłych przyciągają setki tysięcy turystów.

  • Kirchberg

Ośrodek oferujący 230 km tras narciarskich, perfekcyjnie dostosowanych do potrzeb i umiejętności najróżniejszych narciarzy. W region ten co roku inwestowane są ogromne kwoty, przeznaczane na najnowocześniejsze udogodnienia i atrakcje. Liczne imprezy, wydarzenia sportowe i darmowe wyciągi szkoleniowe przyciągają wiele rodzin z dziećmi.

  • Zell am See

Region idealny zarówno dla profesjonalnych narciarzy, jak i osób początkujących. 140 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności dostarczy wrażeń całej rodzinie. Oprócz atrakcji sportowych na turystów czeka wiele schronisk z lokalnymi przysmakami.

  • Ankogel

Niewielki alpejski kurort, idealny na rodzinne wyjazdy. Dysponuje nielicznymi, ale dobrze przygotowanymi trasami, wolnymi od tłumów i zgiełku. Dużym atutem tego regionu są stosunkowo niskie ceny i łatwy dojazd z Polski.

Najlepsze ośrodki narciarskie w Austrii

Są to najlepsze ośrodki narciarskie w Austrii, spośród których można wybrać coś dla siebie niezależnie od tego, jakich warunków się oczekuje. Niektóre z nich nadają się bardziej dla wyczynowych narciarzy, a inne na wyjazdy rodzinne do Austrii na narty. Zawsze warto jednak mieć ubezpieczenie od wypadku na nartach gdyż tamtejsze koszty leczenia są bardzo wysokie. Na Kioskpolis.pl można jednak znaleźć polisy, które nawet w przypadku hospitalizacji będą w stanie pokryć 100% kosztów leczenia.

Stoki narciarskie w Austrii

Niezależnie od tego, które kurorty narciarskie w Austrii się wybierze, zawsze będzie się miało świetne warunki pogodowe. Tamtejsze stoki są położone dużo wyżej, niż w Polsce, więc sezon trwa również stosunkowo długo w porównaniu do sezonu w Tatrach. Do Austrii można wyjeżdżać nawet w kwietniu, gdyż nawet wtedy można tam spotkać świetne warunki do jazdy na nartach.

Ubezpieczenie na narty – jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie turystyczne?

jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie na narty w Austrii

Kupując ubezpieczenie na narty, trzeba w pierwszej kolejności przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia. To tam są zawarte najważniejsze klauzule, a w tym informacje, jaka jest maksymalna kwota ubezpieczenia i kiedy zostanie wypłacona. Dla klientów istotne jest również to, by zapoznać się ze wszystkim wyłączeniami odpowiedzialności, które zawsze trzeba przeanalizować pod kątem swoich potrzeb i wybrać taką ofertę, która się w nie wpisuje. Na Kioskpolis.pl można znaleźć porównania setek polis sportowych i turystycznych, więc z pewnością nie będzie z tym problemu, wyjazd na narty do Austrii na pewno się uda.

Szaleństwa na stoku mogą skończyć się kontuzją lub nieszczęśliwym wypadkiem. Nie warto narażać się na ogromne wydatki w zagranicznych szpitalach i klinikach – można przecież wykupić ubezpieczenie na wakacje. Nasza  porównywarka ubezpieczeń turystycznych pozwoli Ci znaleźć polisę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb. Podanie kilku podstawowych informacji pozwala uzyskać zestawienie ofert najlepszych firm ubezpieczeniowych, wraz z obliczonymi cenami.

Jeśli wybierasz się na narty w Austrii, koniecznie zadbaj o ubezpieczenie na wyjazd. Zadbaj o to, by Ty i Twoja rodzina w razie potrzeby otrzymała niezbędną pomoc!

Sprawdź również:

Damian Grądzki

Damian Grądzki

Damian Grądzki – redaktor i copywriter z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat motoryzacji, aktywnie zainteresowany branżą ubezpieczeń. Publikuje na KioskPolis porady, rankingi i artykuły stricte związane z ubezpieczeniami i wszystkim, co ich dotyczy oraz co bezpośrednio kreuje „ubezpieczeniową i polisową rzeczywistość”.

Dodaj komentarz

Więcej artykułów i porad
Wybierz się do Livigno – narty i snowboard w sezonie 2023/2024

Wybierz się do Livigno – narty i snowboard w sezonie 2023/2024

Poznaj mekkę narciarską w Lombardii. Miejscowość, która znajduje się we Włoszech i od razu kojarzy się z sezonem narciarskim. Livigno – bo właśnie o nim mowa – to świetnie przystosowany kurort zimowy, który znajduje się na wysokości 1809 […]

więcej
Jakie wybrać ubezpieczenie na narty?

Jakie wybrać ubezpieczenie na narty?

Jednymi z najważniejszych rozszerzeń polisy jest OC w życiu prywatnym i OC sportowe. Zapewniają one ochronę w zakresie odpowiedzialności cywilnej. Dlaczego każdy narciarz i snowboardzista powinien się tym zainteresować. Regulacje dotyczące odpowiedzialności za spowodowanie szkody, obowiązują również za […]

więcej
Ubezpieczenie na narty Włochy

Ubezpieczenie na narty Włochy

Jedziesz na narty do Włoch? Nie zapomnij o odpowiednim ubezpieczeniu podróżnym. Alpejskie stoki są piękne i długie, a jazda po nich może być naprawdę ekscytująca. Łatwo się jednak zapomnieć, przeszarżować i doznać urazu bądź kontuzji. Zabezpiecz się, by […]

więcej
Kierunek Słowacja – narty i snowboard [SEZON 2023/2024]

Kierunek Słowacja – narty i snowboard [SEZON 2023/2024]

Narciarze już odliczają dni do rozpoczęcia sezonu na szusowanie. Za moment będą mogli cieszyć się białym szaleństwem. Jednak powstaje pewne pytanie – jaki ośrodek wybrać? Wyciągi narciarskie na Słowacji są dla Polaków bardzo kuszące – długie stoki i […]

więcej